Skoči na vsebino

Ukinitev polletnih vinjet


Insallah

Priporočene objave

A nalimano bomo mogli imeti isto na čeladi kot na avtu zgoraj na sredini, levo ali desno?

HM?! :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4. V časopisu piše, da bodo 1. 7. na voljo samo polletne vinjete, ker bodo letne veljale celo leto, polletne pa pač pol leta od dneva nakupa dalje. A to pomeni, da motoristi ne bomo mogli kupiti vinjete? Se bomo lahko vozili brez ali nas bodo policaji (ali kdorkoli že) je... za nelastništvo?

Mediji so nezanesljivi pri podajanju informacij. Včeraj okoli poldneva je večina medijev objavljala, da bo cena vinjete za motoriste 22,5 EUR namesto 27,5 EUR. Pa niso vedeli povedati ali bo to cena za letno ali polletno.

Druga cvetka je bil včerajšnji dnevnik 24 ur na POP TV. Napovedovalec Matjaž Tanko je prebral (citiram) oz. napovedal:

"letna vinjeta za osebni avtomobil bo stala 55 EUR, polletna 35 EUR, vinjeta za motorna vozila pa 27,5 EUR"

Sploh ni pokapiral, da je prebral narobe, če bi, bi se verjetno popravil, pa tudi ni povedal ali je to cena za vinjeto za "motorna vozila" za letno, pol letno ali kako drugače časovno omejeno vinjeto.... Skratka dobiš občutek, da nekatere medije motorna kolesa oz. motoristi ne zanimajo preveč. Seveda naredijo izjemo, ko poročajo in kažejo prometno nesrečo z udelženim motoristov. Ali pa ko nekdo oropa pošto in zbeži na motornem kolesu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice - odgovor

Na kratko, kar je bilo že zapisano:

- od 01.07.2008 na vseh AC in tudi cestah, rezerviranih za motorna vozila

- bodo vračali dobroimetje in neamortizirani del vrednosti ABC tablice (7 let)

- za motorje samo letna a' 27,5 €

Kolikor virov, toliko informacij. Od 22, 22,5 do 27,5 evra. V Delu so si privoščili še takšno neumnost, da so napisali POLOVIČNA cena 22,5 evra. Matematiki? Ne, novinarji.

Še vedno pa ne vem, kako bom kupil letno vinjeto za motor 1. 7., če bodo naprodaj samo polletne??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja. daj ne seri da te za nazaj ustavijo na AC pa ti kazen pokasirajo avstrijci. ne prodajaj hrusk. glej sem z aut tablico na slovenskih avtocestah pa vem kako je z stacionarnimi radarji :naughty: bilo do sedaj in kako je z radarji v avstriji. glede tujcev na AC v AUT pa se niso nikoli nobenemu za nazaj kasirali. tako da tvoj vir informacij širi neresnico.....

ok. ti najbrz ves.

glede na to da ze 30+ let zivim v graz-u in nekaj ljudi tukaj okoli poznam (tudi policajev)........... najbrz res samo hruske prodajam, ja.

bo pa se zdaj začelo res poraćunavat......

zelim si, da bi bilo kot je bilo, pa ne bo vec. zakonodaja deluje (dokazano od. 01.01.2008).

aja kazen za neuproabo vinjete je bila cena letne vinjete!!!

lp m

poglej na uradne strani bmi.gv.at ali oeamtc.at in porocaj kaj bos prebral.

kazen je od € 120.- do € 5.000.- na licu mesta.

ce si prisel z manj skozi bodi tiho, da ne fase policaj in ti se dodaten postopek.

lahko pa seveda probas (in porocas) o lastnih izkusnjah. in jabolkah.

