Skoči na vsebino

MOTORISTIČNE NESREČE


moto rider

Priporočene objave

Jst ne bi kr tako na slepo napadal motorista, ki je bil prvi v koloni. Najbrž mu je najtežje med vsemi udeleženci, ker je bil tik ob nezgodi. Sej tudi ti ne veš zakaj se ni mogel vrnit na svoj pas. V časopisu piše, da je vozil prehitro in desnega ovinka ni zvozu. Sem pa prepričan, da bi se mu motorist takoj odmaknu in mu naredu plac. Če se mu ni, ga pa najbrž ni vidu ali pa ni pričakoval da bo kdo tam prehiteval, sploh v desnem ovinku pri polni črti. Nima smisla nobenega obtoževat. Prevelik pečat je pustila sama nezgoda vsem udeleženim.

Pa sožalje vsem njegovim svojcem. Ko pomislim, da je bil mojih let me kar zmrazi. :cry:

HVALA!

ti si prvi, ki mi je napisal/odpisal, da je nesrečnika vrglo iz ovinka... če je res tako, potem vzamem nazaj, vse kar sem napisal v tej temi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje sožalje svojcem!

Možnosti zakaj se kaj takšnega zgodi je več...tako,da prosim ne se kregat ob tako žalostnih dogodkih!

P.S

Cesta je široka za dva tovornjaka in če sta oba na bankini še za motor!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, mojstr.... prebral sem, da se je motorist čelno zabil v avto, ker ni mogel mimo MOTORISTA.... o krivdi, zakaj, kako, ne bova tukaj... ampak NI MOGEL MIMO MOTORISTA... to je tisto, kar me zbode.... na povprečni cesti, na enem pasu, dva motorista vštric nista noben problem; se umakneš in mu jebeš vse po spisku... ne ga pa UBIT, JA?

Mojster, odgovor si dobil, a ne?? Ja, cesta je dovolj široka.......zato pa rešilni, gasilski ali policijski avto (ali vsi trije, tako kot včeraj) nič manj ne zavija vsak vikend......

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojster, odgovor si dobil, a ne?? Ja, cesta je dovolj široka.......zato pa rešilni, gasilski ali policijski avto (ali vsi trije, tako kot včeraj) nič manj ne zavija vsak vikend......

ja, grunf, pa ne od tebe.

enostavno pač ne razumem, da v 3m voznega pasu ni prostora za 2 motorja.... kadar vozim na čelu kolone motoristov sem bolj kot ne osredotočen na zadnjega v koloni. kadar vmes prileti nekdo drug, drugim (pa če razume, tudi njemu) nakažem z dvigom leve roke, da se bomo stisnili desno (saj, tako pač mislim, ne tekmujemo med sabo). in do sedaj (pa upam, tudi v prihodnje) se je izšlo... pa čeprav cestni pas ni bil 3m širok, pa čeprav sem jebal komu vse po spisku...

OK, motorist, ki je prehiteval, je pretiraval, prvi v vrsti prihajajočih nima nič zraven.... dovolj debate, kar se mene tiče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne. nikogar ne obtožujem. vse , na podlagi česa sklepam, sem prebral iz časopisja in kot rečeno, ceste ne poznam. pa vsi, ki veste več... je cesta široka za avto in motor ali je širša?

Široka je toliko, da če sta na obeh pasovih avtomobila na sredini vozišča, s težavo prideš med njima. Tovornjak recimo zasede ves pas do črte. Sem se že naganjal po njej, ampak ob neprometnih urah. Ni pa za večje hitrosti od 120 - 130km/h (tam kjer se začnejo ovinki - pri Fali je še precej ravna), ker ima zahrbtne ovinke in se ti hitro lahko zgodi, da prevoziš črto. Da ne omenjam, da je skoz prisotna nevarna obcestna ograja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Družba!

Ne poznam detajlov te nesreče, res pa je, da veliko prevelikokrat, povzročimo nesrečo z neizkušenostjo in s prehitro vožnjo ravno MI, kar ponavadi vodi v veliko žalost.

Avtomobilisti pa nas "radi" spregledajo!! Ampak je tudi tukaj velikokrat povod (naša) hitrost. Nikakor pa pravilo!!

