Skoči na vsebino

Izpit


opaopa

Priporočene objave

Izpit sem naredil že prejšno leto in mi je inštruktor za sigurno zatrdil da sem še v tastarmu zakonu in dobim

pri 18.-ih oz. po dveh letih za 25kW brez dodatnih ur itd. Aja izpit sem naredil oktobra.

Že 100tič... Popolnoma irelevantno je kaj je rekel od koga inštruktor, lahko je zaplesal tudi ples po trepalnicah s šopkom v riti in obljubil nekaj, pa to nima popolnoma nobene teže :)

Torej, če bo v zakonu zapisano, da se začne uporabljat takoj po uveljavitvi, potem bo to veljalo tudi zate in izpita, kljub nevem kakšnim obljubam ne boš dobil. Če pa malo bolj realno pogledamo in uzamemo za primer prejšnje spremembe ZVCPja, pa bo tudi to rundo pri teh zadevah cca 1 letno prehodno obdobje od uveljavitve novega zakona, ko se bodo še uporabljale določbe starega. Torej v tem primeru zate ne bo problema :)

Če bo res marca zakon sprejet in usi pademo pod ta novga me zanima kako bo z mano: za 125 sem naredu izpit oktobra 06 izpit sm pa dvignu aprila 07. Vem da večim niso hotl dt izpita ker ni blo 2 let odkr so ga dvignl :rolleyes:

2 letni rok se šteje od trenutka ko dejansko imaš vozniško dovoljenje, torej od takrat ko so ti ga naredili in si ga dvignil. Pred tem vozniškega dovoljenja nisi imel, kljub temu da si izpit opravil.

Ampak mislim, da se ti nimaš kaj bat, pogoj 2 leti boš izpolnil aprila 09, do takrat vprašanje, če se bo ZVCP sploh že spremenil, pa tudi če se bo, bo ziher nekaj prehodnega obdobja, v katerega boš zapadel in boš izpit dobil po starih določbah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo nalima link od tega tanovega zakona? Da vidm da res piše in je bil zakon sprejet, potem se lahko naprej pogovarjamo.

Jaz ga ne najdem tudi na spletni strani državnega zbora, kjer so zakoni :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo je pa rekel, da je bil sprejet? Nič ni bilo še sprejeto in tudi verjetno še nekaj časa ne bo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

!!!

Dans sem bil na upravni enoti ker sem šel po izpit in sem jo malo povprašal glede teh izpitov za motorje...in zvedel sledeče:

Ta zakon bi naj bil sprejet že lani Novembra in je rekla da neve kaj zavlačujejo in po dosedanji pošti ki jo je dobila naj bi zakon bil sprejet že marca letos, kar se seveda lahko spet zavleče in zato nemore nobeden povedati točnega datuma...

zdej pa bol pomembno; če si izpit naredil po starem še ne pomeni da spadaš pod stari zakon saj se to opredeli šele sedaj v novem zakonu kako bo in lahko da tudi mi ki smo naredili v starem zakonu pridemo pod novega kar pomeni da bomo morali za dvig kategorije iz A1 v A2 in nato v A neomejeno zvoziti določeno stevilo ur... :headbang:

...torej možni sta obe možnosti lahko ostane tako kot je do sedaj za nas ki smo že naredili izpit lahko pa nas od dneva sprejetja novega zakona obravnavajo po novem..... :krneki: ....mafija...politična :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa piše, da je bil?

Piše da naj bi bil že novembra, potem pa takoj zatem, da kao zavlačujejo in da naj bi bil kao marca. Iz konteksta lahko čisto logično sklepaš, da "naj bi bil" ne pomeni kot da je bil, ampak, da naj bi takrat bil vendar ni bil.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm a sm jst počen al kdo? Če sem, se globoko opravičujem vsem prizadetim:

Razglašam Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o varnosti cestnega prometa (ZVCP-1E), ki ga je sprejel Državni zbor Republike Slovenije na seji 2. aprila 2008.

Popravljeno . Popravil Cut_Lee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano ta debata teče v smeri spremembe, ki naj bi prišla, ne tiste, ki je bila 1 leto nazaj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano ta debata teče v smeri spremembe, ki naj bi prišla, ne tiste, ki je bila 1 leto nazaj..

Ne razumem več čisto nič :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem več čisto nič :headbang:

:?

Tale tema se je začela z debato o prihajajočih spremembah zvcp, med drugim je bila omenjena tudi meja 24 let za A neomejeno ipd.. In potem so se pričela razna ugibanja, kaj bo ta sprememba še prinesla in na koga bo vplivala, kdaj bo ipd.

