Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

pred 33 minutami, DAMI34 pravi:

torej gospoda:

1. Zakaj se sekirat če je motor lepo parkiran in t5ablica vidna? (brišeš v primeru da si z nekom ki nekoga vznemirja če to vidi....)

2. zakaj se sekirat če 1000 ali pa več vozil vidi tvojo registrsko tablico, ko se voziš?

3. zakaj se sekirat če je tablica vidna in ti prevoziš polno črto, odpuliš ovinek po svoji krivulji?

Resno vprašam, nikoli se nisem sekiral, če je kdorkoli videl mojo registrsko, nikoli se nisem sekiral, če prehitim čez polno črto, v bistvu se nisem nikoli sekiral :P

Aja, sekiral se bom, če bom kdaj dobil položnico na dom, ker sem mimi radarja preveč pičil, al pa tudi to ne, ker načeloma spoštujem omejitve (50km/h ostalih ne)

Čist resno ti povem, da so taki bimboti na tem svetu, ki dejansko mislijo da če imajo od enga registrsko lahko zvejo kdo je lastnik, njegov naslov,... in da to delajo sploh taki ki potem kradejo motorje na ta način.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Xebec pravi:

Čist resno ti povem, da so taki bimboti na tem svetu, ki dejansko mislijo da če imajo od enga registrsko lahko zvejo kdo je lastnik, njegov naslov,... in da to delajo sploh taki ki potem kradejo motorje na ta način.

to lahko zvem brez registrske, pregledam MS, pa FB pa še mal, pa točno vem kdo kaj in kje ima...mogoče še frenda na tehničnih ali na upravni enoti povprašam in vse izvem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, XTR pravi:

 

No, vidš, ni tablce pa se že nekaj na pamet govori. Ne mi deklc plašit, k ni res.. :( 

......

Hja mal je sama kriva ,ker se je tako vneto branila. Ce bi napisala da je bla na šverc furi bi bil mir......:ras:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

torej gospoda:

1. Zakaj se sekirat če je motor lepo parkiran in t5ablica vidna? (brišeš v primeru da si z nekom ki nekoga vznemirja če to vidi....)

2. zakaj se sekirat če 1000 ali pa več vozil vidi tvojo registrsko tablico, ko se voziš?

3. zakaj se sekirat če je tablica vidna in ti prevoziš polno črto, odpuliš ovinek po svoji krivulji?

Resno vprašam, nikoli se nisem sekiral, če je kdorkoli videl mojo registrsko, nikoli se nisem sekiral, če prehitim čez polno črto, v bistvu se nisem nikoli sekiral :P

Aja, sekiral se bom, če bom kdaj dobil položnico na dom, ker sem mimi radarja preveč pičil, al pa tudi to ne, ker načeloma spoštujem omejitve (50km/h ostalih ne)

ti ko si z menoj ne daš tablice skrit, ti raje motor po tleh fukneš, da kdo ne vidi... :lol1:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

to lahko zvem brez registrske, pregledam MS, pa FB pa še mal, pa točno vem kdo kaj in kje ima...mogoče še frenda na tehničnih ali na upravni enoti povprašam in vse izvem.

 

Bi te rad vidu ja. A misleš da v zasebne podatke se kar tko mal bajdevaj gleda? Kjerkoli je dostop do teh podatkov se pusti podpis kdo je kaj in kdaj gledal, dostopanje do teh podatkov brez razloga oz. z bognedaj umazanimi nameni pa ni ravno brez posledic.

 

Kar pa kdo objavlja po fejstglupu si je pa sam kriv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, dr.looney said:

Hja mal je sama kriva ,ker se je tako vneto branila. Ce bi napisala da je bla na šverc furi bi bil mir......:ras:

 

Takrat bi šele jeziki zalaufali,... o ja. :) 

Glede registrskih tablic pa je edino prav, da se pobriše, če osebe ne poznaš in ne veš kako bo reagirala na objavo slike. Jaz svojo prilepim brez zadržkov, od nekoga drugega pa nikoli brez dovoljenja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, XTR pravi:

Takrat bi šele jeziki zalaufali,... o ja. :) 

Glede registrskih tablic pa je edino prav, da se pobriše, če osebe ne poznaš in ne veš kako bo reagirala na objavo slike. Jaz svojo prilepim brez zadržkov, od nekoga drugega pa nikoli brez dovoljenja!

dajmo se malo zbrat no...

