Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Problemi....

Kupil sem TV-tuner kartico, vse dela lepo razen zvoka. Mišljeno je da bi povezal tuner z zvočno kartico s posebnim kablom (AUX-in/out mislim da se temu reče),

vendar moja integrirana zvočna kartica tega vhoda nima :(

Zanima me če kdo ve za način kako bi zvok šel direktno prek PCI, lahko pa tudi kakšno drugo rešitev.

Hvala za pomoč.

Popravljeno . Popravil sladkor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problemi....

Kupil sem TV-tuner kartico, vse dela lepo razen zvoka. Mišljeno je da bi povezal tuner z zvočno kartico s posebnim kablom (AUX-in/out mislim da se temu reče),

vendar moja integrirana zvočna kartica tega vhoda nima :(

Zanima me če kdo ve za način kako bi zvok šel direktno prek PCI, lahko pa tudi kakšno drugo rešitev.

Hvala za pomoč.

:hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

PC....audio IN

TV-tuner.....audio AUT

Poveži z stereo jack pa bo......sicer pa imaš v navodilih TV-tunerja sigurno opisan tvoj problem...samo prebrat je treba B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

PC....audio IN

TV-tuner.....audio AUT

Poveži z stereo jack pa bo......sicer pa imaš v navodilih TV-tunerja sigurno opisan tvoj problem...samo prebrat je treba B) B)

Najbrž nisem čist jasno povedu...

To z stereo in/out bi še šlo...hudič je v tem ker moj tuner tega nima. Mišljeno je da da AUX konektor (ploščat, včasih sem ga imel priklopjenega iz CD-ROMa na grafično kartico in je potem deloval kot samostojen predvajalnik) priklopiš direktno na zvočno kartico. Ker pa moja zvočna kartica nima vhoda AUX ne dobim niti piska iz tunerja.

Verjetno bo rešitev kar menjava v trgovini torej.... :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poveži s CD in na plati... ga ima sigurno. Sicer pa lahko vežeš tudi na front mic in, ampak bo zadeva mono. Lahko si pa še narediš kabel iz tv tunerja na mini jack in povežeš na zunanji line-in na zadnji strani od zvočne. Poglej si malo pinoute v knjigici od plate. Front audio konektor gre nekako takole:

mic-in ground

mic-pwr nekej neuporabnega

R out R return

nič pametnega brez pina

L out L return

se pravi L in R kanal (skrajno levi in skrajno desni od audio kabla (CD/tv tuner) kontakt povežeš v enega in na mic-in, srednje (dva) skupej in povežeš na ground.

Sicer ima pa plata skor 100% cd-in, pa poveži tja. So pa tudi že PCI zvočne tok pocen, pa (skoraj) vse imajo vsaj CD in.

Pa skor ziher se da tudi audio speljat prek PCI brez kablovja.... RTFM. :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo, imam preko routerja povezani dve masini na internet, pa me zanima kako lahko omejim hitrost gor in dol eni od masin? se to sploh da na ruterju nastavit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz kakih razlogov ti lahko mrežno na plati skuri ali nekaj okoli nje, da smo se nekaj dni mučili z dostopom do neta, dokler nisem kupil PCI mrežne in sedajse lahko :angry2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz kakih razlogov ti lahko mrežno na plati skuri ali nekaj okoli nje, da smo se nekaj dni mučili z dostopom do neta, dokler nisem kupil PCI mrežne in sedajse lahko :angry2:

nihanja napetosti v kabelskih inštalacijah ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno bo treba še bolj vestno vlečt kable ven iz doz kot pri dial upu. Sicer sem v petek zjutraj ko je treskalo potegnil ven in do takrat je delalo normalno, samo je potem brat nekaj šaril po PC čez vikend in kaj se je takrat dogajalo :? (najprej krivda na ponudnika ADSL, potem ko "smo" ugotovili da linija je iskanje morebitnih virusov in podobne golazni, potem vse mogoče okorg mrežne in ostalih povezav in na koncu je ostal samo še format C in še prej nabava PCI mrežne, ki je takoj rešila težavo. Mater ji :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

format C dajte drugič čisto na koncu ... mrežna kartica bi morala biti takoj za preverjanjem provajderja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz kakih razlogov ti lahko mrežno na plati skuri ali nekaj okoli nje, da smo se nekaj dni mučili z dostopom do neta, dokler nisem kupil PCI mrežne in sedajse lahko :angry2:

Déšava se...

