Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Evo, spet jaz težim... :whistle: Očitno računalnik ve, da se počasi uradno poslavljam od njega, pa skozi nekaj teži... :lol1:

Skratka takole... konfiguracija WinSux Home, Pentium 4 2,53, 512 MB RAM, ATI Radeon 9000 Mobility, 60 GB disk (9 GB prosto), ena particija.

Problem je v tem, da mi je vse kar naenkrat grozno počasi začelo delati... internet dela normalno, programi se pa dolgo zaganjajo in vmes tudi vse počasi dela. Včasih mogoče manj, včasih pa več. Velikokrat (praktično venomer) se poleg miškinega kurzorja vklaplja peščena ura (sekunda dve gori, potem neha za 2 sekundi, pa se spet vklopi itd.), kar mi daje slutiti, da se v ozadju stalno nekaj dogaja in zmanjšuje hitrost. Trenutno sem z Registry Mechanical spucat registre, čaka pa me še najbrž kaj drugega. Zanima me, če mi kdo zna povedati, kako naj pogledam, kateri proces se odvija v ozadju in da ga prekinem oz. eliminiram?!

Hvala!

Lej....u soboto si itaq ZAHINAVU, pa zato zdej lepo prit do "carja" pa bo pogledu, kwa se da nares!

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej....u soboto si itaq ZAHINAVU, pa zato zdej lepo prit do "carja" pa bo pogledu, kwa se da nares!

:blink: :blink: :blink:

A ni to soboto?! :hmm: :hmm: :hmm: Pa ne mi rečt, da sem zajebou... :cry: Ma fak, no...

V glavnem: nekaj boljše stanje je... še malo pucam in rešujem.. če pa res ne bo tako, kot bi želel, pa se oglasim... ;) Če pa imaš kakšnega jokerja v rokavu... pa se vseeno priporočam po netu... :whistle: .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: :blink: :blink:

A ni to soboto?! :hmm: :hmm: :hmm: Pa ne mi rečt, da sem zajebou... :cry: Ma fak, no...

V glavnem: nekaj boljše stanje je... še malo pucam in rešujem.. če pa res ne bo tako, kot bi želel, pa se oglasim... ;) Če pa imaš kakšnega jokerja v rokavu... pa se vseeno priporočam po netu... :whistle: .)

Pa ne moram ti ja to po netu pogledat.....prnes.....pa da en kup piratske programske opreme gor zmecm....pol bo pa zihr delal....

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne moram ti ja to po netu pogledat.....prnes.....pa da en kup piratske programske opreme gor zmecm....pol bo pa zihr delal....

EEEmmmm.... ma pridem enkrat mimo... kar tako... na sok... .) zdajle sem ravno končal s "hišnim" čiščenjem... System Mechanic je naredil male čudeže... :grim Računalnik spet skoraj normalno diha... :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EEEmmmm.... ma pridem enkrat mimo... kar tako... na sok... .) zdajle sem ravno končal s "hišnim" čiščenjem... System Mechanic je naredil male čudeže... :grim Računalnik spet skoraj normalno diha... :yea2:

Pa še enkrat tegale zažen pa bo..... :worship:

Tule:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj mi je grafična začela neke probleme delat, kar iz čistega mira so se mi po ekranu pokazali neki rdeči 'zmazki' sem pol takoj hitro ugasnil, ker sem mislil, da je ventilator crknil in se pregreva, vendar ventilator dela ok, zmazki pa se pojavijo že takoj ko prižgem računalnik.....ali je grafa spustila 'dušo' in jo bo treba v koš vrečt :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj mi je grafična začela neke probleme delat, kar iz čistega mira so se mi po ekranu pokazali neki rdeči 'zmazki' sem pol takoj hitro ugasnil, ker sem mislil, da je ventilator crknil in se pregreva, vendar ventilator dela ok, zmazki pa se pojavijo že takoj ko prižgem računalnik.....ali je grafa spustila 'dušo' in jo bo treba v koš vrečt :hmm:

Si probal monitor prestavit/odstranit kake zvočnike malo dlje stran? Meni je rdeče fleke delalo na analognem monitorju, ko je bil preveč blizu monitorja postavljen močan magnet (zvočnik)... Bilo je, kot bi se rdeča barva razlivala od vogala proti notranjosti ...

Verjetno pa to za kak LCD ne velja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napiš kakšno grafično imaš...

Aja pa nared še posnetek namizja, da se vid kake so pike. Ti jih riše v 2d in 3d načinu?

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, tale radeon ma pa kr probleme s tem, crkujejo vsi povrsti in Ati se tega zaveda. Zasral so, ko so dal serijsko premejhen hladilniček gor in pol se grafa pregreva, s časom se pa začne :). Mel sem 3 take grafe, od tega je ena šla v večni spanec, eno sem zrihtu, eno pa še rihtam.

