Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

Da mal osvežim temo, eden od možnih načinov prikrivanja reg. tablice.... :whistle:

targa.wmv

Tole gre tok počas, da te že 10x umes slikajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi skrivanje tablice totalno brezveze. Bolj kot ucinek pred policijo to uporabljajo nekateri frajerji, ki imajo

tablico brez okvirja prikrivljeno navzgor.

Jaz kadar sem imel tablico oz. preizkusnjo sem jo imel vidno namesceno. Sem pa prevozil nekaj tudi brez, ker je bilo treba

na cesto, ni pa bilo se moznosti za registrirat. Tudi ustavili so me brez, pa bi lahko komot "spizdil". In sem takoj rekel

da nimam. Tud prevozu radar. In me je spustil ker je videl da sem posten. Takega ki tablico kakorkoli skriva pa bi jaz

kaznoval, ce bi bil policist. Ker me to vznemiri.

Kdor misli karkoli skrivat, naj ne registrira motorja, skoda denarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uredu tole sam prepočasno

pred kakim letom se videl na enem belem Z-1K na gumbu za RUN/STOP tablica je "skocila" v delcku sekunde iz ene v drugo lego. (brez zapletenih mehanizmov mislim da je imel noter od centralnega zaklemanja)

Ce najde kdo kaj takega sem zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje o skrivanju tablice:

Nikoli je nisem skrival, kot je rekel Jure, sm jo pa dau večkrat v ruzak :)

Slej ko prej se ne bo izšlo tko kakor si želite: "tablco gor, pa gasa, mene pa noben ne ujame, sm najhitrejši.... B)". Slej ko prej te bojo ujel in boš plačov še za vse nazaj. Se je večkrat izšlo da me niso ujel, pa sm se smejov policistom,... :P Luštno dokler traja, pa dokler se kej ne zgodi :) So me pa ENKRAT ujel pa sm jim plačov še vse za par let nazaj, pa še za naprej, zarad tacga mišljenja kot sm ga meu,... Mogu prodat motor in leto ali dve ne bom videl motorja, dokler ne bom prhranu za novga, pa še na piki me majo tamodri zdej :)Tut če bom vozu po pravilih bom meu večne probleme,...zarad neumnih izpadov na cesti. Sej se ga da fajn prtisnt tut če maš tablco gor, v ovink se še zmer isto nagne :) Pa sigruno smo vsi motoristi tut že krepko čez 200 ga stisnli,.. dokler se kej ne zgodi ne pomislš na to, ko pa boš pomislu je pa lahko že prepozno, al pa si plaču tako kazn da ga še dolg ne boš več niti 100 stiskov z motorjm :)

Neki tacga si jest mislm o tablcah. Mej jo gor, pa plači tisto prekoračitev, kakor pa da mu skušaš bežat, zravn nardiš še n-število prekrškov in plačaš tako kazn, da morš motor prodat, pa še fajn zravn dodat :) No ja kdor pa ma tok dnarja da si to prvošči, pa sam gasa :D:PB)

Se res splača? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje o skrivanju tablice:

Nikoli je nisem skrival, kot je rekel Jure, sm jo pa dau večkrat v ruzak :)

Slej ko prej se ne bo izšlo tko kakor si želite: "tablco gor, pa gasa, mene pa noben ne ujame, sm najhitrejši.... B)". Slej ko prej te bojo ujel in boš plačov še za vse nazaj. Se je večkrat izšlo da me niso ujel, pa sm se smejov policistom,... :P Luštno dokler traja, pa dokler se kej ne zgodi :) So me pa ENKRAT ujel pa sm jim plačov še vse za par let nazaj, pa še za naprej, zarad tacga mišljenja kot sm ga meu,... Mogu prodat motor in leto ali dve ne bom videl motorja, dokler ne bom prhranu za novga, pa še na piki me majo tamodri zdej :)Tut če bom vozu po pravilih bom meu večne probleme,...zarad neumnih izpadov na cesti. Sej se ga da fajn prtisnt tut če maš tablco gor, v ovink se še zmer isto nagne :) Pa sigruno smo vsi motoristi tut že krepko čez 200 ga stisnli,.. dokler se kej ne zgodi ne pomislš na to, ko pa boš pomislu je pa lahko že prepozno, al pa si plaču tako kazn da ga še dolg ne boš več niti 100 stiskov z motorjm :)

Neki tacga si jest mislm o tablcah. Mej jo gor, pa plači tisto prekoračitev, kakor pa da mu skušaš bežat, zravn nardiš še n-število prekrškov in plačaš tako kazn, da morš motor prodat, pa še fajn zravn dodat :) No ja kdor pa ma tok dnarja da si to prvošči, pa sam gasa :D:PB)

Se res splača? :)

No tudi v jaz poznam frajerja, ki je enkrat podobno razmišljal. Ko so ga pa dobili, pa ni plačal z denarjem, ampak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se lotil enkrat izdelave mehanizma za pospravljenje tablice. Enostavno je potrebmo imeti samo servo motor (modelarski) najbolje uležajen in z kovinskimi zobniki. Naredil sem tudi vezje, na katerega sem priklopil servo in si lahko nastavljal, za koliko stopinj se bo obrnil. Škoda k nimam kakšne slike, sej je kar solidno izgledalo. Če koga zanima me lahko kontaktira na pm. Tudi načrt za izdelavo vezja bi se dalo najdt :).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tudi v jaz poznam frajerja, ki je enkrat podobno razmišljal. Ko so ga pa dobili, pa ni plačal z denarjem, ampak...

