Skoči na vsebino

Cagiva Mito


mrta3

Priporočene objave

Besedilo: Jure Urbančič

Cagiva Mito 125

Iščoč štiritakni agregat.

Največja tekmeca na prestolu 125-kubičnih, italijanskih športnikov sta Cagiva Mito 125 in Aprilia RS 125. Cagivino krovno podjetje MV Agusta se je odločilo, da je čas najti primeren, ekološko osveščen agregat za svojega paradnega konja. Ker to samodejno pomeni štiritaktni enovaljnik, se je iskanje pričelo izven domače hiše. Prvi potencialni ponudnik je nemško-malezijski MZ, ki že izdeluje primerne agregate. Zanimajo jih enovaljniki, ki odprti dosegajo moči okrog 28 KM. Zakonska omejitev s 15 KM seveda ostane.

vir:motomaija.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja za 4t je 28 dost velik pomoje.

recmoda je dost...

sam a bi dau svojo 35 2T :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupu sm Mitota 94 letnik pa ma 23kw pa me zanima kaj bi se dal nardit da bi pisal v prometni 11kw.??

Baje če bi ga hotu zapret bi me pršlo ful dnarja pa še u Kopr bi mogu it.??

Pa un prodajalc k sm kupu motor od njega je reku nej ga pelem 140km/h, a je mogoče zaprt k so mi rekl da bi mogu it velik več če ma 23kw.?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš met v prometni 11kw, moraš motor zablokerat (če že ni) in ga peljat v koper v Avto plus, kjer ti zmerijo moč in napišejo v homoligacijo. Je blo že govora o tem kar dost, tko da mal forum preišč pa boš še kej več zvedu.

Če ti gre pa motor 140 pa najbrš ni zablokeran, ker te letnike niso blokeral. Po vsej vrjetnosti maš pokvarjen izpušni ventil, pa je nekje na pol odprt. Lahko ga sam ročno odpreš, pa bo letu kot more, če je to narobe. Mogu bi ti it okol 180 po števcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej bomba motor stari. drgac pa a generalko ma? ker ce ti gre sam 140 je dobr mal po masini pobrskat. tko da jest ti priporocam da das generalko delat ce ti je se kej dnarja ostal. pa auspuh tut ni original ane ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je biu obnovljen (bat, cilinder, ploščice, zobniki, akumulator, obnovljene vilice in prebarvan).

Glede avspuha pa nimam pojma.

Kje pa je izpušni ventil? A je to elektronsko krmiljen al kako to deluje?

Kaj pravtena to da bi jst ta ventil zapru tok da bi motor šu okol 120km/h pa bi pol k bi ga pelu registrerat reku da je zablokeran na 11kw pa pol k ga bo dau na valerje bo vidu da gre sm 120km/h in bi mi pol napisu 11kw? Al mu tm tud kaže kok ma kw :hmm: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je biu obnovljen (bat, cilinder, ploščice, zobniki, akumulator, obnovljene vilice in prebarvan).

Glede avspuha pa nimam pojma.

Kje pa je izpušni ventil? A je to elektronsko krmiljen al kako to deluje?

Kaj pravtena to da bi jst ta ventil zapru tok da bi motor šu okol 120km/h pa bi pol k bi ga pelu registrerat reku da je zablokeran na 11kw pa pol k ga bo dau na valerje bo vidu da gre sm 120km/h in bi mi pol napisu 11kw? Al mu tm tud kaže kok ma kw :hmm: ?

na tehničnem motorja ne dajejo na valje da bi ti merli končno oz da bi ugotovili kolk kw ma...bi blo ql če bi koga poznal tam ko bi pelal registrirat... pa da bi ti napisal not 11kw ker drgač pa boš mel vlke stroške s tem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej tom je to, tm mu pokaže krivuljo navora in moči

Sepravi da mu pokaže kok ma kw?

Kaj pa če bi mu reku nej ga da na valje da bo un vidu da gre sm 120km/h?

Pa da mu rečem da ne najdem paperjev od homologacijeal pa kej tacga?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe ne bo tko lahko. on ti bo ze dau...sam bos mogu placat....ce pa nimas homologacije bos mogu pa isto placat za novo :fredy: :fredy:

itak ti pa to neb pomagal tut ce gre sam 120. ker je se vseen vec kot 0.16kW/kg

Popravljeno . Popravil mitofreak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, hitrost nima veze pri tem. On ti meri moč in navor, ne pa moči. Prva prestava in gas, da zmeri koliko moči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, hitrost nima veze pri tem. On ti meri moč in navor, ne pa moči. Prva prestava in gas, da zmeri koliko moči

Tega ne razumem. A si mislu napisat da hitrosti ne meri?

Zakva se more it pol u Koper če ti lohka na tehničnem moč zmeri?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk! danes sem z cagivo iz ceste dol letel!!!

se pelem v ovinek pa mi nasproti pride in **** penzijonist po moji strani ceste. Nisn mel druge izbire kot pa da sem 4m skočil dol iz ceste pa 50 metov dol po bregu. Hvala bogu me ni fuknilo, motoru ni nič. Mam pa zaj en problem! Noče več vžgat, samo vergla. Kaj mislite kaj je hin??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ko si ruknu, po tem ko si motor pobral, si ga lahko užgal?

Ker tko je men delal, ko mi je revež zaribu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk! danes sem z cagivo iz ceste dol letel!!!

se pelem v ovinek pa mi nasproti pride in **** penzijonist po moji strani ceste. Nisn mel druge izbire kot pa da sem 4m skočil dol iz ceste pa 50 metov dol po bregu. Hvala bogu me ni fuknilo, motoru ni nič. Mam pa zaj en problem! Noče več vžgat, samo vergla. Kaj mislite kaj je hin??

Bregu :eek: Kakšn breg pa je bil to? Pa se je pol penzjonist vsaj ustavil

Popravljeno . Popravil the stroj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ovi se je samo odpelal..jaz pa tam doli ležal 5 minut motor pa na meni.

Bom slikal kraj nezgode. Še zaj nea morn verjet da motoru ni nič. Ko pa sn na tla prleto pa sn mislo da mi bo prednje vilce v glavo zabrisalo.

Ps: Prvič sn z cestakom skočo :D

Popravljeno . Popravil Jimiboni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!