Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

Tablico sem si zamenjal, plačal pa sem samo "ZAMENJAVA PROMETNEGA DOVOLJENJA 15,42 €" + "REGISTRSKA TABLICA (dim. 180x180 mm) kovinska 9,35 €" = 24,77oz. če plačaš s kartico doplačaš + 0,36 € = 25,13 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tablico sem si zamenjal, plačal pa sem samo "ZAMENJAVA PROMETNEGA DOVOLJENJA 15,42 €" + "REGISTRSKA TABLICA (dim. 180x180 mm) kovinska 9,35 €" = 24,77oz. če plačaš s kartico doplačaš + 0,36 € = 25,13 €

in kakšno imaš sedaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kakšno imaš sedaj?

...veliko. Je prej bila normalna tablica, 15x15cm?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...veliko. Je prej bila normalna tablica, 15x15cm?

Koolega je danes novo tablico dobil in jo je po gostilni razmetaval - češ kako je grda celo državo je :pos: !

Ps:jaz sem ga sprašaval,če je v Nemčiji registriral !

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se da tole malo tablico kako deponirat, da bi medtem ko prodaš motor bila shranjena na občini recimo, potem pa kupiš drugega in jo dvigneš pa ga daš na nov moped? ali se jo da kako odkupit da je potem tvoja, recimo kot so tablice po naročilu? da vem če bom kdaj prodajal kako obdržat tole normalno 15x15 tablico

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si zamudil šanso.. Tablico se da kupit samo če jo daš delat po naročilu. Ta je potem tvoja za zmerej. Edina šansa za obdržat tamalo je, če si dal delat tablico po naročilu preden so jih nadomestile tavelike.. Tako nam pa žal ne preostane drugega kakor pri naslednji menjavi dobit veliko..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si zamudil šanso.. Tablico se da kupit samo če jo daš delat po naročilu. Ta je potem tvoja za zmerej. Edina šansa za obdržat tamalo je, če si dal delat tablico po naročilu preden so jih nadomestile tavelike.. Tako nam pa žal ne preostane drugega kakor pri naslednji menjavi dobit veliko..

..ali pa (kar se mi zdi znanstvena fantastika) bodo te 18x18cm tablice šele v pozabo, nadomestile pa jih bodo normalne velikosti. To bi bilo 10x15, kot jih imajo skuterčki... :kva1:

Ampak, to so sanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večkrat je že debata nanesla na to, da lahko mojster ki tablice po naročilu dela, une z imeni, ki vsaj meni grdo krasijo avtomobile z imeni, nadimki in podobno. Pač naredi tablico velikosti 15x15 in sicer enako starim, z oznako, ki jo imaš na motorju v velikosti 18x18. Original pač spraviš pod zic. Lahko plavi kaj težijo? Če se najde kak heroj, ki jih dela mu z veseljem stisnem 50E v roko :)

pa LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večkrat je že debata nanesla na to, da lahko mojster ki tablice po naročilu dela, une z imeni, ki vsaj meni grdo krasijo avtomobile z imeni, nadimki in podobno. Pač naredi tablico velikosti 15x15 in sicer enako starim, z oznako, ki jo imaš na motorju v velikosti 18x18. Original pač spraviš pod zic. Lahko plavi kaj težijo? Če se najde kak heroj, ki jih dela mu z veseljem stisnem 50E v roko :)

Ni heroja,ki bi delal tablice saj,če dobro pogledaš ima vsaka tablica poseben žig ! ! !:whistle:

Popravljeno . Popravil Bremzer
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj vas te nove tablice tako motijo? Proti hrvaškim, nemškim ali avstrijskim so prav čedne. Tiste stare so bile na nekaterij motorjih prav smešne. Na Golwingu so zgledale kot dvameterski ded s 6 cm tičem. Ko sem včeraj dobil preizkušnjo je videti manjša kot za skuterje. Sploh ne paše na skoraj 300 kil železja. Stara angleška (ki je mimogrede plastićna in privijačena z originalnimi plastičnimi vijaki) je več kot dvakrat večja (preizkušnja zgleda kot emblem na tablici).

Prav lahko pa se tudi motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni heroja,ki bi delal tablice saj,če dobro pogledaš ima vsaka tablica poseben žig ! ! !:whistle:

Verjetno res ne bi nihče šel v tak riziko. To je koneckoncev ponarejanje, kazni za to pa so visoke.

Imam pa za kolesa vozit en tak prtljažnik na avtu, ki se pritrdi na vlečno kljuko (saj veste, kakšen je...). V glavnem, zadaj pa pride še ena taka zadeva z dodatnimi lučmi, ker ti originalne zakrivajo kolesa. No, na tej deski pa imam lepo plastično tablico -po naročilu narejeno, približno 6x25cm veliko. Še nikoli ni bilo problemov. Sem tudi na meji povedal, da imam to tablico zato gor, ker se pač ona na avtu ne vidi. Da bi pa namesto originalne šel dajati tako reč gor, bi pa bilo malo riskantno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žig al pa ne žig, to je tko kot če za avto izgubiš tablico, pa nardiš iz papirja začasno, sam tolk da je. Pravo maš pa na mopedu itaq nekje pod zicem al pa kej. Nevem, če bi kateri od varuhov tablico sploh tako detajlno šel pregledovat. Ob teženju pa poveš, tablico so mi že parkrat ukradli z motorja, zato imam fake, original pa na varnem :P Ker je manjša res veliko lepša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se zajeb... s ponaredki, ker ko si bo kdo "vzel čas" , vam bo žal za naprej in za nazaj. Ponarejanje je kaznivo dejanje, uporaba pa verjetno tudi.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno res ne bi nihče šel v tak riziko. To je koneckoncev ponarejanje, kazni za to pa so visoke.

