Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

Če rečem da so mi ukradli morem pol izpolnjevat nek obrazec pa nevem še kaj vse... :S

Mene ne moti, hočem pa jih zamenjat, ker na obali ni priporočljivo imet na motorju tablico LJ, MB, al karkoli ki ni KP

Zaradi mene bi ostala ta, ki jo imam zdaj, ker je prehodnica novih tablic in je manjša.

ej jaz z andora tablicami lahko pridem v koper???? :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oo.. hvala za info.

Ja sej jst hočem menjat tablico samo zato da mi kdo ne razbije motor, ker to se pri nas pogosto dogaja z tablicami MB pa LJ.

hahaha :D

ok napiši tvoj TRR pa upaj da ti bom nekoč nakazal :D

ej taki carji ste mone da nekomu ki ima MB al pa LJ motorje razbijate....

pravi carji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej taki carji ste mone da nekomu ki ima MB al pa LJ motorje razbijate....

pravi carji

res si bogi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlog, da zamenjaš tablico, ker ti poškodujejo vozilo, je navadn bulšit ... sam se vozim po celi Sloveniji in malo širše in zaradi tega NIKJER nisem imel problemov.

Se pa KRETENI najdejo povsod in takim je treba roke polamat ...

Poznam pa kar nekaj ljubljančanov, ki so šli po KR ali MS tablice, da se lahko nevedne delajo in se vrivajo, parkirajo malo po "domače", "kao" zmotu sm se .. nisam odavde :P ....

Tud u enosmerno se vozjo, ker "kao" ne ve, da se tam ne sme vozit, ker ni od tukaj (verjetno imajo tam, od kjer je, drugačne prometne predpise :lol: )

Prosim, ne delajte nestrpnosti, saj je znano, da motoristi med seboj ne delajo razlik, ker so iz iste MOTORISTIČNE (vere, nacionalnosti, rase, usmerjenosti, spola, miselnosti, politične stranke itd itd)) sekte.

PIKA ! :angry:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlog, da zamenjaš tablico, ker ti poškodujejo vozilo, je navadn bulšit ... sam se vozim po celi Sloveniji in malo širše in zaradi tega NIKJER nisem imel problemov.

Se pa KRETENI najdejo povsod in takim je treba roke polamat ...

Poznam pa kar nekaj ljubljančanov, ki so šli po KR ali MS tablice, da se lahko nevedne delajo in se vrivajo, parkirajo malo po "domače", "kao" zmotu sm se .. nisam odavde :P ....

Tud u enosmerno se vozjo, ker "kao" ne ve, da se tam ne sme vozit, ker ni od tukaj (verjetno imajo tam, od kjer je, drugačne prometne predpise :lol: )

Prosim, ne delajte nestrpnosti, saj je znano, da motoristi med seboj ne delajo razlik, ker so iz iste MOTORISTIČNE (vere, nacionalnosti, rase, usmerjenosti, spola, miselnosti, politične stranke itd itd)) sekte.

PIKA ! :angry:

ja jst se vozim samo "lokalno" in pol ti pride en kreten kot si ti reku in ti kaj naredi.

Z vsem se strinjam s tabo! Lepo si napisals, res... nažalost pa kot si že ti reku se najde tudi kakšen kreten.

Sicer pa tisti, ki to delajo mislim da niso motoristi. ;)

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, totalni bulšit, s temi tablicami, a ne..? Če so na tablici oznake registerskega območja, bi bilo po zdravi logiki tako, da če vozilo kupiš iz drugega območja, dobiš ''svojo'' oznako kraja- torej novo tablico in prometno. Že od nekdaj sem mišljenja, da bi tablica morala biti vezana na človeka, ne na vozilo. In ko bi šel kupit drugo vozilo, bi nesel zraven svojo tablico. Prodajalec svojo dol, ti svojo gor, amen. Drugače bi bilo, če bi bila tablica, npr. S125KL, pač neke črke in številke, naj bo vezana na vozilo. Ampak, kaj mi nabijamo svoje, butli so se pač tako odločili, zakaj..živ bog ne ve. :whistle:

Kakšno razburjanje glede tablic? :slap:

Jaz sem živel v LJ, na Zaplani (LJ a drug grb) in v Celju. Imel sem registrske tablice LJ, CE in NM na avtomobilih in LJ in GO na motorjih (GO imam še sedaj). Nikoli nisem zaradi registrskih tablic imel nobenih problemov. So pa mi že potegnili črto s ključem čez cel avto in to v kraju, ki je bil tudi na registrskih tablicah.

