Skoči na vsebino

Kozmus išče pravico


Miha27

Priporočene objave

Problem bo nastal takrat, ko se bodo še vse naše missice in pevci, ki so bili na evroviziji, ter vse kao zvezde spomnili, da jim pripada doživljenska renta. :headbang: :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem bo nastal takrat, ko se bodo še vse naše missice in pevci, ki so bili na evroviziji, ter vse kao zvezde spomnili, da jim pripada doživljenska renta. :headbang: :wallbash:

ej pa moral si bleknit,

zdaj bo šele gonja :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem bo nastal takrat, ko se bodo še vse naše missice in pevci, ki so bili na evroviziji, ter vse kao zvezde spomnili, da jim pripada doživljenska renta. :headbang: :wallbash:

Ti jo v nekem smislu že imajo, saj morajo vsi plačevati SAZAS-u za slovensko glazbeno srenjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem bo nastal takrat, ko se bodo še vse naše missice in pevci, ki so bili na evroviziji, ter vse kao zvezde spomnili, da jim pripada doživljenska renta. :headbang: :wallbash:

missice pa evrovizija je v primerjavi z olimpioniki kot da primerjamo zavese pa kruh

Popravljeno . Popravil pirurirko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

olimpioniki so lepsi (press).

:evilgrin:

popravljam "olimpionKE" so lepše :P

Jst pa skrbim za dobre ime Slovencev v tujini, ko se lepo vedem do tujcev. Potemtakem si tudi jst zaslužim rento, kam vložim prošnjo?!? :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

popravljam "olimpionKE" so lepše :P

Jst pa skrbim za dobre ime Slovencev v tujini, ko se lepo vedem do tujcev. Potemtakem si tudi jst zaslužim rento, kam vložim prošnjo?!? :evilgrin:

PAHORJU :naughty: :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A šeni v penzjonu? Najbolje bo da vzame status Roma pa bo penzija(socijalna pomoč)in ostalih stroškov nipotrebno plačat kot Npr:RTV naročnine,komunale,elektrike,gretja itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam, da se podeli Kozmusu še doživljensko letno nagrajevanje z Bloudkovimi priznanji, da bo revež res dobro poznan doma in v svetu.

Metanje kladiva - kaj je že to???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Tole temo smo že malo zanemarili, čeprav je bilo po medijih kar nekaj slinjenja in izkazovanja nacionalnega ponosa ob Kozmusovih zadnjih dosežkih. Citiram iz pisem bralcev v zadnji Sobotni prilogi Dela še en pogled na celotno zadevo.

Koliko je vredna kolajna

Sobotnapriloga (12. september 2009) je pod gornjim naslovom namenila prostorrazmišljanju Vlada Modica (VM), ki realnosti družbenega pojava športane upošteva, odpira pa možnost za odgovor na za športnike nespoštljivarazmišljanja.

Občudovanje in uživanje ob vrhunskih športnih prireditvah je vprispevku opredeljeno kot »čaščenje zgolj mišičnih zmogljivosti, ki jepreraslo vse meje okusa, s katerim se spuščamo na nivo divjakov«. VMočita: »vlada kani zagotoviti pokojnine sloju bivših športnikov, ki seniso usposobili za spodobne poklice«, in se sprašuje, kaj naj zahtevajovrhunski športniki kot Miro Cerar, ki se je ob svetovnih uspehihvključil v koristne poklice kot strokovnjak.

VM skrbijo »zapeljani ljudje, ki jih je športni lobi izkoristil in bise radi proglasili za državne heroje (ker so svetovni in olimpijskiprvaki – op. DB), ki jim država dolguje več kot drugim državljanom, kibrez špekuliranja garajo v zelo izčrpavajočih zahtevnih poklicih«.

To me spominja na razmišljanja S. Kristana v knjigi Športologija, 2000,str. 32: »V logičnem smislu je poklicna tekmovalna športna dejavnostslučajnostna nebistvena, naključna lastnost športa.«

VM spregleda, da je prav profesionalni šport v dveh desetletjih postaltudi množičen globalni kulturni pojav, ki ima za vsak narod posebenpomen: predstavlja narod preostalemu svetu, vpliva na nacionalnoidentiteto, politiko in vključenost v svetovne trende globalizacije …Prav mednarodni vrhunski športni rezultati, dajejo naciji občutekgotovosti, saj vzpodbujajo čustva pripadnosti med prebivalci znotrajnaroda in pripadnosti neki večji skupnosti, kar spodbuja občutkevarnosti v času, ko je individualni obstoj poln tveganj. Šport jepodročje, na katerem se nacionalna čustva izražajo neposredno in jasno.Nosilec mednarodnega vrhunskega športnega rezultata je uporabljan inrazumljen kot tisti, ki deluje v dobro vseh državljanov. Uspehi v prvivrsti učinkujejo na povezovanje posameznikov v nacijo in šele drugotnona dvig ugleda v očeh drugih narodov. Šport je ob uspehu manifestacijanacionalnega ponosa in identifikacije in v nosilce teh uspehov jevredno vlagati.

