Skoči na vsebino

Registrske tablice (po naročilu, zamenjava, skrivanje..)


smeško

Priporočene objave

3 hours ago, DAMI34 said:

se pravi lahko grem špilat turista s preskusno tablico v AU al pa I al pa HR?

 

Praizkusne tablice ne veljajo v tujini, kolikor jaz vem, vem za primere ko so vseeno skočili nekateri na morje v HR z preizkusnimi, ampak vem da za IT in A to baje ni priporočljivo, ker uradno ti zavarovanje ne velja, napisano na prejšnji strani iz zakona, namenjeno premestitvi po državi ali pa za prevoz iz delavnice do tehničnih pregledov.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Bmflar pravi:

Preiskusna tablica ima tako veljavnost samo 5 dni, drugo je tablica za izvoz vozila, ki velja 30 dni in tretje je preiskusna tablica za firme, ki se ukvarjajo s prodajo vozil in lahko velja do enega leta.

Nikjer ne piše, da je veljavnost samo v SLO, ker smo EU je seveda veljavnost na področje celotne EU, tudi zavarovanje je v ceni - seveda ne kasko ?

Vse ostalo bi bilopravno nesprejemljivo ... Poglejte malo širše, nismo več mala Slovenija !!!! SMO EU !!!!!

k pogledam meje mislim, da smo Rusija :P

dejansko bi moral preveriti, kje velja AO. Ker navadno zavarovanje ne velja v tujini, ampak moraš imeti zeleno karto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Borutt pravi:

Poglej zakon tuje države, če dovoli vožnjo s tujo preizkušnjo. 

Dejansko je potem preizkusna tablica samo zato, da lahko spraviš vozilo iz MB v KP - recimo...

V zakonu pa ni določeno, tudi v našem nikjer ne piše, ali se lahko tukaj voziš s tujo preizkušnjo. Jaz se vozim že cel mesec z enomesečno nemško tablico... Nemčija, Avstrija, Italija, Hrvaška .... Nikjer problemov ?

Vendar ja - to ni isto ....

Popravljeno . Popravil Bmflar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Bmflar pravi:

Dejansko je potem preizkusna tablica samo zato, da lahko spraviš vozilo iz MB v KP - recimo...

V zakonu pa ni določeno, tudi v našem nikjer ne piše, ali se lahko tukaj voziš s tujo preizkušnjo. Jaz se vozim že cel mesec z enomesečno nemško tablico... Nemčija, Avstrija, Italija, Hrvaška .... Nikjer problemov ?

to pa ni isto kot naša preiskušnja (veljavna 5 dni)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

to pa ni isto kot naša preiskušnja (veljavna 5 dni)

Sej sm napisou :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, pol pa lahko vzame izvozne tablice, gre malo v IT, A, HR in potem če kdo kaj vpraša reče "prodaja ni uspela", pa je :D 

Čeprav je malce dražje zgleda: 

predložiti odjavljeno prometno dovoljenje,

predložiti izjavo o ustreznosti vozila (A, B, DA, DB, SA, SB, SC, SD),

predložiti dokazilo o lastništvu (račun, pogodba),

predložiti potrdilo o opravljenem tehničnem pregledu,

skleniti avtomobilsko zavarovanje (če želite zeleno karto, mora biti zavarovanje sklenjeno za najmanj 15 dni),

poravnati letno dajatev za uporabo cest.

Čisto drugi pogoji kot za preizkusne tablice, pa očitno lahko velja več kot 15dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Bmflar pravi:

Dejansko je potem preizkusna tablica samo zato, da lahko spraviš vozilo iz MB v KP - recimo...

V zakonu pa ni določeno, tudi v našem nikjer ne piše, ali se lahko tukaj voziš s tujo preizkušnjo. Jaz se vozim že cel mesec z enomesečno nemško tablico... Nemčija, Avstrija, Italija, Hrvaška .... Nikjer problemov ?

Vendar ja - to ni isto ....

Si vse prebral in preveril ali kar na pamet pišeš? 

(5) Ne glede na prejšnji odstavek so lahko v cestnem prometu udeležena tudi vozila, označena s tujimi preskusnimi ali začasnimi tablicami, če so tehnično brezhibna, imajo sklenjeno obvezno zavarovanje odgovornosti v mednarodnem prometu in veljavno listino za preskusno vožnjo ali veljavno listino o registraciji.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Borutt pravi:

Seveda boš prilepil uradno verzijo tvoje razlage. 

Ne bom, povem le, da mi je pred leti en zatežen zatežil, ko sem v nedeljo s preizkusno tablico peljal družino v bolnico na obisk k mami.

"Da se ne smem voziti v nedeljo, da ne smem voziti družine in podobno"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Darko3g pravi:

Ne bom, povem le, da mi je pred leti en zatežen zatežil, ko sem v nedeljo s preizkusno tablico peljal družino v bolnico na obisk k mami.

"Da se ne smem voziti v nedeljo, da ne smem voziti družine in podobno"

Mogoče je bil takrat takšen predpis in si bil v prekršku. Ali si je pa nekdo vse skupaj izmislil. 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, maus pravi:

kok je preprosto, ko stric gugl vse ve .. včasih smo mogl na upravno enoto vprašat al pa na tehničnega .. 

Preizkusne tablice

Preizkusne tablice se izdajo na prošnjo lastnika vozila za največ 5 dni.

Za dvig preizkusnih tablic je potrebno:

  • predložiti odjavljeno prometno dovoljenje,
  • predložiti dokazilo o lastništvu (račun, pogodba,…),
  • skleniti avtomobilsko zavarovanje
  • izjava lastnika ali serviserja, da je vozilo tehnično brezhibno

Fizična oseba: predloži dokazilo o istovetnosti (veljavna listina, opremljena s fotografijo osebe, ki jo je izdal državni organ).

