Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Gugo

Priporočene objave

ker z telefonom včasih posnamem kak video bi rabil en čimbolj simpl program za obrnit cel video za 90 stopinj brez da kaj uniči resolucijo. mam programe za obdelavo ampak če bi šlo samo rotate bi bilo fajn.

hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj mi int explorer vedno ko kliknem kakšen link stran odpre v malem kvadratku in moram potem vedno klikniti zgoraj desno na kvadrat da mi jo odpre čez cel ekran .prosim za pomoč ker stvar najeda ZEELOOOO

Nova_slika.bmp

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce mas odprt ksn drug iexplorer, ti vsak nov instance odpre v oknu.... ce ti pa vse odpre v oknu, pa zapri VSE iexplorer okna,,,magar resetirej komp, ce je slucajn kksn zmrznu. pa pol odpri se enkrat na novo. ce se ti odpre v oknu ga maximiras in bo tut vse naprej odpru maxinirano. thats it..

drugac pa ce ne dela, pa poisces IEXPLORE.exe pa kliknes z desno - properties - pa poisces nekje ene opcije - star maximized .... ali pac slovensk kokrkol je ze :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mas na namizju tisto default ikonco?

ta stvar se mi zdi da ni ikonca... tko da lahko probas to stvar zbrisat (lahko jo pol restioras iz control panela ce hoces), pa gres na C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe pa das send to desktop (create shortcut), kliknes na shortcut z desno - properties - shortcut zavihek - run...izberes maximized ...ali zazeni maximirano...

toj vse kar mi zdele pade na pamet :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa kdo ve :)

Mamo 3 televizije prklučene na siol tv, tale siol prejemnik ima 2x scart in 1x hdmi izhod, ok ena televizija ima hdmi vhod, super. Postavim tv, delajo vsi. Zvečer ugasnem vse tv-je. Zjutrej pridem zopet vse nažgem in delajo samo tista 2 ki sta priključena na scart, tisti ki je na hdmi, samo modro sveti, kot da ni signala. Če pa grem v meni siol prejemnika in dam tam restart, pa še enkrat pržgem prejemnik, pa dela vse. V bistvu dela z restartom, sam neda se mi vsakič resetirat tisto škatlo, kaj bi blo to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa kdo ve :)

Mamo 3 televizije prklučene na siol tv, tale siol prejemnik ima 2x scart in 1x hdmi izhod, ok ena televizija ima hdmi vhod, super. Postavim tv, delajo vsi. Zvečer ugasnem vse tv-je. Zjutrej pridem zopet vse nažgem in delajo samo tista 2 ki sta priključena na scart, tisti ki je na hdmi, samo modro sveti, kot da ni signala. Če pa grem v meni siol prejemnika in dam tam restart, pa še enkrat pržgem prejemnik, pa dela vse. V bistvu dela z restartom, sam neda se mi vsakič resetirat tisto škatlo, kaj bi blo to?

poizkusi najprej tistega ki je na HDMI-ju "preklopit" na drug "source" in potem nazaj na HDMI....seveda to naredi z daljincem in ne fizično....dostikrat zadeva pomaga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poizkusi najprej tistega ki je na HDMI-ju "preklopit" na drug "source" in potem nazaj na HDMI....seveda to naredi z daljincem in ne fizično....dostikrat zadeva pomaga

Ko sm postavil tv, sem samo vklopil hdmi kabel in je špilalo, nism nč nastavljal na "soursa", morm pogledat v papirje če kaj piše, sj to rabm na tv-ju nastavt?

Je pa zanimivo, ko resetiram sprejemnik mi dela na hdmi, ugasnem tv, pač za par sekund in ga prižgem nazaj, še vedno dela. Ko pa recimo probam prižgat tv nasledni dan, pa ne dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sm postavil tv, sem samo vklopil hdmi kabel in je špilalo, nism nč nastavljal na "soursa", morm pogledat v papirje če kaj piše, sj to rabm na tv-ju nastavt?

Je pa zanimivo, ko resetiram sprejemnik mi dela na hdmi, ugasnem tv, pač za par sekund in ga prižgem nazaj, še vedno dela. Ko pa recimo probam prižgat tv nasledni dan, pa ne dela.

normalno da je špilalo, saj je prižgan TV zaznal signal na HDMI in avtomatsko sam izbral vhod....tudi če ga ugasneš za par sekund bo ostalo isto, saj se kondenzatorji v TV-ju še ne izpraznijo.....

ponavadi če TV prižgeš za tv vmesnikom, TV ne preklopi.....če je pa TV prej prižgan in nato vklopiš tv vmesnik, pa avtomatsko vklopi.

