Skoči na vsebino

Kaj trenutno počnete?


Brejker

Priporočene objave

pred 32 minutami, Satao pravi:

nevarni tiči ti letajo okrog hiše....le kaj jih privlači...žena??

in od takrat je pri vas doma kot na divjem zahodu....puška za tišino, obrambo imetja in družinskih članov.....ogenj za prižiganje petard...itd...? bang bang

živimo v divjem urbanem koncu domžal . vse vrste malih ptic, šoje,srake,detli,postovke,skobci,kanje,vrane. veverice,netopirji,kune.. in podgane ob vodi kjer so naselile/pregnale rove pižmovk ..preko potoka se najde tudi kakšna srna-redko- zajci poljske miške in še kaj.. + mački . pestro je in pomirjujoče..razen seveda vran in podgan.. 

petarde nisem vrgel že vsaj 30 let.. in zadnji ognjemet nekih 15 let nazaj. je polno psov okoli nas pa sem postal malce uvideven.. 

tako da je namen samo ohranjanje čim manjšega števila podgan - ki se plodijo 3-4x na leto , folk pa meče obilje stare hrane na komposte ter imajo idealne razmere..  ob vseh mačkah , ki se sprehajajo okoli in obenem skrbijo za miške - tudi kakšno manjšo podganco sem že videl ulovljeno s strani mačk tukaj - deratizacija z nastavljanjem strupa ne pride v poštev.. pač združim koristno s prijetnim čiliranjem pred hišo ob kakšnem pivu in sedaj ob ogenjčku , da se ne podhladim v pol ure.. pa sedaj ko je po 21-ti slišati samo promet iz ac je tisti prasketanje zelo pomirjujoče ..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, thumper pravi:

tako da je namen samo ohranjanje čim manjšega števila podgan -

s puško nad podgane se mi ne zdi najboljša ideja. Boljše so mačke, ki so kot vodene rakete, redko zgrešijo cilj.  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, vandrovec pravi:

s puško nad podgane se mi ne zdi najboljša ideja. Boljše so mačke, ki so kot vodene rakete, redko zgrešijo cilj.  :)

se strinjam.. ampak po videnem samo do neke srednje velikosti podgane.. kar je čez so podgane že preveč izkušene in pozorne ter se umaknejo mačku , če pa ne je pa mačku velika podgana kar nevarna... 

odkar imajo pri sosedu mačka - lovca opažam , da si je ustvaril in ščiti svoj teritorij tako da se je posledično število različnih mačk in mačkonov na tem ozemlju zmanjšalo na minimum - redko vidi samo še enega ali drugega poleg malega sosedovega carja , da bi se potikala tukaj okoli..ostali 5-7 , ki pa so prej špancirali pa jih ne opažam več..

velik razlog je tudi specifika območja , kjer se podgane gibajo..le ta je omejen na brežino potoka , ki pa je spodjedena.. cca pol poti pa pri svojih obhodih podgane preplavajo..in tu maček nima več pogokej lova sploh ker je takoj na brežini gosto rastje..dejansko podgane sploh ne pridejo na trdni - mačkov lovni del - nad potokom.. in maček lovi tudi z vidom , kar mu spodjedena brežina onemogoča ( kot da bi ti gledal z vrha strehe ko bi se nekdo sprehaja pod metrskim napuščem)..

da bi pa maček lovil z enega brega na drugega pa je predaleč za uspešen rezultat - potok je širok cca 1,8 do prek 2m..

mi je pa sosedov mačkon že dvakrat nakazal - po lovsko kot pointer - podgano na drugem bregu - uspešno..

zanimivo je tudi to , da zadetek ni zmeraj potrjen 100% ker se ali vže ali pade ali odskoči ali jo odnese v vodo..kot sem napisal plavajo a se tudi potopijo ko vstopajo v svojo luknjo - le ta je večinoma pod nivojem vode.. trenutno od sredine junija je razmerje 15/100% in 17 nepotrjenih..na kriti

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, Grut pravi:

nop,kr z zubmi...sm mou že tok douge da sm z balkona visu k kvedr miš :010

aha ok..pol si jih sam tolk skrajšal kokr si dosegu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Grut pravi:

zbijam tremo,čez 3 ure bom prek video povezave nastopu v baletu Hrestač kot sladkorna vila ... :010

.... popravek.... kot reumatična sladkorna vila.... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Alla pravi:

Česn je zakon

Par strokov ga rukneš in greš šopingirati - nimaš problemov z razdaljo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Scarabeo 500 pravi:

Par strokov ga rukneš in greš šopingirati - nimaš problemov z razdaljo. :D

pa en pir pa tropinouc povrh..

pred 6 urami, Bmflar pravi:

Jebem.jpg

koga briga kva delaš..

 

grem vn na pir.. če me ni nazaj nej me pride kdo pred bajto pokrit da ne bom pjan zmrznu.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, Alla pravi:

Česn je zakon

se ga naješ in da vidiš, kdo ti bo pršu zravn uno palčko u nos rint :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, thumper pravi:

pa en pir pa tropinouc povrh..

koga briga kva delaš..

MS briga, saj prav lepo v naslovu teme to sprašuje,

ti si pa

:P

off_topic.png

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 49 minutami, Grut pravi:

pučas se udpraulam u škofja loka ... 

jas pa bom počasi odskaljau po lužah proti domol :P 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Grut pravi:

in to lahkih noh :lol1:

kole :huh: 

tenor.gif?riffsid=T0RnMk1qZzJNVjlvWVE9PTB6Vu2bOfEMDc_4vMixoDW-jEgywsd4B_ppBq5uKtNAaVEzmQFFP6TcyNp8TpNkVDSZIg

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!