Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

A se vam zdi, da ni potrebe po skrivanju tablice. Vozim za avtom in ga normalno prehitim, takoj zmanjšam hitrost nazaj na omejitev(50) in me čez 100m ustavi kreten-milo rečeno, da sem vozil prehitro. Izmeril je 74, kar pomeni 300€ in 3 kazenske točke.

Jaz mu razložim, da sem ravno prehiteval(vse so nas učili, prehiteva se varno in hitro)ko me je izmeril in takoj zmanjšal hitrost, on pa meni, da je tak zakon in velja za vse enako. Mi je celo reko, da je avto pred menoj vozil 45 in sploh ni bilo potrebe, da bi ga prehiteval :surrender:

Enako se je zgodilo meni.Vendar osebno nisem videl vzroka,da krivim policista ampak le sebe ker jih nisem videl in ker se nisem drzal omejitve!

Poizkusi razmisljat drugace...Kaj pa,ce ne bi bilo tega avta pred teboj?Kolk bi sele potem priletel v radar?Zase vem,da se vec...vsaka sola neki stane...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policista krivim, ker mi je za tak prekršek dal max dovoljeno kazen, s točkami vred. Ne pozabi, da sem samo prehiteval.

Pa da ti odgovorim na vprašanje, v naseljih in mestih vozim po predpisih, po ovinkih brez odcepov pa juhuhu :yea1: . In se mi zdi prav, da kaznujejo tiste ki priletijo z +30+ v naselje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se vam zdi, da ni potrebe po skrivanju tablice. Vozim za avtom in ga normalno prehitim, takoj zmanjšam hitrost nazaj na omejitev(50) in me čez 100m ustavi kreten-milo rečeno, da sem vozil prehitro. Izmeril je 74, kar pomeni 300€ in 3 kazenske točke.

Jaz mu razložim, da sem ravno prehiteval(vse so nas učili, prehiteva se varno in hitro)ko me je izmeril in takoj zmanjšal hitrost, on pa meni, da je tak zakon in velja za vse enako. Mi je celo reko, da je avto pred menoj vozil 45 in sploh ni bilo potrebe, da bi ga prehiteval :surrender:

Če to ni razlog, da skrijem tablico pol pa tud več ne vem. Zakon je tak al tak napisan za polnit tiste riti v parlamentu in ne za polnjenje državne blagajne, da nebo pomote. Sorry sem že :topic:

5 točk za 74 preverjeno whistle.gif. drugače pa se strinjam z vsem napisanim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Svojo tablico sem ovil s celofanom, ravno toliko, da se še "nekaj" vidi (če sem iskren, se vidi skoraj nič). Bolje plačat nekaj € za tablico ,ker se ne vidi, kot pa plačati jurja ali več in ostanem še brez vozniške :headbang:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policista krivim, ker mi je za tak prekršek dal max dovoljeno kazen, s točkami vred. Ne pozabi, da sem samo prehiteval.

Pa da ti odgovorim na vprašanje, v naseljih in mestih vozim po predpisih, po ovinkih brez odcepov pa juhuhu :yea1: . In se mi zdi prav, da kaznujejo tiste ki priletijo z +30+ v naselje

Če te je izmeril ko si bil vzporedno z avtomobilom, naj nebi bilo veljavno merjenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje te je stisnil, :photo: v naselju?

Cena prekrška??

Kot njega.Saj pa sem napisal.Dva avta v naselju pred menoj (45km/h)Pa samo mimo in nazaj na bremzo,ker sem jih zagledal.Pa mi je lepo povedal,da je slisal motor in cakal.Stisnil me je pa vzporedno(68km/h).Mi je sam povedal.

125eu in 3pike bilo pa je konec aprila.Placal pa mir.Sem se tolazil s tem,da me niso dobil v prejsnjem naselju.

Bila sta z provido.Ujela pa v pistolo.Zanimivo,da je povedal policist,da vsakodnevno poizkusa kdo pobegnit-a zaenkrat vedno ostalo le pri poizkusu.

