Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj v letu 2009


Brrrm

Priporočene objave

Danes popoldan sem se odpravil na lovljenje še zadnjih sončnih žarkov po Gorenjski...

post-15567-12598544192_thumb.jpg

Pot je bla kratka, Kranj, Kokrica, Golnik, Tržič, pod gorami v Begunje, s postankom pri

gradu Kamen post-15567-125985452644_thumb.jpg

in povratek na Lesce, Podvin, Posavec, Naklo in domov.

Kratkih 60km, ampak mrzlih (za mal, da se mi ni zanohtalo na rokah) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes verjetno zadnja furca letos(glede na to da napovedujejo sneg :wacko: ) Z lubico obrnil 11k km kar niti ni tko švoh...

Je pa bilo do Postojne vse megleno,brez užitka...v postojni pa se je odprlo nebo,posijalo sonce in grelo do obale in nazaj.

Pica s sestrično in kofe s kolegi na obali...neprecenljivo :yea1:

post-7954-125985798747_thumb.jpg

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa danes malo na Roglo pogledat ene tipsone iz drugega foruma.

Lepih 101 km , cesta zgoraj je pa že malo mastna in posuta.

post-5391-126002899951_thumb.jpg

post-5391-126002901355_thumb.jpg

post-5391-126002902408_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena lepa furca ... LJ - PO - Črni kal in nazaj .. pri Razdrtem na AC .. k Vaškim na kufe in domou ...

prav pasalo je ... cca. 250 km :P ... še je za vozt, čeprav mal sprkasta cesta sem pa tja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans sm se namenil mal pogledat na 69, pa mi ni uspelo. Sla sva z Romanom... sva prisla do Slovenj gradca, pa je blo mraz pa nix soncka, tko da sva sla kr pocas nazaj do Domzal, potem sm pa jst v mrazu sel se nazaj do Celja.

celje-vitanje-slovenj gradec-velenje-domzale-celje

pojma nimam kolk km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans sm se namenil mal pogledat na 69, pa mi ni uspelo. Sla sva z Romanom... sva prisla do Slovenj gradca, pa je blo mraz pa nix soncka, tko da sva sla kr pocas nazaj do Domzal, potem sm pa jst v mrazu sel se nazaj do Celja.

No jest sm se pa namenil iti preko Jezerskega naproti, da bi se dobil z Dohtarjem v Lavamundeju ali tam nekje.. Startal sem ze okoli enajstih in se odpravil na Zatrnik, na kufe! No, pa je lastnik lokalnega zbiralisca, Anzek, odpovedal in ni skidal parkirisca, :slap: pa tako nisem imel kam parkirat. Z precej gladko zadnjo gumo (no, tudi z legalnim profilom "road" attack niso ravno idealne za v sneg .)), se pa nisem hotu tud tistih 3-4 metre po snegu peljat, pa sem mal zaklel in obrnil nazaj, pa jo ubral do Babje pumpe na prepotrebno kavico! Potem pa pa v akcijo, smer Osterreich! Vreme niti ni bilo slabo, kazal se je soncek in cesta je bila fajn suha, jupi! Tudi termomemter je kazu solidnih 5 stopinj... No okrog Kranja sem pa uletu v meglo, shladilo se je na dve stopinji in volja do vzpona na Jezersko ali Ljubelj me je kaj hitro minila... Sm preklopil na nacrt "B", ki je narekoval smer Kacje ride, pa mal morit Boruta mogoce, pa se skok do Postojne... Pa nekako ni izgledalo da bo kaj bolje tudi v novi smeri in ker sila kola lomi, sem preklopil na nacrt "C"! No v resnici je bil se dan poprej to plan "A", pa me je Dohtar Jaka premamil z ruto 69!