In o tem debatiramo. Kaj se bo spremenilo, ko se bo zvcp spet spremenil (ker se 100% bo), kdaj bo to in kaj bo to pomenilo za vas.

Če te pa zanima trenutno stanje in kaj zate velja v tem trenutku sem ti pa prej prilepil dva linka in sicer do zadnje sprembe, katero omenjaš tudi ti in do uradno prešiščenega besedila, kjer je ta sprememba že integrirana v zakon. Torej če te zanima kaj je veljavno sedaj, si preberi to.

Kaj pa bo, ko se bo zakon spet spremenil in za koga bo kaj do kdaj veljalo pa tega do takrat noben ne ve, ker te zadeve določijo prehodne in končne določbe spremembe oziroma novega zakona.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:?

Tale tema se je začela z debato o prihajajočih spremembah zvcp, med drugim je bila omenjena tudi meja 24 let za A neomejeno ipd.. In potem so se pričela razna ugibanja, kaj bo ta sprememba še prinesla in na koga bo vplivala, kdaj bo ipd.

In o tem debatiramo. Kaj se bo spremenilo, ko se bo zvcp spet spremenil (ker se 100% bo), kdaj bo to in kaj bo to pomenilo za vas.

Če te pa zanima trenutno stanje in kaj zate velja v tem trenutku sem ti pa prej prilepil dva linka in sicer do zadnje sprembe, katero omenjaš tudi ti in do uradno prešiščenega besedila, kjer je ta sprememba že integrirana v zakon. Torej če te zanima kaj je veljavno sedaj, si preberi to.

Kaj pa bo, ko se bo zakon spet spremenil in za koga bo kaj do kdaj veljalo pa tega do takrat noben ne ve, ker te zadeve določijo prehodne in končne določbe spremembe oziroma novega zakona.

Aha. Sem mislil da se zakon ne bo več spreminjal, ampak kakor si rekel se bo. No samo narobe sva se razumela :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm

Sedaj vidim v čem je fora..

To, da se kategorije več samo ne vpisujejo, ampak je potrebno opraviti praktični del je bilo že sprejeto na zadnji spremembi. Tega nisem vedel, ker zadnje čase ne spremljam ravno tega področja.. My bad :)

V prehodnih pa končnih določbah je pa zapisano:

257. člen

Določbe 147., 148., 149. in 150. člena tega zakona se pričnejo uporabljati v enem letu od uveljavitve tega zakona. Do takrat se uporabljajo določbe 124., 128. in 129. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 30/98, 33/2000 – odločba US, 39/2000 – popravek odločbe US, 61/2000, 100/2000 – odločba US, 21/02 in 67/02).

ZVCP-1E je bil uveljavljen 30.4.2008 torej do 30.4.2009 veljajo določbe prejšnjega zakona, od takrat pa nove. Torej opravit praktični del, preden ti dajo višjo kategorijo.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha. Sem mislil da se zakon ne bo več spreminjal, ampak kakor si rekel se bo. No samo narobe sva se razumela :beer2:

Seveda se bo, ministrica Kresalova je celo govorila nekaj v smeri bolj smiselnih kazni.. Lepo bi bilo, če bodo uresničili takšne napovedi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm

Sedaj vidim v čem je fora..

To, da se kategorije več samo ne vpisujejo, ampak je potrebno opraviti praktični del je bilo že sprejeto na zadnji spremembi. Tega nisem vedel, ker zadnje čase ne spremljam ravno tega področja.. My bad :)

V prehodnih pa končnih določbah je pa zapisano:

257. člen

Določbe 147., 148., 149. in 150. člena tega zakona se pričnejo uporabljati v enem letu od uveljavitve tega zakona. Do takrat se uporabljajo določbe 124., 128. in 129. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 30/98, 33/2000 – odločba US, 39/2000 – popravek odločbe US, 61/2000, 100/2000 – odločba US, 21/02 in 67/02).

ZVCP-1E je bil uveljavljen 15.4.2008 torej do 15.4.2009 veljajo določbe prejšnjega zakona, od takrat pa nove. Torej opravit praktični del, preden ti dajo višjo kategorijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm

Sedaj vidim v čem je fora..

To, da se kategorije več samo ne vpisujejo, ampak je potrebno opraviti praktični del je bilo že sprejeto na zadnji spremembi. Tega nisem vedel, ker zadnje čase ne spremljam ravno tega področja.. My bad :)

V prehodnih pa končnih določbah je pa zapisano:

257. člen

Določbe 147., 148., 149. in 150. člena tega zakona se pričnejo uporabljati v enem letu od uveljavitve tega zakona. Do takrat se uporabljajo določbe 124., 128. in 129. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 30/98, 33/2000 – odločba US, 39/2000 – popravek odločbe US, 61/2000, 100/2000 – odločba US, 21/02 in 67/02).

