Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

In kdaj je blo to?

Ubistvu nima veze, ker tudi pred tem tanovim zakonom to ni bilo prepovedano.. Policaiji so pač si razlagali po svoje in neupravičeno pisali kazni. Verjetno se je vsake tolk časa kdo zbunil, pritožil in uspel, 95% jih je pa pač plačalo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Jure nevem kak je blo po starem, ampak če ni izrecno v zakonu napisano da se lahko oz. nesme tega delat, potem si lahko tud MNZ pod nosom obriše ta mail ki si ga prilepil zgoraj. Mislim da je še vseeno zakon nad MNZjem... No še dobro da je nova zakonodaja in je lepo noter napisano kak in kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Jure nevem kak je blo po starem, ampak če ni izrecno v zakonu napisano da se lahko oz. nesme tega delat, potem si lahko tud MNZ pod nosom obriše ta mail ki si ga prilepil zgoraj. Mislim da je še vseeno zakon nad MNZjem... No še dobro da je nova zakonodaja in je lepo noter napisano kak in kaj.

Ubistvu je v pravu čist enostavno

- Smrtniki lahko počnemo vse tisto kar nam ni prepovedano v ustavi, zakonu (oz podzakonskih aktih, ... )

- Uradne osebe pa lahko počnejo samo tisto, kar jim je zakon oz pravni akti dovoljujejo.

Četudi prej ni izrecno pisalo, da so tablice lahko prikovičene iz tega nikakor ne moreš potegniti sklepa da ne smejo bit. Oziroma če ni prepovedano, pomeni, da je dovoljeno.

Zakon tega ni prepovedal. Pravilnik o registrskih tablicah, ki je to urejal tega ni prepovedal, oziroma je celo priporočal čvrsto pritrditev. Pravilnik je namreč podzakonski akt, ki ga je sprejelo MNZ.

Res je, da je zakon nad MNZjem, samo če zakon nekaj ne uredi (takrat tega ni urejal) in to prepusti podzakonskemu predpisu - v tem primeru pravilniku MNZja, potem je MNZ pristojen za razlago tega predpisa in se nima kej pod nosom brisat.

Če bi pa npr. sedaj ko se je že zakon izjasnil, da so tablice lahko prikovičene, npr MNZ v pravilniku sprejele da ne smejo bit, potem pa zakon seveda pretehta.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa tebe ne razumem, da ti mene ne razumeš. :)

Hotu sem povedat to da, če se boš vozil brez tablice, se narediš neumnega, da je pa verjetno dol padla?!!

Brez tablice se pa raje vozi po dirkališču, kot pa po cesti, bolje za tvojo varnost ;)

pol pa tako napiši, da te vsi razumemo, tudi jaz sem to mislil... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ubistvu je v pravu čist enostavno

- Smrtniki lahko počnemo vse tisto kar nam ni prepovedano v ustavi, zakonu (oz podzakonskih aktih, ... )

- Uradne osebe pa lahko počnejo samo tisto, kar jim je zakon oz pravni akti dovoljujejo.

Četudi prej ni izrecno pisalo, da so tablice lahko prikovičene iz tega nikakor ne moreš potegniti sklepa da ne smejo bit. Oziroma če ni prepovedano, pomeni, da je dovoljeno.

Zakon tega ni prepovedal. Pravilnik o registrskih tablicah, ki je to urejal tega ni prepovedal, oziroma je celo priporočal čvrsto pritrditev. Pravilnik je namreč podzakonski akt, ki ga je sprejelo MNZ.

Res je, da je zakon nad MNZjem, samo če zakon nekaj ne uredi (takrat tega ni urejal) in to prepusti podzakonskemu predpisu - v tem primeru pravilniku MNZja, potem je MNZ pristojen za razlago tega predpisa in se nima kej pod nosom brisat.

Če bi pa npr. sedaj ko se je že zakon izjasnil, da so tablice lahko prikovičene, npr MNZ v pravilniku sprejele da ne smejo bit, potem pa zakon seveda pretehta.

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole o vijačenju tablic je že staro...najmanj 2leti od kdar imam avto in na njem privijačeni obe tablici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kdaj je blo to?

huh... davno ze tega.. ampak v tem tisocletju. :)
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

Danes, 29.7.2012.sem na relaciji: Izlake- Mozirje- Gornji Grad- Kamnik- Izlake izgubil registersko tablico LJ C8-8R.

Morebitnega najditelja prosim, da me kontaktira na tel. 041 534 675.

Hvala.

Popravljeno . Popravil znejc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem na relaciji Slov. Bistrica - Tatre (Slovaška) ostal brez tablice. Zadnjič sem jo videl na slikici v Prekmurju. Da je ni več, sem ugotovil skoraj 500 km od doma. Pa sem obrnil in gasa domov. Ker ni šanse, da bi jo dobil vrnjeno, grem popoldan podpisat eno izjavo in nabavit novo. Sem pa tudi izgubo prijavil zjutraj na PP. Prosto ko pasulj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdrv vsem motoristum tukaj. Sem novi.

