Skoči na vsebino

Kdo ima kvalitetnejš bencin: Petrol ali OMV?


AndY1

Priporočene objave

ne vem, nikjer po celi evropi se ni kaj takega zgodilo pa ne samo na pumpah, v čeladi sem skočil v kakšen manjši market menjalnico.. za 1 minuto povsod...

a zdej se ne more s kapo in očali več plačevat goriva al kako??

se je komu zgodilo kaj takega??? al je fantina malo preveč nadut in razočaran ker je samo blagajničar namesto policaj??

me ima da bi obvestil njegove nadrejene, če imam seveda pravi argument, da ne morejo zahtevat kako naj bom oblečen pri plačevanju

V tujini je kr bonton, da dajejo čelade dol ... jaz to slabo navado samo pri nas opažam, da s helmo na glavi not hodimo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tujini je kr bonton, da dajejo čelade dol ... jaz to slabo navado samo pri nas opažam, da s helmo na glavi not hodimo ...

Se strinjam. Grda razvada. Se je skušam izogibat, mislim, da mi uspeva.

Glede bencina; z osebnim letno prevozim skupaj okrog 60k. Vse kar sem "zaslutil" je da ob kakšni akciji. npr žog, z bencinom, kjer imajo akcijo, naredim manj km kot pri konkurenci. Kar pa je v skladu s kapitalizmom ne :naughty: . Imam pa žoge (poleg vode v tanku). :whistle: Če bo preveč krize, pa probam z nitro metanolom (se ga nekaj valja doma).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zato je men zadnjič zmanjkal bencina, tankal sem namreč na Petrolu. Sm pogledov kilometre sm mislil da mam še 15km fore, pa ni bilo tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem slišal od raznih "tičev" sploh taxistov, da petrol baje meša bencin z vodo??

Nevem če so govorice resnične, ampak če je le možno zavijem na OMV.

To drži za kakšne zanikrne privat črpalke, iz želje lastnika po čim večjem zaslužku ali pa slabo vzdrževanih rezervoarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji ima skoraj vsako večje podjetje, z nekaj več službenimi avtomobili, Magna kartice. Če bi bilo Petrolovo gorivo res tako slabo, da bi kar po vrsti uničevalo motorje, bi bili ti uporabniki prvi, ki bi se pritožili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji ima skoraj vsako večje podjetje, z nekaj več službenimi avtomobili, Magna kartice. Če bi bilo Petrolovo gorivo res tako slabo, da bi kar po vrsti uničevalo motorje, bi bili ti uporabniki prvi, ki bi se pritožili.

na Primorskem imajo vsa večja ali manjša podjetja OMVjeve kartice, tako da ta podatek je tržno-geografsko vezan na področje kjer so podjetja registrirana in ima bolj malo veze s kvaliteto ali izbiro.

dejstvo je da je OMVjev superplus oktansko močnejši in za motorna kolesa primernejši iz lastnih izkušenj če le morem ne tankam na Petrolu (motor) za avto mi je pa popolnoma vseeno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa še nisem opazil nobene razlike, razen da mi z raznimi 98 in superduper 100 oktanskimi mašina ne dela zvezno pod 3500 obrati. Sem letos točil po 3 letih 98 oktanskega malo za probo, če bo mašina kaj lepše delala.... sledilo je mučnih 200km cukanja v nizkih obratih (vozil sem se po levih počasnih cestah po Hrvaški).

Nikad više. :whistle:

Če ma kdo še kaj starega 90 oktanskega doma, bi bil interesent za sprobat... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tujini je kr bonton, da dajejo čelade dol ... jaz to slabo navado samo pri nas opažam, da s helmo na glavi not hodimo ...

Če pa je bolj praktično tankat vsega skupaj pet minut, kot pa ene pol ure vso navlako gor in dol vlačit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem na avtomobilu in na motorju probal vse črpalke vsa goriva (dizel z avtom, 98/100 z motorjem) pa bistvenih odstopanj ni bilo. Opazil pa sem, da na privatnih petrolovih črpalkah ( na tistih malo manjših v manjših slovenskih krajih) tankam bistveno večjo količino, (tudi do 10% več) včasih sem tankal tudi krepko več kot mi drži tank. Tako mislim da nekaj štimajo z števci. (baje se da nekaj naredit z oddušnikom zraka na točilni mašini, da ti več kaže)

Kamen na kamen palača, kapljica na kapljico ........

Popravljeno . Popravil pmali
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji ima skoraj vsako večje podjetje, z nekaj več službenimi avtomobili, Magna kartice. Če bi bilo Petrolovo gorivo res tako slabo, da bi kar po vrsti uničevalo motorje, bi bili ti uporabniki prvi, ki bi se pritožili.

Jaz še motor na službeno Magmo, tistih par litrov se tak ne pozna :D Ne vedno, tak med vikendi ko je kriza največja hehe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri nas mamo stvari dobro pošlihtane..mislim da ni ne boljši ne slabši bencin na pri teh dveh prodajalcih..

sem pa prejšnjič v italiji v 90 litrski rezervoar natankal 85 litrov dizla..kar ne bi bilo nič čudnega če ne bi imel še vsaj 25 litrov not..

tko da nas ne goljufajo tako kot italijane..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa je bolj praktično tankat vsega skupaj pet minut, kot pa ene pol ure vso navlako gor in dol vlačit...

