Skoči na vsebino

Kdo ima kvalitetnejš bencin: Petrol ali OMV?


AndY1

Priporočene objave

Zoolo kak pa mi lahko dokažeš da je bla voda recimo nalita 3 minute po tem, ko sem šel iz pumpe? Hm..sledovi čistila bi pa lahko teoretično prišli tud iz Petrolove pralnice poleg pumpe? :D :wink: Sicer pa, kdo si da pokrovček od bencina dol pa tam puca s čistili? :oops: :shock: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne verjamem v razliko pri kvaliteti bencinov.

Je minimalna ali pa je sploh ni. Predvsem ni taka, da bi se odražala na št. prevoženih km.

Verjamem pa v razliko pri natančnosti števcev.

Če golfajo tja do 5% potem se razlika v kvaliteti skriva tu nekje.

8)

Ran razlika v bencinu se pokaže pa tudi ne zmeraj pri zelo strogi analizi je pa res da imata OMV in PETROL istega dobavitelja. Predlagam pa ti da se držiš bolj svojega posla ker ti gre najbrž bolje kot tole klafedranje o netocnosti števcev itd. ker je brez veze da nekaj govoriš na pamet samo zato da si nabijaš objave !!!

Naj bo petrol alo omv po zakonu morata oba enkrat letno narediti meritve števcev pod nadzorom številnih inšpektorjev naše notranje službe in republiških inšpektorjev tako da ti lahko zagotovim da ce ti na istakalnem mestu piše da si narocil 15.2 litra si tudi tocno toliko natocil !!!

Veš kaj Udi tud če imaš prav, ni treba da se napihuješ.

Jaz sem kot primer navedel netočnost 5 %.

Absolutne točnosti na svetu ni.

Je še ni bilo meritve na svetu česarkoli kar bi bilo 100 % točno. Vedno je napaka zraven, pa če še tako mala, ampak napaka je. Če meni ne verjameš pa kam drugam vprašaj.

Gremo naprej.

Volumski merilci pretoka-vetrnica ki se vrti ( ne tista ki jo gledamo) in to so tisti, ki nam merijo količino goriva so najbolj nenatančne naprave za tovrstna merjenja z največjo možno napako, ki pa je atestirana in v intervalu, ki ga dopušča kot napako, mora biti vsaka iztankana količina.

Koliko je ta interval za te števce ne vem, ampak mislim da je na vsaki bencinski pumpi pri števcu to navedeno.

Najbrž res ni 5 %.

Upam da ne boš spet rekel, da sem vse to napisal, zato da bi si en post priboril.

Boš že priznal, da je lažje da grem tja, v kr neki pa te tam ene tisočkrat prav lepo pozdravim.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zoolo kak pa mi lahko dokažeš da je bla voda recimo nalita 3 minute po tem, ko sem šel iz pumpe? Hm..sledovi čistila bi pa lahko teoretično prišli tud iz Petrolove pralnice poleg pumpe? :D  :wink: Sicer pa, kdo si da pokrovček od bencina dol pa tam puca s čistili? :oops:  :shock:  :lol:

Stari moj voda Lj omrežja ni ista deževnici, ki ni ista morski vodi, ki ni ista destilirani vodi, ki ni ista Mariborski vodi, ki ponovno ni ista .....

Petrol ima enega od najbolje opremljenih laboratorijev, ki je tudi eden od laboratorijev, ki imajo za tovrstne analize pridobljenih največ licenc (akreditacij) po področjih na katerih delamo analize v tem delu Evrope. Verjemi, da vemo kaj iščemo in vemo kako se zaščiti pred možnimi nategi. Amm, kar se tiče prijema 3 minute po tem pa, ... voda mora biti iste sestave na obeh koncih, kako si jo dobil v rezervoar vozila če je ni niti v sledovih v našem rezervoarju!? :?

Stvar je bila u zjebanmu pokrovčku na hudo starem avtomobilu, varianta R4 in podobni, kjer je bil pokrovček brez zaščite, kako je prišla not voda oz. čistilo ni pomembno, definitivno sledov tega čistila ni bilo v našem rezeroarju za gorivo kjer naj bi natočil gorivo. Če imaš zjeban pokrovček ne vozi avtomobila v pralnico, ker 200% nisi upravičen do odškodnine.