( shit happens..)

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej sem imel XP home, sedal XP profi. Imam eno vprašanje :yes: ko hočem gledat film na TV+ Monitor, ne morem nastaviti klona, ampak samo eno ali drugo? Je kje kakšna kljukica, ki sem jo pozabil ali preveč obkljukal! Zdaj moram vedno prestavljati sem ter tja. Podnapisi so celo tu in tam(tv) samo slike ni. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst tud nisem najdu te nastavitve na XPjih, samo extend desktop. Lahko pa nastaviš na nastavitvah svoje grafične.

Pri Atijevih je tako:

post-4351-1140896728_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prej sem imel XP home, sedal XP profi. Imam eno vprašanje :yes: ko hočem gledat film na TV+ Monitor, ne morem nastaviti klona, ampak samo eno ali drugo? Je kje kakšna kljukica, ki sem jo pozabil ali preveč obkljukal! Zdaj moram vedno prestavljati sem ter tja. Podnapisi so celo tu in tam(tv) samo slike ni. Lp

All you need

http://tvtool.info/index_e.htm

:OK:

LP, El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako se pri zagonu računalnika izognem potrditvi z enter tipko.Želel bi da se računalnik sam zažene .LP marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadzorna plošča -> uporabniki -> potem pa ne vem čisto točno, tam je treba mal pobrskat po nastavitvah. Seveda mora biti uporabnik samo eden in ne sme imeti gesla.

Ena varijanta je pa ta, da se ti na začetku odpre okence, ki ima na strani ikono dveh računalnikov (nekaj takega). V tem primeru je treba spremeniti nekaj v nastavitvah za omrežje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam problem: Dubu sm en star računalnik, ga prižgau, je vse delal normalno, pol sm pa računalnik ugasnu in čez 3 ure še enkrt pržgau pa sploh ni hotl zagnat monitorja :? monitor je v stand by stanju, mašina pa laufa in nikakor ne morem prižgati monitorja! Z monitorjem ni nič narobem ker sem preveriu na drugem računalniku, tko da bi moglo bit nekaj narobe z računalnikom. Zamenju sem tudi grafično kartico, tko da tudi to ne more bit problem!

se komu kaj sanja, kaj bi bilo narobe :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam problem: Dubu sm en star računalnik, ga prižgau, je vse delal normalno, pol sm pa računalnik ugasnu in čez 3 ure še enkrt pržgau pa sploh ni hotl zagnat monitorja :? monitor je v stand by stanju, mašina pa laufa in nikakor ne morem prižgati monitorja! Z monitorjem ni nič narobem ker sem preveriu na drugem računalniku, tko da bi moglo bit nekaj narobe z računalnikom. Zamenju sem tudi grafično kartico, tko da tudi to ne more bit problem!

se komu kaj sanja, kaj bi bilo narobe :unsure:

ce ni graficna in ce ni monitor, potem je lahko samo se kabel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa imaš kakšne smeti v reži za grafično ali pa ni dovolj trdno vstavljena. Se zgodi :)

smeti ni, ker sem vse reže presesal, grafična pa je tudi trdno vstavljena...

Si probal z drugim monitorjem na tem računalniku? :)

Ja sm probal, pa se tudi ta monitor ni hotel prižgat :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Mogoče je kdo dal power saver na nulo, pa se takoj ugasne.

2. Hitrost osveževanja ali pa sama resolucija je prevelika in monitor ne dohaja. (ob štartu pojdi na varni zagon in probaj popravit, sam ne vem, če se da. Sicer pa vzami boljši monitor in zmanšaj resolucijo.

3. Tudi s kablom je lahko kaj narobe. Včasih se kakšen pin zvije. Poglej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!