ZVCP-1E je bil uveljavljen 30.4.2008 torej do 30.4.2009 veljajo določbe prejšnjega zakona, od takrat pa nove. Torej opravit praktični del, preden ti dajo višjo kategorijo.

Tudi za nas, ki smo izpit naredili že pred sprejetjem tega zakona, torej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse veljajo zakon, ki je trenutno veljaven. Je pa vedno neko prehodno obdobje.

V tem primeru je določeno, da je prehodno obdobje za te predpise 1 leto od uveljavitve. Sprememba je bila torej sprejeta aprila 2008, v uradnem listu je bila objavljena 15.4.2008, uveljavljena pa po 15 dneh objave v uradnem listu, torej 30.4.2008. To pomeni, da nove določbe stopijo v veljavo za vse z dnem 30.4.2009..

Sem pa postal pozoren na nekaj drugega... Zelo zanimiva zadeva :)

V prehodni in končni določbi je zapisano:

257. člen

Določbe 147., 148., 149. in 150. člena tega zakona se pričnejo uporabljati v enem letu od uveljavitve tega zakona. Do takrat se uporabljajo določbe 124., 128. in 129. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 30/98, 33/2000 – odločba US, 39/2000 – popravek odločbe US, 61/2000, 100/2000 – odločba US, 21/02 in 67/02).

V temu besedilu je zanimivo to, da se te določbe do sedaj itak niso več uporabljale, ker je po letu 2002 bilo še precej sprememb in med drugim je bil sprejet tudi ZVCP-1, ki je prinesel spremembe tudi na tem področju. Iz te določbe zadnje spremembe pa izhaja, da se uporabljajo določila prvotnega Zvcpja in sprememb, torej iz let 98-2002. Torej ali gre za tiskarsko napako, ali pa za precej nelogično odločitev zakonodajalca..

Ker po teh določbah, ki so tu navedene, sem jaz dobil A-neomejeno brez kakršnih koli dodatnih zahtev pri 18 letih :D Stvar so zakomplicirali in poostrili šele 2005 v ZVCP-1 in kasneje v spremembah, to pa ni nič omenjeno tu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse veljajo zakon, ki je trenutno veljaven. Je pa vedno neko prehodno obdobje.

V tem primeru je določeno, da je prehodno obdobje za te predpise 1 leto od uveljavitve. Sprememba je bila torej sprejeta aprila 2008, v uradnem listu je bila objavljena 15.4.2008, uveljavljena pa po 15 dneh objave v uradnem listu, torej 30.4.2008. To pomeni, da nove določbe stopijo v veljavo za vse z dnem 30.4.2009..

Sem pa postal pozoren na nekaj drugega... Zelo zanimiva zadeva :)

V prehodni in končni določbi je zapisano:

257. člen

Določbe 147., 148., 149. in 150. člena tega zakona se pričnejo uporabljati v enem letu od uveljavitve tega zakona. Do takrat se uporabljajo določbe 124., 128. in 129. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 30/98, 33/2000 – odločba US, 39/2000 – popravek odločbe US, 61/2000, 100/2000 – odločba US, 21/02 in 67/02).

V temu besedilu je zanimivo to, da se te določbe do sedaj itak niso več uporabljale, ker je po letu 2002 bilo še precej sprememb in med drugim je bil sprejet tudi ZVCP-1, ki je prinesel spremembe tudi na tem področju. Iz te določbe zadnje spremembe pa izhaja, da se uporabljajo določila prvotnega Zvcpja in sprememb, torej iz let 98-2002. Torej ali gre za tiskarsko napako, ali pa za precej nelogično odločitev zakonodajalca..

Ker po teh določbah, ki so tu navedene, sem jaz dobil A-neomejeno brez kakršnih koli dodatnih zahtev pri 18 letih :D Stvar so zakomplicirali in poostrili šele 2005 v ZVCP-1 in kasneje v spremembah, to pa ni nič omenjeno tu :)

Če je bil zakon sprejet, bi nekje moralo pisati tudi, kako ta preizkus izgleda? Skorajpravnik, kje bi pa to lahko našel? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vidi, da sem bolj malo spal danes in da je koncentracija na nuli.. Gledal prehodne in končne določbe, ki še ne upoštevajo zadnje spremembe ZVCP-1E..

