Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

@norc4life, pregrevanje grafične kartice, zdej v poletnih dneh. Ne bo nič narobe, razen če te moti, potem pa poskrbi za hlajenje.

@PERVY, to se je tud men začel dans pojavlat, bom pogledov če se da kej poštimat :). Sam ko te upraša restartej true vektor pa je pol dober.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@PERVY, to se je tud men začel dans pojavlat, bom pogledov če se da kej poštimat :). Sam ko te upraša restartej true vektor pa je pol dober.

stvar je tako daleč od zadnjega posta da se zdaj niti noče več restartat in mi javlja naj ponovno naložim kompleten ZA suite zaradi napake. skeniranje diska z ZA antivirusnim, adaware in Spyboot S&D ni našlo nič, še hujše - stvar se noče niti na internet povezat da bi skeniral z trend-om.

MA U 3 PM PA KIŠTA!!!!!!! PA GLIH SREDI NAJVEČJEGA DELA KO SEVEDA RABIM MAILE IN NE MOREM DO NJIH PA NIČ DELAT Z COMPOM :SS :SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi v zonealarm, pa v nastavitvah isklopi da se avtomatsko zažene ob zagonu winsov.

(Overview/preferences/general)

Če je zonealarm problem, pol ga ne bo več ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zonealarm letel dol, pa ponovno gor in zaenkrat zgleda vse OK ampak mi ga že 2 uri skeniram tako da še ni ziher da spet ne bo kake pizdarije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še zame nekaj kar me muči kot psa žeja....

Dokupil sem twinmos 512MB pc3200 400mhz ram, in ga vstavil poleg starega 512MB no-name pc2100 ali manj, 200mhz rama in situacija sledeča:

Računalnik mi zazna samo 512MB rama....za boljše razumevanja mate tuki sliko....

ram.JPG

kot vidite ga cpu-z pod zavihkom spd prepozna, sam nič ne piše kera firma and stuff....v memory zavihku pa še vedno piše da je samo 512 rama.

edit: a je treba kaj v biosu nastavljat!?

thanx,

lp,

jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Računalnik mi zazna samo 512MB rama....za boljše razumevanja mate tuki sliko....

:hmm: ne vidim nobene slike :doze: ......ko prižgeš računalnik, a ti ga na začetku prepozna :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajoj, pozabu sem dat image lol

mah, sej ni več aktualno

stari ram je prešvoh da bi laufal skupaj z novim, zato sem znišal frekvenco na 133mhz pa ga je prepoznalo in je delalo, vendar je bilo slabše če sta bla oba notr kot če je samo twinmos notr.....če sta npr. bla oba notr pri 133mhz, mi je v super pi programu računalo 10s dlje, kot če je bil notr samo twinmos ram lol

bom kar identičnega twinmosa kupil! tega starega pa prodal.

lp,

jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da ti rama ne najde ker je drugi proizvajalec.....kot razumem je možnost minimalna pa vendar če maš dva rama različna lahko samo enga prepozna.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim, da ti rama ne najde ker je drugi proizvajalec.....kot razumem je možnost minimalna pa vendar če maš dva rama različna lahko samo enga prepozna.....

nikol ne kupvat dodatnega hitrejšega rama, ker ram bo itak delav tko hitro kot starejši, sicer se mi pa teli MHz zlo mjhni zdijo za DDR ram, ponavad so 400MHz al pa 333MHz, ne pa 133 al pa 200- tko j blo pr SDR

no, počasnejšega pa tudi ne kupovati ker ram vedno deluje tako kot deluje najpočasnejši, ki ga imaš v računalniku, tudi v tem je razlika da je novi pc3200 stari pa pc2100

v biosu ni potrebno nič nastavljat

poglej kakšne rame ti podpira matična (mogoče ne podpira pc3200), sicer je majhna možnost, ampak vseeno poglej v knižico od matične

nove plošče pa itak vse podpirajo 4 GB rama, nekatere tud več

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet 'plavi' ekran...stvar je sledeča ko se računalnik pripravlja na izklop mi izvrže dotični blue screen, pol računalnik ugasnem prek stikala, in ko naslednjič prižgem dela vse normalno brez bilokakih težav :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

