Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Obstaja možnost da je bios tvoje plate prestar da bi podperal ta disk. Tko da nadgradnja le tega bi skor sigurno pomagala.

Če ne veš kako nadgradit bios, napiši katero osnovno pološčo imaš pa ti lahko naprej pomagam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

particijo na disku bo pa dedek mraz naredil al kaj ... jao jao znalci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yes: .....saj winsi delajo po sistemu plug &play  :lol1:  :devil:

zato je pa bil takoj jaden new device ...

Windows pa misli še ne zna brat, da bi vedel na koliko delov bi mel kdo razdeljen disk pa kakšen Filesystem ..itd ...

Nič ne bi škodlo, če bi kdo kakšne help kdaj odprl in prebral kaj tam piše ... :blink: :hmm:

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...plug & pray, that is...  :)

:grrr

Pay & pray...

:P

Disk Management, recimo. Pa se igraj.... Ali pa PQMagic (Partition_Magic). Oni tekstovni je bil :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič ne bi škodlo, če bi kdo kakšne help kdaj odprl in prebral kaj tam piše ... :blink:  :hmm:

Valjda sem dal Help najprej čez, pa ni nič pomagalo. Brez veze ne bi tle spraševal. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valjda sem dal Help najprej čez, pa ni nič pomagalo. Brez veze ne bi tle spraševal.  :slap:

Ampak očitno si vseeno.

Pri XP in 2000 je zadeva podobna:

desni klik na my computer, manage

disk management

poklikaš tanov disk, narediš novo particijo, jo spotoma še formatiraš, po potrebi zamenjaš črke pogonov in to je to.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak očitno si vseeno

Jao :slap: pa saj sem rekel, da nimam ravno veliko pojma o računalnikih.

v glavnem, stvar je zrihtana. Hvala bogu za prijatle računalničarje.

Hvala vsem za pomoč.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....

Nič ne bi škodlo, če bi kdo kakšne help kdaj odprl in prebral kaj tam piše ... :blink:  :hmm:

za ta namen pa obstaja rubrika brezplačna tehnična pomoč...

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pay & pray...

..samo enkrat moraš, "Plug", drugače lahko do onemoglosti "Pay" in "Pray"... ...na koga me že to spominja... :D :D :krneki: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potreboval bi nekaj pomoči v zvezi z dajanjem domače strani na net. Slednjo že imam za silo spacano, vendar je zame to prvič, tako da ne poznam postopkov, kako jo spraviti na net. Če je kdo to že počel in ima potrpljenje za odgovarjanje na nekaj mojih PM-jev, naj me prosim opozori.

Hvala za morebitno pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uporabi programe ftp cliente,.. najbol ti priporočam WSftp.. pa mislim da bo s tem najlažje...

lahko pa tudi odpreš internet explorer, in pod naslov napišeš naslov, kjer maš prostor za stran... (ftp://..... ), pol pa desni gumb na prazno polje, pa prijavi se kot... pa je... pol pa samo preneseš zadeve

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla!

Sem ža brskal po tej temi in iskal kak uporaben nasvet... Sicer sem nekaj najdu,sam mi ne pomaga prv veliko,ker sem glede računalnika še čisto zelen :cry:

Mam pa sledeč problem:

Rad bi povezal notesnik s PCjem,da bi lahko iz enga v druzga prenašal podatke in z notesnikom prek PCja dostopal do interneta (ker nimam isdn modema v notesniku).

Bi bil kdo tako prijazen in mi lepo po korakih razložil,kako naj to izvedem? .)

Aja,na obeh mam WIN XP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko samo kupiš crossover kabel (mrežni kabel z zelenimi priključki), v trgovini bojo že vedel ker je in ga vklopiš v pc in prenosnika. Potem samo še v windowsih nastaviš omrežje in da internet povezavo v skupno rabo.

Preden sploh kaj delaš pa poglej da mreža sploh dela, greš na network connections in 2X klikneš na Local Area Connection. Tam vidiš send in recived paketke. Če pošilja in prejema je omrežje delujoče, če pa samo pošilja neki ni vredu.

