Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

pred 40 minutami, Zivnorc pravi:

... al pa spizdiš enmu tablico.... pa če te dobijo, pa pač poveš, da si jo najdu, pa da ti je bila bolj všeč, kot tvoja stara tablica...pa si jo zamenjal...

Simpl..   :D

 

35. člen

(vezanost registrske tablice)

(1) Registrske tablice, izdane za označitev vozila, so vezane na vozilo. Oznako registrske tablice je mogoče na posebno zahtevo izbrati po lastni želji. Registrske tablice z izbranim delom oznake so vezane na lastnika vozila.

(2) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki uporabi registrske tablice na vozilu, za katero niso bile izdane.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Borutt pravi:

35. člen

(vezanost registrske tablice)

(1) Registrske tablice, izdane za označitev vozila, so vezane na vozilo. Oznako registrske tablice je mogoče na posebno zahtevo izbrati po lastni želji. Registrske tablice z izbranim delom oznake so vezane na lastnika vozila.

(2) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki uporabi registrske tablice na vozilu, za katero niso bile izdane.

 

Pa to ni nič proti 18pikam in 1000€....:P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Borutt pravi:

 

(2) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki uporabi registrske tablice na vozilu, za katero niso bile izdane.

 

Briga me.... :ras:

...pa itak bodo petstotake kmalu ukinili...tko da ne bomo mogli plačat...

:jezik:

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 50 minutami, Kmet2 pravi:

Pa to ni nič proti 18pikam in 1000€....:P

Še cenej je Xsare vozit, pa motoriste zbijat. 200€ :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej počasi boste dojel kaj sem želel povedati......:P.......kazni so nesorazmerne z povzročenimi prekrški  ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, DAMI34 pravi:

Še cenej je Xsare vozit, pa motoriste zbijat. 200€ :P

Da so modri samo zapisnik naredili in mi dali položnico, ko se je en mimogrede na mojo roko spodbil sem plačal 333€ plačal polovičko....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

Še cenej je Xsare vozit, pa motoriste zbijat. 200€ :P

Če si utrpel hude telesne poškodbe, potem gre v tem primeru za kaznivo dejanje. Kdo je izdal kazen 200 € voznici osebnega avtomobila ?

pred 5 urami, solorider pravi:

Da so modri samo zapisnik naredili in mi dali položnico, ko se je en mimogrede na mojo roko spodbil sem plačal 333€ plačal polovičko....

Še dobro, da se piše nižje zneske. Bi moral reči, da se je nekdo sam udaril v tvojo roko. 

...

(2) Kdor koga udari, se kaznuje z globo od 80.000 tolarjev do 150.000 tolarjev.

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Če si utrpel hude telesne poškodbe, potem gre v tem primeru za kaznivo dejanje. Kdo je izdal kazen 200 € voznici osebnega avtomobila ?

 

...

Država, država je tista, policist, pa državni tožilec, samo izvajajo, kar pač uradniki predpišejo. Pa ne jemljem tega osebno, zgolj iz primera ki se je zgodil citiram. Pa da smo si na jasnem, tudi ne smatram, da bi voznica morala dobiti več, smatram da so kazni previsoke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, DAMI34 pravi:

Država, država je tista, policist, pa državni tožilec, samo izvajajo, kar pač uradniki predpišejo. Pa ne jemljem tega osebno, zgolj iz primera ki se je zgodil citiram. Pa da smo si na jasnem, tudi ne smatram, da bi voznica morala dobiti več, smatram da so kazni previsoke.

Se ti zdi da je kazen pravična, če pogledamo koliko dobiš za plačilo ko prekoračiš  omejitev 5okmh za 20kmh.....ne vem če ni 250€ in 3-5 pik .............ženska te je pa poškodovala do te mere da ne boš več 100% nikoli ,6 mesecev ali več bolniške,izpad plačila, davki državi  etc etc    ...........o tem govorim ,baba bi morala dobiti kazen da se ji zarola  in drugič bo 5min preden se bo vključila na cesto preverjala da komu ne vzame prednost :)......druga je če ga motorist prigoni 200kmh ....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Kmet2 pravi:

Se ti zdi da je kazen pravična, če pogledamo koliko dobiš za plačilo ko prekoračiš  omejitev 5okmh za 20kmh.....ne vem če ni 250€ in 3-5 pik .............ženska te je pa poškodovala do te mere da ne boš več 100% nikoli ,6 mesecev ali več bolniške,izpad plačila, davki državi  etc etc    ...........o tem govorim ,baba bi morala dobiti kazen da se ji zarola  in drugič bo 5min preden se bo vključila na cesto preverjala da komu ne vzame prednost :)......druga je če ga motorist prigoni 200kmh ....

kazni se mi ne zdijo pravične, niti prekrškom, finančni situaciji in teži prekrška sorazmerne. Zato pa pravim, država nas krade, namensko!!! In zato se tudi pritiska na policijo, da neha stavkat, ker baje so motoristi podivjali.

