Skoči na vsebino

Ukinitev polletnih vinjet


Insallah

Priporočene objave

...

namesto 2,5 mil. polletnih vinjet proda 1mil. polletnih in 1,5 mil. 10dnevnih po 11€ je primanjkljaj 36miljonov € kdo jih bo plačal? Ti zaupam odgovor, ti naslednje leto z letno vinjeto.

darsovi izračuni so povsem nerealni.

Končno nekdo ki je zadel žebljico na glavico. In "davek" nepriljubljenosti bo padel v naslednji mandat, kdorkoli ga bo že vodil.

Zanima me pa nekaj, ob vsej razprodaji Slovenskega ozemlja. Zakaj se propadle in zapufane požrešne firme kot je Dars, enostavno ne proda po ceni, ki jo je kdo pripravljen plačati? Zakaj ne gre v stečaj? Zakaj se denarja ne nameni ostalim "same jame" cestam?

Ker še ni končana, kajne? Ker je še možnost transferov € v določene žepe? Potem, ko bo fertik in avtocestni križ pripravljen za eksploatacijo, potem šele sledi ta korak? Če bi ne bilo tako in bi bil prisoten interes države za vzpostavitev kvalitetne avtocestne infrastrukture, potem se cena ne bi tolikokrat dvignila od prvotne in ne bi brali o toliko umazanih poslih kot smo, ali pa bi kdo že čez rešetke gledal.

Prizadevanja motoristov za polovične (?) cene je tu le mišji cvilež!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako nekako izgleda cenik DARS-a

Cene vinjet

polletna 35€

letna 55€

motor 27,5

Vaš DARS

cene veljajo če prodamo vsaj 10 miljonov vinjet

če ne bomo cene podeseterili

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In da dodam še to. Anketa je pomankljiva, da ne rečem butasta. Upošteva lastništvo oz. uporabo samo enega vozila.

Pač postavil po predpostavki, da ima en človek v lastništvu en avto in en motor. Recimo, da pri večini to drži :D

Ankete so pa itak tko tko....zmer se najdejo izjeme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadzor, kakršen je predviden s privatno policijo na javnih cestah, pa naj bi bile stokrat tudi ceste privatne (pa niso če so narejene iz mojega denarja!) in kasneje z uvajanjem satelitskega nadzora je milo rečeno ponavljam in poudarjam komunizem in z moje strani 1000x preklet.

ja, ja.. vsi so ...........isti. :krneki:

BTW je dars privatna firma ? je nekako zelo podobna asfinag-u tukaj. mogoce bolj drzavna kot asfinag.

obcinski redarji so tudi......... kar pac so.

bodo se darsozandarje "ustolicili" pa bos imel se enega siromaka, ki bo vihtel butaro "premoci", ko se bos brez vinjete poganjal po ac. nazdravje.

na vse skupaj se lahko gleda tudi: "ce je letna vinjeta € 55.- in se lahko vozim po ac kolikor me je volja je to bolje, kot ENKRAT pesnica-koper-pesnica za € 20.-."

se pravi vec kot si na ac bolj se ti splaca vinjeta. n´est paz, mon ami ?! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač prodanci za lastne interese. In na tem politika dobro "služi" in dela.

Vi ste le vzporednica, ki dobro prodaja pivo in bolj malo drugega!

Sami ste se že podajali in se očitno boste še v mešetarjenje po političnih vodah.

Prizadevanja motoristov za polovične (?) cene je tu le mišji cvilež!

post-499-1207028104_thumb.jpg

To so hude in žaljive obtožbe. Predvsem pa neresnične.

Ne poznaš delovanja ZMKS, vidiš le tisto kar vidi povprečnež. Žegnanja in motozbore. Pozanimaj se še kaj še dela ZMKS.

Poznamo nekaj skupin ljudi.

Npr. eno naivno, ki po forumih piše o nekih idealih, pa ne ve kako jih pripeljati v real life (resnično življenje). Piše o nekih vstajah, uporih, kako bi bilo treba iti v hoste, da boste naredili red. Pa samo šinfat znate. Za pokazat pa, razen predlogov o valjanju v vrelem katranu in nekega bluzenja o fašizmu, do sedaj nimate še nič.

Npr. spet ena druga skupina se zaveda, da se sistema ne da spremeniti, lahko se pa kljub temu da je sistem še tako slab, iz njega potegne vsaj nekaj dobrega = vsaj polovična cena vinjete za motoriste.

HHV sporči prosim, ko se bomo motoristi lahko zastonj vozili po avtocestah - nam ne bo treba plačevati "drage" vinjeta in nas pri satelitskem cestnjinjenju ne bo spremljal veliki brat. Piši na Ministrstvo za promet, pojasni jim svoje predloge in ideje, naredi okroglo mizo na to temo. Deli tvoje znanje z vsemi motoristi.