HMF B)

p.s.:

ne zanasaj se na balkanske razmere (kontrol skoraj ni bilo, razen na meji) pri kontroli vinjet in sedanjim rezimom kontrol s strani policije in financ v notranjosti (od sentilja do graz-a po A9 in po A2 od arnoldstein-a do wr. neustadt-a; hint: schengenmassnahmen).

stalno so 3-4 civilne patrulje na cesti na relaciji A9 sentilj-graz/gratkorn in A2 wolfsberg-hartberg. dodatno k uniformirancem. so se sprostile kapacitete, ki so bile prej vezane na mejah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mediji so nezanesljivi pri podajanju informacij. Včeraj okoli poldneva je večina medijev objavljala, da bo cena vinjete za motoriste 22,5 EUR namesto 27,5 EUR. Pa niso vedeli povedati ali bo to cena za letno ali polletno.

Druga cvetka je bil včerajšnji dnevnik 24 ur na POP TV. Napovedovalec Matjaž Tanko je prebral (citiram) oz. napovedal:

"letna vinjeta za osebni avtomobil bo stala 55 EUR, polletna 35 EUR, vinjeta za motorna vozila pa 27,5 EUR"

Sploh ni pokapiral, da je prebral narobe, če bi, bi se verjetno popravil, pa tudi ni povedal ali je to cena za vinjeto za "motorna vozila" za letno, pol letno ali kako drugače časovno omejeno vinjeto.... Skratka dobiš občutek, da nekatere medije motorna kolesa oz. motoristi ne zanimajo preveč. Seveda naredijo izjemo, ko poročajo in kažejo prometno nesrečo z udelženim motoristov. Ali pa ko nekdo oropa pošto in zbeži na motornem kolesu.

Jap, tko je. Gledano široko, so novinarji mrhovinarji, kar se dobro kaže v rumenem tisku... Vsakemu bi dal kakšen dan, naj gre z motoristom reševalcem (vsaka jim čast), pa da vidijo, kako je to, če te na cesti ne jebejo 5%. Ko pa eden z avtom podre rekord v predoru Golovec, je pa frajer, rekorder..

Splošna mentaliteta ljudi je na nizkem nivoju, ves promet je kaotičen, vedno se pa najde kak frajer (snob) na motorju, ki spravlja ob živce vse ostale, ali pa še kakšne večje piz... dela, potem smo pa vsi motoristi...ne vem kaj. Novinarji pa seveda takoj, kot svinja v buče, na tako novico. Bljak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

noch jemad das alles ....... no . saj vseeno. mam svoje mnenje glede tega .... nikoli niso nobenemu za nazaj kasirali..............

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

aja kazen za neuproabo vinjete je bila cena letne vinjete!!!

lp m

za ostalo ne vem in ne bom komentiral

Kar se kazni za neuporabo vinjete tiče, je sodelavec cca mesec nazaj moral plačati 120 €, kolikor so mu povedali je to minimum. Plačaš pa lahko z gotovino ali kartico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

noch jemad das alles ....... no . saj vseeno. mam svoje mnenje glede tega .... nikoli niso nobenemu za nazaj kasirali..............

Morda še ne. Vendar, kot je Ice napisal, EU spreminja predpise za to področje, ker so ugotovili, da je težko izterjati kazni za vozila registrirana v drugi državi EU. Posledično se potem najdejo takšni ki to na polno izkoriščajo in serijsko kršijo CPP. Nove spremembe naj bi prinesle to, da bodo pristojni organi, v Sloveniji, izterjali kazen za prekršek narejen npr. v Avstriji. Da bi države imele spodbudo izterjati ta denar, bodo vsa sredstva pridobljena na ta način romala v proračun države prekrškarja. Kako daleč je zadeva, je pa potrebno preveriti. Kar nekaj držav ima, v tem trenutku, to rešeno v okviru dvostranskih sporazumov.

Skratka, enih navad se bo treba počasi odvaditi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Volitve se bližajo!!! :headbang: :headbang: :headbang:

da bi vsaj bile vsako leto :naughty:

V glavnem jaz kot avtomobilst sem z uvedbo in ceno zelo zadovoljen in tudi kot motorist se ne pritožujem.