Seveda je pa to tudi odvisno od modela televizije

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mogoče MS office 2003 moti pri delovanju MS office 2007, če sta oba hkrati na compu :?

Ali je potrebno imeti samo enega in drugega dati stran :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mogoče MS office 2003 moti pri delovanju MS office 2007, če sta oba hkrati na compu :?

Ali je potrebno imeti samo enega in drugega dati stran :?

Ne moti. Sicer pa - zakaj bi pa želel imeti oba nameščena - itak je back-compatible ?! :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne moti. Sicer pa - zakaj bi pa želel imeti oba nameščena - itak je back-compatible ?! :wacko:

Informativno me je zanimalo :trance_33_sleep: . Slišal pa sem tudi, da se med seboj kregata.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Informativno me je zanimalo :trance_33_sleep: . Slišal pa sem tudi, da se med seboj kregata.

Na šihtu sem imel glih to kombinacijo, ker nekaj časa nismo dobili aktivacije/licence itd. pa je vse laufalo. Tudi namestitev ni delala glih nekih problemov...

Drugač pa probaj- saj nimaš kaj zaj...t - kaj pa je najslabše, kar se lahko zgodi ?!. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj mi int explorer vedno ko kliknem kakšen link stran odpre v malem kvadratku in moram potem vedno klikniti zgoraj desno na kvadrat da mi jo odpre čez cel ekran .prosim za pomoč ker stvar najeda ZEELOOOO

Nova_slika.bmp

Nastavi , da ti nove strani odpira v istem oknu... internetne možnosti, pod zavihki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Notebook HP Compaq (AMD procesor, 3GB RAM, AHCI SATA driver, WiFi, LAN, ... ), Windows XP SP3.

Prva čudna stvar je, da Windowsi pokažejo samo 2,74GB RAM-a, ampak OK - s tem se nisem preveč obremenjeval.

Druga čudna stvar je bolj zanimiva - vsak drugi zagon se konča z BSOD, ki javi napako:

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

....

*** STOP: 0x00000050 (0x80097000,0x00000000,0x8053A8D3,0x00000000)

Ponovni zagon z izbiro 'Start Windows normally' deluje. Spet naslednji crkne, potem spet deluje, pa crkne, pa deluje, pa crkne, pa deluje, pa ...

V boot.ini so nastavljene naslednje opcije (to je instalacija dodala sama):

/nopmtimer /noexecute=optin /fastdetect

Da bi Windowsi pokazali 3 GB RAM-a, sem poskusil še z naslednijmi opcijami:

  • /PAE - s tem zagon ne uspe nikoli, javi pa isto (zgornjo) napako

  • /3GB - s tem zagon ne uspe nikoli, javi pa drugo napako:

    *** STOP: 0x0000007E (0xC00000005, 0xF602B2BB, 0xF656F010,0xF656ED0C

    *** ACPI.sys - Address F602B2BB base at F601900, DateStamp 480252b1

Da bi odpravil napako vsakega drugega zagona, sem poskusil odstraniti tudi ostale 'boot.ini' opcije, pa je bilo še slabše - zadeva se sploh ni zagnala...

Gonilniki so zadnji / najnovejši s HP-jevih strani, tudi XP-ji so poupdate-ani...

Predlogi?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danci, težko je tako odokativno kaj povedati. Ali si kaj spreminjal na sistemu preden se je to začelo dogajati - windows update, novi gonilniki, nov antivirus ali kaj podobnega? Ali lahko narediš windows restore na točko preden se je to začelo dogajati?

Drugače pa jaz ob prvih sumih, da je kaj narobe, naredim diagnostiko ram-a (memtest) in diska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danci, težko je tako odokativno kaj povedati. Ali si kaj spreminjal na sistemu preden se je to začelo dogajati - windows update, novi gonilniki, nov antivirus ali kaj podobnega? Ali lahko narediš windows restore na točko preden se je to začelo dogajati?

Ne, to je povsem nov PC in nova namestitev...

Edino, kar je pri postavitvi 'special', je to, da sem instalacijskemu CD-ju z N-Lite dodal gonilnik za AHCI - brez tega bi moral SATA nastavit na 'IDE' mode, kar pa naj ne bi bilo performančno optimalno...

Drugače pa jaz ob prvih sumih, da je kaj narobe, naredim diagnostiko ram-a (memtest) in diska.

Memtest86+ sem že dal skozi, pa ni našel nobenih napak...