Iz mojih izkušenj je torej najslabše imeti registrsko iz istega kraja? To so vse navadne bedarije. Če naletiš na kretena, ki bi ti rad poškodoval avto ali motor ti bo to naredil ne glede na registrsko.

Vidim de je tudi Maus napisal nekaj podobnega.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, nisi me razumel. Ne zaradi kakih problemov ali česa takega... Enostavno, nekako iz patriotizma. Če so na tablicah že oznake kraja, naj bodo vsaj domačega. Ko pa bo enkrat skupeč številk in črk brez nekega vzorca, potem pa ni panike. Dokler pa tablica ne bo vezana na človeka, je pa butasto, da ostaja na vozilu, če ga prodaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako preprosto brez kompliciranj

a ko si prijavljal motor te ni ženska za šaltrom vprašala al boš mel to tablico ali tablico z oznako tvojega kraja. mene je dosedaj vedno vprašala al je šlo za avto al pa motor.

drugače če pa te tko moti ,jo snam dol,magar jo pohodiš pa zviješ,da jo mal uničiš pa si neki zmisl tam, magar rečeš ,da ti je dol padla na cesti in ko si jo šov iskat po cesti jo je pač povozil en model z 5 tonskim traktorjem, poškodovane pa pač nemoreš gor dat zarad policejev, plačaš tistih par € za novo prometno pa tablco in stvar je rešena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nisem slišal, da bi komu v MB razbili motor, če ni imel MB table.Bi skoraj upal rečt, da mu plačam škodo :naughty:

Če pa je bil mišljen kakšen "fuzbalski" dogodek je to druga stvar, ker se ve kdo tja hodi!

Kreteni in vandali, ki delajo škodo se najdejo povsod, nima veze ali je to Ljubljana, Maribor, Koper, al pa ene rovte, ko se bo našel kakšen lokalni "junak" na poti iz gostilne..

Meni tudi še niso nikoli poškodovali motorja/avtomobila zaradi LJ tablic. Sem pa imel enkrat v Kopru, ko sem bil še kot 17-letni mulo v Luciji s 125-kubičnim Kawasakijem in seveda LJ tablicami probleme z Mariborčani.. Jaz sem se okoli 7.30 zjutrej z motorjem zapeljal do trgovine, na parkingu pa srečal skupinco štirih "napaljenih" štajercev, ki so se ravno vračali proti kempu iz celonočnega rajanja.. Ko so videli, da na tablici piše LJ je bilo sam ubi žabara in lauf proti meni.. K sreči mi je ratalo dopovedat da nisem Ljubljančan, ampak da sem Notranjc, ki prihaja iz Cerknice, preden sem jih fasal.. Se pa fantje niso hecali, tako da takrat bi jih ziher dobil.

Skratka vandali in bedaki se najdejo povsod. Je pa pač dejstvo, da bo naključna žrtev vandalizma bolj verjetno nekdo, ki je tem vandalom tudi sicer manj po godu.. V MB bodo to "žabarji", v LJ štajerci, itd, itd..

K sreči se pa takšne zadeve vseeno dogajajo relativno redko, tako da moraš pomoje imet že kar precej smole, da imaš težave zaradi tablice. Ampak zakaj izzivat probleme, če se jim lahko izogneš. Vem, da če bi živel v LJ, se sigurno ne bi vozil z MB tablicami. Enako obratno. Daš 30€ za drugo tablico pa boš manjši magnet za debile in je to to..

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole s tablicami in priviligiranjem lokalnih/nelokalnih ni glih nek larifari... kolega je 1x v Portorožu pustu avto tam kjer ga ne bi smel, tako kot 3je pred njim in 3je za njim. Vsi ostali so dobili listke in lisice on pa z KP tablico ne. Naklučje?

Jst bom čist direkt povedu, če sem iz LJ bom s sabo vozu LJ tablo, ker mi je MB, ki sem jo dobil na mopedu grda. Pač lokal patriot, pa nimam nič proti MBju in najbrž je v vseh krajih podobno. Bi ga rad vidu Mariborčana z LJ tablico :P

(v vsaki šali je malo resnice in obratno)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim, ne delajte nestrpnosti, saj je znano, da motoristi med seboj ne delajo razlik, ker so iz iste MOTORISTIČNE (vere, nacionalnosti, rase, usmerjenosti, spola, miselnosti, politične stranke itd itd)) sekte.

