Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

Pa se v zep jo lahko das.....ce je slucajno situacija :hmm:

 

Koliko je pa lepljivi del mocen? Voda, prah....?

Popravljeno . Popravil Roger G. Jagger
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, linoldi pravi:

Jaz imam že na tretjem motorju samolepljive ježke :) držijo kot treba za stran vzet tablico se malo potrudiš pa je

2018-10-03_13-57.jpg

... teli ježki so res hudi... to niso tisti klasični ježki, ki so iz blaga in so na eni strani "kosmati", na drugi pa "grobi" ! Tudi lepilo je zelo močno!

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 29 minutami, Roger G. Jagger pravi:

Pa se v zep jo lahko das.....ce je slucajno situacija :hmm:

ampak potem jo lahko tudi kdo drug da v žep

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, izibajker pravi:

Sam prašam. Jaz imam dodatno dva M6 šraufa. Pa nisem ziher a bi v zgornjem primeru dotična oseba iskala imbus ključ ali enostavno odtrgala komplet tablico z nosilcem dol...

Men ko so jo vzeli...predvidevam,da bi mogu novo vzet,ce bi ga spet registriru,ker mineva7 let...predvidevam pa,da so jo odtrgali...ce nisi ekstremno butast se ne bi lotil drugače...sem jo mesec pred tem zgubo in bila konkretno privijacena na treh mestih!

Zgornja sravfa po vijacenju "jeban navoj in lak za nohte...na spodnjem delu,kjer bil le en sravf pa le lak za nohte...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, DAMI34 said:

ampak potem jo lahko tudi kdo drug da v žep

Sam mora vedet, sa imas jezke in pa, koliko registrskih takole na blef probas....jaz nimam te navade 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Roger G. Jagger pravi:

Bom stestiral. Na vecini avtomobilov sem imel in se je obneslo (tudi sprednja registerska). Dol si dobil pa le z laksom..

Vcasih...smo tako lepili na avtu,da ni ropotala ob glasbi...

Ker sem v lokalu neki rabu sem imel glih..tamocnega,obojestranski 1mm in z njim prelepil tablico...stestiral in glede na obliko nosilca,ki je bil ideticno velik in je bila cela tablica prilepljena je tudi pri 299 ni odlepilo...in tako sem se vozil..okoli pol poletja...en dan pa pride avtosola in mi prinese tablico.. in tako sem jo pol za kazen "pribil" na zid!!!!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 10. 2018 ob 12:34, tourer pravi:

Pa jo sploh lahko prevrtaš,

Moto tablico lahko, vendar ne smeš poškodovati "oznak".

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, MiNa pravi:

Moto tablico lahko, vendar ne smeš poškodovati "oznak".

mah jaz sem kar skozi grb zavrtal, ni blo druge. Tako je predvidel proizvajalec :D

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

sem kar skozi grb zavrtal

"šrauf" bi pasal samo v trboveljski "hunt" :P.

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, DAMI34 pravi:

vprašanje je kako bo čez kako leto, ko bo prah, vročina, zmrzal naredilo svoje

x2

pred 16 urami, DAMI34 pravi:

samo je ena razlika, pri avtu je velika površina, pri motorju pa ni gladke površine, če si pa zalepil v okvirček, pa še vedno obstaja možnost da se zlomi.

ven pade.

pred 16 urami, Roger G. Jagger pravi:

Jaz bom testiral; nahrbtna stran tablice in pa kovinski del nosilca (cakam se na krajsi nosilec). Pri avtu je bila res povrsina vecja ampak tudi tablica je sirsa...! Tisto je drzalo k pes, brez laksa nisi mogel dol vzeti....(so se pa rade zvijale registrske)

beri moje - še tamala tablica zalepljena s črno siko..od zdaj naprej samo še šrauf ali net..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...
pred 41 minutami, Wakasaki pravi:

se komu sanja, kok košta prvem...eizkusna tablica za motor?

Verjetno velja kako 3 dni?

Ko spraseval za skutercko blo kr drago....da smo ga raje s prikolico peljali na tehnicni..

Po spominu tablica ni draga (mislim 5eu sam zavarovanje je blo drago..sploh ker komplet registracija skutercka 50eu....

Po mojem mnenju pa ce sklenes zavarovanje za motor za celo leto bi znalo pol za tiste tri dni res stat le 5eu...hmm ne vem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preizkusna za motor je bilo okoli 40ojrov. Vse preizkusne veljajo 1 teden. 

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa namenjene so pretežno vožnji na tehnični pregled. V bistvu s preizkusno ne bi smel voziti ob nedeljah in praznikih, pa ne sopotnika, pa le po Sloveniji. Kak zatežen bi znal zatežiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 55 minutami, Darko3g pravi:

Pa namenjene so pretežno vožnji na tehnični pregled. V bistvu s preizkusno ne bi smel voziti ob nedeljah in praznikih, pa ne sopotnika, pa le po Sloveniji. Kak zatežen bi znal zatežiti.