HHV - glede na tvoje zgoraj navedene hude in žaljive obdolžitve, ki presegajo mero dobrega okusa, ti sporočamo, da s tabo na tako primitivnem in nizkem nivoju ne mislimo več debatirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj ZMKS pusti ga pri miru, saj vidiš da samo provocira. V vseh svojih objavah ni napisal niti enega pametnega predloga še manj pa kaj bo on naredil za dobro motoristov. Točno se ve, kdo je pripomogel k temu, da imamo končno svoj razred.

Predlagam, da gremo na staro varianto, pa bo HHV poskrbel za boljšo, saj naj bi njegova vlada prišla naslednje leto na oblast in bo menda vse zastonj, pa še dnar bodo talal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, ja.. vsi so ...........isti. :krneki:

BTW je dars privatna firma ? je nekako zelo podobna asfinag-u tukaj. mogoce bolj drzavna kot asfinag.

obcinski redarji so tudi......... kar pac so.

bodo se darsozandarje "ustolicili" pa bos imel se enega siromaka, ki bo vihtel butaro "premoci", ko se bos brez vinjete poganjal po ac. nazdravje.

na vse skupaj se lahko gleda tudi: "ce je letna vinjeta € 55.- in se lahko vozim po ac kolikor me je volja je to bolje, kot ENKRAT pesnica-koper-pesnica za € 20.-."

se pravi vec kot si na ac bolj se ti splaca vinjeta. n´est paz, mon ami ?! B)

Oui, c'est vrai. Mais...

Spregledal si bistvo, tako kot večina ostalih. Ni problem v vinjeti sami. Tudi jaz jo bom po vsej verjetnosti pač prisiljen kupiti. Problem je v načinu uvedbe in v tem, da jo želijo uvesti tudi na odsekih obvoznic, ki niso bile financirane iz sredstev namenjenih Darsu. O tem sem malo nazaj prilepil podatke samega Darsa.

Žalostno je dejstvo, da se sedaj vsi pregovarjajo samo o tej znižani ceni, korenčku, palice pa nihče ne vidi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

HHV - glede na tvoje zgoraj navedene hude in žaljive obdolžitve, ki presegajo mero dobrega okusa, ti sporočamo, da s tabo na tako primitivnem in nizkem nivoju ne mislimo več debatirati.

Amen. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Predlagam, da gremo na staro varianto, pa bo HHV poskrbel za boljšo, saj naj bi njegova vlada prišla naslednje leto na oblast in bo menda vse zastonj, pa še dnar bodo talal.

Moja vlada? :blink:

Ko bi to mogo biiitiii? :whistle:

Baš mi je žao, gospodine Bik, nisam znao :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, vinjete...pod prisilo jih je ipak lažje prodati. Jst budalo pa prodal bivši motor s katerim bi se lahko igral ghostriderja :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, vinjete...pod prisilo jih je ipak lažje prodati. Jst budalo pa prodal bivši motor s katerim bi se lahko igral ghostriderja :headbang:

ni panike.. saj je v uporabi :naughty: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač postavil po predpostavki, da ima en človek v lastništvu en avto in en motor. Recimo, da pri večini to drži :D

Ankete so pa itak tko tko....zmer se najdejo izjeme.

Ali sem sfalil pri glasovanju ali pa ni moč izbrati dveh opcij? :hmm: Enga mopita in ene kište, oba z vignette.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

horči, lahko oboje odkljukaš...

čeprav mi je za mopija zdaj žal... mi je Marduk dal idejo.. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Žalostno je dejstvo, da se sedaj vsi pregovarjajo samo o tej znižani ceni, korenčku, palice pa nihče ne vidi.

Eh, sem pozabil dodati "in se zadovoljujejo z nekaj oblanci korenčka". Eee, sad beše v redi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To so hude in žaljive obtožbe. Predvsem pa neresnične.

Ne poznaš delovanja ZMKS, vidiš le tisto kar vidi povprečnež. Žegnanja in motozbore. Pozanimaj se še kaj še dela ZMKS.

pa če ni neka javna skrivnost bi prosil, če mi lahko (pa ne samo meni, temveč vsej motoristični srenji) pojasniš, kaj ZMKS sploh počne, oziroma kakšne dosežke je do sedaj uspela pribeležiti.....pa prosim, če to ne jemlješ kot zajebancijo, saj odkrito priznam, da ne vem, s čem se ukvarjate, saj vas na delavnicah varne vožnje ne videvam,bi pa srčno rad vedel, kaj počnete oziroma za kaj se troši proračunski denar......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZMKS se trudi za dobro vseh motoristov. Lep dokaz za to je 75 % popust pri zavarovanju motornih koles.

brez zamere, vendar kje ti vidiš 75% popust pri zavarovanju motornih koles? Če govoriva o 50% bonifikaciji in še 40% popustu na neodjavljanje (če seveda nisi član kakšnega registriranega kluba), ne vidim nikakršne prednosti.....