PIKA ! :angry:

Hehe.. Tudi če predpostavimo, da to drži, je med tovrstnimi vanadli, ki selekcionirajo vozila za "predelavo" na podlagi tablic, najbrž relativno malo motoristov.. Tako, da pripadnost isti sekti tu verjetno ne pomaga veliko :D

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kreteni in vandali, ki delajo škodo se najdejo povsod, nima veze ali je to Ljubljana, Maribor, Koper, al pa ene rovte, ko se bo našel kakšen lokalni "junak" na poti iz gostilne..

Meni tudi še niso nikoli poškodovali motorja/avtomobila zaradi LJ tablic. Sem pa imel enkrat v Kopru, ko sem bil še kot 17-letni mulo v Luciji s 125-kubičnim Kawasakijem in seveda LJ tablicami probleme z Mariborčani.. Jaz sem se okoli 7.30 zjutrej z motorjem zapeljal do trgovine, na parkingu pa srečal skupinco štirih "napaljenih" štajercev, ki so se ravno vračali proti kempu iz celonočnega rajanja.. Ko so videli, da na tablici piše LJ je bilo sam ubi žabara in lauf proti meni.. K sreči mi je ratalo dopovedat da nisem Ljubljančan, ampak da sem Notranjc, ki prihaja iz Cerknice, preden sem jih fasal.. Se pa fantje niso hecali, tako da takrat bi jih ziher dobil.

Skratka vandali in bedaki se najdejo povsod. Je pa pač dejstvo, da bo naključna žrtev vandalizma bolj verjetno nekdo, ki je tem vandalom tudi sicer manj po godu.. V MB bodo to "žabarji", v LJ štajerci, itd, itd..

K sreči se pa takšne zadeve vseeno dogajajo relativno redko, tako da moraš pomoje imet že kar precej smole, da imaš težave zaradi tablice. Ampak zakaj izzivat probleme, če se jim lahko izogneš. Vem, da če bi živel v LJ, se sigurno ne bi vozil z MB tablicami. Enako obratno. Daš 30€ za drugo tablico pa boš manjši magnet za debile in je to to..

hvala lepa ker si jim lepo razložil.

upam da bodo vsaj zdaj razumeli zakaj bi si rad menjal tablico.

še 1x hvala! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole s tablicami in priviligiranjem lokalnih/nelokalnih ni glih nek larifari... kolega je 1x v Portorožu pustu avto tam kjer ga ne bi smel, tako kot 3je pred njim in 3je za njim. Vsi ostali so dobili listke in lisice on pa z KP tablico ne. Naklučje?

Jst bom čist direkt povedu, če sem iz LJ bom s sabo vozu LJ tablo, ker mi je MB, ki sem jo dobil na mopedu grda. Pač lokal patriot, pa nimam nič proti MBju in najbrž je v vseh krajih podobno. Bi ga rad vidu Mariborčana z LJ tablico :P

(v vsaki šali je malo resnice in obratno)

meni se je to zgodilo v ljubljani. Parkiral sem v Japljevi ulici nasproti pediatrične klinike, ker sem šel na kliniko in sem bil edini v vrsti (parkiranih je blo namreč min. 20 drugih avtomobilov), ki sem dobil lisice. Redarje sem vprašal zakaj sem jst edini, odg. pa še danes nimam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam podobne izkušnje v LJ. Sem vsaj 1x na mesec v LJ pa se mi je zgodilo že marsikaj ker imam KP tablico. :angry:

tega pa ne razumem čisto ... ti bi imel KP tablico za doma ? u redu ... pa v ljubljani bi imel težave s to tablico...tudi u redu - to še razumem ....ampak zakaj bi pa menjal iz dežja pod kap pa res ne razumem ... nabiješ na tablico Koprski grb , nalepiš kakšno okolju primerno in vsem domačinom takoj razumljivo nalepko ( recimo obmorskega motokluba ali pa kakšne druge znane interesne skupine ) in se mi zdi , da bodo tudi nepridipravi vedeli , da si domač... no na štajersko boš šel brez problemov - še zmeraj ...kajti če pa koga mrzijo štajerci so pa to žabarji -- :P ( ja seveda .. ne bi verjel , kaj se dogaja v ljubljani s tistimi vozili , ki imajo LJ oznako).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlog, da zamenjaš tablico, ker ti poškodujejo vozilo, je navadn bulšit ... sam se vozim po celi Sloveniji in malo širše in zaradi tega NIKJER nisem imel problemov.

Se pa KRETENI najdejo povsod in takim je treba roke polamat ...

