Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj v letu 2009


Brrrm

Priporočene objave

Hola,

s temi dopustniškimi dnevi sem res zadel pravo vreme, včeraj sva šla z gsx750fom uživat na Marof, danes pa sva z mojstrom Gandijem odločila da greva preverit če most v Mostu na Soči še stoji in če je z jezerom vse v redu :naughty: sva poklicala še Tarumenga, pa je imel še za uredit neke službene zadeve, tko da sva startala sama

topel jesenski sonček je že v senci segrel zrak na 12 stopinj, Lubica je že čist nestrpna čakala pred garažo, jst sem mel dopust... a se sploh lahko še kaj lepšega zgodi konec novembra?? jasno da ne :P in ker so RRke držale asfalt ko pes ježa, je bla tudi furca extramegafinofajna :OK: zlasti tisti del furce iz Idrije nazaj do Kalc je bil spešl, saj nama je prišel nasproti Tarumen in smo skupaj šibnili nazaj :D

seveda sva ga poslala naprej, saj je prišel s svojo 125 ccm 2T (seveda rumeno :P ) zverinico... ko sem vozil za njim in s polnimi pljuči vdihaval opojni vonj prežganega 2T olja sem se počutil kot Schwantz, ko je vozil za Raineyem - ja, tud tko težko ga je blo sledit, saj je bil skozi tiste kratke ovinke hiter ko misel :worship: za Godovičem sem ga prehitel, saj so se začeli bolj odprti ovinki, in sem naivno sklepal da tistih stopetindvajset kubov ne zmore več kot 120, 130... malo morgen!!! rumena lučka je bla skoz za mano, karkoli sem (previdno) počenjal na zdaj že malo bolj hladnem asfaltu!! zdej sem šele zares spoznal kako se je počutil Schwantz ko mu je Rainey dihal za ovratnik, pišuka, k tole je blo res kot zgodnja devetdeseta :D

vse skup slabih 200 kmjčkov, upam da ne zadnjih letos :naughty: carja hvala za družbo, ponovimo furco ob prvi priliki :worship:

in še par slikc

post-163-12586600458_thumb.jpg

post-163-125866008736_thumb.jpg

post-163-125866010996_thumb.jpg

post-163-125866018506_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super si tole povedu in jest sm res užival v vožnji za tabo, sam upam pa, da te nism preveč nazaj vleku in bremzu.

Ja, definitivno treba ponovit tole in dobr bi blo, da vreme drži vsaj tko k dons, k je res grelo...

Mojster suzuki, hvala za vročo skodelo čaja, me je grel vse do doma worship.gif pa rumenkotu tud hvala za drušno...

Popravljeno . Popravil gandi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, hvala obema za družbo in seveda Suzukiju za čaj :D

Me je zvok motorja, ko sta pripeljala mimo premamil in sem službene stvari prešaltal v šesto brzino

in mi je ostala še urica dneva :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

superca ritke... men pa zadne ure sončka šiht pobera, tko d sm dns šla kr z lubico na šiht, čeprou zele zvečer ni blo lih toplo, sam... je pa pasaaaaluuuu :worship:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj po Primorski, danes pa glede na vremensko napoved, sem se obrnil v drugo smer, smer Jezersko.

Dolgo me že ni blo gor in sm si reku, grem probat, sonce je imelo še kar nekaj moči in me lepo grelo vse

do ovinka v Preddvoru, kjer se zavije k jezeru. Malo naprej cesta mokra, sicer samo par ovinkov, do mostička,

naprej pa suho, jupi. Z veseljem sem privil desno ročko in užival v poznanih ovinkih vse do Kanonirja, kjer se je

spet začela mokrota, sej ne da me lih moti, prikrajša me pa za užitke :headbang:.

Vožnja naprej po mokrem, vse do bencinske, od tam naprej pa spet malo veselja in potem vse do vrha, kjer sem

ustavil in stisnil eno fotko, tko za spomin.

post-15567-125873358262_thumb.jpg

Odločil sem se, da pogledam še na avstrijsko stran, mogoče pa...

Malo morgen, ja. Suha cesta my ass, samo pobožne želje he he he :rolleyes:

post-15567-125873367252_thumb.jpg

Tkole je zgledal na edinem suhem ovinku na njihovi strani pa sm obrnil in počasi, po pameti proti domu.

