Skoči na vsebino

Višina sedeža, motorja


gregas

Priporočene objave

po graz-u se naganja ena bejba z starim 625 SC (ali nekaj podobnim, pac kros z supermoto-platisci). punca ima "ogromnih" 155 cm (ce jo fejst nategnes. v visino ne uno drugo :grrr ) in jo je zanimivo opazovati na semaforju, kako stoji levo zraven motorja in naziga gas. se prizge zelena, punca stopi na levo stopalko - prva je ze noter - in gas. folka pa :blink: . po "nekaj" metrih zavihti desno nogo cez zic na desno stopalko. :OK:

:slap:

vsaka cast puži, sam js bi pa le rad tok da se lahk vsaj na eno nogo uprem........torej pravite da se najbol izplaca izrezat sedez, pac toliko da nebo treba dol skakat :rolleyes:

greenninja, predpostavljam da mas ninjo :P , tvoj motor je le visok verjetno tam okol 820, kerga bi pa js meu je pa le mal visji in zato prilagajanje brez nog na tlehi je malo tezje :grim ....(pizda zaka sm tak mali :cry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

greenninja, predpostavljam da mas ninjo :P , tvoj motor je le visok verjetno tam okol 820, kerga bi pa js meu je pa le mal visji in zato prilagajanje brez nog na tlehi je malo tezje :grim ....(pizda zaka sm tak mali :cry: :angry:

Če je PREvisoko je vseeno kako PREvisoko je a ni tako? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je PREvisoko je vseeno kako PREvisoko je a ni tako? :hmm:

sej zato pa pisem tu, da zvem kako bi da nebi blo PREvisoko :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti samo kupi, ko boš imel težave , lahko pa prodaš

misli, saj to ti je pa jasno, da je PREvisoko :)

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

ena zanka je tud zlo mejhna (nevem točne višine-okrog 155-160cm), pa je vozila Husqvarno SM 125ccm! na semaforjih je ustavla na desni stran ceste in desno nogo je dala na pločnik! če pa ni pločnika se je pa nagnla da je ubistvi motor na njeni nog sloneu (podplat je bio pa ceu na tleh)! ko je spelala pa tko ni mela vč poblemou! tko da men se višina človeka/višina sedeža motorja ne zdi tak problem, sploh če ti je motor všeč (beri: sanjski)! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr se tiče kateema sxc. sej je fajn motor, ampak razmisli raje o kakem exc ju. sm zadnjič probu enga 400, prou fini je.

drgač za tolažbo: ko se vsedeš na motor, se mora hardendurca zadaj posest za 8 do 10 cm. torej, če je sedež na 950, pride na ca 860. drgač pa se kr navadi, da boš imel sedež pod stegnom na semaforju, pa bo. sej hardendurce konckoncev niso tako zelo težke.. exc-ji pa podobna jajca tam okrog 120 kil. kar tudi bistveno zmanjša problem višine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

na novo odpiram temo.

ker sem mejhna, 158 cm in imam poleg tega še zelo kratke noge. sem pa relativno frišen voznik, prosim za nasvet kateri motor se da najbolše znižat?

er6n se da še kaj pametno znižat? ali pa kaka honda oziroma? ne bi zmeri vozila coperja, kak naked bi mi prov sedu.

s.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poskusi z suzukijem sv650. probaj se gor vsesti... jaz tudi nisem velika in mi sv650s odgovarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na novo odpiram temo.

ker sem mejhna, 158 cm in imam poleg tega še zelo kratke noge. sem pa relativno frišen voznik, prosim za nasvet kateri motor se da najbolše znižat?

er6n se da še kaj pametno znižat? ali pa kaka honda oziroma? ne bi zmeri vozila coperja, kak naked bi mi prov sedu.

s.

Sportster Low, 64 cm je visina zica. Pa se Harley je :yes:

Popravljeno . Popravil Janis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na novo odpiram temo.

ker sem mejhna, 158 cm in imam poleg tega še zelo kratke noge. sem pa relativno frišen voznik, prosim za nasvet kateri motor se da najbolše znižat?

er6n se da še kaj pametno znižat? ali pa kaka honda oziroma? ne bi zmeri vozila coperja, kak naked bi mi prov sedu.

s.