Nacrt "C/A" pa je zahteval da sibnem do Zleb in predam Andreju in Ines kar je Miklavz pustil pri meni za njiju. Pa sem zdrzal tistih par kilometrov megle! :P Ko pa se sem malcek pogrel, popil kavico, prijetno pokramljal, pa pojedel pol Miklavzevih daril, se je pa kar nenadoma dan prevesil proti veceru in v ravni crti sem jo kar po AC ubral domov! Skoda samo, da se je skoraj stemnilo, ko sem prispel domov, tako da ni bilo casa da bi opral motor. :huh:

Sm moral bit pa res priden letos, je Miklavz prinesel Prvo pomoc za utrujene in lacne motoriste!

post-17251-126013067663_thumb.jpgpost-17251-126013069794_thumb.jpg

Se ja pa pokazalo, da je prvi nacrt zmeri tanajboljsi, tko da je bil danes en fajn dan, kljub pustemu vremenu in megli! Tm okol 100 kilometrckov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zjutraj ..no ob ene 9.40 iz domžal proti ridam.... pa na obvoznici izvoz brdo - kam že??? ja je kar lepo medlo , ampak k sreči na suho.. na brezovici ven in naravnost na ride... tam poklical brembota , da je potem prišel v logatec in dal za kavo - thx - potem pa nazaj proti lj . kar mraz je bilo.. samo ko sem se pripeljal na vrhniko - SONČEK !!! na koncu vrhnike pa spet tema,ha,ha.. kavica v paviljonu - dobra pečka pa še topla ... pa ena pjačka u lj z mausom - thx- potem pa domov...čez lj pa do domžal pa ni več zeblo.. 121 km..delno mrrrrzzzlih ampak - neprecenljivo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans od LJ-CE, na trojanah že vse pomrznjeno drugač pa okoli 0 stopinj. Zeblo niti ni (razen v roke) tko da je bla super zadnja furca z gsxr-om letos. Zdej pa pride Jawa 350 v igro :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, dans sva s Samotom uspela osvojit Rakitno, potem sva sla do Vaskih na zastonj kofe, do SFja na cvek, nato pa vsak na svojo stran. Samo nazaj u Kamnk, jst pa u Cele.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DANES je bla se boljsa furca... cca 45km biggrin.gif Ja, sej vem... nor sem.

Ostali ste pa pussyji.

...no, si le priznaltrance_25_naughty.gif .....veš, ker imam avto, še nisem pussy.....zima je za skije in sanke......vse ostalo (oprosti na tem mnenju) je zame nepotrebno preseravanje.....ali ko voli neka izvoli....evilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to sam zato k sm ti mogu za kafe dat !!!!!!!

A zdej moraš pa še javno povedat,sa si ena škrtica :lol1::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, oboje velja :lol1:

A danes nisi bil nikjer ??

Ne, cakam da najprej spluzijo ceste. Pol pa spet naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest GixxerPilot

Šele zdaj našu to stran. Svaka vam čast, zelo dobra ideja je ta tema.

Čeprav je to že precej star izlet ga objavljam v upanju, da bo tisti s katerim sem se del poti vozu to prebral - kapo dol, lepo si vozu.

Bil je 1. avgust in sem šau z motorom malo navezovat stike s predniki. Iz MB skozi Duplek v Ptuj, od tam pa proti Borlu in meji. 500 metrov za križiščem s stransko cesto za na Borl šok, zastoji. Priznam, nisem tam redno, vendar še v življenju tam takih zastojev nisem doživel. Avto za avtom in to nekaj kilometrska kolona do meje. Nasprotn pas prazn pa si rečem, nisem nor da bom zadi stal pa se v usnju kuhal, saj to je motor pa če bo kdo nasproti prišu se bom že komot umaknu na pravo stran. Gemutlich grem lepo 40 mimo stoječe vrste in kmalu naletim na črnega GSR-a, ki je enako razmišljal. Skupaj si pot utirava mimo stoječih avtov, kombijev, avtodomov in tovornjakov, katerih potniki so nekateri hodili po levi strani ceste al pa se odzvali klicu narave.

Kdor si bil ki je pred mano vozu, moram rečt da si lepo vozu in je bilo najino kratko poznanstvo prijetno. Je pa definitivno blo zabavno, GSR 600, vnuček in njegov dedek, stara GS tisočka, oba Slovenca, se vozita skupaj po naključju.