Zdej pomagal bi če bi prilepu posnetek namizja, pa eno v igrci, če so črte, pikce al karkol že fiksni, pol še ne znam zrihtat, če se pa čist naklučno pojavljajo, pa še obstaja možnost.

Tole stran poglej. Pol pa če maš kaki multimeter, volt meter, al pa kolega ki ga ma, zmeri napetosti. To narediš tko da daš eno tisto sponkico (ajt rečmo črne barve) na ohišje, tko da se dotika železa, z drugo (rdečo) pa se dotakni točk, ki so na sliki označene z zeleno puščico.

Napetost, ki ponavadi nagaja je Vref, optimalno naj bi bila 1.45v, če je pa pod 1.4v, maš zato pikce. Kako se zrihta, maš pa tud na tisti strani, en potenciometer se gor naspajka, kdor zna spajkat bo to znal, je vse lepo napisan pa narisan na strani.

Lahko da pride do odstopanja pri kateri drugi voltaži, ti vse na strani piše kolk mora bit, tam kjer pride do odstopanj pač daš potenciometer.

Zdej če pa nikjer ni odstopanj, nekaterim pomaga še izbolšano hlajenje. Tud če so pikce naklučne, običajno to pomaga.

Če bom pa še kej zgruntov bom pa napisov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolenc gor mam oni hladilnik kot si ga ti priporočal....Artic cooling VGA silencer rev 3, al nekaj takega, tako da mislim da ni problem v hladilniku, saj dela BP :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, novo odkritje, očitno ni hladilnik kriv za to da kartice krepajo :). Na tej strani so tud pisali o tem, kot sem že reku je precej pogost pojav, tud še dvema znancema je tko crkenla ta grafična.

Za hlajenje maš poskrbljeno, tko da probej še voltaže zmerit, če ne bo nobenih odstopanj je pa žal grafična defektna. Pri eni moji je pomagal dvig Vref, pri tej, ki jo imam trenutno pa nobena voltaža ne pomaga.

Aja še neki sem se spomnu :). Probaj odvit grafično, jst uporabljam Atitool. S tem da glej da pri ramih ne greš pod 300mhz, ker se popači slika.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj računalnik ni zmožen predvajati filmov (celeron 800, 256 MB rama, XP pro), čeprav mi je pod W2000 delal perfektno, mi pa krajše nekaj minutne zadeve kljub temu delujejo. Zdaj sicer ne bom ugotavljal zakaj mi je poraba procesorske moči tako visoka, da ni zmožen pognati filmov, zato bi rad zrihtal enega od linux playerjev na USB. Torej:

- ali je mogoče zrihtati Movix2 ali GeeXboX na USB ključ in pognati računalnik, da bi poganjal iz USBjčka

- kako se zrihta, da računalnik prepozna USB preden naloži windowse iz harddiska

- ali je mogoče samo skopirati movix2 ali GeeXboX iz CDja na USB, ker kolikor vem, sem za CD snel image iz neta ter ga zapekel na CD in dvomim, da bi zgolj copy paste iz CD na USB deloval,

Mogoče kaka druga možnost za počiščenje XPjev, da bi računalnik končno predvajal filme - ker nisem ravno neki jaki računalničar, bi prosil za preproste nasvete

Hvala

:fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kater player filmov pa imaš? Ker eni so kar strojno požrešni.

mplayer classic, VLC player, BS player, Media Player, (pa še en, katerega sem pozabil ime) - ni problem v playerjih, ampak po nekje v XPjih, ker je v w2000 vse delalo super, v XP pa včasih nabija porabo sploh explorer.exe, svchost.exe in še neke podobne zadeve. Nazaj na W2000 ne grem zaradi mreže - 2000 mi ni pokazalo na mreži, zato nisem mogel share-at fajle. Filme in nadaljevanke mi ne špila nikakor, par minutne spote še nekak, čeprav bi morali tud filmi laufat normalno.

XPje SP2 sem že nekajkrat reinštaliral (format diska), tud v SP1 je bil ta problem. Verjetno je computer neki levi, ampak ga še ne grem menjat za novejšo zadevo.

Probal bi narediti neke vrste LiveUSB (v stilu LiveCD), s katerega bi poganjal movix2. Any idea? Sicer pa me bolj skrbi, da je na compu prestar BIOS, da bi omogočal zagon za USB.