Omrežje nastaviš tako da greš v start/control panel/network connections, potem imaš pa levo Setup a home or small ofice network. Zdej pa sam klikej next, pa zberaj kaj zate vela. Se mi zdi da v tem čarovniku lahko daš tud internet povezavo v skupno rabo.

Če je pa ni v čarovniku pa naredi tako, klikneš na ikono Siol (ali karkol že maš) z desno tipko na miški in daš propretis/advance/internet connection sharing - allow other network users to connect...(to obklukej)

Če se ti kje ustavi napiši pa pomoč sledi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko samo kupiš crossover kabel (mrežni kabel z zelenimi priključki), v trgovini bojo že vedel ker je in ga vklopiš v pc in prenosnika. Potem samo še v windowsih nastaviš omrežje in da internet povezavo v skupno rabo.

Preden sploh kaj delaš pa poglej da mreža sploh dela, greš na network connections in 2X klikneš na Local Area Connection. Tam vidiš send in recived paketke. Če pošilja in prejema je omrežje delujoče, če pa samo pošilja neki ni vredu.

Omrežje nastaviš tako da greš v start/control panel/network connections, potem imaš pa levo Setup a home or small ofice network. Zdej pa sam klikej next, pa zberaj kaj zate vela. Se mi zdi da v tem čarovniku lahko daš tud internet povezavo v skupno rabo.

Če je pa ni v čarovniku pa naredi tako, klikneš na ikono Siol (ali karkol že maš) z desno tipko na miški in daš propretis/advance/internet connection sharing - allow other network users to connect...(to obklukej)

Če se ti kje ustavi napiši pa pomoč sledi :)

Se je že zataknilo... :cry:

Povezal sm mašini s kablom,na obeh poštimal s čarovnikom...zatakne se pri pridobivanju omrežnega naslova. Tudi,če kliknem "popravi",mi najprej piše "obnavljanje naslova IP,Čez čas pa napise,da "windows ni uspel odpraviti težave,ker ni bilo mogoče izvesti tega dejanja: Obnavljanje naslova IP Za pomoč se obrnite na osebo,ki uoravlja omrežje."

Najbrž nekaj z nastavitvami ne štima :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo moraš bit prepričan da maš res crossover kabel, ker navadni (bel prikluček) je ubistvu isti, sam da se z njim ne da povezat dveh računalnikov direktno.

Če je kabel pravi pa naredi tako. Network connections/LAN/propretis/internet protocol (TCP/IP). Tukaj daš propretis in pod general nastaviš "Obtain an IP adress automaticly". Isto narediš z DNSjem. To naredi na obeh računalnikih, potem pa dej še enkrat na obeh računalnikih repair. Zadevi ponovno zaženi in bi moglo delat :)

Še to, ni važno kaj ti piše ko repair konča, važno da ti pošiljaš in sprejemaš paketke.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole,povezava je zrihtana in podatki se že lahko pretakajo :D

Pa da nau zvenel kot samohvala.....mi je Gugo prek fončka vodu prst po tipkovnici :OK: :worship: :worship: :OK:

Zdej mam pa še en vprašane... :blush:

Kako se pa povezavo za dostop do interneta prek tadruzga računalnika nardi :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Thundercat: To sm ze vidu,sam mi ni nc jasn,kje in kaj je treba kliknt :blush: Bom se mau probaval,tacajt mi bo pa mrbit kdo dal ksn razumljiv napotk dal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klikneš na ikono Siol (ali karkol že maš) z desno tipko na miški in daš propretis/advance/internet connection sharing - allow other network users to connect...(to obklukej)

Sicer je že nazaj pisalo sam ajde :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jedno pitanje......v mam plato gigabyte GA-8PE667 pro, ki mi podpira DDR rame max hitrosti 333 MHz, ker pa je omenjene ramnike že težko dobit, me zanima, če mi bojo delali npr. 400 megaherčni če jih vstavim ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!