Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Torej problem:

Imam en prastari računalnik (486), na katerem imam nekaj podatkov, ki pa jih ne bi rada izgubila. Problem je v tem, da teh podatkov sama ne znam dol spravit. Z disketno enoto je namreč nekaj hudo narobe, ker je ta računalnik edini, ki zna prebrat kaj je na disketo zapisal, za ostale računalnike pa je zapis očitno nečitljiv. Ker je tako star seveda nima ne CD peka, ne USB porta.

A je kakšen junak, ki bi mi znal te podatke pretočit na drug računalnik, da se lahko te stare škatle znebim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej problem:

Imam en prastari računalnik (486), na katerem imam nekaj podatkov, ki pa jih ne bi rada izgubila. Problem je v tem, da teh podatkov sama ne znam dol spravit. Z disketno enoto je namreč nekaj hudo narobe, ker je ta računalnik edini, ki zna prebrat kaj je na disketo zapisal, za ostale računalnike pa je zapis očitno nečitljiv. Ker je tako star seveda nima ne CD peka, ne USB porta.

A je kakšen junak, ki bi mi znal te podatke pretočit na drug računalnik, da se lahko te stare škatle znebim?

Če imaš podatke na disku, prestavi disk s starega računalnika na novejši računalnik. In skopiraj dol kar rabiš. Kdor se malo več ukvarja z računalniki in šraufanjem ti bo to lahko naredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa bo ta novi računalnik znal brat stari disk?

Stari disk je potrebno nastaviti na SLAVE (na zadnji strani diska kjer so kabli so takoimenovani jumperji, na disku pa načrt vezave), ker ima novi računalnik disk MASTER. Če imaš XP-je bodo sami zaznali format diska oz. greš v MY computer MANAGE, tam pa so orodja za dodajanja in prepoznavanje diska.

Sam do se daj še nisem imel problemov s tem. To se ponavadi dela, ko se disk deloma pokvari, ali pa je kaj narobe z Windowsi. Podatke sem vedno dobil dol.

No pozabil sem reči, da obstoječi disk v novem računalniku ostane notri, dodaš samo stari disk.

malce  :topic: ....ampak kaj storiti v takem primeru  :whistle:  :xx:

PLEAS WAIT WINDOWS ARE LOADING NOW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, kako bi resil tezavo s sumniki. Ko pisem npr. v Wordu je vse OK, na internetu pa jih ne morem uporablajti.

Naredi mi tole: ~(z), a(s) itd.

Hvala za vase odgovore!

LP

Mogoče bi en konkreten primer navedel, kaj je zate to "na internetu" (kje točno).

To semi dogaja samo v IE. Ko obiscem katerokoli spletno stran oz. forum nastopijo tezave, medtem ko je npr. v Wordu vse normalno :?

Nastavitve za kodiranje - šumnike - najdeš v Exporerju pod Orodja in nato Internetne možnosti.

Potem poglej pod Splošno in pisave !

Glej priložene sličice. Pa še to po nastavitvi, moraš mašino ponovno zagnati, sicer nič od nastavitev.

Upam da bo delovalo .

post-5391-1130328965_thumb.jpgpost-5391-1130328979.jpg

@bmwslo, sem pogledal pod pisavo in imam nastavljeno tocno tako, kot je prikazano na tvojih slikah. Vseeno hvala za pomoc!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj so mi na vseh forumih smeški prenehali migat in vidim samo negibljive slike, a se to kje kaj vkljaplja/izklaplja :hmm: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kakšen junak, ki bi mi znal te podatke pretočit na drug računalnik, da se lahko te stare škatle znebim?

Trdi disk priključiš namesto optične enote, če jih je več ostale začasno odklopiš, prekopiraš potrebne podatke, pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kakšen junak, ki bi mi znal te podatke pretočit na drug računalnik, da se lahko te stare škatle znebim?

Če ni drugega majstra, ti lahko jaz pomagam, ampak imam šele drug teden čas...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej problem:

Imam en prastari računalnik (486), na katerem imam nekaj podatkov, ki pa jih ne bi rada izgubila. Problem je v tem, da teh podatkov sama ne znam dol spravit. Z disketno enoto je namreč nekaj hudo narobe, ker je ta računalnik edini, ki zna prebrat kaj je na disketo zapisal, za ostale računalnike pa je zapis očitno nečitljiv. Ker je tako star seveda nima ne CD peka, ne USB porta.