Seveda boš prilepil uradno verzijo tvoje razlage. 

  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok je preprosto, ko stric gugl vse ve .. včasih smo mogl na upravno enoto vprašat al pa na tehničnega .. 

Preizkusne tablice

Preizkusne tablice se izdajo na prošnjo lastnika vozila za največ 5 dni.

Za dvig preizkusnih tablic je potrebno:

  • predložiti odjavljeno prometno dovoljenje,
  • predložiti dokazilo o lastništvu (račun, pogodba,…),
  • skleniti avtomobilsko zavarovanje
  • izjava lastnika ali serviserja, da je vozilo tehnično brezhibno

Fizična oseba: predloži dokazilo o istovetnosti (veljavna listina, opremljena s fotografijo osebe, ki jo je izdal državni organ).

Pravna oseba: Postopke vezane na ZMV lahko za pravno osebo opravi zastopnik podjetja (vpisan v Ajpes) ali od njega pooblaščena oseba

V primeru, da niste lastnik vozila, morate predložiti pisno pooblastilo lastnika vozila.

Vsa dokazila morajo biti predložena na vpogled v izvirniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

kok je preprosto, ko stric gugl vse ve .. včasih smo mogl na upravno enoto vprašat al pa na tehničnega .. 

Preizkusne tablice

Preizkusne tablice se izdajo na prošnjo lastnika vozila za največ 5 dni.

Za dvig preizkusnih tablic je potrebno:

  • predložiti odjavljeno prometno dovoljenje,
  • predložiti dokazilo o lastništvu (račun, pogodba,…),
  • skleniti avtomobilsko zavarovanje
  • izjava lastnika ali serviserja, da je vozilo tehnično brezhibno

Fizična oseba: predloži dokazilo o istovetnosti (veljavna listina, opremljena s fotografijo osebe, ki jo je izdal državni organ).

Pravna oseba: Postopke vezane na ZMV lahko za pravno osebo opravi zastopnik podjetja (vpisan v Ajpes) ali od njega pooblaščena oseba

V primeru, da niste lastnik vozila, morate predložiti pisno pooblastilo lastnika vozila.

Vsa dokazila morajo biti predložena na vpogled v izvirniku.

ampak kar vem...pa ne se ukregat, vpraši strica, se mi zdi da s preskusno ne smeš v tujino...no, se mi zdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, DAMI34 pravi:

ampak kar ve...pa ne se ukregat, vpraši strica, se mi zdi da s preskusno ne smeš v tujino...no, se mi zdi.

a pol Avstrijec ne more tukaj začasno tablco vzet in se odpeljat v Avstrijo ... včasih si jo v Nemčiji lahko in se pripeljal v Slovenijo :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, maus pravi:

a pol Avstrijec ne more tukaj začasno tablco vzet in se odpeljat v Avstrijo ... včasih si jo v Nemčiji lahko in se pripeljal v Slovenijo :huh: 

Recimo da bi jaz šel na jadranko s preskusno tab...vsaj po zakonu tega tako ne razumem

Do not follow this link, or you will be blocked from this site.
 

38. člen
(dovoljenje za preskusno vožnjo in preskusna tablica)

(neuradno prečiščeno besedilo)

(1)Dovoljenje za preskusno vožnjo in preskusna tablica sta javni listini, ki njunemu uporabniku dovoljujeta začasno uporabo neregistriranega vozila za čas, ki je potreben, da se vozilo registrira ali prepelje čez območje Republike Slovenije.

(2)Dovoljenje za preskusno vožnjo in preskusno tablico izdajo za tehnično brezhibno vozilo za obdobje pet dni registracijska organizacija in pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki jih za to posebej pooblasti agencija. Pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki želi pridobiti pooblastilo iz prejšnjega stavka, mora imeti osebje, opremo in prostore, ki omogočajo strokovno opravljanje nalog.

(3)Pravni osebi ali samostojnemu podjetniku posamezniku, ki ga je za izdajo dovoljenja za preskusno vožnjo in izdajo preskusnih tablic posebej pooblastila agencija, lahko agencija to pooblastilo odvzame, če preneha izpolnjevati pogoje iz prejšnjega odstavka ali svojega dela ne opravlja v skladu določbami tega zakona in podzakonskih predpisov, izdanih na njegovi podlagi.

