Skoči na vsebino

MOTORISTIČNE NESREČE


moto rider

Priporočene objave

huh, to pa je bila injekcija streznitve...

na trenutke sem se spraseval ali se upam na motor...

nekaj je res...

vecina nesrec, ki so bile vidne v videih, kjer je voznik sam kriv.... so vozniki cestakov

(izjema sta bila dva neka coperja ali cruiserja, ko sta se odpeljala v gozd).

pri ostalih nesrecah, kjer so drugi udelezencki krivi (motosji, kombiji, avti, tovornjaki,...),

pa je tako vseeno ali imas 125, 650, 1000, 1300 ccm ali ss, enduro, mx, choper,...

cisto vsem....

pamet v glavo doma in oblecite zascitna sredstva,

nato pa bodite pametni na cesti in previdno z desnim zapestjem.

malo je takih voznikov ki poznajo svoje in motorjeve sposobnosti - pa ni treba da vsi ugotovimo, kje so nasi maksimumi.

zelim vam veliko varno in lepih prevozenih km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če bi si to pogledal vsakič pred vožnjo bi pa res po pravilih vozil.

Če bi se nad tem naslajal vsakič pred vožnjo, bi verjetno raje hodil v kupleraj brez olagume.

Izvzeti ste tisti, ki smo dovolj stari, da je itak vseeno.

OOOoooooh, kri, groza, jaz jo imam tudi nekje notri, bruh, zdaj pa po pameti. Ali pa med joggingom pod šleper.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lasagna nihče ni toliko star, da bi bilo vseeno če gre. To reč ženi in tvojim otrokom. Če bi se vsak malo zamislil nebi bilo potem toliko mrtvih vsako sezono in debatiranja kdo je kriv itd....Sam se ukvarjam z stvarmi ki so dosti bolj nevarne od motorizma in kjer vem, da če pretiravam ali se delam pametnega ni izhoda in me čaka skoraj gotovo smrt ampak sem še živ. Že nekaj let zapored sem na vsaj dveh pogrebih od dobrih prijateljov z katerimi smo se zajebavali še kot mulci in jih sedaj ni več in jih nobeno pametovanje ne bo več rešilo. In kar je žalostno večina jih je mrtvih zaradi svoje krivde in ne krivde avtomobilista ali katerega drugega dejavnika na cesti.

dive en moj primer, bil sem na morju, ko je čoln povozil kopalko skoraj na obali in klub temu, da smo jo takoj začeli uživljati sem vedel, da je mrtva že skoraj od samega trenutka, ko jo je povozil. Pa nekdo reče ja jo vsaj bolelo ni ker je tako hitro izkrvavela...bla bla bla..No pa to razlpoži možu in dvema otrokoma, ki so bili takrat tudi na plaži in gledaš mami kako jim maha vsi nasmejani v tistem trenutku pa en bedak pridrvi čisto blizu obale in zakluči to lepo družinsko idilo v trenutku. Zaradi tega dogotka nisem prodal čoln samo me ne boš nikoli videl glisirati pri obali in podobno, tam kjer so kopalci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@oks narobe si me razumel, moj post je letel na tiste očitke, ki pravijo, da če pa vidiš karambol oz. posnetek le tega, se potem odločiš da ne boš več vozil motorja....mislim, da bi moral biti cilj le osveščanje voznikov, na posnetkih se dejansko vidi, kaj se ti lahko zgodi, če pretiravaš. Seveda, pa je tudi res, da je marsikdo izgubil življenje zaradi krivde drugih.

Po pameti .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, pretrese te samo če sam doživiš ali pa vidiš direkt pred sabo ali če je kdo od bližnjih. drgač je to "tam nekje" kot za vse ostalo :closedeyes: . Je pa seveda za "pretres" pomembno kako izgleda konec...če so pri preminulem samo oči zaprte sploh ni grozljivo, pretresljivo več al manj samo če ti je oseba blizu/poznana, vse naokoli razmetano, raztrgano, zažgano pa gotovo je, neglede na to kdo je ta. Sploh ker to ni (k sreči) vsakdanje.

Ti videi bodo pripomogli le k temu, da bo kdo slabo spal al mel nočne more, ali pa ga bo grabil neracionalen strah pred kako popolnoma rešljivo situacijo na cesti...

Če že, bi jih morali vrtet že od osnovne šole naprej, tako, da um čimprej otopi in izključi motor iz razmišljanja. Tam od 7 razreda dalje. Sem prepričan, da bi bilo manj vpisa na avtošolah za A kategorijo. Manj motoristov na cestah=manj takih videov. To bi bil gotovo velik rezultat. Poleg tega predlagam, da avto/moto prodajalci začnejo poleg prsatih lepotic in postavnih manekenov v katalogih motorjev in opreme, pa raznih povdarjanj hitrosti, moči, elegance, svobode in ostalih oslarij.. dodajat strani z možnimi posledicami nesreč, torej z slikami in zgoščenkami s to tematiko. Nedvomno bi bilo učinkovito....za prodajo :rolleyes:

Sicer pa mnogi jedo meso pa ne morejo gledat kako se do dobrega zrezka pride...užitek pa je dobro pripravljen mesek ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lasagna nihče ni toliko star, da bi bilo vseeno če gre. To reč ženi in tvojim otrokom. .....

V bistvu se je tole nanašalo na kupleraj brez olagume. HIV za 20 let menda ni ravno smrtna bolezen in pri določeni starosti lahko izračunaš, da je glede na povpr. življenjsko dobo vseeno, če ga fašeš.