A je kakšen junak, ki bi mi znal te podatke pretočit na drug računalnik, da se lahko te stare škatle znebim?

LP!

S prenosom starega diska v nov računalnik je verjetno stvar najhitrejša (če to znaš naredit).

Če pa ne znaš, se pa da stvar izvesti preko kabelske povezave dveh računalnikov po COM (počasno) ali LPT (hitreje) vratih (potrebuješ ustrezen kabel).

V vindovsih se nekje da nastaviti direktno kabelsko povezavo, ampak men to običajno ni delalo, ker je zmeri zahteval neki password.

Tako sem podatke z računalnika na računalnik prenašal s programom »Norton Comander«- še pomnite tovariši… :) Vse kar potrebuješ je kabel, program pa čas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP!

S prenosom starega diska v nov računalnik je verjetno stvar najhitrejša (če to znaš naredit).

Če pa ne znaš, se pa da stvar izvesti preko kabelske povezave dveh računalnikov po COM (počasno) ali LPT (hitreje) vratih (potrebuješ ustrezen kabel).

V vindovsih se nekje da nastaviti direktno kabelsko povezavo, ampak men to običajno ni delalo, ker je zmeri zahteval neki password.

Tako sem podatke z računalnika na računalnik prenašal s programom »Norton Comander«- še pomnite tovariši… :) Vse kar potrebuješ je kabel, program pa čas

pa laplink (al neki tacga), če ičeš po netu se pa tej zadevi reče null modem :afro1:

Najbolje pa da disk al pa kar cel rač. neseš do enga ki se spozna, pa ti on to naredi... najbl zihr, če se ne spoznaš.

Popravljeno . Popravil urban+
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat.

1. Ugasnemo stari račinalnik

2. Odpremo stari računalnik

3. Snamemo kable z didka starega računalnika (vodila, napajanje.)

4. Če imamo dva diska v starem računalniku se prej prepričamo na katerem disku so podatki.

5. Odvijačimo disk

6.Vzamemo disk s starega računalnika.

7.Če so podatki na starem disku n Slave disku (dva diska v starem rač npr D: disk) je že vse nared za priklop na novi računalnik, ker je disk nastavljen na SL SLAVE Šuženj.

8. Če imamo samo en disk v starem računalniku, je potrebno prestaviti Jumper IZ MA MASTER na SL SLAVE včasih tudi CS chep select(sama plata naredi). Kako mora biti jumper je napisano na nalepki na disku. Jumper je na zadnji strani diska kjer se priključi vodilo in napajalni kabel

9.Vstavimo disk v novi računalnik.

10. priključimo napajanje

11. priključimo vodilo

12. Ponavadi ima vodilo v računalnikih dva konektorja, tako, da je CD ROM na svojem Solo vodilu, Če ni tako začasno odklopomo vodilo iz CD roma in ga priključimo na stari disk.

13.Vključimo novi računalnik in začuda že imamo dva diska.

14.Prekopiramo kar rabimo.

15.Postavimo stvari v prvotno stanje in gremo na PIR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav. Kaj pa, če je novi računalnik laptop in ni lih na pretek placa za priklapljat nov disk?

pol pa pozabi na zgoraj podane nasvete, se boš morala na drug način lotit :doze: ....a teh podatkov, ki jih hočeš prenest je veliko :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Sedaj imam pa jest en problem..

Izdelal sem povezavo dveh računalnikov prek crossover mrežne povezave.

Sosedov računalnik (WIN ME) je povezan s kabelskim internetom, moj (win XP) pa preko crossover povezave s sosedovim računalnikom. Preko omrežne povezave si deliva tudi vsak po eno mapo (izmenjava podatkov).

Sedaj pa problem: Na mojem računalu laufa Sygateov personal firewall. Jaz njegovo mapo »vidim«, on pa moje pri vklopljenem firewalu ne vidi. Če je firewall ugasnjen, jo pa vidi. Poleg tega moj firewall vpliva tudi na njegovo internetno povezavo (ali je to možno??).

