Skoči na vsebino

Enduro 125-250 za offroad


kenny93

Priporočene objave

Jaz bi ti pa raje ono 350ccm predlagal, sem jo videl eno in je bla kar lušna zadevca. Pregrel je ne boš razen če si norc, ampak potem boš tudi motor z vodnim hlajenjem pregrel. Je pa vse odvisno kolk imaš dejanskih iskušenj, pa narava al si štorast al pa spretn, pa če maš u glavi pošlihtano, ker večini to dvoje manka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja, imam nekaj malih izkušenj, največ sem se peljal (do sedaj) pa z 125 krosom, pa nisem bil nič preveč navdušen. Sicer sem ga do kraja "pritisnu", sam kros mi je uporaben sam za znoret, normalno se ne moreš peljat... ...pa stroški...

U glavi mam kar pošlihtano :rolleyes: , spreten sem pa tud kar, sicer pa me ni lih kost pa koža, tk, da neb smelo bit problemov.

Sicer pa kot sem že omenil, bo prijatelj(leto starejš) sedaj dobil Gilero RC600, pa bom vidu če kam gre, pa upam da se bom lahko na podlagi tega motorja mal odloču kaj bom nabavu.

Me pa 2-takterji ne zanimajo več tako. Skoraj vsi frendi so imel probleme z temi motorji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja 2 taktn lahk hitrej crkne sam je mn stroškov k če 4 takt crkne. Če vzdržuješ tako kot je treba, nebi smelo bit problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja, imam nekaj malih izkušenj, največ sem se peljal (do sedaj) pa z 125 krosom, pa nisem bil nič preveč navdušen. Sicer sem ga do kraja "pritisnu", sam kros mi je uporaben sam za znoret, normalno se ne moreš peljat... ...pa stroški...

U glavi mam kar pošlihtano :rolleyes: , spreten sem pa tud kar, sicer pa me ni lih kost pa koža, tk, da neb smelo bit problemov.

Sicer pa kot sem že omenil, bo prijatelj(leto starejš) sedaj dobil Gilero RC600, pa bom vidu če kam gre, pa upam da se bom lahko na podlagi tega motorja mal odloču kaj bom nabavu.

Me pa 2-takterji ne zanimajo več tako. Skoraj vsi frendi so imel probleme z temi motorji.

Sam sem nekaj časa nazaj vozil motokros in motor mi je še vedno ostal. Honda CR 85. Vsekakor sem za motor že previsok in tudi malo pretežak, toda še vedno se z njo peljem kjer se hočem. Motor vleče vse povsod. Res pa je, da je za dinamično vožnjo motor potrebno izjmeno "navijati", da razvije svojo moč.

Z kros motorjem se da peljati popolnoma normalno, če si sam vsaj malo normalen.

Vsekakor za kros motor do 250ccm 2T. Kar ti govorijo prijatelji je en larifari. Kvaliteten 2T kros motor ti nebo crknil nikjer. Moja Honda je 98 letnik, užge v prvo, nikol je nisem imel na servisu pa čeprav sem jo kupil rabljeno. Do 250ccm jaz na tvojem mestu nebi kupoval 4T mašine. Ker kot vrjetno veš je 4T mašina lih polovico manj zmogljiva kot 2T, zato pa v motokrosu dirkajo skupaj 125ccm 2T in 250ccm 4T. Če mene vprašaš bi tako moralo biti tudi za A1 izpit.

Na tvojem mestu bi uzel kakšno Huso ali pa Hondo pa tudi kakšen KTM bi bil izjemno primeren. 125ccm bo zate več kot dovolj in tisti, ki pravi, da je prešvoh, nezna vozit motorja. Vedeti moraš pa, da z kros motorjem ne dosegaš izjemno velikih hitrosti, predvsem zaradi terena. Tudi motokros proge morajo biti postavljene, tako da max. hitrost ne preseže 60km/h. Na krosu so izjemno pomembni pospeški in navor.