V lepem, previdnem tempu sva se prebila skozi zastoj in se v Zavrču (oziroma, kar je ostalo od Zavrča, kar je boremalo) ločila, on dalje čez mejo jaz pa desno. Ko je cesta višje zaštajgala sem ugotovil da so za zastoje bili krivi Hrvati... slovenska stran brez problema spuščala skozi, Hrvati pa so redno katerega zadržali dlje kot pa je potrebno za pregled potnih listov. Moram pa rečt da mam s hrvaškimi mejnimi policaji same dobre izkušnje, boljše kot pa s slovenskimi (okej, samo eno ne-dobro izkušnjo mam z motorom - z avtom dosti več, in to samo zato ker je policaj mi začel hodit okoli motora pa spraševat za vsak detajl če je legaln *rolls eyes*. Prvi od kar dosti policajov ki so me ustavili med rednimi kontrolami prometa, ki ga je to zanimalo - ostalih ni, čeprav so bli auspuhi direktni na Vragecu).

Grem lepo svojo dalje in se čez nekaj minut pridružim svoji družini pa žlahti na dogovorjenem mestu. Oni naprej z štirimi kolami, jaz pa zadi z motorom, pa gremo ob slo-hr meji proti jugu. Čudovito poletno vreme, vročina, sonce, hoja po goricah v usnjenih hlačah pa škornjih pri 30+, prazne ceste (razn glavne proti meji) ki so v kar presenetljivo dobrem stanju, kaj češ lepšega. Se ustavimo na slovenskem kmečkem turizmu katerega polovica dvorišča je uradno na hrvaški strani; na zaseki, čebuli in ostalih prigrizkih, in se osvežimo s hladno pijačo. Dobra postrežba in dobra, domača hrana.

Potem pa nazaj, glavna cesta zdaj prazna pa je blo kar fajn vozit. Dokler se nisem v neki vasi peljal mimo gasilske postaje in je v točno tistem trenutku ko sem bil vzporedno z njo gasilski tovornjak vključu sireno. Skoraj me kap od presenečenja/šoka in od same glasnosti te stvari ki je bla boga 2 metra stran, se umakmem cisterni da gre mimo. Razlog vidim takoj ker se je na obzorju črn dim sukal v nebo.

Čez nekaj km pridem do razloga: celotna cesta zaprta, polno gasilcev in pa seveda gledalcev - potnikov avtov ki so stali ob cesti in pa domačinov. Od nekoga izvem da je avto, nek 20-30 let star Opel če se dobro spomnim, med vožnjo začel goret. Varaždinska tablica, slab avto, očitno ne najbolj premožni, pa še to se jim zgodi... do nekaterih življenje res ni milo. Hvala bogu so vsaj preživeli če ne druga. Avto pa totalka, zgorel do konca. Baje je počla bencin-lajtnga in ko je bencin začel špricat po vročem motorju je situacija hitro eskalirala.

Ko je postalo očitno, da cesta ne bo hitro odprta, obrnemo in gremo po obvozu proti Ptuju. Bi bil izredno vesel če tisti tuji butl z Audijem (mislim da je bil Italijan al pa Nemc) mi ne bi bil ČISTO za ritjo (cca 1 meter) vozu, ni bilo niti malo prijetno. Povrh vsega pa ta kreten niti prehitet ni hotel... Sovražim take agresivce in na žalost mam prevečkrat opravka z njimi na cesti.

Si oddahnem ko se mi končno skida stran ker zavije desno kjer jaz grem ravno in potem lepo nestresno domov. Skozi Ptuj, pa po čudoviti vjugasti, prazni cesti skozi Grajeno, Dvorjan in Duplek domov.

Sicer ne nevemkolko kilometrov, je pa bil zelo lep dan, čudovito vreme (katerega se s poželenjem spominjam zdaj, ko je ta tečni sneg in mraz) in pa prost dan. Kaj češ lepšega?