(4)Dovoljenje za daljšo dobo uporabe preskusnih tablic in preskusne tablice v ta namen (v nadaljnjem besedilu: trajne preskusne tablice) izda upravna enota pravni osebi ali samostojnemu podjetniku posamezniku, ki je registriran za prodajo vozil in ima ustrezne poslovne prostore, proizvajalcu vozil za preskušanje prototipov ali organizaciji, ki preskuša vozila. Dovoljenje za daljšo dobo uporabe trajnih preskusnih tablic se izda za eno leto, z možnostjo za ponovno izdajo dovoljenja in velja samo za udeležbo vozil imetnika v prometu na območju Republike Slovenije. Če dovoljenje ni podaljšano, mora imetnik trajne preskusne tablice vrniti upravni enoti v 15 dneh.

(5)Trajne preskusne tablice se uporabljajo za prevoz tehnično brezhibnih neregistriranih vozil za potrebe prodajalca vozil, za preskusne vožnje morebitnih kupcev in za preskušanja vozil. Imetnik dovoljenja iz prejšnjega odstavka izda za vsako preskusno vožnjo posebno dovoljenje za preskusno vožnjo.

(6)Z globo 1000 eurov se kaznuje imetnik dovoljenja za uporabo trajnih preskusnih tablic, ki ravna v nasprotju s prejšnjim odstavkom, njegova odgovorna oseba pa z globo 150 eurov.

(7)Ob ugotovljenih treh kršitvah določb petega odstavka tega člena  v enem letu, se dovoljenje izčetrtega odstavka tega člena  prekliče, imetnik pa mora trajne preskusne tablice vrniti izdajatelju in eno leto ne more ponovno dobiti dovoljenja za uporabo trajnih preskusnih tablic.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preskusna vožnja in preskusna tablica ni eno in isto ;)

preberi prvo piko :P 

Potrdilo za preizkusno vožnjo in preizkusne tablice se izda največ za pet dni:

  • za nova, predelana in popravljena vozila, s katerimi se na javnih cestah opravlja vožnja za preizkus ali prikaz njihovih lastnosti,
  • za vozila, ki so na poti od podjetja, v katerem so bila izdelana, do podjetja, v katerem bodo dokončana, ali do skladišča trgovinskega podjetja,
  • za vozila, ki so na poti na tehnični ali strokovni pregled oziroma na sejem zaradi prodaje,
  • za vozila, ki so na poti od kraja prevzema do kraja registracije,
  • za vozila, ki so na poti iz kraja, v katerem so bile registrske tablice oddane, odvzete, uničene ali pogrešane, do kraja, v katerem bodo zanje izdane nove registrske tablice.

Prošnji za izdajo preizkusnih tablic je potrebno priložiti na vpogled:

  • vlogo na predpisanem obrazcu,
  • dokaz o izvoru in lastnini vozila,
  • odjavljeno prometno dovoljenje (za rabljeno vozilo),
  • polico zavarovanja avtomobilske odgovornosti,
  • osebni dokument za fizične osebe,
  • obvestilo AJPES-a o razvrstitvi po dejavnosti in žig za pravne osebe.

Potrdilo za preizkusno vožnjo in preizkusne tablice izda registracijska enota, na območju katere se bo pričela vožnja vozila.

vir: AMSZ.si 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi lahko grem špilat turista s preskusno tablico v AU al pa I al pa HR?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, DAMI34 pravi:

se pravi lahko grem špilat turista s preskusno tablico v AU al pa I al pa HR?

 

očitno je tako ;)

vsaj ne piše, da bi bilo drugače :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, maus pravi:

očitno je tako ;)

vsaj ne piše, da bi bilo drugače :P 

ma nism prepričan :(

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

ma nism prepričan :(

Preiskusna tablica ima tako veljavnost samo 5 dni, drugo je tablica za izvoz vozila, ki velja 30 dni in tretje je preiskusna tablica za firme, ki se ukvarjajo s prodajo vozil in lahko velja do enega leta.

Nikjer ne piše, da je veljavnost samo v SLO, ker smo EU je seveda veljavnost na področje celotne EU, tudi zavarovanje je v ceni - seveda ne kasko ?

Vse ostalo bi bilopravno nesprejemljivo ... Poglejte malo širše, nismo več mala Slovenija !!!! SMO EU !!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, Bmflar pravi:

Preiskusna tablica ima tako veljavnost samo 5 dni, drugo je tablica za izvoz vozila, ki velja 30 dni in tretje je preiskusna tablica za firme, ki se ukvarjajo s prodajo vozil in lahko velja do enega leta.

Nikjer ne piše, da je veljavnost samo v SLO, ker smo EU je seveda veljavnost na področje celotne EU, tudi zavarovanje je v ceni - seveda ne kasko ?

Vse ostalo bi bilopravno nesprejemljivo ... Poglejte malo širše, nismo več mala Slovenija !!!! SMO EU !!!!!

Poglej zakon tuje države, če dovoli vožnjo s tujo preizkušnjo. 

  • Šokiran 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!