Ne more vsak »garač v zelo izčrpavajočih, zahtevnih, spodobnih inkoristnih poklicih postati heroj« – svetovni in olimpijski prvak.Sloveniji se je do sedaj v vsej pred in po zgodovini zgodil le eden.

Moteče in popolnoma napačno je razmišljanje, da gre pri uspešnihvrhunskih športnikih le za mišične zmogljivosti (če bi bilo tako, bizmagovali le mišičnjaki), gre namreč za splet duha, razuma in telesa.

Glede Mira Cerarja, na katerega smo vsi ponosni, pa naj omenim, da ježe dolgo časa deležen posebne pokojnine, tako kot Ivo Danev in še nekajlegend slovenskega športa (manj kot deset); zaslužnih delavcev vkulturi s posebno pokojnino je okoli štiristo. Miro Cerar je živel inžel uspehe v drugačnih časih (v času amaterizma) in je kot večgimnastov končal fakulteto.

V ameriškem modelu športa končajo univerze vsi kasnejši poklicnišportniki, ker je sistem šolanja (skupaj s profesorji in infrastrukturoob šolah) prilagojen zahtevam tudi vrhunskega športa. Pri nas smo žalše daleč od tega in si bomo šteli za uspeh uveljavitev športnihrazredov v osnovnih in srednjih šolah ter šolanje na daljavo (prekointerneta in pogodbenih profesorjev).

Kozmus je na srečo sprožil razpravo o majhnosti ali veličinirazmišljanja pri nas. Če hočemo imeti vrhunske rezultate, moramonosilce spoštovati in negovati. Kljub največji skrbi, ki jo premoremo,jih ne bo veliko, ki bi bili pripravljeni in predvsem sposobni sprejetikarierno tveganje, ki ga šport prinaša.

mag. Drago Balent, Ljubljana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekajlegend slovenskega športa (manj kot deset); zaslužnih delavcev vkulturi s posebno pokojnino je okoli štiristo. Miro Cerar je živel inžel uspehe v drugačnih časih (v času amaterizma) in je kot večgimnastov končal fakulteto.

Tale stalna primerjava med sportaši in kulturiči mi gre pa že orenk na qrac. Šport je v vsaki državi enak, pri njem načeloma ne govorijo, gre za merjenje predvsem fizičnih performans.

Kultura, jezik, doživljanje takšno in drugačno, interpretacije, pa so povečini zelo različne reči glede na geografijo, zato je toliko BOLJ pomembno ohranjati ta aspekt družbe in ga negovati, če se le da. Če izgumo vse dobre športnike, ki jih imamo, ni panike - čez X let lahko gredo nekam v tujino spet kakšni 'nadarjeni posamezniki' ("z velikimi rokami in nogami") na šolanje in se bodo naučili igrati fudbol, basket, loparanje ... če pa crknejo zdaj vsi kulturniki, ni več možnosti, da bi jih 'privzgojili nazaj' kjerkoli že ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mashina za to dobiš moj + worship.gif

kar se Kozmosa tiče, je pa on za tako velikega deda ena ogromna jokica... headbang.gif a se je odločil za kariero športnika zaradi sebe al pa je mela Slovenija kake skrivne programe, kjer so načrtno vzgajali posebne primerke podalpskega življa v vrhunske športnike in ima zdaj občutek, da mu mora država nekaj poplačati trance_11_confused.gif

navadno v življenju posle j*, nema k* whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale stalna primerjava med sportaši in kulturiči mi gre pa že orenk na qrac. Šport je v vsaki državi enak, pri njem načeloma ne govorijo, gre za merjenje predvsem fizičnih performans.

Kultura, jezik, doživljanje takšno in drugačno, interpretacije, pa so povečini zelo različne reči glede na geografijo, zato je toliko BOLJ pomembno ohranjati ta aspekt družbe in ga negovati, če se le da. Če izgumo vse dobre športnike, ki jih imamo, ni panike - čez X let lahko gredo nekam v tujino spet kakšni 'nadarjeni posamezniki' ("z velikimi rokami in nogami") na šolanje in se bodo naučili igrati fudbol, basket, loparanje ... če pa crknejo zdaj vsi kulturniki, ni več možnosti, da bi jih 'privzgojili nazaj' kjerkoli že ...

Absolutno se strinjam, dear stroj, zato sem dal ta članek v debato. Me pa seveda moti prepad med kritiko Kozmusa, ki je izpostavil problem v segmentu vrhunskega športa in neokusnim nacionalnim onaniranjem, kadar kak športnik doseže vrhunski rezultat. V osnovi bi mi radi imeli vrhunske športnike in kulturnike, da nam le ne bi bilo treba nič dati in narediti zanje. Še sreča je, da je zakonodajalec vsaj nekako poskrbel za kulturo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno se strinjam, dear stroj, zato sem dal ta članek v debato. Me pa seveda moti prepad med kritiko Kozmusa, ki je izpostavil problem v segmentu vrhunskega športa in neokusnim nacionalnim onaniranjem, kadar kak športnik doseže vrhunski rezultat. V osnovi bi mi radi imeli vrhunske športnike in kulturnike, da nam le ne bi bilo treba nič dati in narediti zanje. Še sreča je, da je zakonodajalec vsaj nekako poskrbel za kulturo.