Prebri še 1x kar sem napisal, ženska državo stane krepko čez 10000€, a takih žensk je premalo, da bi se kovalo dobiček, velik lažje je meriti na cestninskih postajah in polniti proračun. Hvala ti država, ker tok lepo skrbiš za mojo varnost :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

kazni se mi ne zdijo pravične, niti prekrškom, finančni situaciji in teži prekrška sorazmerne. Zato pa pravim, država nas krade, namensko!!! In zato se tudi pritiska na policijo, da neha stavkat, ker baje so motoristi podivjali.

Prebri še 1x kar sem napisal, ženska državo stane krepko čez 10000€, a takih žensk je premalo, da bi se kovalo dobiček, velik lažje je meriti na cestninskih postajah in polniti proračun. Hvala ti država, ker tok lepo skrbiš za mojo varnost :P

Da bi se pa človek držal predpisov pa tako nima nekega smisla :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, HD-Dyna pravi:

Da bi se pa človek držal predpisov pa tako nima nekega smisla :blush:

Včasih ti kaj uide, je rekla Xsara :P

ps. z vsemi predpisi se itak ne strinjam in jih bom kršil. Skoz cestninsko bom vedno 70km/h vozu :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Včasih ti kaj uide, je rekla Xsara :P

Pa sej ji nisi ušel :eek:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, HD-Dyna pravi:

Pa sej ji nisi ušel :eek:

jst žal ne, nji je ušlo :P črtica na gate

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, DAMI34 pravi:

Država, država je tista, policist, pa državni tožilec, samo izvajajo, kar pač uradniki predpišejo. Pa ne jemljem tega osebno, zgolj iz primera ki se je zgodil citiram. Pa da smo si na jasnem, tudi ne smatram, da bi voznica morala dobiti več, smatram da so kazni previsoke.

Sodišče presodi in dosodi ter določi kazen na podlagi dokazov tožilstva oziroma policije z upoštevanjem dokazov oziroma olajševalnih okoliščin povzročiteljice prometne nesreče. V KZ je predpisana denarna  kazen ali pa zapor. In tukaj me je sedaj zanimalo ali je sodišče v kazenski zadevi izreklo denarno kazen povzročiteljici prometne nesreče s hudimi telesnimi poškodbami. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Borutt pravi:

Sodišče presodi in dosodi ter določi kazen na podlagi dokazov tožilstva oziroma policije z upoštevanjem dokazov oziroma olajševalnih okoliščin povzročiteljice prometne nesreče. V KZ je predpisana denarna  kazen ali pa zapor. In tukaj me je sedaj zanimalo ali je sodišče v kazenski zadevi izreklo denarno kazen povzročiteljici prometne nesreče s hudimi telesnimi poškodbami. 

Ne, državni tožilec, sem se pa strinjal, da ne obremenjujemo sodišča s "procesom".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Se ti zdi da je kazen pravična, če pogledamo koliko dobiš za plačilo ko prekoračiš  omejitev 5okmh za 20kmh.....ne vem če ni 250€ in 3-5 pik .............ženska te je pa poškodovala do te mere da ne boš več 100% nikoli ,6 mesecev ali več bolniške,izpad plačila, davki državi  etc etc    ...........o tem govorim ,baba bi morala dobiti kazen da se ji zarola  in drugič bo 5min preden se bo vključila na cesto preverjala da komu ne vzame prednost :)......druga je če ga motorist prigoni 200kmh ....

Si že slišal za naklep, malomarnost, silobran, skrajna sila, neprištevnost, storitev, opustitev, ... ? In potem pridemo do motorista, kateri vozi 70 km/h skozi naselje in do ženske, katera nekoga izsili. Oba odgovarjata za svoje dejanje in oba dobita kazen. V prvem primeru ni nastala nobena škoda niti telesna poškodba, v drugem primeru nekdo nekomu poškoduje premičnino in ga poškoduje. Tako v prvem, kot v drugem primeru dobita voznika kazen. In za poškodovano premičnino ter za telesne poškodbe obstaja avtomobilsko zavarovanje. Vse po zakonu. 

Ko so drugi krivi, bi jih vsi najraje zaprli v klet in pozabili na njih. Potem pa se situacija obrne in smo kar naenkrat sami ali nekdo od naših bližnjih krivi nečesa, za kar je predpisana kazen 100 let prisilnega dela. Pa bi takoj iskali luknje in napake, da bi se izognili krampu in lopati.