Pravilno je:

(1) Ta zakon začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

(2) Ne glede na prejšnji odstavek se določbe tretjega odstavka 138. člena ter določbe 147., 149., 150., 151., 152., 154., 156., 157., 157.a, 158., 160., 162., 163., 172., 174. in 183. člena zakona začnejo uporabljati najkasneje 1. oktobra 2009. Do takrat se uporabljajo določbe 147., 149., 150., 151., 152., 154., 156., 157., 158., 160., 162., 163., 172., 174. in 183. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 133/06 – uradno prečiščeno besedilo in 139/06 – ZORed).

(3) Ne glede na prvi odstavek tega člena se določbe 128.a, 139., 159., 173. člena, razen petnajstega odstavka, in 177. člena zakona začnejo uporabljati 1. januarja 2010. Do takrat se uporabljajo določbe 128., 139., 159., 173. in 177. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 133/06 – uradno prečiščeno besedilo in 139/06 – ZORed).

(4) Ne glede na prvi odstavek tega člena se peti, šesti, sedmi, osmi in deveti odstavek 146. člena zakona začnejo uporabljati 19. januarja 2013. Do takrat se uporabljajo določbe petega, šestega, sedmega in osmega odstavka 146. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 133/06 – uradno prečiščeno besedilo in 139/06 – ZORed).

(5) Z dnem uveljavitve tega zakona preneha veljati 16. člen Pravilnika o vozniškem izpitu (Uradni list RS, št. 29/06).

Sicer se mi zdi napisano malo dvoumno.. Ampak mislim, da tisti, ki boste izpolnili pogoje pred 1.10.2009, še zapadete pod stari zakon, če ne bo kakšnih sprememb :)

Bom poprosil moderatorje naj mi izbrišejo par prejšnjih postov, da ne bo zmede :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vidi, da sem bolj malo spal danes in da je koncentracija na nuli.. Gledal prehodne in končne določbe, ki še ne upoštevajo zadnje spremembe ZVCP-1E..

Pravilno je:

(1) Ta zakon začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

(2) Ne glede na prejšnji odstavek se določbe tretjega odstavka 138. člena ter določbe 147., 149., 150., 151., 152., 154., 156., 157., 157.a, 158., 160., 162., 163., 172., 174. in 183. člena zakona začnejo uporabljati najkasneje 1. oktobra 2009. Do takrat se uporabljajo določbe 147., 149., 150., 151., 152., 154., 156., 157., 158., 160., 162., 163., 172., 174. in 183. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 133/06 – uradno prečiščeno besedilo in 139/06 – ZORed).

(3) Ne glede na prvi odstavek tega člena se določbe 128.a, 139., 159., 173. člena, razen petnajstega odstavka, in 177. člena zakona začnejo uporabljati 1. januarja 2010. Do takrat se uporabljajo določbe 128., 139., 159., 173. in 177. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 133/06 – uradno prečiščeno besedilo in 139/06 – ZORed).

(4) Ne glede na prvi odstavek tega člena se peti, šesti, sedmi, osmi in deveti odstavek 146. člena zakona začnejo uporabljati 19. januarja 2013. Do takrat se uporabljajo določbe petega, šestega, sedmega in osmega odstavka 146. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 133/06 – uradno prečiščeno besedilo in 139/06 – ZORed).

(5) Z dnem uveljavitve tega zakona preneha veljati 16. člen Pravilnika o vozniškem izpitu (Uradni list RS, št. 29/06).

Sicer se mi zdi napisano malo dvoumno.. Ampak mislim, da tisti, ki boste izpolnili pogoje pred 1.10.2009, še zapadete pod stari zakon, če ne bo kakšnih sprememb :)

Bom poprosil moderatorje naj mi izbrišejo par prejšnjih postov, da ne bo zmede :)

No ja, še vedno smo prepuščeni na milost in nemilost zakonodajnih organov. Bomo videli.

Kakorkoli že, hvala ti za izčrpne odgovore. :beer2: (takoj, ko bo priložnost!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vidi, da sem bolj malo spal danes in da je koncentracija na nuli.. Gledal prehodne in končne določbe, ki še ne upoštevajo zadnje spremembe ZVCP-1E..

Pravilno je:

(1) Ta zakon začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

(2) Ne glede na prejšnji odstavek se določbe tretjega odstavka 138. člena ter določbe 147., 149., 150., 151., 152., 154., 156., 157., 157.a, 158., 160., 162., 163., 172., 174. in 183. člena zakona začnejo uporabljati najkasneje 1. oktobra 2009. Do takrat se uporabljajo določbe 147., 149., 150., 151., 152., 154., 156., 157., 158., 160., 162., 163., 172., 174. in 183. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 133/06 – uradno prečiščeno besedilo in 139/06 – ZORed).