Je pa dejstvo, da je treba tudi na področju kulture malce počistiti. Sori, ne morejo imeti najbolj komercialno uspešni glasbeniki tudi 'državne podpore' ... tako, kot človek, ki ima službo, ne more dobivati socialne podpore ...

Zanimiva debata o športu tečetukajle, kar nekaj zanimivih mnenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sistem mi ni več pustil urediti prejšnjega posta..zato tukaj...

Point pa je, da se povprečni 'Slovenec' verjetno manj identificira s slovensko kulturo (čeprav v njej živi) kot pa z običajnimi blut&boden manifestacijami tipa država/zastava etc. in pri tem je šport zelo močno sredstvo mobilizacije mase in vrsta nove (pop)kulture ter prav tako pomemben za državo in državljane.

Če parafraziram ursso - tudi kulturniki ki pizdijo, da niso dobili kar jim pripada so za nekoga le jokice. Ali se niso sami odločili, da se bodo ukvarjali z intelektualnim delom, da bodo delovali na višji ravni intelekta in duha? Kdo jim je torej kriv, če ne prodajo dovolj svojih izdelkov? Karikiram način razmišljanja in opis Kozmusa iz prejšnjega posta, da ne bi bilo nesporazuma. In zato tudi - urssi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa dejstvo, da je treba tudi na področju kulture malce počistiti. Sori, ne morejo imeti najbolj komercialno uspešni glasbeniki tudi 'državne podpore' ... tako, kot človek, ki ima službo, ne more dobivati socialne podpore ...

Zanimiva debata o športu tečetukajle, kar nekaj zanimivih mnenj.

Sem prebral in se strinjam, vsaj kolikor razumem. Sam, tako kot ti, dajem prednost intelektualnemu delu vendar je treba sprejeti realnost športa in njegovega položaja v družbi, medijih...

SAZAS in podobne parazite raje ne omenjam tukaj. Tako kot z državno upravo in 'vrhunsko' plačanimi direktorji zakotnih zdr. domov je tudi tukaj z močnim rezom in nekaj osnovne logike možno vzpostaviti neka realna razmerja. Mogoče gledam poenostavljeno in idealistično pa vendar...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno se strinjam, dear stroj, zato sem dal ta članek v debato. Me pa seveda moti prepad med kritiko Kozmusa, ki je izpostavil problem v segmentu vrhunskega športa in neokusnim nacionalnim onaniranjem, kadar kak športnik doseže vrhunski rezultat. V osnovi bi mi radi imeli vrhunske športnike in kulturnike, da nam le ne bi bilo treba nič dati in narediti zanje. Še sreča je, da je zakonodajalec vsaj nekako poskrbel za kulturo.

Saj ravno to me bega... unsure.gifzakaj recimo, bi nekemu vrhunskemu športniku, ki mu je to poklic in s tem tudi nekaj zasluži, dali rento? trance_11_confused.gif

Slovenci imamo kup vrhunskih strokovnjakov, ki tako doma kot v tujini (ok, velikokrat so v tujini bolj cenjeni kot doma) nekaj pomenijo in nas (Slovenijo) uspešno predstavljajo na različnih področjih. Pa dajmo potem tudi njim rente. blush.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SAZAS in podobne parazite raje ne omenjam tukaj. Tako kot z državno upravoin 'vrhunsko' plačanimi direktorji zakotnih zdr. domov je tudi tukaj z močnim rezom in nekaj osnovne logike možno vzpostaviti neka realna razmerja. Mogoče gledam poenostavljeno in idealistično pa vendar...

Glede SAZAS je v pripravi nov zakon ...

Ja, populistično gledanje ni nikoli gut. In tega je vedno več. Verjetno se ljudje lažje poistovetijo s športniki, kjer gre vendarle "samo za metanje v daljavo" oziroma samo za "igro z žogo", ki jo razume že preprost otrok, kot pa da bi se poistovetili z nekim avtorjem, njegovo zgodbo, itd ...

Ker so ljudje črede, bi izpostavil še mojo teorijo, da je šport bolj priljubljen od kulture/knjig zato, ker lažje skupaj gledat košarkaško tekmo, kot pa skupaj brati knjigo :-).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker so ljudje črede, bi izpostavil še mojo teorijo, da je šport bolj priljubljen od kulture/knjig zato, ker lažje skupaj gledat košarkaško tekmo, kot pa skupaj brati knjigo :-).

Stari, knjiga je že precejšen intelektualen napor ;)

Četudi novinarstvo propada na celi črti je še vedno podatek, da so najbolj bran časopis pri nas Slovenske novice, dovolj zgovoren in žalosten (pa Bild v Nemčiji itn.).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker so ljudje črede, bi izpostavil še mojo teorijo, da je šport bolj priljubljen od kulture/knjig zato, ker lažje skupaj gledat košarkaško tekmo, kot pa skupaj brati knjigo :-).

pa še več denarja prinaša trance_44_wink5.gif in tu svoj lonček mediji pristavijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!