Skoči na vsebino

grafična


Priporočene objave

Imam nekaj vprašanj. Imam rač. na katerem je integrirana grafična kartica pa me zanima če jo lahko menjam? Na kaj moram paziti in katero priporočate?

lp :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš integrirano, je ne morš zamenjat lahko kvečemu dodaš novo. Jast osebno sem pristaš nVida GeForca. Je pa tudi vrjanta če imaš AMDjev procesor je dobor imet ATI Radeonovo grafično kartico, če pa imaš Intelov procesor je boljše imeti nVidia GeForece grefično kartico. Če boš vzel nVida GeForce grafično kartico ti svetujem ta nakupi od serije 8000 naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima veze kakšne znamke procesor imaš. Grafo daš lahko kero kol. Pa da ni premočna glede na sistem, ker je ne moreš izkoristit.

Povej koliko daš. Iz glave recimo 4670 malo bolj buđet ali pa 4850 malo bolša. Geforce nima pa nič pametnega v tem cenovnem razredu.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima veze kakšne znamke procesor imaš. Grafo daš lahko kero kol. Pa da ni premočna glede na sistem, ker je ne moreš izkoristit.

Povej koliko daš. Iz glave recimo 4670 malo bolj buđet ali pa 4850 malo bolša. Geforce nima pa nič pametnega v tem cenovnem razredu.

To ni res ker smo v sql bral raziskave da intel in nvidia pa amd in ati, se bolje konfigurirajo skupaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem na začetku tud jast mislil. Ko je pa moj sošolc za seminarsko naredil predstavitev o grafičnih karticah, je bilo notri v predstavitvi povdarjeno da sta Intel in nVida partnerja in Intel razvija procesorsko moč za GeForce grafične kartice. Leto za tem ko je bilo to v javnost sta to tudi naredila AMD in ATI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo mešaš pojme in dejstva. ;)

Ker se mi ne da razlagat, ponavljam, da znamka grafična nima veze z znamko procesorja. Edino včasih se pojavi kakšna nekompatibilnost z osnovno ploščo oz. čipsetom, kar se hitro in enostavno odpravi s posodbitvijo gonilnikov, redkeje in za zagrizence pa z biosom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo mešaš pojme in dejstva. ;)

Ker se mi ne da razlagat, ponavljam, da znamka grafična nima veze z znamko procesorja. Edino včasih se pojavi kakšna nekompatibilnost z osnovno ploščo oz. čipsetom, kar se hitro in enostavno odpravi s posodbitvijo gonilnikov, redkeje in za zagrizence pa z biosom.

To se čist strinjam s teboj da nima veze. Samo, če hočeš iskoristit polno moč grafične kartice pa to 100% drži, kar sem malo prej napisal v zgornjem postu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če hočeš grafo izkoristit moraš imet dorasel sistem, pa ni bistveno katera firma procesorja, ramov, plate...

za več informacij se obrni na najdi.si ali gugla, meni se ne da več. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj hec je bil par let nazaj, ko je dala nvidia ob novi generaciji grafičnih, high tech predstavitvene filmčke vn(pač zmer dajo) da se pokažejo zmogljivosti kartice, in so isti program pognal na radeonu in je naseku geforca :D

Firma je pa čist nepomembna, ti kar v šoli povej temu k ti je to razlagu da nima pojma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:baa: ahhh, en bl brihtn k ta drug ... a je fanta mogoce kdo vprasu ce ma na plati AGP ali PCI-E slot za grafo ???

@ziga16: koliko star racunalnik imas ?? ce je starejsi je mozno da imas AGP slot za grafo, tako da ti svetujem, da se prej pozanimas predno bos kaj napacno kupil in graficna ne bo sla notri, lahko probas s SIW-om ali pa z EVEREST-om ... poguglaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:baa: ahhh, en bl brihtn k ta drug ... a je fanta mogoce kdo vprasu ce ma na plati AGP ali PCI-E slot za grafo ???

