Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Gugo

Priporočene objave

HP Compaq 6735s - 3GB RAMa je bilo že 'tovarniško' vgrajeno. Podpiral pa naj bi do 8GB.

Windows XP v osnovi nimajo AHCI driverja in moraš BIOS nastavit na 'IDE', namestit XP-je, instalirat AHCI in potem šarit po registry-u, da stvar 'obrneš' na AHCI.

Ali pa z N-Liteom dodaš AHCI gonilnik na instalacijski CD...

Seveda bi lahko poskusil še namestitev na 'IDE'... :slap:

Prav imaš, podpira vsaj 4Gb po podatkih na HP strani.

Dolgo nazaj sem tudi sam gledal, da bi dal XP-je na moj laptop (tudi DV9410US), ker mi Vista nikakor ni dišala pa sem zaradi vseh teh napisov o manjkajočih gonilnikih pa nLite pa komplikacije itn. pustil tako kot je (lenoba je hudič). Nazadnje pa je kolegu na takšni mašini šel grafični čip in smo zamenjali matično, potem sem pa poskusno probal dati gor LastXP in je vse šlo kot po maslu. Mrežno kartico je tudi prepoznal in sem po inštalaciji lepo naredil vse updejte + downloadal wireless in še ene driverje. Kolikor vem mu mašina še vedno deluje BP.

Burn-in-test je pa fajna zadeva, nisem vedel zanjo. Hvala Piksna.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danči, koliko sem gledal na tem LINKU uporablja ta grafična pomnilnik računalnika, če ima kaj svojega pa ne vem.

Tudi tiste grafične kartice, ki imajo svoj ram pa imajo možnost uporabe še skupnega pomnilnika. Ponavadi se da ta shared memory nastavljat v biosu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm... Ta zadeva je vedno bolj čudna.

Zdaj imam v BOOT.INI dva zapisa z različnimi opcijami:

[boot loader]
timeout=5
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional MaxMem 2805" /noexecute=optin /usepmtimer /fastdetect /maxmem 2805

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /usepmtimer /fastdetect

Pri prvem omejim RAM na 2805MB (2,74 * 1024), pri drugem pa ne. Ostale opcije so bile dodane avtomatsko ob instalaciji...

Z omejitvijo spomina se XP-ji zbootajo brez težav vsakič, brez omejitve pa samo vsakič drugič. Vendar - kot da že to samo po sebi ni dovolj čudno - če drugo vrstico (tisto brez omejitve) zbrišem iz BOOT.INI, se XP-ji tudi z omejitvijo ne bootajo več normalno, ampak samo vsakič drugič. :unsure:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ganz nova je žal brez OS-a. Kako zdaj 'dokazati', da je kriv slab modul in ne Microsoft (ali kak driver), če drugi testi (memtest86 ipd.) tega ne potrdijo? :hmm:

Skratka - zdaj sem RAM omejil na 2560MB in zaenkrat še kar dela...

D.

Saj ni važno. Lahko bi imel gor pa linux al pa karkol. zadeva mora laufat. Nimaš kaj dokazovat. Prižgeš in počakaš.

Hmmm... Ta zadeva je vedno bolj čudna.

Zdaj imam v BOOT.INI dva zapisa z različnimi opcijami:

[boot loader]
timeout=5
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional MaxMem 2805" /noexecute=optin /usepmtimer /fastdetect /maxmem 2805

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /usepmtimer /fastdetect

Pri prvem omejim RAM na 2805MB (2,74 * 1024), pri drugem pa ne. Ostale opcije so bile dodane avtomatsko ob instalaciji...

Z omejitvijo spomina se XP-ji zbootajo brez težav vsakič, brez omejitve pa samo vsakič drugič. Vendar - kot da že to samo po sebi ni dovolj čudno - če drugo vrstico (tisto brez omejitve) zbrišem iz BOOT.INI, se XP-ji tudi z omejitvijo ne bootajo več normalno, ampak samo vsakič drugič. :unsure:

D.

Ko se ti zbootajo uspešno (vsakič drugič) itak sistem laufa v nekakšnem reduciranem režimu in ti ne laufa full capability, zato tud verjetn ne občutiš tega faulta okol 3G.

Lahko, da je na modulu crknila zadnja banka/naslovi al pa bridge (!?) ne naslovi prav zadnjih naslovov proti 3GB. Si probal s kakšnim bootable linuxom ? Najbolj simpl bi itak blo, da zamenjaš ram modul, pa ~10x rebootaš, sicer pa so opcije le take peš poti...

Kaj pa če gor vržeš w2k pa probaš glede, da imaš elan/veselje ?? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo....

pri tastari samsungovi televizji sm anteno lepo prklopu na sonyjev videorekorder potem pa iz videorekorderja naprej signal na TV. use kul slika je dela tudi videorekorder. zakaj LG-jev LCD ne zazna ob isti povezavi videorekorderja? rabim še kak dodaten kabel za povezavo med LG-jem in sony videorekorderjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj ni važno. Lahko bi imel gor pa linux al pa karkol. zadeva mora laufat. Nimaš kaj dokazovat. Prižgeš in počakaš.

