Skoči na vsebino

Ukinitev polletnih vinjet


Insallah

Priporočene objave

ZMKS! Svaka vam čast! :worship: :worship:

Sam sem izredno vesel glede cen, za nekatere druge je pa tako, da nikoli ne bodo z ničemer zadovoljni. Kupil bom vinjeto, ker se mi je že nemalokrat zgodilo, da me je ujela tema in sem moral na avtocesto. Drugače se bolj malo vozim po njej, pa vendar se ob vsakem ustavljanju pred cestninsko jezim. Zdaj to odpade.

Lp vsem in lepe , varne km! Iztok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo zanimivo! dobra in pohvalna odločitev o vinjetah - seveda z nekaj pomisleki !? za tiste - recimo, ki se vozijo vsak dan v službo po avtocesti je zadeva pisana na dušo in hvale vredna , ker se bodo sedaj glede na prevožene km-je vozili praktično zastonj !!!!!!! Za nas iz "province" , ki imamo do avtoceste minimalno 50km in bomo recimo želeli dvakrat na leto po avto cesti 40 km do Celja k teti in stricu bomo za ta izlet odšteli najmanj ceno polletne vinjete. Haloooo? Boste rekli pa pojdite po stari cesti ! Zakaj pa ? Ali sem drugorazredni državljan, da bi za tistih par Km avtoceste preplačal nevem kolikokrat v primerjavi s tistim, ki jo koristi vsak dan?, saj se vsak dan vozim po magistralnih ( zjebanih ) cestah in če imam željo dvakrat na leto na avtocesto, zakaj potem ne morem plačati toliko kot jo koristim? :headbang: :headbang:

Minister ????? :rtfm:

Aja, pa še nekaj! Ring okrog Ljubljane sploh ni problem, kajti vsi, ki živite v Lj. z okolico se boste za tistih par evrov vsakodnevno in neomejeno vozili po njemu, mi bomo pa že potrpeli če bomo morali parkrat na leto po uličicah in po novih " Avenijah " do željenega cilja in nazaj tja kjer lisica pošto nosi in se otroci igrajo s pravimi medvedi!!

Sedaj pa boš obiskal teto in strica večkrat da boš pokril vinjeto . Pa še teta in stric bosta bol vesela .

Sploh pa vi iz totega konca(okolica Celja) ste imeli sedaj cestninske postaje postavljene v razmaku 80km .in ste se lahko vozili brezplačno .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj eni so pa res revčki, kupujejo motorje in avte, nato pa za vinjeto nimajo :headbang: na kolo ali pa vlak pejte, to si pa boste ja lahko privoščili !! Pa še za kakšno bombeto in sir bo ostalo !! :grim

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bližajoči se dogodek ob prestopu namišljene avstrijsko slovenske meje 1.7.2007 !

dobrodošli dragi turisti in turistike ! a feel-ate kaj slovenijo ! da ne ? potem pa 35 eur po avtu bo boljši občutek za naslednjega pol leta ! je sedaj kaj boljši filing ! :evilgrin: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bližajoči se dogodek ob prestopu namišljene avstrijsko slovenske meje 1.7.2007 !

dobrodošli dragi turisti in turistike ! a feel-ate kaj slovenijo ! da ne ? potem pa 35 eur po avtu bo boljši občutek za naslednjega pol leta ! je sedaj kaj boljši filing ! :evilgrin: :naughty:

pa kaj še vsi leto 2007 omenjate. sem jaz naprej eno leto al vi zadaj :alien1: .

drugače pa super tole z vinjetami. Samo ena stvar me moti. Kje bomo morali imeti na motorju prilepljeno nalepko. Sam namreč neskončno mrzim vsakršne nalepke na avtu in motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bo to po žepu udarl, ker se po avtocesti ne vozim, razno po bvoznici do brezovce in mim Kopra mogoče...

Tko da je letos extra :BUA: 22eu :BUA:..... Pa ne razumem za en let neki srat....a res nimajo pamatnejsga za delat??

Me pa zanima kako bodo izvedli prehod na setalitsko cestninjenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupil bom tako za avto kot za motor.

Za motor predvsem za to, ker se včasih zgodi, da te na poti prehiti noč in v nočnem času se bom z največjim veseljem peljal po AC, ker si ponovnega srečanja s potencialnim divjačinskim golažem ne želim več. Pride prav tudi v primeru, ko se vračaš iz kakšnega daljšega potovanja in po recimo 600km italijanskih avtocest vsekakor pade koncentracija in v takšnih primerih se mi AC zdi veliko bolj varna varianta. Seveda pa se bom z veseljem izognil cesti Lj. - Vrhnika in tudi ridam (ok mogoče ne vedno).

Itak bom kupu za avto in motor predusem da se izognem Vrhniki in ridam!Pride prav na povratku zvecer ko te ujame noc!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp res je za 20€ za polletno za motor pride kar prav. Če hočš hitr dam iz morja ob poznih urah pa če je kak dež napovedan!?

