Skoči na vsebino

Kaj trenutno počnete?


Brejker

Priporočene objave

kuham rižoto :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, franc pravi:

Pa so ti verjetno razložili, da boš moral par let počakati?

Tudi, če ne. Mi ne potegne.....sam cukr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 minutami, Tedybear pravi:

Tudi, če ne. Mi ne potegne.....sam cukr.

Jaz kaj dosti nisem degustiral, ker sem bil z motorjem, samo so bili na izbiro različni okusi (tudi povsem "normalni" ) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole bi nucu, pa mi nočejo na nobeno vpršanje preko maila odgovorit:

https://tesi.si/vse_kategorije/orodja/elektro_orodja_in_oprema/4625/elektricni_vitel_prenosni_12_v_900_kg/

 

4625-hbm-draagbare-12-volt-900-kilo-elektrische-lier_0_nr9939-c4b6e345b68a01d6.jpg.a65c6fb2159e2f2beddc9b2ddad96ce5.jpg

A ima tole kdo doma oz pozna koga, ki je to kupil?

Zanima me, če je zajla fiksna, ko nehaš vlečt in kako deluje ročno navijanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Louise Ciccone ?

... vsaj zgleda tako.... al moram spet po očale?

pred eno uro, Buschi pravi:

Nec vec ne cakam

 

20221028_193927.jpg

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

... ukvarjam se z jutranjimi jesenskimi opravili na vrtu 😮

... pijem kavo in viljamovko 🤩😁

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, kawamoto pravi:

Žalost ali veselje? 🥂

..... ker sem žejna :ras:

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn, fajn.

Jest pa belim.

Komplet bajto.

Dokler je še lep vreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo ploščato bo lopata, če bo špičasto bo kramp.... 

Pa ne morem vrjet da sem za to kupil argon ki mi je cena skoraj sezula... 

sketch-1667659624128.png

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva dela, samo pomanjkanje izolacije se pozna... Ko razkoljem poleno na tanke palčke, da bolje gori, se poraba drastično poveča, dobro da je kar precej prostora za kurjavo. 

Če se kdo kaj spozna bolj na kurjavo, če zadeva kadi, moram dat širši dimnik, al povečat dovod zraka do ognja? 

sketch-1667758109066.png

sketch-1667758197251.png

Popravljeno . Popravil smasher
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, smasher said:

...Če se kdo kaj spozna bolj na kurjavo, če zadeva kadi, moram dat širši dimnik, al povečat dovod zraka do ognja?

pelji jo na počitnice, bo prec boljše vlekla (peč...)

*po mojem dimnik, površina dimnika cca 1/12 površine vhodne odprtine, ponavadi kadi kr je ceu premala, pol pa ne vleče :) ampak vzroki so lahko še drugi

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, nejc74 pravi:

pelji jo na počitnice, bo prec boljše vlekla (peč...)

Je že na morju... 🤣 

Drugače sem pa upal na bolj konstruktiven nasvet. 

Ne da se mi rezat.. Ki mi neki ne gre to varjenje inoxa na žico.. Neki grdo pljuva, pa ne vem al jaz ne znam alnpa je inox žica iz lidla... 🤣 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pripravljm mast za ocvirke:whistle::)

je doma vsega zmanjkalo:blush:,k je pa ž mašina naštimana bom pa še kos mesa za faširane šniclne zmlel:worship::)1667760013770.thumb.jpg.c484b9239ccc62cb968dd28e65f17658.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, nejc74 pravi:

pelji jo na počitnice, bo prec boljše vlekla (peč...)

*po mojem dimnik, površina dimnika cca 1/12 površine vhodne odprtine, ponavadi kadi kr je ceu premala, pol pa ne vleče :) ampak vzroki so lahko še drugi

Ja zna bit, sicer cev ki je zdej za dminik zgleda res grdo ampak je inox :D , tako da je celotni zgornji del inox.... me je argon tako olupil (brezveze samo želel sem provat varit inox z žico, ker na TIG bi verjento prekuril 1mm inox).

Zanimivo je tudi da če odprem vratca za dolaganje drv, lepo zagori, in dimnik še vedno vleče.. tako da imam bolj na sumu pomanjkanje zraka, ampaks edaj kako dodati zrak, povečat luknje pod poleni in moram potem dodat še pladenj za pepel, ali pa pogruntat kje zvrtat luknje da pride zrak tik nad plamenom za "afterburner" efekt. (torej ali anrest izgorevanje po principu "rocket stove", ali po principu "smokless pit fire").

Tako da sedaj ... moram povečat dovod zraka, povečat dimnik... najprej sem islil dat znotraj še eno lok inoxa... samo na obali nihče ne prodaja inoxa in vozt se 1 uro v eno smer za 50x50cm kos inoxa se mi ne da, tako da razmišljam ali bivrgel notri malo šamotne opeke (imam nekaj viška okoli hiše, samo en vem kako bi jo zafiksiral), ali pa narest malo šamotnega betona pa zalit kupolo. (moram pazit na buđet da ne zapravim več kot bi me koštala nova  ONI peč :lol1: )

Verjetno nikogar drugage ne zanimajo ta razmišljanja, ampak čakat na petkov pir je pre daleč, pa moram nekam obesit moje misli (ženo ne zanimajo kaj dosti tehnična filozofiranja :D ).

 

 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!