Skratka - len si ko gnoj ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka - len si ko gnoj ... :)

Ja čaki, pa je podkapa, pa pri kros čeladi očala, potem čelada kot taka, pa še slušalke na novo.. pa se zamudiš 10 minut :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa še nisem opazil nobene razlike, razen da mi z raznimi 98 in superduper 100 oktanskimi mašina ne dela zvezno pod 3500 obrati. Sem letos točil po 3 letih 98 oktanskega malo za probo, če bo mašina kaj lepše delala.... sledilo je mučnih 200km cukanja v nizkih obratih (vozil sem se po levih počasnih cestah po Hrvaški).

Nikad više. :whistle:

Če ma kdo še kaj starega 90 oktanskega doma, bi bil interesent za sprobat... :rolleyes:

Nastavi predvžig. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za avto vodim točno statistiko porabe:

  • Povprečna poraba EuroSuper 95 pri družbi Petrol: 10,29 l/100km (št. zapisov: 31)
  • Povprečna poraba EuroSuper 95 pri družbi OMV: 10,08 l/100km (št. zapisov: 18)
  • Povprečna poraba EuroSuper 95 pri družbi Tuš: 9,96 l/100km (št. zapisov: 5)
  • Povprečna poraba EuroSuper 95 pri družbi MOL: 10,76 l/100km (št. zapisov: 4)
  • Povprečna poraba EuroSuper 95 pri družbi Agip: 9,25 l/100km (št. zapisov: 1)
  • Povprečna poraba EuroSuper 95 pri družbi Interina: 10,46 l/100km (št. zapisov: 1)

Podatke za družbi Tuš in MOL je treba jemati z rezervo, saj je premalo zapisov, da bi dobil neko 'realno' povprečje. Podatki za Agip in Interina s po 1 zapisom po mojem mnenju sploh niso relevantni.

Morda še to - najmanjša zabeležena poraba po družbah:

  • OMV: 7,76 l/100km (št. zapisov: 31)
  • Tuš: 8,44 l/100km (št. zapisov: 5)
  • Petrol: 8,87 l/100km (št. zapisov: 18)
  • Interina: 9,38 l/100km (št. zapisov: 1)
  • Agip: 9,74 l/100km (št. zapisov: 1)
  • MOL: 10,02 l/100km (št. zapisov: 4)

Največja zabeležena poraba po družbah:

  • OMV: 13,80 l/100km (št. zapisov: 31)
  • Petrol: 11,39 (št. zapisov: 18)
  • Tuš: 11,05 (št. zapisov: 5)
  • MOL: 10,84 (št. zapisov: 4)
  • Agip: 9,74 l/100km (št. zapisov: 1)
  • Interina: 9,38 l/100km (št. zapisov: 1)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to,kaksne probleme je imela sesta z avtom,ker je redno tankala na petrolu se ga izogibam v velikem loku ;) Ce je res nuja,pol ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja čaki, pa je podkapa, pa pri kros čeladi očala, potem čelada kot taka, pa še slušalke na novo.. pa se zamudiš 10 minut :D

no, pretiravat pa ni treba :rolleyes: :whistle: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nimajo vsi skupaj neke standarde, ki jih morajo (nekdo) preverjati, ali smo kikiriki država še na tem področju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nimajo vsi skupaj neke standarde, ki jih morajo (nekdo) preverjati, ali smo kikiriki država še na tem področju?

saj preverjajo kvaliteto, vendar skoraj nikoli pri končnih uporabnikih oz. na črpalkah, kaj se dogaja od rezervarjev do avta je pa odvisno predvsem od koncesionarja...bi bil pa hec da se kdo potrudi in izpelje akcijo merjenja oktanskih vrednosti goriv na pištolcah .... pa še npr. koliko goriva ostane v cevi od pištolce ki ga števec zaračuna tebi, v bistvu pa je ostane njim.... pa še bi se našlo marsikaj... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja čaki, pa je podkapa, pa pri kros čeladi očala, potem čelada kot taka, pa še slušalke na novo.. pa se zamudiš 10 minut :D

10 minut? Potem si pa, oprosti, precej počasen pri tem. Ne morem si kaj, ampak ko je v vojski bila ''uzbuna'', si v desetih minutah moral iz spanja preiti v stanje splošne bojne pripravljenosti (oblečen, z orožjem na zbornem mestu).

Jaz grem vedno s čelado plačat bencin, pa še nikoli ni bilo problemov. Imam pa dvižno čelado. Če jo dam pa dol, pa ni tri minute za odhod (podkapa, čelada in rokavice).

Je pa še ena rešitev: tankati na avtomatskih črpalkah. Daš denar ali kartico, in tankaš. Pa magari v skafandru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pri bencinu ne vidim razlike. Pri dizlu pa upam trdit, da ima OMV boljšega.

To upam trditi tudi jaz. Pri Laguni 1,9dci sem na enakih relacijah z OMV dizlom naredil 30-50km več na rezervoar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa še npr. koliko goriva ostane v cevi od pištolce ki ga števec zaračuna tebi, v bistvu pa je ostane njim.... pa še bi se našlo marsikaj... :krneki:

ti vzameš bencin, ki ga je nekdo pred tabo pustil v pištolci, svojega pa pustiš naslednjemu. In tako dalje...

Če se pa kakšnemu črpalkarju da "sesat", pa kar naj :worship:

Popravljeno . Popravil Sirni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!