Moja žena ima Kawasaki ER-6-n visoka je 159 in sem ji dal malo znižat sedež in odspredaj sem ga spustil dol za ca 3 cm na prednjih križih.Kakšen centimeter ima še škornje povišane in zdaj doseže z obemi petami do tal tako,da je zdaj precej bolj sigurna pri ustavljanju sicer je to idealen motor za ženske.Motor ima za ta denar zelo dobre vozne lastnosti,tudi motor je z ubrizgalnim sistemom ima katalizator,po naročilu tudi ABS(moj nasvet obvezno z ABE-som),digitalna armatura z uro itd.itd. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno... pa er5, bi ti tudi lahko ustrezala... sej ne bi vedla, če je ne bi vozla ravn zdej v AŠ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sportster Low, 64 cm je visina zica. Pa se Harley je :yes:

janis, ti s taka faca, a za kolicino EUR se tud pr teb zglasim :))

k bom velka u EUR bom pa harleya.

Moja žena ima Kawasaki ER-6-n visoka je 159 in sem ji dal malo znižat sedež in odspredaj sem ga spustil dol za ca 3 cm na prednjih križih.Kakšen centimeter ima še škornje povišane in zdaj doseže z obemi petami do tal tako,da je zdaj precej bolj sigurna pri ustavljanju sicer je to idealen motor za ženske.Motor ima za ta denar zelo dobre vozne lastnosti,tudi motor je z ubrizgalnim sistemom ima katalizator,po naročilu tudi ABS(moj nasvet obvezno z ABE-som),digitalna armatura z uro itd.itd. :OK:

o da best, pa to da si nizal spredi kej vpliva na vozne lastnosti? pa so drgac ksni problemi s tem motorjem?

točno... pa er5, bi ti tudi lahko ustrezala... sej ne bi vedla, če je ne bi vozla ravn zdej v AŠ.

[/q

smrk smrk, tak suzuki k er5 sta prevelka. mislim, da je ucas ful tezko dojet kaka razlika je par cm v rasti, pa se kratke noge. ce mas se stegna nabildana, je pa se kak cm manj in ko use skup zlozis, so vsi motorji tok visoki da res ni.

ful hvala za sugestije. sploh na vem na kerem bajku se nism sedela v zadnjga pol leta :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sej jst ti ne bi to predlagala, če ne bi bila sama majhna...

aja... drugače pa so za to er5, ki jo jaz vozim v AŠ, dali en sedež stajnšat, tako da je primeren tudi za manjše... koliko pa to v resnici prinese, pa ne vem, ker jaz vozim na normalnem sedežu, pa sem tudi majhna (163 cm).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smonca :s tem motorjem ni problemov edino jezen sem na servis,ker mi niso priznali akumulatorja pod garancijo ampak zaradi teh 40 EUR-otov se ne sekiram.Kar se tiče znižanja vilic in sedeža jaz neopazim nikakršnih slabših voznih lastnosti,žena pa še manj,ker je zelo umirjena in previdna motoristka.Kadar gre ona z nami nikoli NEPLAČAMO kazni,vozi se precej po predpisih v naselju max 60 Km/h na odprti cesti max.120 Km/h in na avtocesti max 150 Km/h.Več kot 170 se še ni sama peljala čeprav bi šel motor 200 + Km/h,pač če kdaj mi moški malo mašine prepucamo,jo poten malo počakamo,ali se dogovorimo kje se dobimo na drinku.Vozimo se vsako nedeljo,odhod iz prepiha ob 10.oo (MK Nm),vglavnem po Dolenski prevozimo ca 150 do 200 Km. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smonca :s tem motorjem ni problemov edino jezen sem na servis,ker mi niso priznali akumulatorja pod garancijo ampak zaradi teh 40 EUR-otov se ne sekiram.