Če te je izmeril ko si bil vzporedno z avtomobilom, naj nebi bilo veljavno merjenje.

Zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pri vzporedno velja le pri slikanju al nekaj takega, če sta videna na sliki dva vozila vzporedno.....ne vem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot njega.Saj pa sem napisal.Dva avta v naselju pred menoj (45km/h)Pa samo mimo in nazaj na bremzo,ker sem jih zagledal.Pa mi je lepo povedal,da je slisal motor in cakal.Stisnil me je pa vzporedno(68km/h).Mi je sam povedal.

125eu in 3pike bilo pa je konec aprila.Placal pa mir.Sem se tolazil s tem,da me niso dobil v prejsnjem naselju.

Bila sta z provido.Ujela pa v pistolo.Zanimivo,da je povedal policist,da vsakodnevno poizkusa kdo pobegnit-a zaenkrat vedno ostalo le pri poizkusu.

Zakaj?

Če sta vzporedno, kak naj ve, kdo je peljal dejansko hitreje? Načeloma tisti ki prehiteva, ampak potem se kdo pritoži in pade v vodo ;) preverjeno ;)

Policista krivim, ker mi je za tak prekršek dal max dovoljeno kazen, s točkami vred. Ne pozabi, da sem samo prehiteval.

Pa da ti odgovorim na vprašanje, v naseljih in mestih vozim po predpisih, po ovinkih brez odcepov pa juhuhu :yea1: . In se mi zdi prav, da kaznujejo tiste ki priletijo z +30+ v naselje

in kaka je minimalna kazn? Kolk pise v zakonodaji da če greš do 10 več je 100 EUR, če greš od 10 do 20 je 300 EUR + 3 točke (aja pa upoštevaj toleranco -5km/h do hitrosti 100km/h). Torej kaj je minimalna kazn? Če nardiš nek prekršek potem jebat ga ;) Mene je slikal radar pa kaj naj rečem: daj me za ono manjšo opali ;)

Popravljeno . Popravil GKeko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Zanimivo,da je povedal policist,da vsakodnevno poizkusa kdo pobegnit-a zaenkrat vedno ostalo le pri poizkusu.

Očitno še ni naletu na kakega posebneža ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje hudiča, kaj takega kupit

http://www.alibaba.c...ding_frame.html

na ebay.de so meli, sem htel tudi sam kupit.

cena je bla ~150€. vidim da je na zgornjem linku občutno ceneje.

na koncu sem si premislil, ker je po moje zadeva malo preveč vpadljiva.

če policaj enkrat začne gledat nimaš kam za skrit.

razen če kak pametno zakamufliraš... trance_19_hmm.gif

mislim, da je to boljše:

se je dalo (se sigurno še da) dobit za približno 40€.

drugače pa tudi doma lahko sam narediš.

samo radiš "motorček" oz cilinder od avta - centralno zaklepanje in eno stikalo.

stikalo preklapljaš gor-dol, s tem na cilindru menjaš polariteto in močan elektromagnet bat vrže not ali ven.

še en senzor in lediko na armaturki pa je to to.

simpl ko pasul. to je v bistvu tudi na youtube posnetku, ki sem ga priložil.

drugače pa ja, nekaj je treba nabavit!

kazni se višajo v prav idiotske višave in ko je vojna je vojna za vse!

trance_09_box.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, provida ne snema na stran, če ga ti prehitevaš ti nič ne more!

Po zakonu te mora vsaj 300 m snemat, to mi je sam policist rekel, ko me je ustavil pa smo si pogledali posnetek in je bilo manj kot 300 m oz. določen čas.