Sam švrk na AC pa gasa :)

....in kaj bo pol ...kar naenkrat bo veliko več motoristov na AC-ju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj še vsi leto 2007 omenjate. sem jaz naprej eno leto al vi zadaj :alien1: .

drugače pa super tole z vinjetami. Samo ena stvar me moti. Kje bomo morali imeti na motorju prilepljeno nalepko. Sam namreč neskončno mrzim vsakršne nalepke na avtu in motorju.

Na čelado jo prpopi :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično, očitno je vse kar je folk sposoben nabijanje o ceni. :headbang:

Po mojem mnenju je v zadnjih letih to edina poteza naše politike, ki bo imela malce bolj dolgoročen in pozitiven vpliv na varnost v cestnem prometu. Za razliko od višanja kazni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me pa zanima kako bodo izvedli prehod na setalitsko cestninjenje

Mogoče bodo uporabili satelite... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj še vsi leto 2007 omenjate. sem jaz naprej eno leto al vi zadaj :alien1: .

to je bil turistično-vinjetni škrat ! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem mnenju je v zadnjih letih to edina poteza naše politike, ki bo imela malce bolj dolgoročen in pozitiven vpliv na varnost v cestnem prometu. Za razliko od višanja kazni.

:yes: :yes: :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že Renegade povedal, da se za mal daljšo vožnjo po Slo AC mimogrede plača cca 10€. Zdaj je pa 35€ preveč za POL LETA vožnje brez ustavljanja na cestninskih!? A si bil do zdaj tudi drugorazredni državljan, če si se izognil AC?

Ni štos v tem, da mi je preveč tistih 35 evrašov ali kolikor jih že je štos je v tem, da sem do sedaj vedno šel na avto cesto, čeprav le enkrat ali dvakrat na leto in plačal ! Nikoli se nisem izogibal avtoceste, nasprotno rad bi se vozil po njej ker imam magistralk dovolj, nisem pa sam kriv če me je avtocestni križ na daleč obšel in še takrat,ko bi ga enkrat ali dvakrat rabil mi je nelogično toliko plačati čeprav bom MORAL kajti gužva na magistralkah bo VELIKA !!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super - jo bom kupil ( tri potrebujem ) :worship:

Mi2 tudi: 2 x moto in 1 x avto (ko je nekoč rekel znanec: plačaš in pozabiš in jaz dodam: in se po mili volji voziš ... ) :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni štos v tem, da mi je preveč tistih 35 evrašov ali kolikor jih že je štos je v tem, da sem do sedaj vedno šel na avto cesto, čeprav le enkrat ali dvakrat na leto in plačal ! Nikoli se nisem izogibal avtoceste, nasprotno rad bi se vozil po njej ker imam magistralk dovolj, nisem pa sam kriv če me je avtocestni križ na daleč obšel in še takrat,ko bi ga enkrat ali dvakrat rabil mi je nelogično toliko plačati čeprav bom MORAL kajti gužva na magistralkah bo VELIKA !!!!

To je res. Toda ne pozabi - vinjete so le za prehodno obdobje za dobo dveh let, ko bomo prešli na satelitski sistem cestnjinjenja. Potem boš pa ti veliko na boljšem. Veliko na slabšem pa bodo tisti, ki se vsak nad vozijo v službo na relaciji KP - LJ ali pa MB - LJ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Strinjam se z uvedbo vinjet, če že moramo poleg proračuna polniti še drug račun. Bom jih tudi kupil, 2 avtomobilski, letni, ko bodo, pa za na moped tudi. Pri cestninah, pa naj bodo to vinjete ali pa obstoječ sistem, me moti predvsem to, da kot davkoplačevalec že financiram izgradnjo AC in posredno tudi morebitna poroštva, izplačana iz proračuna DARSu. Da torej najprej plačam gradnjo in kasneje dolgove objekta, potem pa še vsako uporabo posebej! Naj plača tisti, ki gradnje ni financiral. Ampak v redu, kot rečeno, bom nabavil vinjete, cena ni pretirana.

2. Tovorni promet na železnico, čimveč, tem bolje. Ne pa popustiti pred pritiski prevozniškega lobija. Magistralke čimbolj omejiti za težke kamione. Cestnine na AC zvišati. Če en težak kamion naredi na cesti toliko škode kot 10.000 avtomobilov, potem mora biti dražje. Da o uničevanju cest z motorjem sploh ne govorim - a to obstaja?

3. Razmerje med ceno vinjete za avto in motor oz. polletno za avto ni pravično za motoriste. Konec koncev je nas motoristov večina takih, ki vozimo tudi avtomobile in bomo torej kupili vinjete za avto. Zakaj ne bi bila dvojna (avto+motor) malo dražja kot za sam avto - itak se ne moreš z obema hkrati peljati. Razmerje cen bi pa moralo biti (55-35-22) po matematiki 55-35 letna-polletna 22-14 ali pa 27,5-17,5.

