Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

Ko zamenjam moped, zdej ali bo to letos ali drugo leto, definitivno predelam nosilec tablice. Pa ne na cestaku, ampak na enduri. Pa ne zaradi divjanja, ampak kot kaže, se bo nelegalno sploh zapeljati v gozd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ne vem če ne bo trend skrivanja tablic ponovno narasel. Že z manjšo prekoračitvijo hitrosti ti lahko gre polovica plače (poglejte si malo, s kakšno hitrostjo vozite npr tam, kjer je omejitev 30 km/h in kakšno kazen dobite, če vas dobijo z 41 km/h), pri malo večji prekoračitvi izven naselja (npr na regionalni cesti, kjer levo/desno ničesar ni, in malo zavrtiš ročko) pa si že skoraj ožigosan kot kriminalec, da ne omenjam dejstva kako hitro se ti lahko zgodi, da ti vzamejo vozniško. Za to so dovolj že 3 prekrški, s po 3 kazenskimi pikami znotraj (mislim da) enega leta. In to je znak divjaka (ali je samo tisti imel smolo, da so ga tolikokrat dobili)?

Smiselnost skrivanja tablice torej ni "omejena" le na divjake na cesti, ampak tudi na zmerne motoriste (tisti motorist ki trdi, da ni preko 50% časa vožnje prehiter, je kratko malo lažnivec). Greš npr na 400km dolg izlet s svojo boljšo polovico, vmes te kak skrit radar v civilnem parkiranem avtu pofotka, čez mesec dni pa ti poštar prinese položnico/e za več 100 evrov. In to zakaj? Ker si npr v povprečju 15-20 km/h prehiter?

Saj je res, da v kolikor naletiš na razumnega policista (in da tudi sam ne "pičiš frajerja"), se da "sporazumeti". V kolikor te na lasersko pištolo dobi policaj, ki v življenju na motorju niti sedel ni, in ga je morda pred 1 uro doma še žena razpi*dla, boš polno fasal že na licu mesta. Ko je stacionarni radar in ko je skrit radar v parkiranem avtu - se pa ne pogovarjaš z nikomer. Za tisti računalnik, ki to obračunava, si le številka, za zavrteže si divjak, za politiko (ki narekuje zakone) si kriminalec ...

Žal je v nekaterih drugih državah še hujše, v bolj razumnih državah pa bolje. A to vse vodi proti absolutni kontroli človeka. Kako je že bil naslov tistega filma s Sylvester Stallone-jem, ko je bila prepovedana sol, meso, ... ker škoduje človeku? Res je, zaradi soli lahko umreš prej. Zaradi prekomernega konzuma CocaCole tudi lahko umreš prej. In zaradi višje hitrosti tudi. Res je tudi, da lahko z višjo hitrostjo hitrostjo bolj ogrožaš tretjo osebo. Tudi Gavrilovič, ki soli pašteto, s tem ogroža tretje osebe.

Ampak motoristi smo pač ... (bedaki?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Na relaciji Mozirje  -  Letuš sem našel reg. tablico  CE  55-2N, danes  in v nedeljo 22.6.2014 bo pri meni, v ponedeljek 23.6 2014 pa jo nesem na PU Mozirje.

 

Mobi 031 366 082

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

v ponedeljek montiram električni mehanizem za dvig tablice, ki je popolnoma tak kot okvir, gumb za on/off pa ima na bilanci. pa ne za to, da bom divjal in nabijal v naselju ampak preprosto zato, ker so me ustavili, ko sem po hribu navzdol vozil 62, omejitev je bila 50, motor v šesti in si policaj ni dal dopovedat, da nisem divjal. po zakonu bi me vsekakor lahko opozoril, pa ni hotel. omejitev je bila pač 50, jaz pa sem pripeljal 62. zgolj zaradi polnjenja proračuna. tako se mi je zgodilo dvakrat, več pa ne mislim plačevat v državno blagajno. dejstvo pa tudi je, da le redko kateri motorist stoji lepo kot račka v vrsti pred semaforjem...

 

če koga zanima lahko pomagam pri nabavi mehanizma. piši na ZS.

 

lp.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v ponedeljek montiram električni mehanizem za dvig tablice, ki je popolnoma tak kot okvir, gumb za on/off pa ima na bilanci. pa ne za to, da bom divjal in nabijal v naselju ampak preprosto zato, ker so me ustavili, ko sem po hribu navzdol vozil 62, omejitev je bila 50, motor v šesti brez plina in si policaj ni dal dopovedat, da nisem divjal. po zakonu bi me vsekakor lahko opozoril, pa ni hotel. omejitev je bila pač 50, jaz pa sem pripeljal 62. zgolj zaradi polnjenja proračuna. tako se mi je zgodilo dvakrat, več pa ne mislim plačevat v državno blagajno. dejstvo pa tudi je, da le redko kateri motorist stoji lepo kot račka v vrsti pred semaforjem ali kdaj ne prehiteva čez polno črto, če se avtomobilisti vlečejo kot polži, pod omejitvijo.