To je bil naslednji planiran korak - Linux gor pa če bodo kakšne težave, gremo v reklamacijo... Vendar... (beri spodaj)

Ko se ti zbootajo uspešno (vsakič drugič) itak sistem laufa v nekakšnem reduciranem režimu in ti ne laufa full capability, zato tud verjetn ne občutiš tega faulta okol 3G.

Tam sicer vedno izberem 'Start Windows normally', kar (po moji Linux logiki) ne bi smel bit reduciran režim...

Lahko, da je na modulu crknila zadnja banka/naslovi al pa bridge (!?) ne naslovi prav zadnjih naslovov proti 3GB. Si probal s kakšnim bootable linuxom ? Najbolj simpl bi itak blo, da zamenjaš ram modul, pa ~10x rebootaš, sicer pa so opcije le take peš poti...

Ma ja, saj vem kak to gre. Samo sem do zdaj imel zelo dobre rezultate z memtest86 (ali novejšo + varianto) in zaenkrat še nisem podvomil v rezultat.

Kaj pa če gor vržeš w2k pa probaš glede, da imaš elan/veselje ?? :rolleyes:

Ja, za test bi lahko poskusil tudi to.

Vendar mislim, da ne bo potrebno...

Ugotovil sem namreč nekaj precej bizarnega - težava se dogaja samo in izključno, če ima BOOT.INI datoteka manj kot 12 vrstic!

Če datoteko napolnim s praznimi vrsticami, tako da ima 12 (ali več) vrstic, stvar dela b.p. tudi brez /maxmem opcije.

1 [boot loader]
2 timeout=5
3 default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
4 [operating systems]
5 multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /usepmtimer /fastdetect
6
7
8
9
10
11
12

Številke vrstic sem dodal jaz, drugače se pri objavi ne vidi praznih vrstic...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo....

pri tastari samsungovi televizji sm anteno lepo prklopu na sonyjev videorekorder potem pa iz videorekorderja naprej signal na TV. use kul slika je dela tudi videorekorder. zakaj LG-jev LCD ne zazna ob isti povezavi videorekorderja? rabim še kak dodaten kabel za povezavo med LG-jem in sony videorekorderjem?

Ker ti teve ne pogrunta, da imaš na antenskem priključku dva modulirana signala oz. je narejeno, da po antenskem priključku pride le (1) antenski signal.

Ponucaj SCART.

To je bil naslednji planiran korak - Linux gor pa če bodo kakšne težave, gremo v reklamacijo... Vendar... (beri spodaj)

Tam sicer vedno izberem 'Start Windows normally', kar (po moji Linux logiki) ne bi smel bit reduciran režim...

Ma ja, saj vem kak to gre. Samo sem do zdaj imel zelo dobre rezultate z memtest86 (ali novejšo + varianto) in zaenkrat še nisem podvomil v rezultat.

Ugotovil sem namreč nekaj precej bizarnega - težava se dogaja samo in izključno, če ima BOOT.INI datoteka manj kot 12 vrstic!

Če datoteko napolnim s praznimi vrsticami, tako da ima 12 (ali več) vrstic, stvar dela b.p. tudi brez /maxmem opcije.

D.

T.i. reduciran režim ni enako "safe start" niti Start normally,... Jaz sem se velikokrat srečal s stem, da se po recoveryju/zajebu ipd. + nato 1. startu ni dalo editirat/nastavljat/.... nekaterih opcij prav zarad kakor bi rekel "in-beetween" stejta. Pol pa restart in si spet na trdih tleh.

O rešitvi: WTF ?! :hmm:

BTW: -škoda, da se boot.ini ne konča z "/END" al pa da bi ga kako zakomentiral... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

T.i. reduciran režim ni enako "safe start" niti Start normally,... Jaz sem se velikokrat srečal s stem, da se po recoveryju/zajebu ipd. + nato 1. startu ni dalo editirat/nastavljat/.... nekaterih opcij prav zarad kakor bi rekel "in-beetween" stejta. Pol pa restart in si spet na trdih tleh.

Uhhhh... Winblowz. :rolleyes:

O rešitvi: WTF ?! :hmm:

Hehe, točno to sem si mislil tudi jaz.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo....

pri tastari samsungovi televizji sm anteno lepo prklopu na sonyjev videorekorder potem pa iz videorekorderja naprej signal na TV. use kul slika je dela tudi videorekorder. zakaj LG-jev LCD ne zazna ob isti povezavi videorekorderja? rabim še kak dodaten kabel za povezavo med LG-jem in sony videorekorderjem?