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vseh proizvajalcih, ampak samo 9800 pro serija.

bemti mam smolo :angry: ....sicer pa navijal nisem nič, tako da to ne pride v poštev.....glede merjenja voltaže, pa sam nimam kaj packat, ker nimam pojma o teh zadevah, edino če najdem koga, da mi to zmeri :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje. Imam tiskanik Canon i350 in danes sem hotel printati nekaj in ko v Wordu kliknem na ikono za printat, mi javlja napako, da verjerno tiskalnik ni priključen v usb, čeprav je :? . Pa sem že probal tiskalnik izključit in ponovno vključit v usb, pa nič. Včeraj sem na novo naložil drivere in je delal tiskalnik, danes pa kar z lepega več ne dela :BUA: Pa driver-ov negre iz računalnika zbrisati in na novo naložiti :( :BUA: Ve mogoče kdo kaj bi bilo? Hvala vnaprej za odg. če ve kdo.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem s tv tunerjem. Ko sem ga ponovno instaliral, mi ne dela vec. Ob zagonu se pojavi okno z napisom Cannot find any video capture device. Tudi pri nastavitvah pri Video device ne morem izbrati nobene opcije. Konkretno gre za Leadtekov WinFast 2000 XP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Jose, mert voltažo ni neka znanost, sam inštrument moraš met. No in imaš dve sponki, eno daš na ohišje z drugo pa se dotakneš točke na grafični.

Pogledaš kake vrednosti morjo bit in kaj si ti dobil.

Lahko pa grafično neseš tudi sem, se ukvarjajo s takimi stvarmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mplayer classic, VLC player, BS player, Media Player, (pa še en, katerega sem pozabil ime) - ni problem v playerjih, ampak po nekje v XPjih, ker je v w2000 vse delalo super, v XP pa včasih nabija porabo sploh explorer.exe, svchost.exe in še neke podobne zadeve. Nazaj na W2000 ne grem zaradi mreže - 2000 mi ni pokazalo na mreži, zato nisem mogel share-at fajle. Filme in nadaljevanke mi ne špila nikakor, par minutne spote še nekak, čeprav bi morali tud filmi laufat normalno.

XPje SP2 sem že nekajkrat reinštaliral (format diska), tud v SP1 je bil ta problem. Verjetno je computer neki levi, ampak ga še ne grem menjat za novejšo zadevo.

Probal bi narediti neke vrste LiveUSB (v stilu LiveCD), s katerega bi poganjal movix2. Any idea? Sicer pa me bolj skrbi, da je na compu prestar BIOS, da bi omogočal zagon za USB.

tnx

A si pregledal računalnik glede virusov in adawareja? Niti Explorer, niti Svchost ti naj nebi jemala veliko procesorskega časa... Jest k sm tazadn virus fasu, je glih svchost podivjal...

A maš firewall? k če si na kablu al pa ADSLu ti določene stvari nonstop noter-ven šibajo

Men z nekak podobno konfiguracijo filmi laufajo BP

Pa še to... sem ugotovil na izkušnjah predvsem drugih, da je za eno opravilo (recimo predvajanje filmov) dobro imet samo en program. Če jih imaš nainštaliranih več, se lahko pretepajo med sabo in nobeden ne dela normalno (ni pa to nujno). torej.. če ti program ni všeč- vrzi dol in daj gor drugega... Ko boš naslednjič formatiral, boš točno vedel, katere programe potrebuješ..

Popravljeno . Popravil lojzek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaspersky je bil prvi program, ki sem ga inštaliral na sveže XPje - zakaj kaspersky? - zato, ker mi norton požre preveč procesorja in računalnik zmrzne (sprobano, zato pa je bil potreben takojšen format diska :P ), Karspersky pa mi nekak ne požira moči.

kar se tiče media programčkov, se mi zdi da je edino winAmp inštalacija, vsi drugi niso inštalacijski (za VLC nisem čist sigurn) in obstajajo zgolj v eni datoteki na desktopu. Zato se mi zdi, da se programčki med sabo ne bi smeli tepsti.

Najbolj me jezi, ker mi kolega gleda filme na 466-ki, jaz pa na 800 celeronu ne morem.

Sem pa ugotovil da je GeeXboX kar cool zadeva, vendar moram zaganjat s CDja. Če bi bilo mogoče, bi raje s USB, ker imam dva na zalogi in bi enega namenil zgolj za TinyApps variante.

lojzek, a mi priporočaš kak drug antivirusni, kaj pa glede adaware - a če imaš antivirusni, je potrebno imeti za to posebej programček??? Firewall je vklopljen v Windowsih, če bi bil dodaten, je vprašanje, kako bi mreža delovala (pa emule :xx: ). Sem pa zaenkrat na kablu. Na računalniku ni igric (razen kart) in dodatne nepotrebne navlake, zgolj Office - pa še to le excell, word in access, program za digitalca, antivirusni, ter neki čist simpl statistični program.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolj me jezi, ker mi kolega gleda filme na 466-ki, jaz pa na 800 celeronu ne morem.

Kolega verjetno nima celerona ampak Pentium?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!