Skoči na vsebino

Kaj trenutno počnete?


Brejker

Priporočene objave

4 minutes ago, dr.looney said:

.... kva pa ?..... pico?.....:hmm:

Nop... :rolleyes:

...dele za en prototip. :OK:

 

IMG_20181011_223009.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Zok  ... kaj pa ostalo elettroniko boš tudi sam naredil?

... trenutno, mislim....  (k smo glih v tej temi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 minutes ago, Zivnorc said:

@Zok  ... kaj pa ostalo elettroniko boš tudi sam naredil?

... trenutno, mislim....  (k smo glih v tej temi)

Ravno elektronika je mala malca, tale senzor je pa pain in the ass. Tole je prvi prototip (ki celo deluje), ampak bi rad naredil zadevo priblizno uporabno za prodajo.

Za manj kot 135 eur samega senzorja nisem nikjer nasel, in ce za podoben denar ponudim univerzalen komplet, ni hudic, da ne bi slo v promet. Morda tudi tistim, ki si ga sicer ne bi kupili. :)

Ker pa je tole printano, je uporabno za proof of concept, za resno uporabo pa ne bi tvegal. Bo potrebno razviti nek bolj zaprt dizajn iz aluminija. :)

  • Všeč mi je 1
  • Hvala 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 minutes ago, Zok said:

Ravno elektronika je mala malca, tale senzor je pa pain in the ass. Tole je prvi prototip (ki celo deluje), ampak bi rad naredil zadevo priblizno uporabno za prodajo.

Za manj kot 135 eur samega senzorja nisem nikjer nasel, in ce za podoben denar ponudim univerzalen komplet, ni hudic, da ne bi slo v promet. Morda tudi tistim, ki si ga sicer ne bi kupili. :)

Ker pa je tole printano, je uporabno za proof of concept, za resno uporabo pa ne bi tvegal. Bo potrebno razviti nek bolj zaprt dizajn iz aluminija. :)

Kaj pa ta stil tipala? 

 

 

 

uporaben za gor dol in tud za motorje z direktno vpetim shaltheblom. Recimo za tomose, precej ducatijev..

 

75€

https://www.motorvista.es/tienda/manufacturers/healtech-electronics/quickshifter-easy/replacement-ring-sensor-qss-1-for-iqse-quickshifter-easy?sort=20a&...

Popravljeno . Popravil Kugelschreiber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, Kugelschreiber said:

Kaj pa ta stil tipala?

Sem videl tole, ja. Najlazji za zmontirat. Gre pa, ce se ne motim, za eno pomanjsano verzijo knock senzorja - torej Piezo mikrofon/senzor tresljajev. Tukaj pa odpovem - s Piezo tehnologijo se nisem nikoli ukvarjal.

Druga varjanta je pa ta, da ima notri vgrajen kaksen MPU6050 - akcelometer in ziroskopski senzor - s tem sem se pa ze kar nekaj ukvarjal (se diplomska ki jo trenutno pisem bazira na akcelometru, pa tudi evolucija "izuma" iz moje prve diplomske je bazirala na ziroskopu). Ampak v tem primeru tale varjanta ne bi delovala (medtem ko bi, ce bi slo za piezo senzor):

img_6572.jpg?itok=OJQso43R

Najbolj vsec izmed senzorjev mi je tole - simpl, mehansko, nedvoumno, nastavljiva obcutljivost, pa vse tri varjante so - push, pull in direktni salthebel (pa 150 eur stane komad :doze: ):

switch-cambio-elettronico.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, Zok said:

Sem videl tole, ja. Najlazji za zmontirat. Gre pa, ce se ne motim, za eno pomanjsano verzijo knock senzorja - torej Piezo mikrofon/senzor tresljajev. Tukaj pa odpovem - s Piezo tehnologijo se nisem nikoli ukvarjal.

Druga varjanta je pa ta, da ima notri vgrajen kaksen MPU6050 - akcelometer in ziroskopski senzor - s tem sem se pa ze kar nekaj ukvarjal (se diplomska ki jo trenutno pisem bazira na akcelometru, pa tudi evolucija "izuma" iz moje prve diplomske je bazirala na ziroskopu). Ampak v tem primeru tale varjanta ne bi delovala (medtem ko bi, ce bi slo za piezo senzor):

img_6572.jpg?itok=OJQso43R

Najbolj vsec izmed senzorjev mi je tole - simpl, mehansko, nedvoumno, nastavljiva obcutljivost, pa vse tri varjante so - push, pull in direktni salthebel (pa 150 eur stane komad :doze: ):

switch-cambio-elettronico.jpg

Ker te nic ne razumem, ti pa ne mene, evo podnapis. Kupi in probaj. :D 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vsi puš api so v glavnem za moške...    :smoke: 

... če kera reče, da ima puš ap zarad tega, da se bolje počuti...to pomeni, da se bolje počuti, ker bolje zgleda za moške...     :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Zivnorc pravi:

... vsi puš api so v glavnem za moške...    :smoke: 

... če kera reče, da ima puš ap zarad tega, da se bolje počuti...to pomeni, da se bolje počuti, ker bolje zgleda za moške...     :P

 

to si hotu povedat, da ti nimaš mlahavih bas, ki jih zame šparaš :huh: 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, maus pravi:

to si hotu povedat, da ti nimaš mlahavih bas, ki jih zame šparaš :huh: 

... trdo baso šparam za punce...k majo lepe in zdrave zobe....

....al jo pa narežem..

 

 

...punco...mislm...   :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!