Pravna oseba: Postopke vezane na ZMV lahko za pravno osebo opravi zastopnik podjetja (vpisan v Ajpes) ali od njega pooblaščena oseba

V primeru, da niste lastnik vozila, morate predložiti pisno pooblastilo lastnika vozila.

Vsa dokazila morajo biti predložena na vpogled v izvirniku.

Vse ve sam cen ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, Wakasaki pravi:

Vse ve sam cen ne

neki pa tlele piše ?

https://www.astehnicni.si/cenik-storitev/

 

sj ni težko, če se mećken potrudiš :P 

pa še kakšna telefonska je objavljena ;) 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, ja ampak to je cena samk nalepke, zraven je še nekaj cestne takse + ponavadi drago zavarovanje ker ne greš do svojegaagenta ampak te kar tam ocolajo. Tako da za A kat sem enkrat plačal vse skupaj cca 40ojrov, za tovorno do 3.5t pa 120 (ne je kr na rit vrglo ko mi je povedala ceno) 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, smasher pravi:

No, ja ampak to je cena samk nalepke, zraven je še nekaj cestne takse + ponavadi drago zavarovanje ker ne greš do svojegaagenta ampak te kar tam ocolajo. Tako da za A kat sem enkrat plačal vse skupaj cca 40ojrov, za tovorno do 3.5t pa 120 (ne je kr na rit vrglo ko mi je povedala ceno) 

s tem, da je tovorno sedaj cca. 120€ za 1 dan. Vsak dan posebej cca. 100+€. Vsaj tako sem pred dnevi dobil informacije..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

34 minutes ago, dkee46 said:

s tem, da je tovorno sedaj cca. 120€ za 1 dan. Vsak dan posebej cca. 100+€. Vsaj tako sem pred dnevi dobil informacije..

Mislim da tisto velja za "taprava" tovorna, nad 3.5t, ali ti je kdo rekel to že za kombi? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, maus pravi:

neki pa tlele piše ?

https://www.astehnicni.si/cenik-storitev/

 

sj ni težko, če se mećken potrudiš :P 

pa še kakšna telefonska je objavljena ;) 

In zakaj so pol teme na forumih?

Zmedu si me.

By the way sem klicu 35eur....

Hvala vsem še posebi hvala maus-u.

 v dobrem.

Popravljeno . Popravil Wakasaki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, smasher pravi:

Mislim da tisto velja za "taprava" tovorna, nad 3.5t, ali ti je kdo rekel to že za kombi? 

koliko je bilo meni rečeno (se potem nisem odločo za preizkušnjo..), da velja za vsako vozilo, ki ima status "tovorno vozilo", pa tudi če je vozno z B ali C kategorijo. Se pravi, tudi nek Peugeot Partner, Kangoo, Berlingo,.. vse je tako, če ima status tovorno vozilo.

Ok,... smo malo zašli iz pravega naslova teme :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tablica je lahko privijačena, kar pomeni, da jo lahko prevrtaš, ker to ne pomeni poškodovana. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam ne vijakou dat ku dami ker to res grdo zgleda :P lepo zanetaš in je skoraj nevidno če so mali neti.... najbols je okvircek pa nasred en/dva neta in fertik, nima kam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Rogerg pravi:

sam ne vijakou dat ku dami ker to res grdo zgleda :P lepo zanetaš in je skoraj nevidno če so mali neti.... najbols je okvircek pa nasred en/dva neta in fertik, nima kam

no tole o lepoti drži :P ampak vijak tudi drži. Če pa grdo zgleda mi je pa vseeno, dejansko imam poškodovano tablico, ker sem jo izgubil v Romuniji, potem so pa še mal avtomobili čez njo vozili. Tako da sem jo doma samo malo poklepal, pa nabou na vijake :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Rogerg pravi:

sam ne vijakou dat ku dami ker to res grdo zgleda :P lepo zanetaš in je skoraj nevidno če so mali neti.... najbols je okvircek pa nasred en/dva neta in fertik, nima kam

Kaj pa, če ti želi policaj odstraniti tablico? Odreže tablico ali nosilec? Dvomim, da imajo orodje za odstranjevanje netov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, Darko3g pravi:

Kaj pa, če ti želi policaj odstraniti tablico? Odreže tablico ali nosilec? Dvomim, da imajo orodje za odstranjevanje netov.

5) Registrske tablice morajo biti pritrjene tam, kjer je to predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite. Registrske tablice so lahko prikovičene, privijačene ali kako drugače čvrsto pritrjene. 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Darko3g pravi:

Kaj pa, če ti želi policaj odstraniti tablico? Odreže tablico ali nosilec? Dvomim, da imajo orodje za odstranjevanje netov.

Tud mojo zasravfano so odtrgali in zvili nosilec...kaj pa bi?Bolj vazno zavarovat kraj nezgode in odpeljat soferja v bolnico....ti bi pa se joko za tablico???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tej temi marsikaj piše, iskalnik zna poiskati tudi posamezne besede v tej temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Darko3g pravi:

Kaj pa, če ti želi policaj odstraniti tablico? Odreže tablico ali nosilec? Dvomim, da imajo orodje za odstranjevanje netov.

(2) Izločitev vozila ali prepoved uporabe vozila traja toliko časa, dokler se ne odpravijo razlogi, zaradi katerih je bila odrejena. Inšpektor ali policist, ki izloči vozilo iz prometa, lahko odvzame prometno dovoljenje in registrske ali preskusne tablice. Če voznik ne odstrani registrskih ali preskusnih tablic z vozila, se odstranijo z neposredno fizično prisilo na voznikove stroške. O odvzetem prometnem dovoljenju in registrskih tablicah inšpektor ali policist izda potrdilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!