Umes sem imel še praktični prikaz tipične "gorenjske trme", MA DA GRE!!!:headbang:

post-15567-125873379803_thumb.jpg

Tkole ga je zakajlal med ograjo in šleparja, mel sem srečo, da je blo na drugi strani dost prostora in sm se elegantno

zmuznil mimo, brez neprijetnega čakanja.

Še par laganih kilometrčkov in srečno sem prispel domov. Lepih 100 km.

Hvala angelčkom k so merkal name!:worship:

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ni blo nic z Jadranko danes, sem sel mal pogledat na Jezersko... Voznja po stari cesti do Kranja in potem proti Hotemazam me je navdajala z upanjem da bo cesta suha, saj je sijalo sonce in je blo kr toplo... No za takoj v Tupalicah, pri tabli kjer pise da je prelaz odprt, pa je bilo veselja konec! Precej fajhtnih zaplat ze na zacetku. :glare: Se je sicer zadeva izboljsala, samo stalno pricakovanje mokre ceste v vsakem ovinku naredi svoje, in tempo je bil precej turisticen. Po kratkem postanku pri Jezeru, sem pognal se do vrha, je bila cesta suha, tako da sem do vrha veselo ozemal plin (no, malce bolj kot prej, nic pretiranega :P), da izkoristim teh par kilometrckov, ker sem pricakoval da bo avstrijska stran mokra... Sem imel kar prav, ampak da pa vseeno ne bi bilo dolgocasno, je bila pa po cesti se polita nafta! Kaj ces, v skladu z pravili, sem pac prilagodil hitrost razmeram na cesti in se po polzje peljal naprej... Pa tudi to ni bilo dosti, cez par ovinkov je bilo poleg vlage in nafte, na cesti se en kup finega prahu in blata, ki so ga navlekle na cesto gozdarske masine za spravilo lesa :headbang:, tako da sem spet prilagodil hitrost razmeram na cesti in se skoraj prevrnil na bok! Za ziroskopski efekt in s tem stabilnost motocikla se kolesa pac moraj vrteti z doloceno hitrostjo! :P No, pri odcepu za Pavlicevo sedlo sem imel pa vsega zadosti, obrnil, in se pognal z osupljivimi 40 km/uro nazaj proti Soncni strani Alp, kjer so ceste sicer zanic, ampak vsaj brez polite nafte! Vmesni redki suhi odseki so mi sicer naslikali nasmeh na obraz, ki pa je takoj zbledel pri vstopu v vlazen in mavricno obarvan (od nafte, seve) zavoj...

Ce ni blo nafte, so ble pa iglice ali blato:

post-17251-125874153265_thumb.jpg post-17251-125874155521_thumb.jpg

Ni cisto do roba, ampak manjka pa tud ne velik, se se da uzivat, ce je cesta suha :D:

post-17251-125874157845_thumb.jpg

Na koncu sem pa odbrzel v soncni zahod in .....

post-17251-125874158852_thumb.jpg

Na nasi strani je bilo kot receno suho, sem si malcek dal duska, se skoraj zabil v nasproti vozeci se avto, ki je veselo priropotal po mojem pasu, drugace pa dan brez posebnosti... Pac se en dan motorista, prilagajajoc se vsakrsnim sranjem in pogojem na cesti, izogibajoc se se ovinke sekajocim avtomobilom, itd. Normalen dan pac.

Zanimivih, malce osamljenih 150 kilometrckov...