Mal' (FEJST) bo treba pazit!!!!!!!!

V prometu je potrebno predvsem paziti, kaj počnejo drugi!....... Pa mal' zapestje kontrolirat'!!!!

P.S.

Pa tale tema je namenjena bolj s konkretnim (foto-video) opozarjanjem, da vidimo posledice nesreč).

Upam, da nas bodo kaj streznile?!?

Pa še tole!!!

Sedaj smo še (skoraj) vsi... :hmm: :?

Glejmo, da nas bo jeseni ravno toliko, kot na začetku motoristične sezone!!!

Sem pa slišu, da imajo nekateri klubi "psihologe" s korobačem, da neposlušne "spokorijo". :o :o

Boljše bi bilo, če bi "prevzgajali" takšne, ki preveč (brezglavo) norijo v prometu!! :yes: - Posledice so tu veliko hujše! :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V prometu je potrebno predvsem paziti, kaj počnejo drugi!....... Pa mal' zapestje kontrolirat'!!!!

ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, grunf, pa ne od tebe.

enostavno pač ne razumem, da v 3m voznega pasu ni prostora za 2 motorja.... kadar vozim na čelu kolone motoristov sem bolj kot ne osredotočen na zadnjega v koloni. kadar vmes prileti nekdo drug, drugim (pa če razume, tudi njemu) nakažem z dvigom leve roke, da se bomo stisnili desno (saj, tako pač mislim, ne tekmujemo med sabo). in do sedaj (pa upam, tudi v prihodnje) se je izšlo... pa čeprav cestni pas ni bil 3m širok, pa čeprav sem jebal komu vse po spisku...

OK, motorist, ki je prehiteval, je pretiraval, prvi v vrsti prihajajočih nima nič zraven.... dovolj debate, kar se mene tiče.

Saj ni važno od koga....važno je da si začel nekaj sikat v tri dni....dovolj tudi z moje strani...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bla bla bla.

Moje sožalje svojcem!

Možnosti zakaj se kaj takšnega zgodi je več...tako,da prosim ne se kregat ob tako žalostnih dogodkih!

P.S

Cesta je široka za dva tovornjaka in če sta oba na bankini še za motor!

bla bla bla.

grunf&rst, vajino mrhovinarsko prepiranje kdo je bl pameten je zelo zelo neokusno. Če se nadmudrevate o čemerkoli me ne briga. da pa za egobuilding pograbita nesrečo s smrtnim izidom, je res niskotno. Boga sta.

@Sesir: če ne klobasaš neumnosti se s tabo lahk tud strinjam, veš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je po vsaki pizdariji treba vedno kr nekaj pametovat? Fant je pač naredil napako, napako ki se je tragično končala.....žal. Dodati ni potrebno ničesar, pika.

In čisto mimogrede, preminuli je bil moj prijatelj......ZELO DOBER prijatelj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grunf&rst, vajino mrhovinarsko prepiranje kdo je bl pameten je zelo zelo neokusno. Če se nadmudrevate o čemerkoli me ne briga. da pa za egobuilding pograbita nesrečo s smrtnim izidom, je res niskotno. Boga sta.

@Sesir: če ne klobasaš neumnosti se s tabo lahk tud strinjam, veš.

Tomek, to si lahko ti tako razumel. Kar je seveda tvoja pravica....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, mojstr.... prebral sem, da se je motorist čelno zabil v avto, ker ni mogel mimo MOTORISTA.... o krivdi, zakaj, kako, ne bova tukaj... ampak NI MOGEL MIMO MOTORISTA... to je tisto, kar me zbode.... na povprečni cesti, na enem pasu, dva motorista vštric nista noben problem; se umakneš in mu jebeš vse po spisku... ne ga pa UBIT, JA?

Večkrat se ti lahko zgodi podobna situacija na relaciji iz meje proti Kočevju, se vsem tako mudi iz grobnika in vsi polni znanja po par prevoženih krogih, da te kar naprej prehitevajo skozi ovinek. Torej če grem polagati ovinek in se nekomu za menoj tako mudi, da me gre prehitevati sredi ovinka in ne more počakati do konca ovinka potem pa naj gre zaradi mene kamor hoče. Sedaj naj pa tisti, ki je spredaj gleda naprej pa vse idijote zadaj itd.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

grunf&rst, vajino mrhovinarsko prepiranje kdo je bl pameten je zelo zelo neokusno. Če se nadmudrevate o čemerkoli me ne briga. da pa za egobuilding pograbita nesrečo s smrtnim izidom, je res niskotno. Boga sta.

