Skoči na vsebino

PREPIS OSEBNEGA VOZILA - NOV ZAKON???


Speedo

Priporočene objave

Slišal sem, da naj bi s 1.10.2002 začel veljati nov zakon glede plačila davka pri prodaji rabljenih vozil. (davek naj bi plačal kupec v višini 5% vrednosti vozila preko davčne uprave; dosedanje variante prepisa pri avtoprekupčevalcih za nekaj ksit naj bi odpadle) - Ali je to res???

Če ima kdo natančnejše informacije glede tega, ga lepo prosim za pojasnilo. Ker sem ravno v fazi prodajanja in kupovanja bi mi te informacije zelo prav prišle. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nisem slisu in tud upam da to ni res, ker drugac bo se vec $$$$ potrebno ob nakupu avteka, sem pa tud jaz v tej fazi ko prodajam in kupujem in tud mene zanima ce kdo kej vec ve o tem...

Lp,ROk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih informacijah naj bi se prepis preko posrednika obdavčil z DDV-jem samo na razliko med nabavno in prodajno ceno, torej samo za razliko med vstopno in izhodno ceno. Kako je pa z individualnimi prepisi pa ne vem, jaz sem že dosedaj raje dal tistih 5 jurjev posredniku, pa je odpadlo celo reč letanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveril danes na davcni upravi in pri posredniku:

S 1.10.2002 se spremeni nacin prodaje. Tudi pri posrednikih se bo sedaj na racunu pojavila postavka 5% DMV (davek na motorna vozila). :shock: :shock: :? :? :?

Danes je torej zadnji dan, da lahko to storimo se z nizjimi stroski. SHIT!!!!

Najprej zavarovanje, zdaj pa se to...

PA SAJ TO NI RES, KAKO NAS TA DRZAVA LUPI!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to ne moreš verjeti.

Naši državi so itak važne samo evropske cene..... Da bi pa kdaj pomislili, da bi imeli še evropske plače, da bi lahko plačevali za evropske cene, to pa ne :twisted: :evil: :evil: :evil: .

Vedno kadar zmanjka denarja naj................. mi!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na današnji dan so se dogodile nekatere davčne spremembe. Nekaj stvari je skočilo iz znižanega DDV 8,5 % na običajnega 20 %.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveril danes na davcni upravi in pri posredniku:

S 1.10.2002 se spremeni nacin prodaje. Tudi pri posrednikih se bo sedaj na racunu pojavila postavka 5% DMV (davek na motorna vozila). :shock: :shock: :? :? :?

Pri posrednikih se tudi po novem obračuna DDV od dosežene razlike v ceni, DMV pa se v tem primeru NE plača (če je plačan DDV se ne plača DMV)! Na računu DDV ne sme biti prikazan (iz njega bi bila razvidna razlika v ceni, kar pa je poslovna skrivnost :D )!

Torej pri posrednikih še vedno vse po starem. :D :D

Pa naj me kdo popravi, če se motim. Pa ne mi za vir informacij navajat davkarije, ....nimajo pojma!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobr se pravi ko kupiš nov avto plačaš DDV in DMV, ko kupiš rabljen avto spet plačaš DDV in pol spet in pol spet..... :evil: :evil: :? :shock:

ŠTALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dobr se pravi ko kupiš nov avto plačaš DDV in DMV, ko kupiš rabljen avto spet plačaš DDV in pol spet in pol spet..... :evil: :evil: :? :shock:

ŠTALA

ko kupiš nov avto plačaš ddv in dmv...... razen če si invalid al pa maš 3 otroke pol ni treba plačat dmv (al pa dobiš vrnjenega)...... bot vesel, da nisi med tistimi :oops: :?

ko pa kupš rablen avto in si pameten, greš k komisionarju..... plačaš kolkr je pač prodajna cena, ddv obračuna komisionar in je lahk tud 0 sit....., če pa nis prou pametn greš pa pisat kupoprodajno pogodbo in plačaš dmv (kupec) 5 % od vrednosti, ki jo napišeš idin če vrednost ni manjša od eurotax cenika

če je pa avto al pa motor starejši od 10 let se splača pisat kupoprodajno pogodbo in napišeš minimalno ..... tko da je dmv lahk tud sam 100 sit.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!