Imam pa za kolesa vozit en tak prtljažnik na avtu, ki se pritrdi na vlečno kljuko (saj veste, kakšen je...). V glavnem, zadaj pa pride še ena taka zadeva z dodatnimi lučmi, ker ti originalne zakrivajo kolesa. No, na tej deski pa imam lepo plastično tablico -po naročilu narejeno, približno 6x25cm veliko. Še nikoli ni bilo problemov. Sem tudi na meji povedal, da imam to tablico zato gor, ker se pač ona na avtu ne vidi. Da bi pa namesto originalne šel dajati tako reč gor, bi pa bilo malo riskantno.

a si že kdaj slišal za 3. tablico, kot recimo za lahko prikolico do 750 kg skupne mase, zakaj misliš da obstaja? ravno zato, ker se pri pripeti prikolici ne vidi tablice na avtu, sama prikolica (talahka) pa ni registrirana, in zato ne rabi svoje tablice....saj ne da ti kaj težim, samo povem, da se ne boš čudil kot kača glisti, če te bo ustavil prometnik ki bo imel slab dan in pisal položnico :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@kOci: ne da sem slišal za tretjo tablico, jo tudi imam. Pa si ti že slišal, da ima nekdo dve ali več prikolic? Če se malo pošalim... :whistle: :naughty:

Hja, do sedaj ni bilo nikjer problemov zaradi te tablice na nosilcu koles. Pa sem kolo fural zadaj že veliko kje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zato pa je tablica prenosljiva iz ene na drugo prikolico, in okvirčki tudi niso za enkratno uporabo :whistle:

..pri meni ni prenosljiva. Nobena- ne na avtu, ne na motorju. Vse lepo prevrtane in privijačene. Pa še s silikonom prilepljene. Po sistemu nune, ki je rekla ''ziher je ziher in ...dala olagumi na svečo''.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..pri meni ni prenosljiva. Nobena- ne na avtu, ne na motorju. Vse lepo prevrtane in privijačene. Pa še s silikonom prilepljene. Po sistemu nune, ki je rekla ''ziher je ziher in ...dala olagumi na svečo''.

Koci je govoril o tretji tablici, ne o prvi ali drugi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Na zalogi imam dobro ohranjeno registrsko tablico, prodam poceni.

Hecam se, našel sem tablico na relaciji Postojna proti morju v Hruševju okoli 13.00, št. LJ JT - 28

.

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na zalogi imam dobro ohranjeno registrsko tablico, prodam poceni.

Hecam se, našel sem tablico na relaciji Postojna proti morju v Hruševju okoli 13.00, št. LJ JT - 28

.

Oooooo zakon :notworthy: moj kolega je zgubu ja, sva za nazaj grede neki iskala pa ni blo nč :lol: . A ga lahko prosim pokličeš na 031 460 902, oziroma če men napišeš svojo cifro pa te on pokliče da se zmenta kako pa kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Izgubljena je bila moto reg. tablica na relaciji Blanca-Krško-Kostanjevica-Šentjernej-Šmarješke toplice-Novo mesto, ce bi jo kdo videl oz našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgubljena je bila moto reg. tablica na relaciji Blanca-Krško-Kostanjevica-Šentjernej-Šmarješke toplice-Novo mesto, ce bi jo kdo videl oz našel.

Jaz bi poklical na policijsko postajo in vprašal ali je kdo kako našel-prinesel na postajo.Jaz sem že dve(avtomobilski) nesel kar na policijo saj oni brez problema najdejo in obvestijo lastnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se že pozanimal v nedeljo, takoj, ko sem opazil da je ni. In si je zapisal podatke za primer, če bi jo kdo uporabil za brezplačno tankanje goriva ali pogravanje z radarji. Sicer staro lahko takoj prekličem ampak stane z novo cca 26€ pa sem se odločil da počakam do drugega tedna, ker je tako ali tako napovedan dež za cel teden vključno z vikendom. Kdo ve, mogoče jo pa celo kdo najde...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se vam zdi, da ni potrebe po skrivanju tablice. Vozim za avtom in ga normalno prehitim, takoj zmanjšam hitrost nazaj na omejitev(50) in me čez 100m ustavi kreten-milo rečeno, da sem vozil prehitro. Izmeril je 74, kar pomeni 300€ in 3 kazenske točke.

Jaz mu razložim, da sem ravno prehiteval(vse so nas učili, prehiteva se varno in hitro)ko me je izmeril in takoj zmanjšal hitrost, on pa meni, da je tak zakon in velja za vse enako. Mi je celo reko, da je avto pred menoj vozil 45 in sploh ni bilo potrebe, da bi ga prehiteval :surrender:

Če to ni razlog, da skrijem tablico pol pa tud več ne vem. Zakon je tak al tak napisan za polnit tiste riti v parlamentu in ne za polnjenje državne blagajne, da nebo pomote. Sorry sem že :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!