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ni blo nic z Jadranko danes, sem sel mal pogledat na Jezersko... Voznja po stari cesti do Kranja in potem proti Hotemazam me je navdajala z upanjem da bo cesta suha, saj je sijalo sonce in je blo kr toplo... No za takoj v Tupalicah, pri tabli kjer pise da je prelaz odprt, pa je bilo veselja konec! Precej fajhtnih zaplat ze na zacetku. :glare: Se je sicer zadeva izboljsala, samo stalno pricakovanje mokre ceste v vsakem ovinku naredi svoje, in tempo je bil precej turisticen. Po kratkem postanku pri Jezeru, sem pognal se do vrha, je bila cesta suha, tako da sem do vrha veselo ozemal plin (no, malce bolj kot prej, nic pretiranega :P), da izkoristim teh par kilometrckov, ker sem pricakoval da bo avstrijska stran mokra... Sem imel kar prav, ampak da pa vseeno ne bi bilo dolgocasno, je bila pa po cesti se polita nafta! Kaj ces, v skladu z pravili, sem pac prilagodil hitrost razmeram na cesti in se po polzje peljal naprej... Pa tudi to ni bilo dosti, cez par ovinkov je bilo poleg vlage in nafte, na cesti se en kup finega prahu in blata, ki so ga navlekle na cesto gozdarske masine za spravilo lesa :headbang:, tako da sem spet prilagodil hitrost razmeram na cesti in se skoraj prevrnil na bok! Za ziroskopski efekt in s tem stabilnost motocikla se kolesa pac moraj vrteti z doloceno hitrostjo! :P No, pri odcepu za Pavlicevo sedlo sem imel pa vsega zadosti, obrnil, in se pognal z osupljivimi 40 km/uro nazaj proti Soncni strani Alp, kjer so ceste sicer zanic, ampak vsaj brez polite nafte! Vmesni redki suhi odseki so mi sicer naslikali nasmeh na obraz, ki pa je takoj zbledel pri vstopu v vlazen in mavricno obarvan (od nafte, seve) zavoj...

Ce ni blo nafte, so ble pa iglice ali blato:

post-17251-125874153265_thumb.jpg post-17251-125874155521_thumb.jpg

Ni cisto do roba, ampak manjka pa tud ne velik, se se da uzivat, ce je cesta suha :D:

post-17251-125874157845_thumb.jpg

Na koncu sem pa odbrzel v soncni zahod in .....

post-17251-125874158852_thumb.jpg

Na nasi strani je bilo kot receno suho, sem si malcek dal duska, se skoraj zabil v nasproti vozeci se avto, ki je veselo priropotal po mojem pasu, drugace pa dan brez posebnosti... Pac se en dan motorista, prilagajajoc se vsakrsnim sranjem in pogojem na cesti, izogibajoc se se ovinke sekajocim avtomobilom, itd. Normalen dan pac.

Zanimivih, malce osamljenih 150 kilometrckov...

Čudn, da se nisva srečala nikjer...:unsure:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lusna furca dons padla:

Celje-Sostanj-Crna na Koroskem-Mezica-Avstrija in 69-Radlje ob Dravi-Slovenj gradec-Vitanje-Celje 240 lusnih kilometrckov Jutr pa naprej

Min temp 2 stopinji celzij, led in sneg, max pa celih 17!!

lp j

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj bi clovek pospravil motor, ampak tole vreme kar ne da in ne da miru, tako da sem se raje kot z avtom, odpravil na obiske in uredit nekaj obveznosti kar motorckom! Pa tole sonce ocitno muci tudi druge, in ne samo mene, saj me je Inci poklicala in se ponudila da mi dela druzbo! :D In sva se okoli enajstih, pol dvanajstih nabasala na motor in se odpravila v Bohinj. Skozi Sotesko je bila cesta po pricakovanju precej mokra, naprej pa spremenljiva, tako da je bil tempo bolj pocasne narave, se je treba pac prilagajati razmeram na cestiscu! V Bistrici sem zavil proti jezeru, v upanju, da bo vsaj odsek od Bistrice do Kamnega suh, ker na je planem in bi ga moralo sonce ze posusiti. In ker pac mora biti suh, saj je tam nekaj prav simpaticnih ovinkov! Pa ni bilo nic od tega, tako da sva sla do jezera obrnit in se potem pogumno zagnala cez Sorisko planino! Ker je termometer kazal celih 5 celzijev, sva pricakovala led in sneg, pa kaj zato! No, na zacetku je bila cesta res zelo vlazna, polna iglic in sumljivo rjave barve, tako da sva se res peljala kot po jajcih. Zacuda pa se je z vsakim kilometrom dvigovala tudi temperatura in suhi odseki so bili cedalje daljsi in daljsi in kar naenkrat je bil samo se kaksen ovinek malo vlazen. Jupi! :D Ta novi odsek je bil pa v celoti suh, tako da sva lahko kar lepo pognala! :OK: Pa ne prevec, saj te kaksen potocek cez cesto, ali pa listje se kako lahko preseneti! In bognedaj, da bi takole fejst punco stresel po cesti... Na vrhu je bilo pa celih 11 celzijev, in ker je sreca na strani pogumnih, sva nadaljevala proti Petrovemu brdu, h motoristu na kavico... In res, cesta je bila lepo suha, listje spihano, tako da nama tudi tazafecljani ovinki niso delali preglavic in tiktak sva se znasla pri koci na Petrovem brdu! Poklicala sva se Piano-ta ki je doma v blizini, smo se malo zaklepetali in urica je kaj hitro minila! Za povratek sva pa izbrala kar isto pot, ker je bila cesta od Petrovega brda in skoraj do Bohinja suha in cista! No pol spusta proti Bohinju je sicer minilo v CT (chicken touring) tempu, zaradi vlage in sumljivo rjave in gladke ceste.. :xx: Preostanek poti do Jesenic je minil brez posebnosti, razen modela ki je obracal na cesti med postajalisci :slap: in se enega modela, ki naju je lepo izsilil v kriziscu... Pa mislim da sva na Bledu srecala Gebreta, ki mi je mahal naj prizgem luc, thx!