Med enduro in pa kros je velika razlika, kros je namenjen prevsem za tekmovanja enduro pa lahko voziš po cesti. Izjemno zanimiv hard enduro motor se mi zdi KTM EXC 125 prava izbira. Pa tudi husqvarna WRE 125 je vredna, da se jo kupi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pozabil prebrati njegov prvi post v katerem govori da bi kupil motor za 1000eur, kjer pa kakšnega exc ali pa wre ali wr ne boš dobil. Ja 2t cross dela dokler dela, ko pa kliče po menjavi delov, če se hočeš vozit norlano zamenjaš skoraj komplet motor, kar pa ni poceni, edino nebom preveč pametn ker 4t krosa še nisem imel in nimam še izkušenj z vzdrževanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to je drag špas (hobi) tak da če nimaš dost dnarja neki kupš pol pa upaš da bo čim dalj lavfal. Jest sm imel hondo mtx 125 letnik je bla okol 1986 na števcu pa čez 30.000km, sm jo kupu za 74.000sit pa sm se 2 leti vozu pa ni nč crknlo. Edino ni se zmerej šaltalo v 1. ampk sm pol predn sm jo prodal zrihtov. Najboljš da za začetk kupš kkšno dt125, kmx125 al pa kej podobnga pol k boš pa mal več financ pa izkušenj nabral pa kej močnejšega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidm da niste prebrali postov...

Torej da obnovim.

-Cena je DO 1200 €

-kros odpade, ker lahk sam noriš, pa na malo daljše ture ne moreš jit

-Kupujem ENDURO, z katerim lahko tudi malo ponoriš, pa tudi na malo daljšo turo greš komot

-Na začetku sem se zanimal za 125 2-taktne endurce, pa da bi blokade ven pobral (npr kawasaki kdx, kmx), sedaj pa se zanimam tudi za 4-taktne endurce tja okoli 350ccm (npr XT350-niso nevem kok močnejše kot 125 endure)

-Nimam izpita in ga ne bom mel še 2,5 let. Pri nas na podeželju (Loška Dolina) moreš met izjemno srečo, da srečas kiflca, ki je pa domač, pa te ne bo ustavu (ponavadi). Bo pa zelo dobro, če je registrirana zadeva.

Všeč mi je recim XT350, ki je na avtonetu - 1200 €, pa dobro ohranjena

Popravljeno . Popravil kenny93
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidm da niste prebrali postov...

Torej da obnovim.

-Cena je DO 1200 €

-kros odpade, ker lahk sam noriš, pa na malo daljše ture ne moreš jit

-Kupujem ENDURO, z katerim lahko tudi malo ponoriš, pa tudi na malo daljšo turo greš komot

-Na začetku sem se zanimal za 125 2-taktne endurce, pa da bi blokade ven pobral (npr kawasaki kdx, kmx), sedaj pa se zanimam tudi za 4-taktne endurce tja okoli 350ccm (npr XT350-niso nevem kok močnejše kot 125 endure)

-Nimam izpita in ga ne bom mel še 2,5 let. Pri nas na podeželju (Loška Dolina) moreš met izjemno srečo, da srečas kiflca, ki je pa domač, pa te ne bo ustavu (ponavadi). Bo pa zelo dobro, če je registrirana zadeva.

Všeč mi je recim XT350, ki je na avtonetu - 1200 €, pa dobro ohranjena

Najdi eno ohranjeno in pejdi iskat. NEBO TI ZAL! Motor je masiven, neunicljiv in ravnoprav mocan. ( 3 mesece pa bos prisel vsepovsod! )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo zdžal še nekaj časa, bom šel zagotovo po njega. Zdržat mora pa dober mesec, ker prej nakup ni mogoč. Sicer sem pa že pisal temu tipu - za papirje, pa kako je z mašino (bat, ojnica,...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sem opazil en nov oglas, pa me zanima kaj mislite - gre za Kawasaki KMX 200. Pozna kdo to zadevo ??? Kako je z porabo, servisi,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!