@Sesir: če ne klobasaš neumnosti se s tabo lahk tud strinjam, veš.

ni mrhovinarstvo, ni privoščljivost.... ob debatah, kako nas avtomobilisti ne upoštevajo..... ob naših napakah....

čimveč motoristov naj upošteva nasvet moto rider-ja..... se splača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sedaj naj pa tisti, ki je spredaj gleda naprej pa vse idijote zadaj itd.....

če pridem zadaj, hitrejši od tebe, še nisem idiot. vsaj mislim tako. vzvratna ogledala pa so za... gledat naprej....

P.S.

to je odgovor na konkretno repliko, da me ne bo kdo zmerjal, da se vtikam v nekaj, o čemer ne vem nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pridem zadaj, hitrejši od tebe, še nisem idiot. vsaj mislim tako. vzvratna ogledala pa so za... gledat naprej....

P.S.

to je odgovor na konkretno repliko, da me ne bo kdo zmerjal, da se vtikam v nekaj, o čemer ne vem nič.

Nehaj prosim :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RST še na pisti velja pravilo, da naj počasnejši pelje svojo linijo, ker ga bodo hitrejši varno prehiteli tam, kjer se bo to dalo naredit z najmanj tveganja...

Kaj pa če je blo tistih 7 motoristov začetnikov? Če pripeljem do začetnika, ki vozi opazno počasneje, se mu približujem s primerno hitrostjo, da me zazna, obvezno pa opazujem, kaj počne, da si potem izberem način za prehitevanje, ki bo najmanj v nevarnost spravljal in mene in njega... Vzvratna ogledala? Vsekakor, ampak kdo pa naj predvidi, da bo nekdo s precej večjo hitrostjo priletel mimo kolone in to v ovinkih? Očitno pa tu ni šlo počasi, še manj pa kontrolirano, premišljeno in po pameti... Žal.

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj je po vsaki pizdariji treba vedno kr nekaj pametovat? Fant je pač naredil napako, napako ki se je tragično končala.....žal. Dodati ni potrebno ničesar, pika.

In čisto mimogrede, preminuli je bil moj prijatelj......ZELO DOBER prijatelj.

QFT

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni važno od koga....važno je da si začel nekaj sikat v tri dni....dovolj tudi z moje strani...

To tudi jaz pravim. Ne samo sikat ampak tudi trobezljat navadne neumnosti. Brez pojma kaj se je zgodilo, obešati krivdo na prehitevanega motorista :headbang: :headbang: . Takim pravim: TELE MAMINO! :topic:

Prisoten sem bil kot zadnji v koloni - osmi. Začelo se je tako, da je pripeljal za mano. Pred menoj je vozil osebni avto, ki ga je prehitel sedmi Marvin 2, jaz sem moral čakati zaradi nasproti vozečega vozila. Ko sem začel prehitevati, je dečko za mano potegnil mimo mene tako, da sem moral v istem času zavit nazaj desno. Temu pravim, da mi je "hotel vzet mero". Marvin je to videl, zato se je tudi on umaknil desno in mu dal prostor, naj gre naprej. Nekaj časa smo vozili tako skupaj, on za Marvinom. Takrat sem tudi videl, da motorja ne obvlada najbolje, saj ga je podiral s telesom. Pred Breznom ga je v ravnici Marvin spustil naprej in dečko je odpičil za kolono, ki je bila nekaj sto metrov pred nama. Zgodilo se je v desnem nepreglednem ovinku, ko je dečka, ker ni obvladal motorja odneslo v levo, kjer je zarezal v Golfa v sprednji levi, sopotnikov del. Torej, šestega motorista je prehitel v ravnici pred desnim ovinkom!!! in z desnega pasa kjer je bilo prostora za dva, ga je odneslo v levo, v avto.