Fletna furca, fletno vreme in fletna druzba! ~120 kilometrckov

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva z matejo pa sva rekla, da greva v koper na sladoled in tako je bilo :). Najprej sva v lj natankala do vrha pol pa naprej do kopra po stari cesti ker nimava vinjete :). Ko sva se vračala sva sicer srečala Mausa ampak na žalost na cesti tako da nismo nobene kavise skupi spil :(. Nazaj grede sva pa na vrhniki zavila proti horjulu in nato proti domu. Bilo je zelo luštnih mislm da 280km. Najbolj me je zmotil pesek na ovinku, malo za kamnolomom, upam da ni imel kdo tam probleme ker je bilo motoristov celo morje :). Jutri ¸še ne veva kam bi šla, ker izbirava med tremi smermi: štajerska, dolenjska in pa gorenjska. Ne vem Ne vem.

LP vsem in prijetnovožnjo še naprej

Uroš in Mateja

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem bil zmenjen z Dr. Jakobom in druscino, da gremo na Primorsko... Pa sem se zbudil urco prepozno, z glavobolom na kvadrat, je blo treba placat grehe prejsnje noci! :doze: Sorry, doc!! Ker pa je bilo vreme tako vabljivo, sem vseeno zbral moci in skocil na Zatrnik do Anzka, na kavico! Ravno prava doza ovinkov, in zacuda precej suha cesta! Je pomagalo in volja do zivljenja se je prec vrnila! :P Zato sem se odlocil iti se do Planice, pogledat ce se res gradi. Od Jesenic naprej je bilo kar precej hladno in skozi Belco je termometer kazal usive 3 stopinje. In to ob pol enih popoldne! Na Zelencih sem si privoscil se eno kavico, potem pa naprej do Planice. Res se gradi s polno paro! Ker sem bil pa ze tako blizu, sem se zapeljal cez mejo v Italijo, obrnit. Nazaj grede sem skocil se na Korensko sedlo, tudi samo obrnit cez mejo! :P Ker me je pa prijetno presenetila suha cesta do vrha, je bilo pa treba iti dvakrat!! Asfalt je pa tudi se kar drzal, zato sem si lahko mal dalo duska! :OK: Je pa prejsnji vecer naredil svoje, tako da sem jo zatem samo se popihal domov, pocivat!

Se se da,

post-17251-125891036285_thumb.jpg post-17251-125891024061_thumb.jpg

osvojit tisocaka! :P

post-17251-125891032925_thumb.jpg

Kratkih, ampak internacionalnih 112 kilometrckov! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm zacel dan v cielu in se najprej zapeljal do kamnika in ljubljane. No, mi smo pa spremenil plan, ker smo zvedli, da je na primorskem usrano vreme, tko da smo sli do Ninci na cukr v Mirno pec, nato pa smo se preko mokronoga in rimskih toplic, trojan vrnili v ljubljano, jst pa hop nazaj v ciele.

padlo cca 380km, zadnjih 70 k popolni temi.. super za vse k smo panicarji glede divjadi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva z matejo pa sva rekla, da greva v koper na sladoled in tako je bilo :). Najprej sva v lj natankala do vrha pol pa naprej do kopra po stari cesti ker nimava vinjete :). Ko sva se vračala sva sicer srečala Mausa ampak na žalost na cesti tako da nismo nobene kavise skupi spil :(. Nazaj grede sva pa na vrhniki zavila proti horjulu in nato proti domu. Bilo je zelo luštnih mislm da 280km. Najbolj me je zmotil pesek na ovinku, malo za kamnolomom, upam da ni imel kdo tam probleme ker je bilo motoristov celo morje :). Jutri ¸še ne veva kam bi šla, ker izbirava med tremi smermi: štajerska, dolenjska in pa gorenjska. Ne vem Ne vem.