...z življenjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ni namen v tem da se beži in dela nevemkaksna sranja po cesti (nabira prekrske), vozis se pac normalno kot vedno sam da si brez tablice (kot bi jo imel v nahrbtniku). Ko pa policaje srecas jo pa dol spustis da jo vidjo ali pa ko parkiras. Sam da ni nepotrebnega dela z natikanjem in stikanjem tablice iz okvircka.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos skrivanje odpade

samo voznja se po predpisi her 15 kazenskih je malo dostwhistle.gif

tečaj varnje voznje 300€ in samo izbris 4 headbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sem začel prakticirat kolikor je le možno po predpisih. policajev zadnje čase kar mrgoli, decembra enostavno nisem več vedel od kod se jemljejo. Rekord je bil 2x ustavljen na razdalji cca 200 metrov, od ene do druge kontrole je bla glih kakšna minuta (vmes samo 1 ovinek). še malo pa mi bojo iz kanalizacije skakali :ninja: bo treba samo še na Marofu tiščat, kazenske pike se preeeeehitro nabirajo..:xx:

kar se tiče skrivanja tablice jaz mislim da bo zelo težko naštimat tako, da se ne bi videlo.. in kaj boste odvrnili ko bo radovednega policista zanimalo zakaj so tisti panti od zadaj, pa neki čuden gumb na krmilu, pa zanimivo- gibajoč nosilec tablice...?? :whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot pravite skrivanje je res za "tažešče". Ponavadi narediš z bežanjem lahko še več škode kot koristi, Škoda svojega življenja in življenja kakšne osebe ko ti med pregonom skoči na cesto :S.

Tisti ki mislijo, da držijo boga za jajca in so carji, ker imajo skrite tablice. Taki se doskrat sami odstranijo iz ceste.

Pa srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj boste odvrnili ko bo radovednega policista zanimalo zakaj so tisti panti od zadaj, pa neki čuden gumb na krmilu, pa zanimivo- gibajoč nosilec tablice...?? :whistle:

Da ko v garaži motor stoji, da se na tablci prah ne nabira....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se lotil enkrat izdelave mehanizma za pospravljenje tablice. Enostavno je potrebmo imeti samo servo motor (modelarski) najbolje uležajen in z kovinskimi zobniki. Naredil sem tudi vezje, na katerega sem priklopil servo in si lahko nastavljal, za koliko stopinj se bo obrnil. Škoda k nimam kakšne slike, sej je kar solidno izgledalo. Če koga zanima me lahko kontaktira na pm. Tudi načrt za izdelavo vezja bi se dalo najdt :).

lp

cena....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj tablice ni treba skrivat. :unsure:

Enostavno je ne greš iskat na tehničnega

pa še pršparaš zraven.

Policiji pa itak vedno spizdite ,ko ste taki carji. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni, jst bi vas pa vprašal, če mogoče kdo ve kje bi se dal takšen nosilec tablice dobit :hmm: ?

Primer:

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3333002

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3437963

Da bi imel velike smerokaze kot na originalu, samo da bi bila tablica nekoliko višje ;). Verjetno bi šlo tudi na 750 k4/k5 gor ane ? :)

Najenostavnejša verzija je da si obstoječega obrežeš/obžagaš.

Karkoli boš pač nardil pazi na to kakšen kot bo potem imel... boš mel probleme s policijo, če je kot takšen da se tablice ne bo lepo vidlo iz avta ki zadaj vozi. Aja, po zakonu pa tablica ne sme imeti lukenj aka mora biti v tistem plastičnem nosilcu. Mislim da so na začetku sezone lani pa predlani imeli policaji akcijo ko so predvsem pregledovali nosilce tablic in auspuhe če so taki kot zakon zahteva, pod pretvezo da je ta akcija za varnost motoristov. Kak pač maš srečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, po zakonu pa tablica ne sme imeti lukenj aka mora biti v tistem plastičnem nosilcu.

Ni res!Celo svetujejo,da se jo privijači,ker se tablice dost kradejo.Odgovor s prometne svetovalnice in še ene "uradne"strani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni res!Celo svetujejo,da se jo privijači,ker se tablice dost kradejo.Odgovor s prometne svetovalnice in še ene "uradne"strani

Letošnja ideja? Ker do zdaj je blo vedno rečeno da ne smejo met lukenj in kolk se spomnim so bile celo kazni zagrožene ker je to uničena/poškodovana tablica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne to je že kar nekaj časa. Sem se jst pozanimal pred kakima 2 letoma al še clo mal več. Prve tabklice za mopede so mele clo luknje v kovini, čez pa ˝nalepko˝, prov v ta namen. Res je pa da označbe ne smejo bit kakorkoli poškodovane, tablica zvita itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem slišal za primer, ko je nekdo izgubil tablico in se pritoževal nad plastičnim okvirjem. Na AMZS-ju so mu svetovali naj enostavno privijači tablico na okvir...Tko sem slišal, če je to res ne vem, me pa res zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

2x sem izgubil tablico iz okvirja in da je ne bi še tretjič, sem jo prevrtal in privil; kmalu zatem me je ustavil policaj - kontrola, in me opozoril da tablica ne sme biti preluknjana/privijačena - odgovoril sem da vem in razložil da sem jo že 2x izgubil (kar lahko preveri, saj sem prijavil) in da je pač nočem več izgubit... in ni bilo nobenega problema, tudi pri kasnejših kontrolah :)

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani enkrat je bilo govora o tem in je tudi iz ministrstva bilo eno pojasnilo, da se pritrditev tablice z neti ali vijaki ne smatra kot poškodba, da je celo priporočena. To, da policisti pišejo kazni zaradi tega je napačno tolmačenje zakona. Če se pritožiš, ti bo verjetno ugodeno.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!