1. zakaj sploh fotografirate motorje???? ga vprašaš prej?...

mislim no, 1000 in ena fotka motorja, pol pa greš tablico brisat...zakaj že?

Popravljeno . Popravil Snecer
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Snecer pravi:

dajmo se malo zbrat no...

1. zakaj sploh fotografirate motorje???? ga vprašaš prej?...

mislim no, 1000 in ena fotka motorja, pol pa greš tablico brisat...zakaj že?

Verjetno točno zato, kajti motor je le eden izmed 1000 podobnih, registrska tablica pa je neposredno povezljiva z osebnimi podatki in nekdo pač nima zadržkov glede tega, spet drug pa ima lahko tudi neke negativne izkušnje, tu pač ni za soditi druge po sebi, saj ima vsak svoj prav in fer je, da se brez privoljenja ne objavlja osebnih podatkov (tablice) drugih oseb..., zgolj moje mnenje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ena zanimivost...tisti, kateri imate plovila to že vest. Če v vpisnik čolnov vpišeš reg.oznako oz. ime plovila dobiš podatke o lastniku, plovilu, celo delež lastništva.
Zanimivo, da tam ni nobenega varovanja osebnih podatkov.

Popravljeno . Popravil Rey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu ni logike.

Nekdo slika svoj motor in okolico in to JAVNO objavi na MS.

Že v štartu se je z objavo na MS, ki je "vsem" dostopen odpovedal neki zasebnosti, z objavo želi, da to VSI vidijo in zadevo celo ne objavi anonimno, ampak pod sicer nekim namišljen imenom, ki mu daje razpoznavo.

Seveda pa sploh ne govorim o tem, da bi na fotkah bile osebe, obrazi ipd.

Reg.številka ni zasebna (skrita) cifra, to je prepoznavni znak za javnost, ko se z vozilom vključiš v promet. Številko dobiš naključno, razen če si jo sam izbereš.

pred 1 minuto, Rey pravi:

Mogoče ena zanimivost...tisti, kateri imate plovila to že vest. Če v vpisnik čolnov vpišeš reg.oznako oz. ime plovila dobiš podatke o lastniku, plovilu, celo delež lastništva.
Zanimivo, da tam ni nobenega varovanja osebnih podatkov.

raje čolna nisem vpisal :) hec

določene zadeve se mi zdijo neumne, sploh tu pri vozilih

poglej nepremičnine, zemljiško knjigo, če imaš naslov osebe, z minimalnim trudom najdeš zemljiškoknjižne podatke in lastnika, zakrit je samo del EMŠO... po drugi strani pa ni možno iskati lastništva preko imena in priimka :)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglejte tole .. od danes .. od 1:30 naprej ... po televizji se vidijo registrske številke ...

p.s.

se opravičujem za reklame :dry:

http://www.24ur.com/bin/video.php?media_id=61989501&section_id=2&article_id=4127944

p.s. p. s.

prej sem dal napačn link, za kar se seveda iskreno opravičujem :P

 

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, celo zapisujejo si eni številke.... LOL

in verjetno brez vprašanja fotografirajo ter lepijo obvestila na šipe.... nič ne vprašajo

in na koncu hočejo še denar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Snecer said:

dajmo se malo zbrat no...

1. zakaj sploh fotografirate motorje???? ga vprašaš prej?...

mislim no, 1000 in ena fotka motorja, pol pa greš tablico brisat...zakaj že?

1. Za spomin! Dovolj jasno napisano? Prej običajno ne vprašam, če bi z objavo nekoga spravil v nerodno situacijo pa vsekakor 3x premislim in preverim.  