Verjetno boš razumel, da so eno prekrški in drugo kazniva dejanja, kjer so kazni zapisane in veljavne. Je pa prav vedeti, da so kazni za prometne prekrške namenjene polnjenju proračuna in ne kaznovanju storilcev. Pravzaprav pa ima vsak storilec prekrška možnost podati zahtevo za sodno varstvo, kjer bo potem nekdo učen pretehtal dokaze za in proti ter dosodil prekršku primerno kazen. 

Da pa se ne boš preveč jezil na žensko, katera je pač premalo gledala v enem zaj... križišču, te bom razveselil s primerom, ko je pijan voznik zapeljal v levo in lahko poškodoval prvega kolesarja, drugega pa ubil. Pa se ta zgodba ni končala na kraju, saj je voznik z razbitim avtom pobegnil v hribe in se poskušal skriti. Ampak neuspešno. Je bil pa toliko bolj uspešen na sodišču, kjer je dobil pogojno. 

 

pred 59 minutami, DAMI34 pravi:

Ne, državni tožilec, sem se pa strinjal, da ne obremenjujemo sodišča s "procesom".

Državni tožilec je napisal kazen voznici ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Si že slišal za naklep, malomarnost, silobran, skrajna sila, neprištevnost, storitev, opustitev, ... ? In potem pridemo do motorista, kateri vozi 70 km/h skozi naselje in do ženske, katera nekoga izsili. Oba odgovarjata za svoje dejanje in oba dobita kazen. V prvem primeru ni nastala nobena škoda niti telesna poškodba, v drugem primeru nekdo nekomu poškoduje premičnino in ga poškoduje. Tako v prvem, kot v drugem primeru dobita voznika kazen. In za poškodovano premičnino ter za telesne poškodbe obstaja avtomobilsko zavarovanje. Vse po zakonu. 

Ko so drugi krivi, bi jih vsi najraje zaprli v klet in pozabili na njih. Potem pa se situacija obrne in smo kar naenkrat sami ali nekdo od naših bližnjih krivi nečesa, za kar je predpisana kazen 100 let prisilnega dela. Pa bi takoj iskali luknje in napake, da bi se izognili krampu in lopati.

Verjetno boš razumel, da so eno prekrški in drugo kazniva dejanja, kjer so kazni zapisane in veljavne. Je pa prav vedeti, da so kazni za prometne prekrške namenjene polnjenju proračuna in ne kaznovanju storilcev. Pravzaprav pa ima vsak storilec prekrška možnost podati zahtevo za sodno varstvo, kjer bo potem nekdo učen pretehtal dokaze za in proti ter dosodil prekršku primerno kazen. 

Da pa se ne boš preveč jezil na žensko, katera je pač premalo gledala v enem zaj... križišču, te bom razveselil s primerom, ko je pijan voznik zapeljal v levo in lahko poškodoval prvega kolesarja, drugega pa ubil. Pa se ta zgodba ni končala na kraju, saj je voznik z razbitim avtom pobegnil v hribe in se poskušal skriti. Ampak neuspešno. Je bil pa toliko bolj uspešen na sodišču, kjer je dobil pogojno. 

 

Državni tožilec je napisal kazen voznici ? 

Evo odebeljeno bi bilo čisto dovolj, če si že citiral moj post.:) vse ostalo se sam neki  pametnega delaš:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 32 minutami, Borutt pravi:

 

Državni tožilec je napisal kazen voznici ? 

Višja državna tožilka je predlagala kazen, okrožno državno tožilstvo pa izdalo sklep da zavrže pregon, ker je izpolnila določeno ji nalogo, plačilo 200€ v dobrodelne namene, bo ok? :P

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Višja državna tožilka je predlagala kazen, okrajno sodišče pa izdalo sklep, bo ok? :P

Saj ni bilo tako težko, kajne. :jezik:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Borutt pravi:

Saj ni bilo tako težko, kajne. :jezik:

še vedno se vrtimo okrog tožilstva :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

še vedno se vrtimo okrog tožilstva :P

...in neprilagojene....:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Kmet2 pravi:

...in neprilagojene....:P

neprilagojenih :fyou:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

neprilagojenih :fyou:

Sej vidm ja ,taplav se ne zna nič prilagodit:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Kmet2 pravi:

Sej vidm ja ,taplav se ne zna nič prilagodit:lol1:

kazni nej prilagodi,

od državnih tožilcev naj se uči,

pa bomo veseli vsi.

 

Na OMW kavo bomo pili,

nikogar več z radarjem lovili.

Ta tema je brez veze,

ker skrivanje tablice nima čist nobene veze :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!