Kakršen koli sistem bi uvedli, vsem 100% ne bi odgovarjal :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, enih navad se bo treba počasi odvaditi.

pametno in bo sigurno majn mrtvih in nesrec v sloveniji, ki je na prvem mestu v EU kaj se taga tice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi všeč. Po AC se vozim samo po Ljubljanski obvoznici in ta je bila do sedaj zastonj. Če le obstaja stara cesta grem po njej, ker mi je vožnja po AC naravnost dolgočasna. Z motorjem pa sploh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo v vsem tem medijskem klobasanju in dejanjih ministrstva vidi prefinjeno uvajanje satelitskega nadzora nad vsemi in na celotbem področju? Jaz že.

Najprej ljudstvu všečno znižanje cen vinjet. Poprej so jih navili, da sedaj lažje požremo in se sprijaznomo z vinjetami tudi izven AC, na obvoznicah ipd. Drugi naslednji korak bo uvedba satelitskega nadzora nad vsemi vozili na vseh cestah.

Ne bodite naivni! Poskusom nadzora nad svobodo gibanja bi bilo potrebno stopiti za vrat še preden pošteno dvigne glavo. Poslanci bodo delali kot ustreza njihovemu žepu in pokvarjenosti in od njih ne pričakujte spoštovanja pravice do svobode.

Vse te kolobocije bi bile enostavno rešljive s plačilom takse pri bencinu, a potem se teh umazanih namenov ne bi dalo izvesti.

Da sedaj vidim vaše odgovore in pregovorno motoristično zavezanost svobodi (ja pa ja de, ovce kvečjemu)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno se bodo našli kalibri, ki ne bodo kupili vinjete. Nekateri si je res ne morejo privoščiti, ampak taki se tudi zelo malo vozijo. Poznam pa človeka, ki kar konkretno zasluži (vsaj 5x povprečna plača v slo), pa si sigzrno ne bo kupil vinjete, ker bo tako še na en način prišparal nekaj evrov, ker pravi, da se tako ali tako ne vozi po AC :eek:

Jaz jo bom gotovo. Za motor in avto.

Menim pa, da se bo skoraj popolnoma nemogoče voziti po Sloveniji brez vinjete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo v vsem tem medijskem klobasanju in dejanjih ministrstva vidi prefinjeno uvajanje satelitskega nadzora nad vsemi in na celotbem področju? Jaz že.

Najprej ljudstvu všečno znižanje cen vinjet. Poprej so jih navili, da sedaj lažje požremo in se sprijaznomo z vinjetami tudi izven AC, na obvoznicah ipd. Drugi naslednji korak bo uvedba satelitskega nadzora nad vsemi vozili na vseh cestah.

Ne bodite naivni! Poskusom nadzora nad svobodo gibanja bi bilo potrebno stopiti za vrat še preden pošteno dvigne glavo. Poslanci bodo delali kot ustreza njihovemu žepu in pokvarjenosti in od njih ne pričakujte spoštovanja pravice do svobode.

Vse te kolobocije bi bile enostavno rešljive s plačilom takse pri bencinu, a potem se teh umazanih namenov ne bi dalo izvesti.

Da sedaj vidim vaše odgovore in pregovorno motoristično zavezanost svobodi (ja pa ja de, ovce kvečjemu)!

No, enkrat se pa popolnoma strinjam s tabo!!! Začelo se je s kreditnimi karticami, nadaljuje s telefoni, prstnimi odtisi, satelitskim nadzorom vozil in oseb,...kmalu bodo prišli na vrsto čipi (kot pri pesih!). Vse v imenu borbe proti terorizmu - sedanjem in "bodočem"? Izkoriščanje takih podatkov v nepravih rokah....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, enkrat se pa popolnoma strinjam s tabo!!! Začelo se je s kreditnimi karticami, nadaljuje s telefoni, prstnimi odtisi, satelitskim nadzorom vozil in oseb,...kmalu bodo prišli na vrsto čipi (kot pri pesih!). Vse v imenu borbe proti terorizmu - sedanjem in "bodočem"? Izkoriščanje takih podatkov v nepravih rokah....