ma sej tega ne priznajo pod garancijo. vsaj meni še na nobenem motorju niso (pa sem kupila 2 nova). so mi celo ob nakupu povedali, da to ne spada pod garancijo :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sej tega ne priznajo pod garancijo. vsaj meni še na nobenem motorju niso (pa sem kupila 2 nova). so mi celo ob nakupu povedali, da to ne spada pod garancijo :nono:

To ni res motor morajo popravit,da užiga tako kot avto,če ti crkne akumulator.Celo imaš pravico do prevoza v delavnico in brezplačnega popravila,celo stroške prevoza domov bi ti morali kriti.Namreč nemore te kot kupca novega motorja nihče prisilit,da sam šraufaš in prerivlješ motor .KUPEC je KRALJ. Jaz sem moj motor kupil ptreko posrednika-(dobil nekaj ceneje) zato nisem kompliciral namreč posrednik je bil pripravljen plačati defekten akumulator,kar sem odklonil,ker sva kolega.Če bi kupil pri uradnem zastopniku bi mi plačali nov akumulator,to pa zato ker ni bil nikoli izpraznjen ampak je prekinil kar je očitno tovarniška napaka sam sem avtoelektrikar in ,če bi bilo potrebno bi se upal it z njimi tudi v tožbo. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha... če je preminil na vsem lepem, potem mogoče. ne vem...

men je ob nakupu motorja serviser povedal, da akumulator ni pod garancijo. zdej pa ne vem. če pa je, pa še tolko bolš :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akumulator JE pod garancijo. Res pa, da garancijska doba akumulatorja ni enaka kot za celotno vozilo. Sicer pa vse piše v garancijski knjižici. Mislim, da je za akumulator eno leto, in v tem času ti ga mora zamenjati za novega, če crkne. Ali popraviti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smonca :s tem motorjem ni problemov edino jezen sem na servis,ker mi niso priznali akumulatorja pod garancijo ampak zaradi teh 40 EUR-otov se ne sekiram.Kar se tiče znižanja vilic in sedeža jaz neopazim nikakršnih slabših voznih lastnosti,žena pa še manj,ker je zelo umirjena in previdna motoristka.Kadar gre ona z nami nikoli NEPLAČAMO kazni,vozi se precej po predpisih v naselju max 60 Km/h na odprti cesti max.120 Km/h in na avtocesti max 150 Km/h.Več kot 170 se še ni sama peljala čeprav bi šel motor 200 + Km/h,pač če kdaj mi moški malo mašine prepucamo,jo poten malo počakamo,ali se dogovorimo kje se dobimo na drinku.Vozimo se vsako nedeljo,odhod iz prepiha ob 10.oo (MK Nm),vglavnem po Dolenski prevozimo ca 150 do 200 Km. :OK:

tole vse skupaj se sliši obetavno, no ce ga tvoja zena namerava prodat, bos tak povedu ne?

bom pozimi opravla menjavo vrjetn.

s.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni

zagledal sem se v Hondo TA model od 2000l. naprej,ko pa sem se usedel nanjo mi je nekako prenizka, imam namreč 205cm(v čevljih+2cm).položaj nog mi ne ustreza.Delam še izpit za motor in to na Aprilii pegaso ki višja,pa še tam moram sedeti bolj nazaj in me začne rit po 10km bolet ker na klancu sedim.

Vprašanje:ali se da kako povišat sedež,vsaj za 5cm ali več in kje bi se dalo to naredit.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Pozdravljeni

zagledal sem se v Hondo TA model od 2000l. naprej,ko pa sem se usedel nanjo mi je nekako prenizka, imam namreč 205cm(v čevljih+2cm).položaj nog mi ne ustreza.Delam še izpit za motor in to na Aprilii pegaso ki višja,pa še tam moram sedeti bolj nazaj in me začne rit po 10km bolet ker na klancu sedim.

Vprašanje:ali se da kako povišat sedež,vsaj za 5cm ali več in kje bi se dalo to naredit.

hvala

Raje glej " večje " motocikle...BMW GS, pa tko naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!