Saj preko antene ga ne more zaznat, zato rabiš SCART.

Včasih so videorekorderji imeli modulator, ki je ponavadi oddajal signal na kanalu 36. Če nisi imel SCART priključka, si tako en program nastavil na 36 in si videorekorder lahko gledal na tem programu.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uhhhh... Winblowz. :rolleyes:

Hehe, točno to sem si mislil tudi jaz.

D.

Sem hotel že včeraj napisati tako kot je Piksna napisal danes. Če imaš čas in veselje, naredi par particij pa si res daj gor kakšno non-nLite predelano verzijo XP-jev ali Linux. Morda je kaj narobe s to inštalacijo, ki jo ti uporabljaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ene matične plošče ga imajo kot del BIOS-a, je del zagona pri npr. Ubuntu linuxu 8.1x ali pa kot del kakšnega medija iz katerega se zažene pred operacijskim sistemom (USB, CD, DVD). Jaz uporabljam tistega iz Hiren's boot CD-ja. Ko ga zaženeš, začne s pisanjem in odčitavanjem zapisov v RAM in tako preverja ali je RAM brezhiben, če naleti na napake ti to jasno pokaže z rdečimi napisi. Celoten test pa traja kar nekaj časa čeprav iz prakse lahko rečem, da je pri defektnih RAM-ih vedno relativno hitro pokazal napako.

post-1019-1237499733_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim kupil dvd player http://www.bigbang.si/slika/predvalaniki-s...vd-predvajalnik

problem je pa sledeči:

ko prklopim prenosni disk prek USB-ja na dvd mi zazna samo .avi filme in niti enega dvd format filma.

v dvd formatu je ponavadi več datotek... bi mogoče mogel prej nekak naret neko sliko, al burnat na cd, al je problem mogoče kje drugje?

se da to tak naredit da bo špilalo normalno al je bolš če nesem nazaj pa vzamem kaj drugega na kerem bo špilalo vseskup?

(če treba zapečt al naret sliko mi prosim še svetujte kateri program naj uporabim)

hvala za pomoč vnaprej!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je pa sledeči:

ko prklopim prenosni disk prek USB-ja na dvd mi zazna samo .avi filme in niti enega dvd format filma.

v dvd formatu je ponavadi več datotek...

dvd diski imajo več datotek in moreš spečt DVD da ga bo prepoznalo kot dvd. nekateri PC playerji sicer to prepoznajo ampak očitno tvoj predvajalnik ne. lahko spečeš z nerotom ali čem podobnim.

ista fora kot iso file ki ga player ne prepozna, ko pa se zapeče je film

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstaja način, da se podnapisi zapečejo/združijo direktno v/z filmom, ko maš ločeni datoteki, ker xbox 360 ne prebavlja podnapisov, ki so posebej zraven filma :unsure: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kje naštimam v FF3, da se mi avtomatsko prijavi na forum in take stvari?

Ker tudi če dam tam kljukco zapomni se me nič ne pomaga. Vedno moram vpisati up. ime in geslo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang: :headbang: :headbang:

Kje lahko spremenim nastavitev, da me ne morijo več tale obvestila

post-5391-1238171682_thumb.png

za skriptna okna. Se mi zdi, da sem že vse nastavitve v Varnosti, ki se tičejo skriptnih oken sprobal, pa še vedno nič :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bi pa nekej rabu.... v firmi rabjo za eno zadevo met na racunalniku priklopleno ps2 tipkovnco. samo priklopena more bit, ni ne dela, samo tam stoji.

a se da narest karkol da te tipkovnce ne bi blo vec treba met gor, magar nekej na kablu, da bi racunalnik se zmerej mislu da je tipkovnca gor?

nekej podobnega temu samo za ps2 konektor :)

:beer:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo vprašam mimogrede...

Je mogoče kdo registriran in ima invite za spletno stran https://www.racing-underground.com/, kjer se da dobiti mnogo torrentov od motogp, superbike, formula1. :naughty:

Če ima kdo invite bi ga zelo lepo prosil, če mi ga lahko pošlje... :unsure:

Jaz sem registriran, ne vem pa, o kakšnem 'invite' govoriš...

Ko prideš na 'Racing Underground' preprosto klikni na 'Create a Racing Underground account' in si ustvari svoj račun.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang: :headbang: :headbang:

Kje lahko spremenim nastavitev, da me ne morijo več tale obvestila

za skriptna okna. Se mi zdi, da sem že vse nastavitve v Varnosti, ki se tičejo skriptnih oken sprobal, pa še vedno nič :headbang: :headbang: :headbang:

Čisto izklopiš tam spodi,ko je narisana ena očka ali pa zeleno šiba!Sam jz ne bi ker pol ti naprimer na mobile-de nameče stvari gor.Tako,da samo na to okence klikneš in dovoliš,da ti MS vse prikazuje

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!