Jap...počasi bojo navidezni potni nalogi postali preteklost........big brother is watching you.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja. daj ne seri da te za nazaj ustavijo na AC pa ti kazen pokasirajo avstrijci. ne prodajaj hrusk.

Ja, ti pokasirajo za nazaj. Če nimaš stanja na Gobox-u (za ta primer vem, ker sem to sam doživel), plačaš za nazaj + kazen.

Tako, da ššššššš :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo v vsem tem medijskem klobasanju in dejanjih ministrstva vidi prefinjeno uvajanje satelitskega nadzora nad vsemi in na celotbem področju? Jaz že.

Najprej ljudstvu všečno znižanje cen vinjet. Poprej so jih navili, da sedaj lažje požremo in se sprijaznomo z vinjetami tudi izven AC, na obvoznicah ipd. Drugi naslednji korak bo uvedba satelitskega nadzora nad vsemi vozili na vseh cestah.

Ne bodite naivni! Poskusom nadzora nad svobodo gibanja bi bilo potrebno stopiti za vrat še preden pošteno dvigne glavo. Poslanci bodo delali kot ustreza njihovemu žepu in pokvarjenosti in od njih ne pričakujte spoštovanja pravice do svobode.

Vse te kolobocije bi bile enostavno rešljive s plačilom takse pri bencinu, a potem se teh umazanih namenov ne bi dalo izvesti.

Da sedaj vidim vaše odgovore in pregovorno motoristično zavezanost svobodi (ja pa ja de, ovce kvečjemu)!

Ja, omenjajo ga že kot dejstvo. Z uvedbo nalepk ali brez, naj bi se to zgodilo.

Vendar, kolikor jaz vem, gre za vseeropski projekt in če so že naši poslanci takšni, kot jih opisuješ (se strinjam) potem je v eni Nemčiji npr. civilna družba precej močnejša in ne bo dovolila neke zares kilave zakonodaje v zvezi s tem. Ne glede na to, pa še vedno mislim, da je pri težjih kriminalnih dejanjih, dostop organov pregona do takšnih podatkov, za točno določene osebe, popolnoma legitimen, če je zakonsko dobro urejen. Res je, da imamo v naši dragi bananici hude težave z dojemanjem avtonomije državnega aparata ter organov kot sta Policija in Tožilstvo, a to je problem, ki ga moramo sami rešiti.

Jaz nalepke še zmeraj podpiram. Sem preveč časa živel po državah, kjer te ne ustavljajo vsakih 10 minut vožnje po AC in cenim to, čeprav navidezno, svobodo. Da je to tudi komoditeta je pa čisto res, tako kot kreditne kartice, mobilni telefon itn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Denar je sveta vladar.

Malo se lahko vprašamo s kakšnimi motorji in avtomobili se vozimo. Koliko jih imamo parkiranih pred hišami ali vse naenkrat uporabljamo in potrebujemo. Plačali bomo, če se bomo hoteli voziti enkrat ali celo leto oz pol leta. Veliko nas je bilo pari Lojzu in če smo hoteli iti čez tunel Karavanke smo morali kupiti A vinjeto minimalno mislim za 10 dni.

A je bil to kakšen problem. Ne ni bil.

Hotel sem povedati samo to, da ne rabimo samo jamrat koliko nas bo spet udarilo po žepu. Nekatere več, nekatere manj in tiste kateri se ne bodo hoteli voziti po AC nič.

