Skoči na vsebino

Kdo ima kvalitetnejš bencin: Petrol ali OMV?


AndY1

Priporočene objave

v avtomagazinu sem bral članek/test kjer so testirali bencih z različnih črpalk...najbolje se je odrezal MOL....

Zlo pogosta črpalka :P

Ne.. resno.. kje pa so?

Jst vem samo za eno pr rondoju v Logatcu.. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v okolici Prekmurja jih je kar veliko .... :grim

saj nic cudnega ... MOL je Madzarskega porekla .... :)

ah ja ... pa morm potrdit ... moja prasica cuti razliko ce tankave na MOL-u ... :naughty:

Popravljeno . Popravil Nata
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js zmeri na OMW, če je pa sila tudi petrol :doze: Sm prevečkrat bil "scukan" z bencinom od petrola (voda notr, motor cukou ku mačk)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tudi prisegam na OMW.......je obcutno boljsi od Petrola :OK:

Moj argument:

Ko sem se vozil avto z ubogimi 55KM,se je razlika jasno odrazala pri voznji v hrib. Namrec,isti hrib sem z OMW-jevim bencinom lahko prevozil v 3. prestavi,s Petrolovim bencinom je pa avtu zmanjkalo sape (v isti prestavi).

To se je dogajalo neglede na vreme in letni cas,z istim avtom,z istim soferjem,na isti cesti,razlika je bila le v bencinu.

No,kako bi se pa to dalo razlozit drugace,kot da bencin na razlicnih crpalkah NI ISTI??? :eek: :eek: :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v slovenski bistrici mislim da so kr fse tri na kupu.. ce se nemotim.. vem da je MOL tm na kriziscu.. pa petrol.. za OMW pa nisem sure.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v okolici Prekmurja jih je kar veliko ....  :grim

:hmm: jaz vem samo za eno MOL-ovo črpalko v Murski Soboti. Še kje mogoče v bližnji okolici in jaz zato nevem :?

Popravljeno . Popravil Ventil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v slovenski bistrici mislim da so kr fse tri na kupu.. ce se nemotim.. vem da je MOL tm na kriziscu.. pa petrol.. za OMW pa nisem sure.. :)

V Sl. B. imamo samo dve na kupu, OMW pa na Zg. Polskavi (cca 7 km proti Mb)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja do zdej nism nič kej dost razmišlju, hodu sm pa večinoma na OMV zarad tega ker so mi nardili mešanco, na petrolu pa morš kupit celo embalažo olja..... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

k je že debata o bencinu:

''Družba OMV Slovenija je danes na vseh svojih bencinskih črpalkah v Sloveniji začela prodajati stooktanski bencin. Novi bencin, ki ne vsebuje žvepla, ima kljub višji nabavni enako drobnoprodajno ceno kot 98-oktanski bencin, ki ga ni več v ponudbi. Namenjen je vsem bencinskim motorjem z elektronskim krmiljenjem vžiga, omogoča pa manjšo porabo goriva, manjše onesnaževanje in boljše zmogljivosti motorja.''

Vir: Finance, petek 17.6.2005, stran: 11

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

''Družba OMV Slovenija je danes na vseh svojih bencinskih črpalkah v Sloveniji začela prodajati stooktanski bencin. Novi bencin, ki ne vsebuje žvepla, ima kljub višji nabavni enako drobnoprodajno ceno kot 98-oktanski bencin, ki ga ni več v ponudbi. Namenjen je vsem bencinskim motorjem z elektronskim krmiljenjem vžiga, omogoča pa manjšo porabo goriva, manjše onesnaževanje in boljše zmogljivosti motorja.''

Adijo petrol. LP omv :P

Vsaj kar se mene tiče .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mol je tudi pred Brezovico pri Ljubljani.

V Financah piše, da je to gorivo namenjeno vozilom z elekronskim krmiljenjem vbrizga... ali to pomeni, da ga nima smisla točiti v vozilo, ki ima motor s klasičnimi vplinjači :?

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne mešate nekateri MOL-a z LOGO-tom (vsaj tisi pri Brezovici je zagotovo LOGO in ne MOL), poleg tega najdete LOGO tudi pri Predvoru oz. na poti na Jezersko .)

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tank mi sprejme 35l v avtu... en dan v volkem natankam 41l... dobr si mislm itak vem da nategujejo... grem noter plačat ampak tih nism mogu bit pa mu rečem kolk je možno da 6l več spravim noter kot mi sprejme tank... pa mi tip pravi da so to taka odstopanja in da se tank!!!! RAZTEGUJE???? pa mu rečem da za kak centiliter že mogoč ne pa za 6 litrov... pol mi pa predlaga da preverva v epruveti da bom vidu da je res točno... ko sm mu reku da v epruvetu bo že zgledal točn da nej mi rajš pokaže v 100 litrski posodi k se bo mal boljš vidl je pa samo zafarbu pa reku da tega pa ne more in to je bla zanj zaključena zadeva...

zdej nej mi pa en pove kva nej si mislm... al so oni idioti al pa majo vse ostale za idiote... aja pa še to en moj sorodnik je opazu da ko tanka na jesenicah v ex shellu nardi 50 km manj kot pa če tanka na katerikoli drugi pumpi na jesenicah (vozi se samo dolge razdalje, picasso tdi)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je zdej s tem stooktanski bencinom...kdo ga bo koristil in zakaj?

Kdor bo hotu - za avto ali motocikel.

Več oktanov, nižja poraba... cena ista, kot 98-oktanc. 100-oktanc primeren samo za mašine z elektronskim vbrizgom... na japonskem baje uporablajo samo tega (nisem bil tam, ne vem 100%).

Pa vse to že piše v tej temi, razn to z japonci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj je zdej s tem stooktanski bencinom...kdo ga bo koristil in zakaj?

po želji..... v tujini imajo tudi več kot 100 oktanskega...

na shell-u se tanka v-power 99oktanov že 6 let....

shell Vpower

shell Vpower1

kdor zna italijansko si lahko malo prebere o tem gorivu na zgornji povezavi!!!!!!

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor bo hotu - za avto ali motocikel.

Več oktanov, nižja poraba... cena ista, kot 98-oktanc. 100-oktanc primeren samo za mašine z elektronskim vbrizgom... na japonskem baje uporablajo samo tega (nisem bil tam, ne vem 100%).

A če ni elektronski vbrizg je brez veze tankat ta bencin?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!