(3) Ne glede na prvi odstavek tega člena se določbe 128.a, 139., 159., 173. člena, razen petnajstega odstavka, in 177. člena zakona začnejo uporabljati 1. januarja 2010. Do takrat se uporabljajo določbe 128., 139., 159., 173. in 177. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 133/06 – uradno prečiščeno besedilo in 139/06 – ZORed).

(4) Ne glede na prvi odstavek tega člena se peti, šesti, sedmi, osmi in deveti odstavek 146. člena zakona začnejo uporabljati 19. januarja 2013. Do takrat se uporabljajo določbe petega, šestega, sedmega in osmega odstavka 146. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 133/06 – uradno prečiščeno besedilo in 139/06 – ZORed).

(5) Z dnem uveljavitve tega zakona preneha veljati 16. člen Pravilnika o vozniškem izpitu (Uradni list RS, št. 29/06).

Sicer se mi zdi napisano malo dvoumno.. Ampak mislim, da tisti, ki boste izpolnili pogoje pred 1.10.2009, še zapadete pod stari zakon, če ne bo kakšnih sprememb :)

Bom poprosil moderatorje naj mi izbrišejo par prejšnjih postov, da ne bo zmede :)

lepo razloženo...to bi lahko dali na prvo stran z rdečo barvo napisano da nebo vedno vsak spraševal kako in kaj...

kot kaže bom pa jaz junija še dobil za A2 za A neomejeno pa potem nimam več upanja da bo tako lahko šlo :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Imam en velik problem!!! Star sem 14let in 27.decembra bom dopolni 15 let.Izpit za a1 lahko delam pol leta pred 16 letom se prav nekje na začetku julija.Če bi ga sel delat takrat se pravi julija in bi opravil seveda vse poterbno (cpp,prva pomoc,vožna,itd) bi potem mogel počakati (vmes je zima) vsaj 6 mesecev mogoče več da bi lahko delal glavno vožnjo (saj sem slisal da jo lahko opravljas z dopolnenim 16 letom), in sele takrat dobil izpit. Zdaj me pa zanima kako bi vi sli delati izpit , kdaj bi se mi bolj splacalo delati,....??? (vmes se pa lahko še nešteto zakonov spremeni)

Upam da sem pisal v pravo temo

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en velik problem!!! Star sem 14let in 27.decembra bom dopolni 15 let.Izpit za a1 lahko delam pol leta pred 16 letom se prav nekje na začetku julija.Če bi ga sel delat takrat se pravi julija in bi opravil seveda vse poterbno (cpp,prva pomoc,vožna,itd) bi potem mogel počakati (vmes je zima) vsaj 6 mesecev mogoče več da bi lahko delal glavno vožnjo (saj sem slisal da jo lahko opravljas z dopolnenim 16 letom), in sele takrat dobil izpit. Zdaj me pa zanima kako bi vi sli delati izpit , kdaj bi se mi bolj splacalo delati,....??? (vmes se pa lahko še nešteto zakonov spremeni)

Upam da sem pisal v pravo temo

Lp

Jaz sem naredil, tako kot si ti omenil, na CPPje sem šel že (prešvercan) februarja, republiške teste imam jutri, rojstni dan pa 1. 10.

Sam se odloči, kar ti bolj ugaja; seveda je dobro naredit vse na enkrat, ampak menim, da boš lažje sledil tečajem poleti, ko ni pouka.

Glede zakonov pa, veljajo tisti, kot so, ko si začel opravljat izpit, jaz sem npr. lahko ure vozil že poleti, tudi po 1. 7., ko je prišel v veljavo zakon, da potrebuješ za začetek vožnje opravljene rep. teste. Tako da glede tega se ne sekirat. Kot sem rekel, sam se odloči .) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako je zdaj s cpp-ji in občinskimi, koliko časa velajo po tem ko jih narediš... Star sem 15 in 6 mesecov in razmišlam da bi kar začel delati teoretični del in potem spomladi končak izpit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako je zdaj s cpp-ji in občinskimi, koliko časa velajo po tem ko jih narediš... Star sem 15 in 6 mesecov in razmišlam da bi kar začel delati teoretični del in potem spomladi končak izpit?

Velja več kot pol leta, tako da kar veselo :) Mislim, da je bilo včasih 1 leto CPPji :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!