Kako si lahko deliva internetno povezavo in deliva mape, pa da vseeno laufa moj firewall? V tem času testiranja sem namreč na brzino fasal virus in ostale nepotrebne stvari…

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v sygatu greš pod advanced rule setings, in tam ADDaš skupino, oz omrežje.. napišeš IP ki ga mata, in subnet mask.. pa mu daš da dovoli.. in to je to.... virusi v taki mreži ko je pa 1 PC zavarovan 1 pa ne, pa so zlo pogosti... tak da, al maš firewall, pa nimaš virusov, al pa obratno :) ... al pa sosedu PC spucaš, pa še njemu daš firewall gor..

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...problemčič :) ....mam ADSL, se povežem na net, dela vse OK. Pol, ko pa enkrat povezavo prekinem in kasneje spet hočem it surfat ali karkoli pač, se povezava sicer vspostavi, vendar pa mi noče odpret nobene internetne strani, ne dela niti e-mule, torrenti v glavnem nič :( ....v trayu je ikona in če jo poklikam, piše, da je povezava vspostavljena in kao dela :huh: tako da moram računalnik ponovno zagnat in pol spet dela brez problema.....nastavitve nisem nič spreminjal, tako da ne vem kaj bi bilo narobe :hmm: ......bom hvaležen kakšnemu stručkotu če mi lahko pomaga :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam pa en problem: z eMule sem zdownloadov ghost rider-ja 4, končnica je divx.avi in z nobenmu programom ne morm odpret! probov sem z media player-jom, Bs-om, real player, winamp in noben program mi ni hotel predvajat! pol sm inštalerov nek kodek pack, pa tut pol ni predvajal!

help me please, :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam pa en problem: z eMule sem zdownloadov ghost rider-ja 4, končnica je divx.avi in z nobenmu programom ne morm odpret! probov sem z media player-jom, Bs-om, real player, winamp in noben program mi ni hotel predvajat! pol sm inštalerov nek kodek pack, pa tut pol ni predvajal!

help me please, :huh:

Posnami si program imenovan Gspot (fino ime :D) in z tem programom poglej kaki kodek uporablja film, zraven ti bo pa še napisalo če imaš ta kodek inštaliran.

Lahko da je DVD format, probej še z Power dvd predvajalnikom.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posnami si program imenovan Gspot (fino ime :D) in z tem programom poglej kaki kodek uporablja film, zraven ti bo pa še napisalo če imaš ta kodek inštaliran.

Lahko da je DVD format, probej še z Power dvd predvajalnikom.

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ta Gspot sm si zloadow, zdej pa ne vem kaj narest :? kje to piše, ker kodek rabš? :?

post-5510-1131028215_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil GrCaR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam pa en problem: z eMule sem zdownloadov ghost rider-ja 4, končnica je divx.avi in z nobenmu programom ne morm odpret! probov sem z media player-jom, Bs-om, real player, winamp in noben program mi ni hotel predvajat! pol sm inštalerov nek kodek pack, pa tut pol ni predvajal!

help me please, :huh:

Jest mam pa za take stvati VideoLanClient... enostavn programček, zastonj ga na netu stakneš, dela pa odlično...

Poskusi:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa za take stvati VideoLanClient... enostavn programček, zastonj ga na netu stakneš, dela pa odlično...

Poskusi:)

bom probal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klikneš na film, musko... z desnim klikom in daš odpri z... Pol tam zbereš gspot.

Čeprov še vedno mislim da ga bo na Power dvdju delu :)

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa za take stvati VideoLanClient... enostavn programček, zastonj ga na netu stakneš, dela pa odlično...

Poskusi:)

sm inštaleru, pol so pa celi windowsi začel štekat <_< pol sm pa zbrisu :closedeyes:

Klikneš na film, musko... z desnim klikom in daš odpri z... Pol tam zbereš gspot.

Čeprov še vedno mislim da ga bo na Power dvdju delu :)

zdej bom probu še s Power DVD! če pa še to ne bo delal, pol bo treba pa kje drugje dobit ghost rider-ja :D

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tut s Power DVD-jem ne dela!

ma sej ni važn, tnx k ste hotl pomagat :D

Popravljeno . Popravil GrCaR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GrCaR če si fajl poiskal z emule iskalnikom, potem je kr vlka verjetnost če ti nikjer ne dela, da je fajl poškodovan ali kaj podobnega... najbolše je tak da dobiš pravo ime filma oz. fajla katerega potrebuješ, katere objavlajo na kakšnih forumih.

Jas če iščem prek emul iskalnika potem dam več filmov dol, pa četu so fsi enaki ni važno samo da je pravi =P

Pa uspešen lov v naprej... =)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!