Normalno, da sem ustavil, poklical 112, preveril potnike v avtomobilu in tudi dečka. Ker je ležal na trebuhu, ga nisem premikal, krvavel ni, preveril sem pulz,... Motoristi smo z nekaj pametnimi vozniki zavarovali prizorišče, saj so se nekateri hoteli peljati kar mimo gorečega vozila :headbang: , .. do prihoda selniških gasilcev, ki so bili tam v trenutku.

Kruto, boleče, zaradi telečjih pripomb rstdriverja sem se razpisal. Njemu v poduk, ostalim v opozorilo.

Popravljeno . Popravil ataIBA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Družba!

Ne poznam detajlov te nesreče, res pa je, da veliko prevelikokrat, povzročimo nesrečo z neizkušenostjo in s prehitro vožnjo ravno MI, kar ponavadi vodi v veliko žalost.

Avtomobilisti pa nas "radi" spregledajo!! Ampak je tudi tukaj velikokrat povod (naša) hitrost. Nikakor pa pravilo!!

Mal' (FEJST) bo treba pazit!!!!!!!!

V prometu je potrebno predvsem paziti, kaj počnejo drugi!....... Pa mal' zapestje kontrolirat'!!!!

P.S.

Pa tale tema je namenjena bolj s konkretnim (foto-video) opozarjanjem, da vidimo posledice nesreč).

Upam, da nas bodo kaj streznile?!?

Pa še tole!!!

Sedaj smo še (skoraj) vsi... :hmm: :?

Glejmo, da nas bo jeseni ravno toliko, kot na začetku motoristične sezone!!!

Sem pa slišu, da imajo nekateri klubi "psihologe" s korobačem, da neposlušne "spokorijo". :o :o

Boljše bi bilo, če bi "prevzgajali" takšne, ki preveč (brezglavo) norijo v prometu!! :yes: - Posledice so tu veliko hujše! :yes:

Dober post

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na svoj pas se verjetno ni mogel vrniti zaradi prevelike hitrosti ,žal mi je zaradi tega ,da je moral umreti mlad človek in mislim ,da tisti motoristi ,ki jih je prehiteval niso nič krivi.. vzvratna ogledala----tudi sam sem motorist, ne vozim po predpisih ,vzvratna ogledala ne pomenijo NIČ ,če me prehitevaž z 200 km/h. včasih ,ko me prehiti kakšen motorist z 200 ali 250 km/h malo dol ne padem z motorja zaradi presenečenja od kod se je vzel---ogledala opazujem, vendar se to zgodi v trenutku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, mojstr.... prebral sem, da se je motorist čelno zabil v avto, ker ni mogel mimo MOTORISTA.... o krivdi, zakaj, kako, ne bova tukaj... ampak NI MOGEL MIMO MOTORISTA... to je tisto, kar me zbode.... na povprečni cesti, na enem pasu, dva motorista vštric nista noben problem; se umakneš in mu jebeš vse po spisku... ne ga pa UBIT, JA?

Žal mi je , da je motorist podlegel poškodbam ! Situacija pa je bila takšna , da je res prehitro skušal prevoziti ovinek pred katerim je bil drugi motorist - zato ga je odneslo na sosednji vozni pas kjer je potem čelno trčil v vozilo katero se je po trku takoj vžaglo. Tisto ko si napisal , da ni mogel mimo motorista , pa me najbolj boli - bil sem v tej "motoristični grupi" ki se je peljala pred njim in nas je začel brezglavo prehitevati , kjub temu , da smo se peljali ....hitro. Če me kdo vpraša zakaj bi nekoga šel prehitevati sredi ovinka in z hitrostjo , ki je bila nad razumom :? - samo toliko , da nekoga prehitiš ....??????? Da dokazuješ svoj "ego" ??

Ne vem kaj naj še sploh rečem ?

Naj počiva v miru !! RIP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni nekak nenapisano pravilo da če že prehitevaš kolono motoristov prehitevaš največ po dva skupaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je vse to sploh važno? koliko jih lahko reče da ga ni še nikoli posral in za las ušel nesreči, ki bi imela kakršenkoli izid? Najlažje je bit pameten kako in kaj. Vsak ki je zraven ve kaj je bilo in tisti ki je videl nesrečo jo bo nosil s sabo. Zaključite in pazite na cesti! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!