Skoči na vsebino

Čelada za smučanje,bordanje,.


halls

Priporočene objave

Dajte se malo razpisat o smučarskih čeladah. Na kaj naj bom pozoren pri nakupu,za koliko denarja se dobi spodobno čelado?

Katere znamke čelad uporabljate?

Če pa še kak link prpopate, :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr teh čeladih je podobn kot pr motorističnih. Več dnarja več muske. Alpina ma men kr dobre. Sicer mam sam eno x firmo ki jo mam že cirka 7 let, na srečo mi še nikol ni prav pršla, razen nekaj manjših zdrsov. Sicer pa brez čelade ne grem več na smučišče. Cene se pa giblejo od cca 40€ naprej. Kupt si morš tako da ti paše na glavo, da je dost oblazinjena da te ne žul, pa da ma kake ventilacijske pokrovčke ki jih lhk odpreš ko mal sonček posije. Pa če smučaš s smučarskimi očali morš met še očala ki not pašejo, če jih že maš juh vzem sabo ko boš kupoval da lhk probaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem si letos nabavil tole:

post-1190-1235523752_thumb.jpg

Model: Alpina Nuts 2008, cena 99,95€, držijo jo pa v vseh večjih trgovinah (Hervis, Intersport, Gigasport) in tudi v bolj specializiranih trgovinah.

Če te zanima, si jo lahko ogledaš in kaj prebereš tu: Asa Naklo. Oni so tudi uvozniki.

Čelada se v kombinaciji z Alpina očali super obnese in sem zelo zadovoljen z izbiro. V prid ji pa štejem tudi to, da ni samo iz barvne plastike, oziroma polimana z grdimi nalepkami, ampak je lepo špricana in lakirana čez s prozornim lakom. Drugače pa brez čelade tudi jaz na smučišče nikoli več!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater se je pa podražila tale čeladica.

Jaz sem pred leti 2 dobil za taq denar v ASA Naklo.

Obnesejo se super.

So zračne, dovolj tople, da ne potrebuješ kape spodaj (tudi pri - 20°C ne, razen mogoče, če imaš plešo),

pa definitivno prenese precej močne udarce in padce, pa glava cela ostane.

V glavnem, je dober nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam čelado bolle, sem zelo zadovoljna z njo. drugače pa so pravila pri kupovanju smučarske čelade enaka kot pri motorističnih čeladah. ne sme te tiščati in ne plavati na glavi.

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam...tako fancy Atomic....samo je ful hicna, tak da je malo na glavi.....torej, ravno tolko kot nič....

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
...

Če te zanima, si jo lahko ogledaš in kaj prebereš tu: Asa Naklo. Oni so tudi uvozniki.

...

Jest sm pa mislu, de je Alpina slovenska firma.

Da nebom čisto iz konteksta:

Mam eno staro Scottovo kupljeno na sejmu za nekaj €. Škoda, da je nisem imel že lani, sicer nebi fasou treh šivou na šlivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zraven Rossignol čelade so mi dali še Regemantl ! :? hja za prvomajsko deževno skijanje ! :grim

cena sitnica ! zrihtal preko Grunfovega frenda ! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zraven Rossignol čelade so mi dali še Regemantl ! :? hja za prvomajsko deževno skijanje ! :grim

cena sitnica ! zrihtal preko Grunfovega frenda ! :evilgrin:

Znači : "Halo Bing, kako brat?" :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm pa mislu, de je Alpina slovenska firma.

Da nebom čisto iz konteksta:

Mam eno staro Scottovo kupljeno na sejmu za nekaj €. Škoda, da je nisem imel že lani, sicer nebi fasou treh šivou na šlivo...

Alpina za čevlje in pancarje je slovenska firma. http://www.alpina.si/

Alpina, ki pa izdeluje smučarske, kolesarske, ipd, čelade/očala, je pa nemška firma in tudi ena najbolj priznanih na tem področju (svetovni pokal smučanje... ) http://www.alpina-eyewear.de/

Tudi logotipi so čisto drugačni :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, jaz imam Alpinino, pa je ne zamenjam (firmo, ne čelade - to bo treba menjat enkrat), pa mi je življenje pomoje rešila...... Pri tej brzini, ki jih sedaj dosegamo s karvanjem se ne grem "igrat" brez :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupika ti že veš.....men je moja enostavno prevroča pa tudi vsak druga bi mi bila, kaj čmo eni damo na skijah vse od sebe in zašvicamo....jo pa redno uporabim na VSL tekmi.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja vsak po svoje...... meni je bila prej čelada tudi skoraj brezvezna in nepotrebna, ko pa me je na ledu odneslo in sem letela po zraku s hrbtom po hribu navzdol in z vso silo priletela z glavo na živi led (voda je tekla iz topa in ponoči zmrznila), se pa ne hecam več. Takrat sem odnesla s pretresom, brez čelade bi pa odnesla s počeno lobanjo, zagotovo....

sicer ti je pa poleti na motorju tudi vroče verjetno, pa imaš čelado, ne? :whistle::winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!