Moja žena (ex) in otroc pa itaq komaj čakajo, da mi kaj naredijo, zato si sam nočem. Saj veš, suspense.

In naj se vrnem k temi : saj je fino, da te videne in slišane stvari prestrašijo. Vendar sem zagovornik otresanja strahu, ki so nam ga od malega privzgajali starši, ustanove in kdove kakšna združenja od RKC do šolskih hišnikov. Ali tisti, ki ti zagotovijo, da se boš s prvega izleta čez mejo vrnil zaklan, okraden in nesrečen.

Zdaj pa počakamo še na videospot o hribolazcih (v=2 km/h).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes se je nekdo zakantal pri Gasilskem domu v vasi Selo. Kot sem uspel videt zelena Ninja, reševalci pa krepko na delu. Mogoče ve kdo kaj več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sezona se je začela... :) post-20255-1235892577.giffantje in dekleta na cesti bodite skrajno previdni.. :ninja: ,da bo takšnih dogodkov čimmanj ali še boljše nič.... :winkiss:

Srečno na poti...kamorkoli vas že ponese.. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se je nekdo zakantal pri Gasilskem domu v vasi Selo. Kot sem uspel videt zelena Ninja, reševalci pa krepko na delu. Mogoče ve kdo kaj več?

Ne, in me tut ne zanima ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, in me tut ne zanima ...

Glede na to, da poznam dva s takima motorja in nimam njihovih tel številk me je zanimalo. Nisem tak brezbrižneš kot nekateri. Nisem pa hotel it zraven pogledat, ker se nisem počutil.

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal po radiju, danes na cesti Dravograd - Maribor, pri Fali, prva smrtna žrtev motorista letos... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal po radiju, danes na cesti Dravograd - Maribor, pri Fali, prva smrtna žrtev motorista letos... :huh:

Sicer ni prva letos, je pa prav tako popolnoma odveč... :(

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta cesta zavaja, še posebej v teh prvih dneh.....toliko, da malo merkate, ko poženete po njej....Ne mine vikend, da ne bi poslušali siren......

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta cesta zavaja, še posebej v teh prvih dneh.....toliko, da malo merkate, ko poženete po njej....Ne mine vikend, da ne bi poslušali siren......

Iz lastnih izkušenj lahko povem, da je res. Pred leti poletel, ker sem spregledal stoječi avto pri odcepu za Sv.Boštjan (ta cesta).. V teh dneh je pa zaradi bližine Drave in senčne lege spolzka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne poznam ceste. a na enem voznem pasu NI prostora za 2 motorja vzporedno? prvi v koloni ne gleda v vzvratna ogledala?

ČE se prvi v koloni ni umaknil desno, pa ne glede na to, kaj je razmišljal, ni MOTORIST.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno.....zopet so drugi krivi....Sicer pa, ne poznaš ne ceste in ne situacije...tako da.....

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jasno.....zopet so drugi krivi....Sicer pa, ne poznaš ne ceste in ne situacije...tako da.....

ne, mojstr.... prebral sem, da se je motorist čelno zabil v avto, ker ni mogel mimo MOTORISTA.... o krivdi, zakaj, kako, ne bova tukaj... ampak NI MOGEL MIMO MOTORISTA... to je tisto, kar me zbode.... na povprečni cesti, na enem pasu, dva motorista vštric nista noben problem; se umakneš in mu jebeš vse po spisku... ne ga pa UBIT, JA?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, mojstr.... prebral sem, da se je motorist čelno zabil v avto, ker ni mogel mimo MOTORISTA.... o krivdi, zakaj, kako, ne bova tukaj... ampak NI MOGEL MIMO MOTORISTA... to je tisto, kar me zbode.... na povprečni cesti, na enem pasu, dva motorista vštric nista noben problem; se umakneš in mu jebeš vse po spisku... ne ga pa UBIT, JA?

Hude obtožbe, bi bilo treba verjetno mal bolj poznat situacijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, mojstr.... prebral sem, da se je motorist čelno zabil v avto, ker ni mogel mimo MOTORISTA.... o krivdi, zakaj, kako, ne bova tukaj... ampak NI MOGEL MIMO MOTORISTA... to je tisto, kar me zbode.... na povprečni cesti, na enem pasu, dva motorista vštric nista noben problem; se umakneš in mu jebeš vse po spisku... ne ga pa UBIT, JA?

Jst ne bi kr tako na slepo napadal motorista, ki je bil prvi v koloni. Najbrž mu je najtežje med vsemi udeleženci, ker je bil tik ob nezgodi. Sej tudi ti ne veš zakaj se ni mogel vrnit na svoj pas. V časopisu piše, da je vozil prehitro in desnega ovinka ni zvozu. Sem pa prepričan, da bi se mu motorist takoj odmaknu in mu naredu plac. Če se mu ni, ga pa najbrž ni vidu ali pa ni pričakoval da bo kdo tam prehiteval, sploh v desnem ovinku pri polni črti. Nima smisla nobenega obtoževat. Prevelik pečat je pustila sama nezgoda vsem udeleženim.

Pa sožalje vsem njegovim svojcem. Ko pomislim, da je bil mojih let me kar zmrazi. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hude obtožbe, bi bilo treba verjetno mal bolj poznat situacijo

ne. nikogar ne obtožujem. vse , na podlagi česa sklepam, sem prebral iz časopisja in kot rečeno, ceste ne poznam. pa vsi, ki veste več... je cesta široka za avto in motor ali je širša?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!