format c: :)

lahko pa ti kdo kaj drugega svetuje, zagotovo se da rešit brez formata...ali pa tudi ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zapeč oz- presnemi na drug disk, kar je vrednega, potem pa format c:, je več dela vindowse popravljat, kot samo na novo naložit. Ps še sveža inštlacija hitreje praviloma dela ker ni tolko nepotrebnih stvari gor.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje glede ramov...po novem sem ruknil not še 256 mb ddr....2100(266mhz) ..prejšnji pa je 512 ddr 2700(333 mhz)

programi v vinsih in v biosu mi zaznajo 768 md rama...tudi Cpu-z mi zazna toliko rama..

a je to možno da oba rama delata in kaj to pomeni za hitrost...a je to dobro za kompjutr....mešanje 333mhz z 266 mhz... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spet 'plavi' ekran...stvar je sledeča ko se računalnik pripravlja na izklop mi izvrže dotični blue screen, pol računalnik ugasnem prek stikala, in ko naslednjič prižgem dela vse normalno brez bilokakih težav  :?

kot prvo, če še nimaš, nalož servise pack 2, v XPjih maš možnost popravit naložena okna, sam tega še nism delov tko da ne vem kako to gre, drugače pa obstaja možnost FORMAT .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vprašanje glede ramov...po novem sem ruknil not še 256 mb ddr....2100(266mhz) ..prejšnji pa je 512 ddr 2700(333 mhz)

programi v vinsih in v biosu mi zaznajo 768 md rama...tudi Cpu-z mi zazna toliko rama..

a je to možno da oba rama delata in kaj to pomeni za hitrost...a je to dobro za kompjutr....mešanje 333mhz z 266 mhz... :hmm:

spet ista stvar, ne kupovat počasnejšega rama (266MHz), ker ti bo še tistih 512 MB ki so ti prej delali na 333MHz sedaj delalo na 266MHz

razlika med 512 MB 333MHz in 768 MB 266 MHz pa ni vredna 10k sit (al kolk si že dav za 256 MB rama), poznal se ti bo tolk kot če bi dav namest 256MB 266MHz not 64 MB 333 MHz (če bi obstajal)

delati bi morala oba rama, vendar se ti na hitrosti delovanja rama ne pozna veliko, škodljivo pa za računalnik to ni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti primankuje rama, po velikosti, pol se splača. Če pa imaš "količine" rama dovolj (za kar pač potrebuješ) pol se ti gre pa za hitrost. Jst osebno bi imel kar oba modula notri :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ram sem dobil od kolega zastojn.....a se potemtakem splača imet oba not al ne.... :hmm:

vzami 256 ven in ga prodaj, ker je bolje met 30l bencina več kot pa tale ram not, za igre itak zaenkrat še ne rabiš več kot 512 MB RAM, pa še počas ti bo deloval če boš mev še unga 256 MB not

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj tiste datoteke, ki jih hočeš delit z drugimi v direktorij, kamor ti shranjuje ko vlečeš dol z dotičnim programom pa bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj tiste datoteke, ki jih hočeš delit z drugimi v direktorij, kamor ti shranjuje ko vlečeš dol z dotičnim programom pa bo

sem že dal v incoming (kamor se mi shranjujejo datoteke) pa ni delalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj poprobaj pritisnt še gumb Reload, pa povej če dela. Drgač se pa lahko mal pozanimam, pa ti pol napišem, če ne boš že prej dobu kakšnega uporabnega odgovora :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

HELP

Kupil sem dodaten disk WD 160 giga. Ko ga priključim, javi ''new hardware found'', vendar ga ne pokaže v windows explorerju. Probal sem tako slave, master/slave present in master nastavitev, vendar vedno se pojavi enako - probal sem seveda z restartom po tistem , ko ga je zaznalo, vendar ob vsakem restartu se ponovno pojavi ''new hardware found''

v hardware profile ga med Disk devices kaže, v explorerju pa nikakor.

konfiguracija: celeron 800, 256 mb rama, 80 giga disk + ta tanov ki zajebava.

Nisem ravno neki stručko za računalnike, kar se tiče instalacij, ki presegajo osnovne wizarde.

WHAT TO DO ???

TNX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!