Končno brez čakanja pred cestninskimi hišicami na AC. V slabem je tudi nekaj dobrega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se pa zdi da država pri tej zadevi ni pomislila na ljudi ki se nikoli ne vozijo po AC, saj bodo sedaj tudi ti morali kupiti vinjeto če se bodo hoteli peljati po LJ ali MB obvoznici ki je bila do sedaj brezplačna, s tem po moje tvegajo še večje gužve po mestih, s tega je razvidno kako je DARS požrešen na denar za uresničevanje svojih zelo PREDRAGIH in NEKVALITETNIH načrtov :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se pa zdi da država pri tej zadevi ni pomislila na ljudi ki se nikoli ne vozijo po AC, saj bodo sedaj tudi ti morali kupiti vinjeto če se bodo hoteli peljati po LJ ali MB obvoznici ki je bila do sedaj brezplačna

Kako "se nikoli ne vozijo"? Če so se vozili po teh dveh obvoznicah, SO SE VOZILI po AC in po cestah rezerviranih za motorna vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem za kaj bi bilo potrebno preveč jambrat, saj je logično, da če se vsaj parkrat letno zapelješ po avtocesti te bo stala letna vinjeta za motor ali avto, veliko manj kot sedaj.

Letno prevozim od 50.000 km navzgor. Po avtocesti se ne vozim vsak dan, vendar sem kljub temu za cestnine v Sloveniji lani plačal 386,70€ Pa naj še kdo reče, da se ljubljančani zastonj vozimo po avtocestah. Če bi se moral voziti še v službo pa bi bil ta znesek preko 500€ na leto. Dejansko so bile avtoceste v Sloveniji veliko predrage (zame). V Nemčiji in na Nizozemskem so avtoceste (za tujce) brezplačne kaj pa pri nas ??

Vinjete so definitivno zelo gospodarna rešitev ( :worship: ) še posebej če upoštevamo obratovalne stroške in vzdrževanje cestninskih postaj, pa plače tam zaposlenih ljudi od vodij izmene pa do čistilk, da ne omenjam dela v treh izmenah. Cestninskih postaj pa ko dreka od Maribora do obale celih 5 !?!? Veste koliko to stane, obenem pa ob konicah povzročajo še zastoje. Še dobro, da je vsaj glede ene stvari v državi vlado srečala pamet, kar nebi mogli trditi za recimo nakup (pre)drage opreme za vojsko itd. Ampak OK, upam da se z leti stvari normalizirajo tudi na drugih področjih.

No fantje malo razmislite pa ne takoj pluvat čez to, kar sem napisal, ampak raje malo razmislite, pa boste videli, da je to najbolj poštena varianta brez nepotrebnega zapravljanja denarja za spremljajoče stroške. Mene bolj skrbi to, da bo sedaj veliko več prometa na avtocestah, ki so že sedaj vsaj ob konicah veliko preobremenjene in premalo pretočne.

Cene vinjet v Sloveniji

AVTO:

- pol letna za vozila do 3,5t . 35€

- letna za vozila do 3,5t - 55€

MOTOR:

- letna vinjeta za motor - 27,5€

Za primerjavo Cene vinjet v Avstriji

AVTO:

- 10 dnevna za vozila do 3,5 t - 7,60 EUR

- 2 mesečna za vozila do 3,5 t - 21,80 EUR

- letna vinjeta za vozila do 3,5 t - 72,60 EUR

MOTOR:

- 10 dnevna za motor - 4,30 EUR

- 2 mesečna za motor - 10,90 EUR

Letno karto je možno kupiti za naslednje predore oz. cestne odseke:

- A9 Phyrn Autobahn (47 EUR)

- A10 Tauern Autobahn (47 EUR)

- A13 Brenner Autobahn (47 EUR)

- S16 Arlberg Schnellstraße (47 EUR)

LP

Nikola Tesla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer nisem zasledil, kako je, če imaš prikolico pripeto. Na ABC naj ne bi šel, saj si na cestninski moral doplačat za prikolico. Kako je z tem pri uporabi vinjet? Mogoče kak dodatek za vozila, ki imajo vgrajeno vlečno napravo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno to sem hotel tudi jaz vprašat.. Kako je z avtomobile s prikolicami? In kombije?

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!