LP vsem in prijetnovožnjo še naprej

Uroš in Mateja

Vaju sem pa verjetno včeraj srečal v Postojni na rondoju... smo se pozdravl...

Drugač pa včeri in danes motoristov en kup :) Edin cestakov je bolj mal vidt :D

LP, Rok

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm zacel dan v cielu in se najprej zapeljal do kamnika in ljubljane. No, mi smo pa spremenil plan, ker smo zvedli, da je na primorskem usrano vreme, tko da smo sli do Ninci na cukr v Mirno pec, nato pa smo se preko mokronoga in rimskih toplic, trojan vrnili v ljubljano, jst pa hop nazaj v ciele.

padlo cca 380km, zadnjih 70 k popolni temi.. super za vse k smo panicarji glede divjadi.

še dobr da je blo usrano vreme na primorskem :whistle: zarad cukra itak :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okol 160 kilometrčkov do sončnega Ruta :D

Logatec, Idrija, Bača pri Modreju, Klavže, Grahovo ob Bači, Rut in po isti poti nazaj :D

post-17572-125891514339_thumb.jpg post-17572-125891530476_thumb.jpg post-17572-125891528959_thumb.jpg

post-17572-125891532074_thumb.jpg post-17572-125891533899_thumb.jpg post-17572-125891536864_thumb.jpg

post-17572-125891538367_thumb.jpg post-17572-12589154069_thumb.jpg

post-17572-125891542703_thumb.jpg

Res drži kot pes ježa, čas za menjavo :D

post-17572-125891544239_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedelja, 22. november 2009

Danes sva z ženo šla na lep izlet čez Bloke. Pot naju je vodila kot sledi Lj-Logatec-Rakek-Cerknica-Nova Vas-Bloke-Karlovica-Velike Lašče-Zdenska Vas-Čušperk-Grosuplje-Lj.

Sonce je bilo predvsem v Ljubljanski kotlini, vendar so bile kljub temu proti pričakovanju relativno visoke temperature v nasprotju s pričakovanji. Temperatura je bila 15°C v Ljubljani, 10°C na Blokah in naprej 11-12°C. Kljub relativno nizkim temperaturam in precej močnemu vetru od Vrhnike dalje naju ni popolnoma nič zeblo, čeprav sem imel pod motoristično jakno oblečeno le srajco in pod hlačami smučarske žabe. V čeladi ni pihalo niti se ni rosila obenem pa je bila slišnost Interphona odlična. Na taki vožnji se vidi, da sva se dejansko pravilno odločila pri nakupu opreme (Revit Off Road jakna in hlače, Schubert C2, ščitnik za hrbtenico dolgi, podrokavice, rokavice vse razen škornjev kupljeno v TC Motoshop).

Mislim, da bova podaljšala sezono vse dokler bodo temperature nad 5°C (predvsem zaradi asfalta).

LP

Nikola Tesla :D

post-18609-125891591289_thumb.jpg

post-18609-125891593178_thumb.jpg

post-18609-125891601091_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okol 160 kilometrčkov do sončnega Ruta :D

Logatec, Idrija, Bača pri Modreju, Klavže, Grahovo ob Bači, Rut in po isti poti nazaj :D

post-17572-125891514339_thumb.jpg post-17572-125891530476_thumb.jpg post-17572-125891528959_thumb.jpg

post-17572-125891532074_thumb.jpg post-17572-125891533899_thumb.jpg post-17572-125891536864_thumb.jpg

post-17572-125891538367_thumb.jpg post-17572-12589154069_thumb.jpg

post-17572-125891542703_thumb.jpg

Res drži kot pes ježa, čas za menjavo :D

post-17572-125891544239_thumb.jpg

Super fotke, škoda k me ni blo zraven...:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vaju sem pa verjetno včeraj srečal v Postojni na rondoju... smo se pozdravl...