Sem pa pravkar poskusil še dve stvari - naložil sem še zadnjo stvar od HP-ja, ki je prej nisem - 'System Default Settings for Microsoft Windows 2000/XP'. V podrobnejšem opisu piše:

še

This package contains a program that enables users to restore the default Power Management Settings in the registry for the supperted notebook models and operating systems'.

Po tem je ene 4-5x šlo normalno zagnat in ko sem že mislil, da je to to in ravno, ko sem odstranil dodatne 'boot.ini' vnose, je spet zabljuzil...

Nato sem poskusil še z opcijo /MAXMEM 2048 - in zdaj zadeva 'kao' dela - rebootal sem ga že vsaj 15x in (še) ni zabljuzil.

Vseeno pa se mi zdi 'škoda' imeti 1GB RAM-a popolnoma neuporabljen. Kako bi se lotil tega?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danči sicer ne vem kakšno grafično kartico imaš v računalniku, mislim pa, da grafična kartica uporablja sistemski pomnilnik (verjetno 265 MB ram-a), zato ti napiše samo 2,74 GB ram-a.

Notebook HP Compaq (AMD procesor, 3GB RAM, AHCI SATA driver, WiFi, LAN, ... ), Windows XP SP3.

Prva čudna stvar je, da Windowsi pokažejo samo 2,74GB RAM-a, ampak OK - s tem se nisem preveč obremenjeval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ta laptop/mamaplata drugače podpira več kot 2Gb ram-a?

Sem nazadnje inštaliral LastXP 17.2.2 na HP-ja DV9410US in je šlo brez težav, nobene moje custom verzije XP-jev mi ni bilo treba delati z nLite. Na koncu je bilo potrebno sneti nekaj gonilnikov od HP-ja in potem je zadeva delovala 100%.

Ali lahko napišeš oznako modela?

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Notebook HP Compaq (AMD procesor, 3GB RAM, AHCI SATA driver, WiFi, LAN, ... ), Windows XP SP3.

Prva čudna stvar je, da Windowsi pokažejo samo 2,74GB RAM-a, ampak OK - s tem se nisem preveč obremenjeval.

Danči sicer ne vem kakšno grafično kartico imaš v računalniku, mislim pa, da grafična kartica uporablja sistemski pomnilnik (verjetno 265 MB ram-a), zato ti napiše samo 2,74 GB ram-a.

Da,256M shared memory je vzrok.

Drugo pa diši po faulty modulu. Reklamirat module. Burn in test verjetn tudi ni nič pokazal, a ?! Če je zadeva ganz nova pa se itak sam nimaš kaj ukvarjat.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danči sicer ne vem kakšno grafično kartico imaš v računalniku, mislim pa, da grafična kartica uporablja sistemski pomnilnik (verjetno 265 MB ram-a), zato ti napiše samo 2,74 GB ram-a.

Grafična je ATI Radeon HD 3200 - to z RAM-om je seveda možno, a sem nekako bil prepričan, da spada 'Radeon' serija med 'boljše' grafične kartice, ki imajo svoj RAM...

Pa ta laptop/mamaplata drugače podpira več kot 2Gb ram-a?

Sem nazadnje inštaliral LastXP 17.2.2 na HP-ja DV9410US in je šlo brez težav, nobene moje custom verzije XP-jev mi ni bilo treba delati z nLite. Na koncu je bilo potrebno sneti nekaj gonilnikov od HP-ja in potem je zadeva delovala 100%.

Ali lahko napišeš oznako modela?

HP Compaq 6735s - 3GB RAMa je bilo že 'tovarniško' vgrajeno. Podpiral pa naj bi do 8GB.

Windows XP v osnovi nimajo AHCI driverja in moraš BIOS nastavit na 'IDE', namestit XP-je, instalirat AHCI in potem šarit po registry-u, da stvar 'obrneš' na AHCI.

Ali pa z N-Liteom dodaš AHCI gonilnik na instalacijski CD...

Seveda bi lahko poskusil še namestitev na 'IDE'... :slap:

Da,256M shared memory je vzrok.

Drugo pa diši po faulty modulu. Reklamirat module. Burn in test verjetn tudi ni nič pokazal, a ?! Če je zadeva ganz nova pa se itak sam nimaš kaj ukvarjat.. ;)

Ganz nova je žal brez OS-a. Kako zdaj 'dokazati', da je kriv slab modul in ne Microsoft (ali kak driver), če drugi testi (memtest86 ipd.) tega ne potrdijo? :hmm:

Skratka - zdaj sem RAM omejil na 2560MB in zaenkrat še kar dela...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!