Razn seveda da bi se poletje hitro vrnilo, seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest GixxerPilot

Danes sonce, od oka 15 stopinj, mokre ceste, ter krasnih 101km :whistle:

Ne pozabi ga še danes oprat, ker drugače boš do pomladi mel samo še kup rjastega železa. Tolk je soli po cestah da so kar bele. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest GixxerPilot

Prva vožnja z mojo Nighthawk (Honda CBX 650, letnik 83) po petih mesecih (odkar je v hlev prišu žrebec Gixxer sem še mel čas samo za njega :grrr ) je bila dokaj zanimiva.

Čudovito toplo, od včeraj ni deževalo, pa sem si rekel da se bom malo peljal s svojo zapostavljeno ljubico.

Jo vzel iz garaže, preveril tlak v gumah, odprl rezervo, dal kontakt. Po 4 sekundah držanja starta je s pomočjo zauga lepo vžgala (lepo prosim... 26 let star motor, ki je stal zadnjih pet mesecev brez da bi v tem času napolnu akumulator kaj šele zaštartal, pa je vžgal praktično takoj... 26 let star in originalnih 10,500 milj na števcu... sem že rekel prej in ponavljam še enkrat, ljubim ta motor čeprav moram priznat da je Gixxer bol zabaven) in se pripravim za vožnjo. Motor lepo spelje in ga usmerim proti širni cesti...

...ko se vlije. :headbang:

še preden pridem do ceste naredim polkrog in ga, skrajno razočaran in z brezmočno jezo, spravim nazaj noter. edino kar mi preostane je da preklinjam vreme.

tako se je zgodila moja verjetno zadnja moto vožnja letošnjega leta. Upam da bo naslednje leto vreme bolj stanovitno kot Olive iz Popaya (močno dvomim) in se mogoče vidimo na kakih meetih.

(molim boga da ne bo še to objavljeno več kot enkrat)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes nisem delal furce..samo malo v ljubljano za obnovit vožnjo v prometu...potem pa v smlednik do gladiac-a ... pa ga ni bilo doma,sem ga dobil na žegnu ...

kavica ,sok ...potem pa proti domu ... se je vseeno nabralo sončnih 84 km... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceri je bil prevec lep dan, da bi ostal doma, tko da sm poklical Samosamo-ta in Greeny-ja, pa smo jo skupaj mahnili na obalo zegnat kojne. Sicer smo zamudil, smo se pa super meli. Cez dan je blo kr lepo vreme, na obali cca 17 stopinj, ceste suhe, tko da smo veselo zalagal ovinkece. Za nazaj grede smo pa en micken zmrznil, sam ni blo panike. jst naredu cca 440 km. SUUUPER!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še sam strnem utrinke iz verjetno zadnje letošnje furce sobota, dne 26.12.2009.

Po celodopolnevnem kolebanju, grem v garažo, da ji spustim mal bencina skozi žile. Z upaljenimi okicami, me je šepetaje prosila... "vsedi se name, odjezdiva" ... in res se je zgodilo. Naguzil sem se nanjo, potegnil za balanco in šmrkl nazaj u nos in že je šlo... zapeljala sva se po Vilharjevi, zavila na Dunajsko do obvoznice, tukaj polkrožno obrnila. Mašina je že kazala 85 °C, kar je pomenilo, da se lahko malo živahneje odpeljeva. In sva se ... pognala sva se v drnc... direkt proti soncu do Centra, zavila desno na Tivoljsko, ter odkolenčakala do Tržaške. Pri Dolgem mostu zopet polkrožno obračanje ... pod mojo ritjo je mašinca hrepenela po obratih... privočšil sem ji ... nazaj v Center ... seveda po zadnjem in sprednjem hkrati. Odpeljala sva se mimo kina Vič do Slovenske ceste, ter skozi Center (u izi, seveda) ... mimo Bavrca. Od tam, sem zpoet spustil malo konje v hitri kas. Diujala sva preko 65 km/h do obvoznice, nato na Vojkovo in nazaj v hleu. Šmrkl je zmrznu k tekačici na smučeh, vendar nič zato.

Prekrasnih 23,5 km. Slik nimam, ker se nisem ustavljal... se je pa nekaj bliskalo, tako da mogoče slike še dobim :whistle:

hvala za pozornost :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!