Jaz sem se peljal 110 izven naselja in ko sem opazil njihov avto, da se mi zelo hitro približuje sem zavrl na dobrih 90, kar se je lepo videlo v posnetku in ker je bil čas oz. pretek poti tako kratek mi ni mogel nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rabim, če sm že kdaj sem pač spravil tablico pod zadnji sedež in vozil s 'fake' tablico npr. čez avtocestne tunele above limits ;)

Če pa bi se že lotil bi uporabil mehanizem pri motorju, ki pri 80 km/h prižge lučko 'speed', ker je bila včasih taka omejitev na japonskem (v števcu je kovinski trak pod cagarjem, ko ga ta preide- sproži kontakt)- pač pri recimo 55 km/h bi kontakt v števcu sprožil ali servomotorček ali elektromagnet ali podobno - in dvignil tablico. To lučko mam odklopljeno, tko da je vse ready za to narest. Do te brzine bi bila tablica normalno postavljena :) Ampak vse to - nima smisla in ne rabim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rabim, če sm že kdaj sem pač spravil tablico pod zadnji sedež in vozil s 'fake' tablico npr. čez avtocestne tunele above limits ;)

To lučko mam odklopljeno, tko da je vse ready za to narest. Do te brzine bi bila tablica normalno postavljena :) Ampak vse to - nima smisla in ne rabim.

Res pametno,ker policaji so ponavadi v tunelu,darsovi radarji pa povezani z policijo.Tko,da to se je pa res za bati....

Ti si itak hitrejsi kot radar....bi verjetno ti bil ze vsaj 100m naprej....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Danes, 02.10.2011, sem na relaciji Črni Kal - Rižana izgubil reg. tablico LJ 16-2G. 2x pregledal traso, žal neuspešno. Če bi jo kdo našel naj me prosim obvesti. Nagrada sledi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes, 02.10.2011, sem na relaciji Črni Kal - Rižana izgubil reg. tablico LJ 16-2G. 2x pregledal traso, žal neuspešno. Če bi jo kdo našel naj me prosim obvesti. Nagrada sledi :)

Jaz bi vprašal po telefonu na najbližjo policijo.Sam se že večkrat našel tablico in sem jo vedno odnesel na najbližjo policijo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

malce pozno pa vendar, v nedeljo 25.9. sem na relaciji Ljubljana-Postojna-Kozina-Strunjan izgubil registersko in sicer LJ 29-7T rdeč ljubljanski grb. Ce jo je mogoče kdo našel bi prosil da mi to tudi sporoci ali na pm ali na cookie.mk@gmail.com ali pa na 031/386-751

Ze vnaprej najlepsa hvala in lp, Miha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

mene pa zanima če ima kdo shemo električnega vezja za elektroniko prek stikala in servo motorčka za dvig in spust tablice??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

servo motorček za tako stvar je nesmiseln, vse kar bi potrebovali je dc motorček z zavoro,

jaz sem zadelo zmontiral in sprobal in dejansko bi delala ampak ker nisem imel zavore si lahko

tablico premikal.. sicer nek upor je bil zaradi prenosov motorčka ampak vseeno ne dovolj močno..

mogoče bi lahko avtomatsko naredil zadevo z koračnim motorčkom ampak bremzo bi pa verjetno vseeno moral imeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če ima kdo shemo električnega vezja za elektroniko prek stikala in servo motorčka za dvig in spust tablice??

rabis atmego 8, sprogramiras en vhod in en izhod, na izhodu pa uporabis standarden protokol za modelarske servote - tole si preberi (poglavje 3), signal se ponavlja na 20 ms.

servo motorček za tako stvar je nesmiseln, vse kar bi potrebovali je dc motorček z zavoro,

jaz sem zadelo zmontiral in sprobal in dejansko bi delala ampak ker nisem imel zavore si lahko

tablico premikal.. sicer nek upor je bil zaradi prenosov motorčka ampak vseeno ne dovolj močno..

mogoče bi lahko avtomatsko naredil zadevo z koračnim motorčkom ampak bremzo bi pa verjetno vseeno moral imeti.

bistveno ceneje in enostavneje je z modelarskim servomotorjem, tudi tale speedflip koristi servo. Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!