Skoči na vsebino

Ukinitev polletnih vinjet


Insallah

Priporočene objave

na nobeni od teh relacij ne rabiš vinjete........mogoče te je zmedlo to, ko pravijo da bo za obvoznico treba vinjeto, tukaj je mišljena ljubljanska obvoznica, ki je en del hitra in en del avtocesta......tudi za mačkovec-otočec ne bo treba vinjete, saj cesta po novem poteka po stari magistralki, nova avtocesta pa je po speljana drugod

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede ljubljanske obvoznice pa imam eno vprašanje... bodo vinjete obvezne tudi za cesto Domžale-Trzin-Ljubljana do krožišča Tomačevo? če bodo, kako za vraga pa potem brez vinjete priti v Lj s štajerske smeri po stari cesti? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede ljubljanske obvoznice pa imam eno vprašanje... bodo vinjete obvezne tudi za cesto Domžale-Trzin-Ljubljana do krožišča Tomačevo? če bodo, kako za vraga pa potem brez vinjete priti v Lj s štajerske smeri po stari cesti? :?

edino logično je, da je, glede na to, da je za vse hitre ceste potrebna. lahko se izogneš čez ljubljano črnuče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

edino logično je, da je, glede na to, da je za vse hitre ceste potrebna. lahko se izogneš čez ljubljano črnuče.

točno, na črnuče sem pa pozabil... hvala ti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, koliko vas že ima vinjete? In kaj menite o obveznem mestu nalepke za motoriste? :lol1:

Kam je sploh zdej treba nalimat vinjeto na moped...še kr nevem :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam je sploh zdej treba nalimat vinjeto na moped...še kr nevem :krneki:

Hi, hi, počak. Ziher bo burni odziv tu gori, ko se bo nekaterim posvetilo. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hi, hi, počak. Ziher bo burni odziv tu gori, ko se bo nekaterim posvetilo. :evilgrin:

Piše, da je treba nalimat na ravni del motorja, na desno stran, nekje okoli kertlna... ampak tam pri meni ni nobene ravne površine. Mogoče na delta-box, ampak mislim, da jo bom dal kar na vilice... se bo čist lepo vidla :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, jutri se začne vinjetarija. da vidmo kako bo šlo.

no vsaj ni glomazna in je neke normalne velikosti, če bi jo dal na motor bi mi šla lih na okvir pod rezervarjem...

me pa res zanima kako bodo to preverjali...se mi kar zdi, da bodo vspovprek ustavljali predvsem motoriste na izvozih...pa bo spet hudič, no, upam, da ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jim dam pa prav. Politiki in mediji (nasi) tudi nas hujskajo: slisimo samo o Hrvatih, pa se Avstrijci tudi pridusajo! Ni fer da je ponujena samo polletna vinjeta in tu je problem. Bi ti su u Avstrijo, po 5km avtoceste, ce bi moral kupiti pol letno vinjeto? Naj uvedejo 10 dnevno, naj stane 15-20E in to je to! Pol nas pa suntajo kolk stane pot po njihovi avtocesti. U madona, 50+E. Pejt se peljat po gorenski avtocesti, nastepaj kakih 500km (20 krat gor pa dol, pa bos vidu kolk bomo placali). Po nase je 5km isto kot 500 kar je isto kot 5000 (v pol leta). Malo pametnejsi folk pac vidi da takale matematika ni prevec pravilna. Pa naj bodo juzno od kolpe, al pa severno od alp, prov majo!

Na koncu je pa tole samo za to da se ukvarjamo s hrvati, pozabljamo pa, da je nasa vrla vlada nategnila tudi nas, in to zelo! Kar naenkrat je vinjeta potrebna tudi za ceste 1. kategorije, ljubljansko obvoznico ipd... Zakaj za hudica? Da bodo pac prisilil ljudi k nakupu. Krasno za tiste ki se velik vozijo, za vecino ljudi ki se na premalo placano delo vozijo dalec pa je to lahko problem. Ali bodo sparali za vinjete, al pa naredili 10 km po zanic stranskih cestah, kar je se slabse... Da ne govorim da ca ceste 1. razreda placujemo cestnino, da so verjetno ze odplacane, vzdrzujejo jih pa tako ali tako za en kurc. Se nove predore rezkamo itd.. Pa to se ni dost, se placevali bomo kazen, ce ne bo nagravzna nalepka na tocno dolocenem mestu, ceprav je tam precej pokrita z koleni itd..

Ne vem kam gremo... v maloro po moje. Orwell je mu cist prov, sam mal se je v letnici zmotu...

Janez

Za marsikoga je tud Orwel pretežak.

Prej Farma kot 1948

Nasvidenje in hvala za vse ribe

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje lahko vrnem ABC?

smo v petek in nedeljo že vse porabli ! tako da nimaš več stanja ! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še vedno mi ni jasno v čem je finta, da mora biti vinjeta na desni strani motorja. Bi bilo bolj logično, če bi zahtevali na levi strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetn že kje piše pa nimam cajta za brat za nazaj zato, prosim

Kje lahko vrnem ABC?

Vrži skozi okno hudiča :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motornih kolesih se vinjete namestijo na vidni del motornega kolesa, ki ga ni mogoče

odstraniti, ali pa je to mogoče le z večjim naporom (npr. rezervoar za gorivo, vetrobranski

ščitnik, če ga vozilo ima ipd…). Vinjeta se mora namestiti na enak način kot je predpisan za

namestitev na vetrobransko steklo. :rolleyes:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaa :nono:

Zato sem te snoč videl pod oknom mojim

Valjda, sem hotela mojo skozi vrečt :P ker je prazna in amortizirana ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo še vedno mi ni jasno v čem je finta, da mora biti vinjeta na desni strani motorja. Bi bilo bolj logično, če bi zahtevali na levi strani.

Po moji logiki je na desni strani zato, ker je motor, ko stoji na štenderju, nagnjen v levo, torej je nalepka na desni strani bistveno bolj vidna, kot na levi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Buče. Na avtu pa na levo zgoraj :)

BTW: Nalepka za registracijo pa je morala biti v desnem spodnjem kotu. To je po mojem tak, da si en kr zmišljuje kje bo kaj. Samo čakam še žig v sred čela, da bom štemplan.

Po moji logiki je na desni strani zato, ker je motor, ko stoji na štenderju, nagnjen v levo, torej je nalepka na desni strani bistveno bolj vidna, kot na levi.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!