OK, dost o tem, ker se mi zdi da bo to ratalo nadaljevanje 8 sezone Dosjejev X, ... tko da lohka ob pivu kdaj kako o temu rečemo na forumu je bilo pa že itaQ preveč nabijanja. :roll:

Z.t.H.! :evil:

@RAN: Jap naprave imajo po zakonu predpisano toleranco, ki je navedena na nalepki na vsakem avtomatu, kot tudi žig zadnjega pregleda in ostale podatke, ki po zakonu morajo biti oprema točilnega mesta. Glede kvalitete, .. hmmm no ja kot voznik opazim razliko med EU gorivi in zvarki bivšega vzhodnega bloka. Razlika je bila hudo očitna v Črni Gori. Dejansko ob potovanjih po Hrvaški in južno vedno probam tankat ali na naših pumpah (Petrol in OMV, ker pač poznam nabavne vire), ali pri privatnikih, ki so na naših seznamih kot kupci, ali nekaterih drugih za katere ponovno vem od koga kupujejo in kaj. Verjemi v SLO so standardi celo na momente bolj strogi kot so trenutno v EU tako da, ... hmmm vsem, ki opazite razliko svaka čast. V razmislek na to kako potegne mašina vsi vemo lahko hudo vpliva že samo struktura in temperatura zraka ki vstopa v mašino, ... ja?! :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz tankam pač kjer moram, moj domet je prbl 130 km do rezerve, in čeprav natočim včasih več včasih manj da ga nafilam do konca je izračunana poraba vedno prbl enaka,

na splošno imam več opravka z petrolom in zaradi tega sem videl tudi precej več "arogantnih debilov", ki so tam zaposleni; ne velja za vse, večina jih je OK

na ta velikih bencinski, ala obvoznica vič-rudnik, so tringlti hudi,

(kaj je bolš kot kakega tujca za jurja al dva našponat),

samo problem je, ker se tak človek potem na to navadi in nateguje kar se da, tut za 100 tolarjev, mrhovinarji pokvarjeni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zoolo hvala za pomoc da malo poveva kako stvari potekajo in bo mogoce kaj vec jasnega pivo pa definitivno pade !!!

Ej suzuki povej mi kje to ne delajo !!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej RAN ne bova o napihovanju saj si zadosti zrel ali pac ne ??? ne vem

So stvari ki so popolnoma točne na svetu Finomehanika ne vem koliko o njej veš ampak predlagam da me greš raje pozdravljat !!!!

By By Ran

:D

Ja Udi se strinjam.

Ja, res več zaleže, da te sam pozdravljam.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

težko bi reku v keri trgovini z mešanim blagom te kdo še nategne pri plačilu,

sej to ni noben napad nate ali na petrol ampak na posameznike ki se v takih situacijah izrodijo, tko da ni pene, plačujem s kartico, pa še to samo

gorivo, vsa ostala roba ima zaračunano preveliko provizijo

niso mi pa všeč te sprehajalne poti do blagajne...ČRNA PIKA

za gorivo sem tudi jaz slišal da imata oba istega dobavitelja, verjetno agip tudi, je pa baje razlika na slabše v primerjavi z gorivom iz tujine (vsaj za dizel lahko potrdim), kateremu se približujemo samo s ceno, to pa je itak že področje državnega odžiranja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

shell je zakon :twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UDI

Ok, če so res take kontrole goriva na črpalkah pa to, kako mi pol lahko razližiš da sem 3-krat dobil vodo zraven (avto in motor)??? :?:

To da bi si sam vodo not natočil pa ni šans, pa tudi v avtopralnici nisem bil. Po nekaj kilometrih ko sem polno natankal, je avto začel cukat in crkavat, sem se komaj domov prpeljal. Doma spraznimo tank in razdremo frgazerje in noter je blo vode in to ne malo! :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, potem si pa očitno na Istrabenzu ali pa na MOLu tankal, ker Udi je Petrolovec :lol:

Dvakrat na OMV,enkrat pa na Petrolu. Pri obeh voda. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri obeh voda.  :(

Ne, ne, kje pa. Nisi Udija in Zoolota bral? :shock: :P

Ti bom jaz pomagal razumeti. :lol:

Tankal si najboljše možno gorivo, tako rekoč že gorivo prihodnosti. Saj veš, tisto ekološko 1A. Vodik. Samo, da mašin še nimamo prirejenih zanj, pa ga zato malo razredčujejo z bencinom (nafto), recimo, da mu oktane malo znižujejo. No in to, kar si ti nalil, je bilo tako močno vodikovo gorivo, da ti je že v rezervoarju malo zreagiralo, da ne napišem zgorelo, in običajna kemija pravi:

2H2 + O2 => 2H2O

No in tisti hdvao je pač naša najobičajnejša voda, katere je tudi v naših telesih obilo. Tako, da se nimaš kaj razburjati in pritoževati, ker si za svoj denar dobil več, kot lahko pričakuješ, celo tako močno gorivo, da za gorenje še svečke ne rabi. :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri obeh voda.  :(

Ne, ne, kje pa. Nisi Udija in Zoolota bral? :shock: :P

Ti bom jaz pomagal razumeti. :lol:

Tankal si najboljše možno gorivo, tako rekoč že gorivo prihodnosti. Saj veš, tisto ekološko 1A. Vodik. Samo, da mašin še nimamo prirejenih zanj, pa ga zato malo razredčujejo z bencinom (nafto), recimo, da mu oktane malo znižujejo. No in to, kar si ti nalil, je bilo tako močno vodikovo gorivo, da ti je že v rezervoarju malo zreagiralo, da ne napišem zgorelo, in običajna kemija pravi:

2H2 + O2 => 2H2O

No in tisti hdvao je pač naša najobičajnejša voda, katere je tudi v naših telesih obilo. Tako, da se nimaš kaj razburjati in pritoževati, ker si za svoj denar dobil več, kot lahko pričakuješ, celo tako močno gorivo, da za gorenje še svečke ne rabi. :wink: :lol:

:lol: :D :) :lol: :D

Eno je teorija, praksa je pa drugo :!: ...nekje vmes so pa se slepila :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozor pri točenju goriva Super plus 98okt na PETROLU! :twisted:

V avgustu sem na bencinskem servisu 2350 na Bledu v motor Buell natočil poln rezervoar omenjenega bencina, ki je vsebovalo neustrezne snovi oz. derivate.

Ker v Bohinjski Bistrici na Petrolovem servisu ni 98 okt. motornega bencina, sem se zaradi občutljivosti motorja na prenizko oktansko število goriva raje odpravil na Bled, ker so mi povedali da omenjeni bencin tam imajo.

Po oskrbi na Bledu, kamor sem se pripeljal že z rezervo oz. zadnjim litrom bencina, sem med vožnjo domov slišal v motorju zelo močno klenkanje ali tolčenje, kar sem pripisoval že takoj slabi kvaliteti bencina. V Ljubljani pa sem ob prvih zaustavitvah pred semaforji opazil, da se je iz izpušne cevi močno kadil siv dim z vonjem po olju, kar sem si nato z grozo razlagal kot hudo okvaro motorja.

Z motornim kolesom je bilo po zadnjem servisnem pregledu spomladi prevoženih le ca 1200km, zato sem se odločil da vozilo strokovno pregleda pooblaščeni serviser. Ker je bil ravno čas dopustov, sem moral na prosti termin počakati dva tedna. Po dveh tednih sem hotel motor zopet zagnati, da bi se odpeljal na popravilo, vendar motorja nisem mogel vžgati, in sem ob dolgem zaganjanju izpraznil akumulator. Motor je bilo potrebno transportirati.

Na servisu je bilo že takoj vidno da so motorne svečke popolnoma črno zasajene, okoli zračnega filtra pa precej zamaščeno. Po temeljitem pregledu in razstavitvi agregata, niso opazili nikakršnih odstopanj oz. anomalij, več strokovnjakov, ki so se čudili vzroku okvare in dimlenju, pa je omenilo čuden vonj bencina, ki spominja na dizelsko olje.

Po kompletnem čiščenju agregata, rezervoarja in uplinjača ter napolnitvi rezervoarja s svežim 98okt. bencinom, tokrat kupljenim na Viču, je bilo zopet vse v redu in motor sedaj deluje brezhibno.

Ker je bila omenjenim težavam vzrok izredno slaba kvaliteta bencina oz. primesi v njem, sem pričakoval, da mi bo PETROL povrnil nastale stroške, ki sem jih imel za servisiranje, kupljen bencin in prevoz omenjenega motorja, ki ni bil vozen mesec dni.

Napisal sem reklamacijo na PETROL, oddal vzorec bencina iz svojega rezervoarja, ki je bilo sumljivo in čakal en mesec.

Odgovor iz PETROLA: »laboratorijska analiza reklamiranega goriva je pokazala, da je v bencinu okoli 5-10 procentov V/V težje hlapnih komponent, po vsej verjetnosti dizelskega goriva« !!!

Na BS na Bledu, pa so »odkrili«, da je gorivo Super plus 98, v podzemnem rezervoarju, visokokvalitetno! REKLAMACIJO ZAVRAČAJO!

KOMENTAR NI POTREBEN! ………..POČUIM PA SE KOT DON KIHOT!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@jurc : neverjetno, ampak ti verjamem.

Predvsem ker ne vidim razloga zakaj bi lagal.

Udi-ja bo pa spet pobiralo kakšni laiki da smo.

Ne vem če je to prebral, ampak glede na napisano, bi človek rekel, da znajo tud števce rzštelat, da lažejo tud več kot 5% kot sem jaz navedel.

Ko ta forum bereš je bilo v gorivu že vse, sam opilkov in crknjenih mačk še ne.