Ker je vsak motor unikat in nikoli ne veš kdaj boš koga vznemiril z objavo slike. Ne bova prišla do konca. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Snecer pravi:

Tu ni logike.

Nekdo slika svoj motor in okolico in to JAVNO objavi na MS.

Že v štartu se je z objavo na MS, ki je "vsem" dostopen odpovedal neki zasebnosti, z objavo želi, da to VSI vidijo in zadevo celo ne objavi anonimno, ampak pod sicer nekim namišljen imenom, ki mu daje razpoznavo.

Seveda pa sploh ne govorim o tem, da bi na fotkah bile osebe, obrazi ipd.

Reg.številka ni zasebna (skrita) cifra, to je prepoznavni znak za javnost, ko se z vozilom vključiš v promet. Številko dobiš naključno, razen če si jo sam izbereš....

Repliciram Snecerju, gre pa odgovor tudi malo širše...

So korporacije, podjetja, firme... ki imajo na tablicah vozil svoje ime. Verjetno zaradi lažje razpoznave, krepitve imiđa...

So posamezniki, ki na avto, motor... obesijo tablice po naročilu. S svojim imenom ali kakšno drugo (so)pomenko, kodo... Ali pa kar polovico avta popišejo, da izpostavijo sponzorja...

Še mnogo več pa je takih, ki svoje registrske tablice  javno, na fotkah, pač nočejo povezati z lastnikom. Saj pri registraciji vozila ali pa preverjanju s strani policije se jasno izkaže, kdo je lastnik...

Zato ne razumem kaj bi bilo v tem zadnjem primeru kaj čudnega. Pa tudi sekira se okoli tega nihče ne prav posebej. Nekateri enostavno nočejo da se ta in ta tablica poveže s tem in tem lastnikom na nekih forumih in podobnih soc. platformah...

Tudi mnogi prodajalci v svojih oglasih zabrišejo tablice. Zakaj že? Vsak ima pravico, da se sam odloči, kako bo foto-zabeležil svoje vozilo na nekem portalu, oglasu...

Pa da še komentiram tale stavek:

Nekdo slika svoj motor in okolico in to JAVNO objavi na MS.

Ja, res je. In tudi v teh primerih je možno ogromno variacij. Nekateri imajo na večini svojih fotk motor v prvem planu. Enim se to dopade, drugim je skrajno dolgočasno. Eni o fotki razmišljajo kot o fotografiji, drugi fotko samo koristijo v funkciji samopromocije (bil sem tu in tu, jedel sem to in to...). Vse to in še več je legitimno... Kot je tudi legitimno, da si vsak sam ohrani določeno stopnjo zasebnosti, če mu pač tako odgovarja. Saj s tem nikomur ničesar ne vsiljuje, zapoveduje, sugerira...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, XTR pravi:

Nikar,.. se zna še kakšen "Rossi hater" vžgat...  (46 na mojem, če koga zanima).  Oznake niso odstranjene brez razloga. :)

Dve skriti registrski tablici na sliki pa nastane cela debata..... Če bi naredil še posnetek bi pa forum pregorel...:)

 

No, vidš, ni tablce pa se že nekaj na pamet govori. Ne mi deklc plašit, k ni res.. :( 

 

Nisi vprašala. Si vidla kje prstan? :P  Brez skrbi, nisva nč grešila...  Poročen z motorji,.. od teh se pa ne ločim. :) 

 

no pa si sam javno povedal, da si bil poleg :) iz fotke se to ne vidi :) 

(5) Registrske tablice morajo biti pritrjene tam, kjer je to predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite. Registrske tablice so lahko prikovičene, privijačene ali kako drugače čvrsto pritrjene. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, Snecer said:

no pa si sam javno povedal, da si bil poleg :) iz fotke se to ne vidi :) 

(5) Registrske tablice morajo biti pritrjene tam, kjer je to predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite. Registrske tablice so lahko prikovičene, privijačene ali kako drugače čvrsto pritrjene. 