Ravno tako prideš na skoraj isto cifro, če motor po 6.mesecih odjaviš, dobiš neizkoriščeni del zavarovanja in cestnine nazaj (kar v zgornjem primeru ni mogoče)......je pa v zgornjem primeru bistveno večja jeba, če motor sesuješ, pa ga ne moreš odjaviti....

lahko pa da se seveda motim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: :topic: :topic: :topic:

Tukaj je tema o vinjetah, prosimo za debato o tem in ne o vsem drugem možnem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jupiiii!!!

z uvedbo vinjete bom za cestnino letno "zapravil" kar 10x manj!!!!

hočem vinjeto ZDAJ!!!

Prebral sem cel forum,pa nikogar s Primorsega konca,ki bi zatežil z ''NE VINJETA''...

Se popolnoma strinjam,preusmerjanje tovornjakov na AC, prišparat čimveč za tiste,ki se vozite vsakodnevno ali vsaj večkrat na teden po AC,avtomobilskih cestah....ne zdi se mi pa pošteno,da bodo eni prišparali na plečih drugih,ki živimo recimo na področjih,kjer nimamo skoraj nobene obvoznice,pa še avtoceste oz.hitre ceste le 16 km od Vrtojbe do Vipave...pa ravno tako plačat vinjeto,ko se pa v LJ ali kam drugam peljem mogoče parkrat letno...konec koncev je sploh kakršnakoli uvedba brezsmiselna,ker še vedno nimamo toliko AC in hitrih cest kot po Evropi, pa še na vsake par km omejitve zaradi vzdrževalnih del...

Kakorkoli, z mojega zornega kota je polletna ali letna vinjeta predrag strošek,če zdajle na ABC kartico porabim mogoče 5000sit letno oz.še manj za AC...morali bi pač imeti še nekajdnevne,dnevne,mesečne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz - primorska.

Absolutno NE VINJETA

P.S.

če vozite pijani 950€

brez vinjete 1200€

Ne vem ali naj se smejem ali jočem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz - primorska.

Absolutno NE VINJETA

P.S.

če vozite pijani 950€

brez vinjete 1200€

Ne vem ali naj se smejem ali jočem.

Lahko se ga julija od žalosti nasekaš in greš brez vinjete na AC, pa bo. Za prišparanih 27,50 evrčkov??

Mimogrede: predlagane kazni za vožnjo brez vinjete se mi zdijo NENORMALNE glede na težo prekrška - koga pa ogrožaš??? Čisto druga tema kot alko.

Jaz dosedaj ne uporabljam dosti drugega kot obvoznico okrog LJ, a čisto komot bi se je ognil in prišparal za vinjete, pa bom vseeno kupil vinjete. Mogoče se bom pa iz čistega lušta kdaj zapeljal po AC. Brezskrbno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: :topic: :topic: :topic:

Tukaj je tema o vinjetah, prosimo za debato o tem in ne o vsem drugem možnem....

potem pa povej ZMKS- ju kam naj napiše odgovor !

vem samo da so dobri pri koledarjih !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali sem sfalil pri glasovanju ali pa ni moč izbrati dveh opcij? :hmm: Enga mopita in ene kište, oba z vignette.

Sicer je bilo napisano v temi, ki so jo admini zaklenil ter prestavili anketo sem, da je možno več odgovorov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VSI KUPT VINJETO (vsaj eno) :evilgrin: ... morm zamenjat moped :whistle:

sj bi še kaj novic napisal, kaj se v tej smeri dogaja pa ne smem .)

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus vprašajne zate.

Nakup lahko dokazujete z računom oziroma potrdilom o nakupu el. tablice. Če računa nimate več, se upošteva datum, ko je bila tablica dana v prodajo na prodajno mesto.

Kako je s tem glede vračila ABC? Tukaj dars "krade" na veliko. Če računa nimamo (kdo ga pa čuva 7 let, v mojem primeru 1 leto), se mora šteti kot dan nakupa, dan ko je bilo dobroimetje prvič naloženo na ABC tablico s številko xxxxxx. Ne pa dan, ko je tablica bila dana v prodajo na prodajno mesto. (lahko tam že leži kako leto ali dve,tri....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!