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz bom zakljucil s to debato ker Ran in podobni ne znajo brati oz. ne vem kaj za ostale pa napake se dogajajo in najbolje da si naredite svojo vrtino pa boste imeli mogoce tudi crknjene macke notri !!!

Ja brrrm-a za predsednika obvezno !!!

Ja Ran a me še nisi šel pozdravljat kaj pa delaš tukaj ?????

By By Ran :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Crknjene mačke v svoji vrtini ne bo!

Kdo bo pa pol državo futru?

Moj nasvet morda: če je le mogoče bom pr PETROLU tankal največ po pol rezervarja, tako bom tud crkovino razredču in mi ne bo motor zaradi svinjarije gauznu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal nisem tak genialec kot nekateri, ki znajo 2 krat po npr 100 km odpeljati natančno enako in po natančno istih cestah in ob enakem vetru, enakem prometu, enako gasa, bremzanja itd, tako da je razlika v porabi lahko odvisna samo od vrste bencina :shock: . Sorry, jest tega ne znam...

Lahko pa napišem svoje izkušnje zadnjih šest let: kadarkoli grem tankat svoj avto, ki ima uradno 76 l rezervoar (in ki seveda ni prazen), natočim noter najpogosteje od 76 do 79 litrov, rekord pa je bil 84 litrov. Najbrž nekaj tukaj ne štima, ampak kaj?

Pred tem sem imel en drug avto, prostornina rezervoarja 80 litrov. Za vedno sem si zapomnil, da mi je nekoč na OMV Brezovica uspelo (seveda ne v čisto praznega) natočiti 92 litrov. Ko sem to zanimivo dejstvo predočil črpalkarjema, sta se spogledala in eden mi je začel hitro zagotavljati, da res ne ve, kako je to mogoče, ker pri njih so bili prav prejšnji teden kontrolorji in pregledali števce zato res ne ve, kako je to mogoče, ja pa res, kakšna razlika, ampak saj so bili kontrolorji... Tudi tu ne vem, kaj ne štima, zato nikogar ne obsojam, bi me pa zares zanimalo izvedeti... :?

Vse trgovine se trudijo, da bi kupci iz njih odšli z dobrim občutkom, saj bodo tako še prišli nazaj, na črpalkah pa občutki očitno nikogar ne brigajo (saj - kam pa naj gremo???). Če bi jih, bi zadevo rešili z boljšo tehnologijo, ki bi nam vlivala več zaupanja, tako pa (lahko da tudi neupravičeno) bentimo in pomenljivo kimamo ob poslušanju zgodbic o črpalkarjih ki na koncu dneva zastonj natankajo svoj avto, pa kako vojska pripelje/zamenja na črpalki svoj star bencin za svežega itd itd...

Upam, da mi Udi in Zoolo ne bosta zamerila tegale posta :wink:.

PS Veliko lažje sem rešil težave zaradi relativno dokaj pogostih neprijetnosti zaradi prisotnosti vode in/ali svinjarije v hrvaškem bencinu. To je zame samo še en razlog več (poleg v večini slabih cest, ne(i)zmernih cen in že pregovorne neprijaznosti) da tja skorajda ne hodim več. Le zakaj bi? Npr Francija je za turista precej bolj prijazna (in cenejša) država. Priporočam! Ampak to je pa že druga zgodba.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj kako simfate/mo petrolovce, pa saj vsi vemo da so ze od nekdaj najbolj posteni fantje :twisted: :D

p.s.: kdor prizna, mu je pol oproscenega, kdor pa ne, pa vse!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Seatih vem da rezervoar drži več kot piše v navodilih. Se ventilček za zrak stisne pa gre še vsal 5l not.

Meni se še ni zgodilo da bi tankal več kot je prostornina rezevoarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kao ni dobro do vrha filat tank zarad širjenja-izhlapevanja bencina, zato je lahko tovarniško napisan volumen manjši od do vrha natočenega+še v dovodno cev tanka gre kak liter al dva

večji ko je tank več ekspanz prostora rabi

čeprov men gre točno 66 litrov notr-ali manj

jurc je dal pa dobro šolo za vse- če se ti kaj takega zgodi urgiraj takoj in ne čez čas, napake se zmeri in povsod dogajajo, še posebi pr ta velikih, kjer je 100% kontrola iz vseh normalnih človeških vidikov pač nemogoča

pa hodte udija pozdravlat da ne bo kej zameru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

še tu: baje naj bi jutr OMV začel prodajat 100-oktanca ... cena bo baje ista, kot 98-oktanc ... morda je to celo res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v avtomagazinu sem bral članek/test kjer so testirali bencih z različnih črpalk...najbolje se je odrezal MOL....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!