 

če koga zanima lahko pomagam pri nabavi mehanizma. piši na ZS.

 

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js razumem, sam ce je pa kej debilnega je pa ta tema....to nardis pa si tih! Ne gres pisat na forum pa ne vem kaj....zakaj bi mogl to drugi vedt? A bi radi, da se razpase kotrola teh zadev al kaj? :grrr Brez zamere, fajn zrihtej, pokazu bos pa ze na cesti, ce se srecamo. :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo nepozabi vmes varovalko vezat. Sam sem imel ta sistem na ninji, je deloval super kaksen teden potem je prislo do stika na stikalu ko je bil motor v garazi...se dobro da sem varovalko vezal vmes...motorcek je vseeno skurilo, pok je pa varovalka preprecila katastrofo:) mam se video kao je lepo odpiral pa zapiram tablco;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v ponedeljek montiram električni mehanizem za dvig tablice, ki je popolnoma tak kot okvir, gumb za on/off pa ima na bilanci. pa ne za to, da bom divjal in nabijal v naselju ampak preprosto zato, ker so me ustavili, ko sem po hribu navzdol vozil 62, omejitev je bila 50, motor v šesti brez plina in si policaj ni dal dopovedat, da nisem divjal. po zakonu bi me vsekakor lahko opozoril, pa ni hotel. omejitev je bila pač 50, jaz pa sem pripeljal 62. zgolj zaradi polnjenja proračuna. tako se mi je zgodilo dvakrat, več pa ne mislim plačevat v državno blagajno. dejstvo pa tudi je, da le redko kateri motorist stoji lepo kot račka v vrsti pred semaforjem ali kdaj ne prehiteva čez polno črto, če se avtomobilisti vlečejo kot polži, pod omejitvijo.

 

če koga zanima lahko pomagam pri nabavi mehanizma. piši na ZS.

 

lp.

 

"Divjanje" ni isto kot prekoračitev največje dovoljene hitrosti. Kaj pa sploh je divjanje ? Je mogoče ta izraz kje razložen, da se ga lahko uporablja za določanje kršiteljev oziroma za označitev "divjakov" ? Težko verjetno. Torej odmislite izraz "divjanje" in ostale podobne termine. Pri hitrosti sta dva pojma in sicer prekoračitev največje dovoljene hitrosti in neprilagojena hitrost, katera se nikoli ne izraža v km/h, medtem, ko je prekoračitev največje dovoljene hitrosti vedno v km/h. 

 

Kar pa se tiče opozarjanja v tvojem primeru, bi moral napisati ali je bila hitrost 62 km/h z varnostno razliko ali brez varnostne razlike. Če je z varnostno razliko, potem si vozil 67 km/h, kar na koncu znese 62 km/h, brez varnostne razlike pa pomeni, da si vozil 62 km/h, kar na koncu znese 57 km/h. V vsakem primeru prehitro oziroma si prekoračil največjo dovoljeno hitrost. Pustimo to, za koliko si prekoračil. 

Pa se posvetimo opozorilu, katero bi, po tvojem mišljenju, policist lahko izrekel. Opozorilo se lahko izreče samo za prekrške, kateri so lažji in, kjer ni predpisanih kazenskih točk (to sem napisal po domače, da bo lažje razumljivo, saj ni globe z eno ali dvema kazenskima točkama, ampak se začne s tremi). Kot sem že prej napisal, ne vem ali je tvoja hitrost 62 km/h z varnostno razliko ali brez varnostne razlike. Če je z varnostno razliko, potem se tukaj stvar konča s kaznijo, ker se uradno ne more opozoriti za takšen prekršek. Napisal sem "uradno", ker se lahko dva normalna vse dogovorita. Ker pa je tako, da vodstvo zahteva nastavitev limita v radar (neke nizke cifre, kar je v nasprotju z Zdravo Kmečko Pametjo), obstaja verjetnost, da te ni hotel opozoriti zaradi zabeležbe tvoje hitrosti v radar in posledično njegove odgovornosti za storjeni prekršek oziroma bi odgovarjal, ker ni opravil svojega dela. To je resnično in zelo žalostno. 

 

To bi bilo na kratko o tvojem "divjanju" in policistovem nesodelovanju oziroma nezmožnostjo dogovarjanja. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v ponedeljek montiram električni mehanizem za dvig tablice, ki je popolnoma tak kot okvir, gumb za on/off pa ima na bilanci. pa ne za to, da bom divjal in nabijal v naselju ampak preprosto zato, ker so me ustavili, ko sem po hribu navzdol vozil 62, omejitev je bila 50, motor v šesti in si policaj ni dal dopovedat, da nisem divjal. po zakonu bi me vsekakor lahko opozoril, pa ni hotel. omejitev je bila pač 50, jaz pa sem pripeljal 62. zgolj zaradi polnjenja proračuna. tako se mi je zgodilo dvakrat, več pa ne mislim plačevat v državno blagajno. dejstvo pa tudi je, da le redko kateri motorist stoji lepo kot račka v vrsti pred semaforjem...