4. V časopisu piše, da bodo 1. 7. na voljo samo polletne vinjete, ker bodo letne veljale celo leto, polletne pa pač pol leta od dneva nakupa dalje. A to pomeni, da motoristi ne bomo mogli kupiti vinjete? Se bomo lahko vozili brez ali nas bodo policaji (ali kdorkoli že) je... za nelastništvo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni štos v tem, da mi je preveč tistih 35 evrašov ali kolikor jih že je štos je v tem, da sem do sedaj vedno šel na avto cesto, čeprav le enkrat ali dvakrat na leto in plačal ! Nikoli se nisem izogibal avtoceste, nasprotno rad bi se vozil po njej ker imam magistralk dovolj, nisem pa sam kriv če me je avtocestni križ na daleč obšel in še takrat,ko bi ga enkrat ali dvakrat rabil mi je nelogično toliko plačati čeprav bom MORAL kajti gužva na magistralkah bo VELIKA !!!!

Veš, jez tega ne verjamem. Slovenci smo trpežn narod, in bomo plunli tistih 50€ za nalepkico. Pol bomo ayvtoceste uporabljali brez kančka slabe vesti in brez kakršnih koli pomislekov. Mislim, da nihče več nebo ugotavljal, da je LJ-KP in nazaj 10€, pa stari cesti....

Na motorju sm se AC izogibal, ko pa sem moral nanjo, zaradi časovne stiske, sem do Maribora iz nekaj bankovcev po 10€ naredil 2 kili kovancev!!! brskat za drobižem po tank torbi je pač, zame, obupno zamudno in nerodno.....pa sm lepo menjaval bankovce....tud to veselje zdej ODPADE :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.s. Na Madžarskem je vinjeta na registersko št. avta, v Avstriji pa ne. Ve kdo kakšen je predlog pri nas? Avstrijski način je možno prenašat, Madžarskega pa ??

da ne bo kdo z dolgo faco nategnjen ostal.........

ce v AUT nekoga dobijo, ki ni nalepil vinjete kot je predpisano na sipo (ali motor), je minimalna kazen € 120.-, maksimalna do € 5.000.- (ali zaplemba vozila tujcem, dokler ne poravna racuna). limanje vinjet z raznimi selotejpi ali podobno se tretira enako kot da vinjete ni.

kontrolirajo lahko organi ASFINAG-a (srebrni kombiji) in policija. oboji so pooblasceni za izvajanje sankcij, zaplemba vozila pa je (se mi zdi) mogoca samo s policijo.

kontrolirajo tudi ze z stacionarnimi kamerami (ena je na A2-izvoz za letalisce). in ker je od marca dalje v EU veljaven sporazum o meddrzavnem iztirjevanju kazni visjih od € 70.-......... ne se cuditi, ko kaksnega tujca (ki je ponovno na AUT AC, tokrat z vinjeto) ustavi civilna patrola in mora placati (poznam tak primer).

se ontopic:

- od kdaj in kje slo-vinjete ?

- kaj/kako z starimi ABC-tablicami ?

- polletne tudi za motorje ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ontopic:

- od kdaj in kje slo-vinjete ?

- kaj/kako z starimi ABC-tablicami ?

- polletne tudi za motorje ?

Že vse odgovorjeno ;)

Mogoče ni vidno zaradi ostale navlake.

- Od 1. 7.2008 dalje

- vrneš darsu in ti povrnejo nakup kartice ter kolikor še imaš gor

- ne

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne bo kdo z dolgo faco nategnjen ostal.........

ce v AUT nekoga dobijo, ki ni nalepil vinjete kot je predpisano na sipo (ali motor), je minimalna kazen € 120.-, maksimalna do € 5.000.- (ali zaplemba vozila tujcem, dokler ne poravna racuna). limanje vinjet z raznimi selotejpi ali podobno se tretira enako kot da vinjete ni.

kontrolirajo lahko organi ASFINAG-a (srebrni kombiji) in policija. oboji so pooblasceni za izvajanje sankcij, zaplemba vozila pa je (se mi zdi) mogoca samo s policijo.

kontrolirajo tudi ze z stacionarnimi kamerami (ena je na A2-izvoz za letalisce). in ker je od marca dalje v EU veljaven sporazum o meddrzavnem iztirjevanju kazni visjih od € 70.-......... ne se cuditi, ko kaksnega tujca (ki je ponovno na AUT AC, tokrat z vinjeto) ustavi civilna patrola in mora placati (poznam tak primer).

se ontopic:

- od kdaj in kje slo-vinjete ?

- kaj/kako z starimi ABC-tablicami ?

- polletne tudi za motorje ?

ma ja. daj ne seri da te za nazaj ustavijo na AC pa ti kazen pokasirajo avstrijci. ne prodajaj hrusk. glej sem z aut tablico na slovenskih avtocestah pa vem kako je z stacionarnimi radarji :naughty: bilo do sedaj in kako je z radarji v avstriji. glede tujcev na AC v AUT pa se niso nikoli nobenemu za nazaj kasirali. tako da tvoj vir informacij širi neresnico.....

bo pa se zdaj začelo res poraćunavat......

aja kazen za neuproabo vinjete je bila cena letne vinjete!!!

lp m

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice - odgovor

Na kratko, kar je bilo že zapisano:

- od 01.07.2008 na vseh AC in tudi cestah, rezerviranih za motorna vozila

- bodo vračali dobroimetje in neamortizirani del vrednosti ABC tablice (7 let)

- za motorje samo letna a' 27,5 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!