@ziga16: koliko star racunalnik imas ?? ce je starejsi je mozno da imas AGP slot za grafo, tako da ti svetujem, da se prej pozanimas predno bos kaj napacno kupil in graficna ne bo sla notri, lahko probas s SIW-om ali pa z EVEREST-om ... poguglaj

Ja saj vem samo me je prvo zanimalo če sploh lahko nadomestim za vhode in te programe s katerimi pogledaš pa vem, bom ju3 pogledal kaj vse imam!

Lp :naughty: -Rač. pa je novi (star 2meseca)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce hocs eno bolj pocen ti jest priporocam nvidia 9500gt 1gb... jest sm dau 90 eur...pa ni nekej navita , pa vse igrce mi delajo. pa se PCIx je

aja...nvidia pa intel pa nista partnerja..prej obratno lol... tekmeca hah

lih zato se zdj tozjo...no intel tozi....nvidia odbija napade heh

ampak nima veze :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9500gt je krš. Maš boljšo grafo za ist denar. Za 100 eur dobiš rabljeno 4850, ki je parkrat boljša od 9500gt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9500gt je krš. Maš boljšo grafo za ist denar. Za 100 eur dobiš rabljeno 4850, ki je parkrat boljša od 9500gt.

nvm, men dobro sluzi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdrav vsem skupaj. Jaz imam tudi eno vprašanje glede grafične kartice. Kupil sem si nov monitor SAMSUNG SyncMaster 2220LM in mi ne dela v redu. Prej sem imel starega navadnega. Pri nastavitvi resolucije se vse tako pomanjša, da je neberljivo. Nekaj stvari se še lahko poveča ostalo pa ne. Na servisu so mi rekli, da naj kupim novo grafično pa jim ne verjamem. Nekateri pravijo, da bi moralo delati v redu tudi, če je grafična že malo starejša Nvidia geforce radeon 9200.

Na računalnik se bolj slabo spoznam in bi rad kakšen pameten nasvet za moj primer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma grafična kartica ne bi smela bit kriva, poglej kašna je privzeta resolucija za svoj monitor (ali vse 22col takega tipa) in bi moglo biti berlivo. Malo je tudi odvisno od velikosti pike, ampak ta tvoj monitor niti ni slab.

Da bi bla grafična kriva prvič slišim, lahko si pa kašno od kolega sposobiš pa probaš.

PS, če kdo potrebuje prodam jst radeon x1950 pro(pcie) za 35eur :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so na servisu tam kjer sem kupil monitor rekli, da grafična ne podpira resolucije monitorja. Ko pa zmanjšam resolucijo dobim popačeno sliko raztegnjeno v širino tako, da krog narisan ni krog ampak ležeča elipsa. Tudi črke, ko pišem so mestoma sive in skoraj nevidne. Monitor je 22 col.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja men se sliši možno, katero resolucijo pa probavaš?

Veš kaj je še možno da imaš kaj čudno naštimano da ti razpotegne sliko če je resolucija za 4:3 format (obični monitorji) tvoj je pa wide screen.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej to so resolucije, poskusi tiste od wide. Za tvoj monitor je prevezeta 1680 × 1050, to bi moglo delat kot se spodobi.

List of 4:3 Monitor Resolutions

Resolution - Aspect ratio

640x480-----4:3

800x600-----4:3

1024x768-----4:3

1152x864-----4:3

1280x960-----4:3

1400x1050-----4:3

1600x1200-----4:3

2048x1536-----4:3

3200x2400-----4:3

4000x3000-----4:3

6400x4800-----4:3

List of 16:9 Widescreen Resolutions

Resolution - Aspect ratio

852x480-----16:9

1280x720-----16:9

1365x768-----16:9

1600x900-----16:9

1920x1080-----16:9

List of 16:10 Widescreen Resolutions

Resolution - Aspect ratio

1440x900-----16:10

1680x1050-----16:10

1920x1200-----16:10

2560x1600-----16:10

3840x2400-----16:10

7680x4800-----16:10

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj?

Isti proizvajalec je. Ni pa to tako odstopanje, da bi se resnično poznalo pri FPS ali čem drugem, če imaš mešana čipovja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!