 

če koga zanima lahko pomagam pri nabavi mehanizma. piši na ZS.

 

lp.

raje kupi pištolo, da takoj poravnaš račun

eni pa imate resnično bolane ideje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LOhka pa diujaš v okviru dovoljene hitrosti in ti nič ne morejo, pa še tablice ne rabiš skrivat :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, meni je tudi danes okvir (original "amzs" plastično sranje) po dobrih 9k km preprosto počil in skoraj sem jo izgubil.

Nisem dvakrat razmišljal in sedaj je privita z dvema vijakoma za vedno, prevrtano blizu grba in zastave eu:) torej na mestih kjer se pritrdi na original nosilec.

Haha.....pravkar berem, ker sem včeraj naredil isto kot ti. Že 2x mi je odpadla tablica (počen okvir), k sreči sem jo našel in potem mi je bilo dovolj. Luknja skoz evropski grb in luknja skozi občinski grb, ornk vijak, podloška in plastična matica. Zdj pa mal prebiram, kdo me lahko jebe zarad tega. :D                                     

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej se ne bojim, butl ti pa vedno lahko nagaja......sam to je bolj odvisno od inteligence kot od tablice :D

Kakorkol, zadaj je vsaj lično in predvsem fixno  nameščena.                         

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha.....pravkar berem, ker sem včeraj naredil isto kot ti. Že 2x mi je odpadla tablica (počen okvir), k sreči sem jo našel in potem mi je bilo dovolj. Luknja skoz evropski grb in luknja skozi občinski grb, ornk vijak, podloška in plastična matica. Zdj pa mal prebiram, kdo me lahko jebe zarad tega. :D                                     

 

Da ne boš v strahu. 

 

(5) Registrske tablice morajo biti pritrjene tam, kjer je to predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite. Registrske tablice so lahko prikovičene, privijačene ali kako drugače čvrsto pritrjene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti plastični okvirji.... Marsikdo misli, da so obvezni in edini za tablice notri imeti... Kot že napisano, lahko se privijejo (celo zaželjeno je), mora pa biti oznaka vidna -torej ne nekaj skozi številke in črke vrtati. Včasih so tablice imele štiri luknje za priviti, danes pa nič (verjetno zato ljudje mislijo, da jih je prepovedano priviti z vijaki. Jaz imam lepo privite, spodaj pa za ziher še silikonski kit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se da kupit tist avtomat na feder ki ti potem dvidne teblico predno te polcaj ustavi?Jst ga iščem že dolgo po netu pa ne najdem.Vem pa da se je včasih to dalo namontirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne boš v strahu. 

 

(5) Registrske tablice morajo biti pritrjene tam, kjer je to predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite. Registrske tablice so lahko prikovičene, privijačene ali kako drugače čvrsto pritrjene.

Sej nism, sem pa zaradi širine nosilca in v izogib vibracijam rez zvrtal skozi oba grba.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej nism, sem pa zaradi širine nosilca in v izogib vibracijam rez zvrtal skozi oba grba.

 

jst sm ta prvo mojo tablco zgubila ker se je zlomil edn od jezičkov na okvirčku. tako da je potem ta nova zasilikonirana še dodatno na okvirček. bi jo tudi lepo zakovičili, ampak je enkrat v prihodnosti namen zamenjat nosilec tablice, tako da smo se odločili za tak nači. zaenkrat je v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena zabavna.

 

Pred leti sem slučajno opazil, da sem izgubil registersko tablico. Ker sem bil ravno pred Policijsko postajo, stopim noter-se predstavim in dežurnemu policistu povem za kaj gre, da sem izgubil tablico in kaj naj naredim.

Mož postave se popraska po mednožju, ter me najprej vpraša po vozniški in prometni. Potem  me inteligentno vpraša KJE SEM JO IZGUBIL.

Moj odgovor, da če bi vedel kje sem jo izgubil bi se ustavil in jo pobral ga ni zadovoljil.

Ampak meni je kapnilo, da si z tem miličnikom ne bom preveč pomagal (čeprav je plačan iz mojega denarja in redno dobiva plačo). 

 

lepo sem se vrnil po isti trasi ene 10km in v četrtem obhodu-bil je že mrak zaznal odsev v pesku na robu ceste.

 

MOJA tablica, sicer popolnoma pregažena :OK:  :OK:

 

naslednji dan sem jo prisilikoniral!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!