Ja, midva sva bla. A ste zdej vsi mirni k to veste? :lol1:

Itak ti je pa še XTR sam povedal, da bi brez vprašanja o objavi tudi on zakril številko (čeprav nimam 46 gor, pa moja je tudi že na kar ene par fotk do zdej vidna, samo to je že preveč truda, dobro da vem :P 

Skratka, vidim, da nas je kar nekaj istomislečih glede cenzure pri objavljanju foto materiala, očitno le nisem tolk posebna v svojem razmišljanju :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa nism tolk plačal za tablico, da jo bom skrival...no kr povežite obraz s tablico, kakšna kava bi se mi prilegla čez sezono...letos mi ni niti en za kafe dal :P

dsc9155.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Xebec pravi:

Bi te rad vidu ja. A misleš da v zasebne podatke se kar tko mal bajdevaj gleda? Kjerkoli je dostop do teh podatkov se pusti podpis kdo je kaj in kdaj gledal, dostopanje do teh podatkov brez razloga oz. z bognedaj umazanimi nameni pa ni ravno brez posledic.

 

Kar pa kdo objavlja po fejstglupu si je pa sam kriv.

hočem povedat, da z razvojem komunikacij, raznoraznih družabnih omrežij, ni nič več skrito. Če ne verjameš vpiši v google svoje ime in priimek pa mal poglej, kaj striček ve od tebe.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, HyperJack pravi:

Pa nism tolk plačal za tablico, da jo bom skrival...no kr povežite obraz s tablico, kakšna kava bi se mi prilegla čez sezono...letos mi ni niti en za kafe dal :P

dsc9155.jpg

pa ti nimaš kaj skrivat, ko si srečno  oženjen!  :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, solorider pravi:

pa ti nimaš kaj skrivat, ko si srečno  oženjen!  :lol1:

velik nas je srečnih, pa oženjenih :P

ni nujno v tem vrstnem redu :D

Mene je na črnogorski meji policaj vprašal, če vem registrsko. Sem reku da ne, potem je pa hotel prometno od motorja videt.

Načeloma pa bom tako rekel, komur paše naj briše tablico, ampak če je vidna pa ravno tako ni nobenih problemov.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kdo vidi tako tablco ... LJ MAUS naj ve, da je bila na ukradenem motorju in komot prijavi na policijo

LJ-Maus.thumb.jpg.ccd4ac9bd28b666568bea230fd87581b.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, HyperJack pravi:

Pa nism tolk plačal za tablico, da jo bom skrival...no kr povežite obraz s tablico, kakšna kava bi se mi prilegla čez sezono...letos mi ni niti en za kafe dal :P

privij si jo gor, ker ti lahko odpade na takem terenu :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.dnevnik.si/1042785542

Pri nadzoru registrskih tablic je Nussdorferjeva kritična do možnosti, da bi bil nadzor vsesplošen. Policija naj bi namreč s posebnimi kamerami na policijskih avtomobilih lahko identificirala vsa vozila na vseh cestah in podatke o kraju in času vožnje hranila sedem dni, ne glede na to, ali bodo vozniki česa osumljeni ali ne.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, HyperJack pravi:

Pa nism tolk plačal za tablico, da jo bom skrival...no kr povežite obraz s tablico, kakšna kava bi se mi prilegla čez sezono...letos mi ni niti en za kafe dal :P

A mene se ne šteje? :love1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 53 minutami, Snecer pravi:

privij si jo gor, ker ti lahko odpade na takem terenu :) 

Vozim izključno po asfaltu..GS je cestni motor...na tak teren, da ga lahko poslikam, ga navadno kar porinem. Je manj možnosti, da kardan odpade, al pa sprednje vilce odpre :D

pred 36 minutami, TASH pravi:

A mene se ne šteje? :love1:

Sej sem napisal, da mi niti EN ni dal, če bi napisal da mi niti ENA ni častila, pol bi se lahko pogovarjala :P :*

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!