Drugač pa včeri in danes motoristov en kup :) Edin cestakov je bolj mal vidt :D

LP, Rok

Ja naju zaenkrat ne morš zgrešit :) spredi rdeča jakna, zadi pa živo zelena :))

Drgač pa dans še mal daljša tura k včeri Smlednik-Litija-Hrastnik-Krško-Brežice-Čatež-Kostanjevica ob krki-trebnje-ivančna-LJ-Smlednik.

Vmes še kakšn manjši ovink drugač pa okol 300km :naughty:

Uživajte!!!

post-23038-125891848835_thumb.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva z matejo pa sva rekla, da greva v koper na sladoled in tako je bilo :). Najprej sva v lj natankala do vrha pol pa naprej do kopra po stari cesti ker nimava vinjete :). Ko sva se vračala sva sicer srečala Mausa ampak na žalost na cesti tako da nismo nobene kavise skupi spil :(. Nazaj grede sva pa na vrhniki zavila proti horjulu in nato proti domu. Bilo je zelo luštnih mislm da 280km. Najbolj me je zmotil pesek na ovinku, malo za kamnolomom, upam da ni imel kdo tam probleme ker je bilo motoristov celo morje :). Jutri ¸še ne veva kam bi šla, ker izbirava med tremi smermi: štajerska, dolenjska in pa gorenjska. Ne vem Ne vem.

LP vsem in prijetnovožnjo še naprej

Uroš in Mateja

:yea1: mi smo se pa ene trikrat vidli... najprej pred kozino ko sm bil ustavljen od roke plavice, pol v vrsti pred krožiščem , nazadnje sta se pa mem viki-ja peljala...:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yea1: mi smo se pa ene trikrat vidli... najprej pred kozino ko sm bil ustavljen od roke plavice, pol v vrsti pred krožiščem , nazadnje sta se pa mem viki-ja peljala...:OK:

Ja tebe se pa spomnem :OK: In če bi se pr vikiju ustavu pa šou na kufe bi verjeten tebe spoznou pa še mausa bi mogoče dočaku:kva1:.

Mogoče naslednjič, čeprou je Mateja rekla da bo naslednja fura proti štajerski.

če maš FB me najd pod uroš brdnik pa se mogoče kdaj zmenmo:yea1:

Uživite!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj kratka furca, in sicer preko Škofje Loke, Kranja, Jezerskega in Pavličevega sedla v Logarsko dolino, do Rinke, potem pa nazaj skozi Luče, Podvolovljek najprej v Kamniško Bistrico, potem pa preko Kamnika, Smlednika, Zbilj in Škofje Loke domov.

214 km, srečal 4 motoriste, videl še druge 4, cesta pa... v Logarski pomrznjena, od tam do Luč pa svinjska od soli. Na A strani tabla, da je P. sedlo zaprto...japajade.

Ob Rinki se spomnim na Prešerna, ki je škofom, ki so šli na ogled slapa Savice, napisal bodico: "O Savica, ti prasica, že dolgo nisi več devica. Poglejte farji vi, kako široko šči!" Rinka je vsekakor bolj deviška...

post-16163-12589786085_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, dons me je spet sonce zbezalo ven na cesto in ko sem štartal, res ni bilo niti sleduo kakem oblačku.

Za primorsko je bla itak napoved oblačno, zato sm se obrnil proti Gorenjski (spet). Lepo po stari cesti do Jesenic

in naprej proti Kranjski gori, umes sem se ustavil pri gospodu Aljažu v Dovjah in sva se skupaj zazrla proti Očaku,

naredila fotko in brž naprej, dokler je še toplo.:P

post-15567-125916509829_thumb.jpg post-15567-125916525472_thumb.jpg

Mimo Trbiža proti Rabelskem jezeru...

post-15567-125916533251_thumb.jpg

Še zadnj sončni žarki: post-15567-125916540095_thumb.jpg

Od jezera naprej sem zapeljal v meglo in mraz, ki sta me spremljala vse do Loga pod Mangartom. Od tu naprej pa samo

še suha cesta in topel zrak, da sem se lahko ogrel...

post-15567-125916558542_thumb.jpg post-15567-125916560695_thumb.jpg

Skozi Bovec in proti Kobaridu, postanek na bencinski in naprej proti Idriji, ojeeeeee:OK:.

Od Idrije še skozi Zalo in obvezni ovinek in postanek na Ridah, potem pa karseda hitro domov.

post-15567-125916598803_thumb.jpg

Vse skupaj 300 kvalitetnih kilometrov:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!