Tema je spet zanimiva in to zato,ker sem v soboto dobil kazen 1000€ in 9 kaz.točk.Dober so me zrihtal.

Zanima me pa tale dvig tablice.Sicer sem ga že kupil (flip up)vendar zadeva delala samo en teden.Zaradi tega tudi ni šla tablica v luft,ko sem jo dvignil.

Bi pa uporabil to ohišje,ki ga imam vendar nimam električne sheme,kako je zvezano.Videl sem,da je nekdo to zadevo naredil in sicer na 29 strani ampak se

ne vidi oziroma ne vem,kako je zvezal sprejemnik,servo,stikalo in napajanje.Prosil bi vas za kakšno električno shemo.

Hvala in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim,da so servo in pdobna elektronika preveč komplicirana.Sam sem si zamislu patent kjer bi uporabu samo vzmet in elektro magnet kot zatič ,Tablica bi bila dvignjena in bi jo spustil le ob ustavljanju.Z pritiskom na gumb bi elektro magnetni zatič sprostiv vzmet in tablica bi bila na pravilnem položaju.Za lažje razumevanje,Elektro magnet bi bil podoben kot pri pralnem stroju,ki zapira in odpira dotok vode.Se pravi ročno dvigneš in zaskočiš z pritiskom na gumb tablico sprostiš.Pri pravljam proto tip, slike sledijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej lepo,da se ideje deli po forumu....a kaj ko to ne beremo samo mi. In cez cas se bo kdo spomnil zapicit v te zadeve bomo pa kaj? To je tko k mimo radarjev,ki slikajo samo od spredaj letet nalaasc mimo prehitro,ces saj nimam tablice spredaj....in ko jim bo dopisdil,bomo slike dobival od zadej....res kul :) pa....brez zamer in srecno!:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrv vsem motoristum tukaj. Sem novi.

Tema je spet zanimiva in to zato,ker sem v soboto dobil kazen 1000€ in 9 kaz.točk.Dober so me zrihtal.

Zanima me pa tale dvig tablice.Sicer sem ga že kupil (flip up)vendar zadeva delala samo en teden.Zaradi tega tudi ni šla tablica v luft,ko sem jo dvignil.

Bi pa uporabil to ohišje,ki ga imam vendar nimam električne sheme,kako je zvezano.Videl sem,da je nekdo to zadevo naredil in sicer na 29 strani ampak se

ne vidi oziroma ne vem,kako je zvezal sprejemnik,servo,stikalo in napajanje.Prosil bi vas za kakšno električno shemo.

Hvala in lp

Že na modelarskem forumu sem ti razložil bolj simpel in cenejšo verzijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Din slike so že od zadaj.... vsaj jest sm jo dobil ;)

Ja recimo stacionarci ne slikajo v rit...uni k jih pa parkirajo pa kokr je...tema uglavnm. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja recimo stacionarci ne slikajo v rit...uni k jih pa parkirajo pa kokr je...tema uglavnm. :grim

To si ti samo misliš ... v naših krajih stacionarni radar slika v obe smeri ... :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To si ti samo misliš ... v naših krajih stacionarni radar slika v obe smeri ... :yes:

:topic: ...baje je čist odvisno od "radarista" kako nastavi radar ( spredaj ali zadaj ), če pa lahko oboje naenkrat pa nisem ziher :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak 5 se jih pelje 60 (kot je omejitev), uni 6 pa jih glih ta trenutek prehiteva pa 130

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa ce je skupina motoristov a pol slika vseh sest ce peljejo prevec,al kako :glare:

slišal sem sledeče:

na avtocesti je tako, da če sta na sliki 2 in sta si blizu se slika zavrže.

če je en spredaj, drugi pa res, ajde rečmo 50m. 100m zadaj, potem lahko velja.

na splošno se zaradi tega pokasira samo kakih 30% prehitrih.

tako da... če 2 vzporedno žgeta 200 ne bo noben dobil posnetka.

po moje je z ostalimi stacionarci enako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

slišal sem sledeče:

na avtocesti je tako, da če sta na sliki 2 in sta si blizu se slika zavrže.

če je en spredaj, drugi pa res, ajde rečmo 50m. 100m zadaj, potem lahko velja.

na splošno se zaradi tega pokasira samo kakih 30% prehitrih.

tako da... če 2 vzporedno žgeta 200 ne bo noben dobil posnetka.

po moje je z ostalimi stacionarci enako.

Sicer nima veze s skrivanjem tablice ampak vseeno odgovorim na tvoj post.

Mam jaz podoben primer. Sicer sem bil z avtom zraven mene pa avto popolnoma vzporedno. Dobil sem da sem peljal 83 in prehitevanje čez križišče. Na sliki ki sem jo dobil ta prekršek sploh ni jasno razviden ,saj sta 2 avtomobila vzporedno, eden na voznem pasu in jaz pravilno na odcepu za črpalko, pa so mi vseeno poslali. Napisali smo pritožbo zdaj pa čakamo na odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!