PIKA ! :angry:

maus ..ti tvoj motor lahko pustiš povsod tudi brez tablic pa cela širna slovenija ve , da je to " tvoje zlato" ...:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ali bomo morali imeti za vsak konec Slovenije svojo tablico in jo menjati , ko bomo prestopili navidezno mejo pokrajne? :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar dobro eni talajo tele minuse...sigurno se počutijo iz kakšne druge pokrajine zapostavljeni , ker jih nismo omenili pod "vandali" ... ali pa se jim preprosto ne da razumeti , da je povsod isto neglede na to katero tablico imaš kjerkoli v sloveniji..povsod se najdejo nesramneži in barabe... a vendar so v manjšini ...vsaj jaz sem povsod po sloveniji našel dobre ljudi , pa še noben me ni vprašal katero tablico vozim ...

to pa , da nekdo pač želi imeti tablico okolja v katerem prebiva mi je pa samoumevno..pač...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar dobro eni talajo tele minuse...sigurno se počutijo iz kakšne druge pokrajine zapostavljeni , ker jih nismo omenili pod "vandali" ... ali pa se jim preprosto ne da razumeti , da je povsod isto neglede na to katero tablico imaš kjerkoli v sloveniji..povsod se najdejo nesramneži in barabe... a vendar so v manjšini ...vsaj jaz sem povsod po sloveniji našel dobre ljudi , pa še noben me ni vprašal katero tablico vozim ...

to pa , da nekdo pač želi imeti tablico okolja v katerem prebiva mi je pa samoumevno..pač...

Hvala bogu da je vsaj eden, ki me razume in ve, da se povsod v Sloveniji najde barabe ne pa samo v Kp pa Lj. In kot si že rekel se povsod v Slo. najde tudi dobre ljudi.

Če bi lahko, bi ti dal 100 +

Popravljeno . Popravil Forfeit
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem moral kar 2x vse prebrati, ker na TV ni bilo grozljivk.

V eni Albaniji ali pa Bolgariji je vse en klinc ali maš Krško ali pa Ljutomersko tablico, no ja, navadno prideš skozi malo bolje kot domačini, ker se menda folk trudi biti civiliziran in prijazen. Od te golazni bi se lahko kaj malega naučili in malenkostne domače psihoze spremenili v welcome drinke. Mater bi bili nažgani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lokalpatrioti: Imam enga ''prjatla'' iz Kranja, ki mi zelo pogosto preklinja neotesanost Ljubljančanov za volanom, sploh ko malo spije. Kakšen moj protiargument, da tudi med Kranjčani najdeš nestrpneže popolnoma ignorira in mi celo malo zameri za tako opazko. Pa človek zgleda celo inteligenten.

Res ni presenetljivo, da imamo tako polne šove kot npr. Talenti. :wacko: :blink: :kva2::eek::cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa še vedno zagovarjam, da vozilo mora imeti registrsko označbo kraja, od koder je lastnik. Biti mora vezana na lastnika. Kot matična številka. Greš kupit vozilo, neseš tablo zraven. Prodaš, jo vzameš dol. :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa še vedno zagovarjam, da vozilo mora imeti registrsko označbo kraja, od koder je lastnik. Biti mora vezana na lastnika. Kot matična številka. Greš kupit vozilo, neseš tablo zraven. Prodaš, jo vzameš dol. :whistle:

Saj je lahko. Plačaš tistih 90 EUR ali kolikor že stane in tabla je za celo življenje tvoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se bolj nagibam k tablicam, kjer ni oznake kraja. Nihče ne rabi vedet od kod je vozilo, ponekod je to tudi povod za težave, npr. razbiti avtomobili ob nogometih tekmah.

Sicer pa, ko sem jaz svojo tablico zgubil (na poti iz MB v Piran) sem šel na policijo v Lucijo, podal prijavo (nisem dobil nobenega potrdila, ker ti ga lahko dajo le ob kaznivem dejanju) in šel brez tablice domov. Šele v Mariboru me je policaj, ki je vozil za mano kak kilometer ustavil pa sem mu povedal zgodbo in je bilo vse v redu.

Torej lahko mirno snameš tablico, javiš, da si jo izgubil in nabaviš novo. Jaz sem naročil enako, počakal 3 tedne in nisem imel problemov z zavarovalno polico, zeleno karto in prometnim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj je lahko. Plačaš tistih 90 EUR ali kolikor že stane in tabla je za celo življenje tvoja.

To vem. Mislil sem na splošno. Kdor pa hoče izstopati, pač naj da tiste cekine in ima svojo kombinacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!