Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

sej pravim - C sem našel, lahko pogledam vse ProgramFiles in Windows ipd mape in v njih datoteke, ostalih particij pa ni. čeprav sem ob inštalacijij linuxa določil posebno particijo za linux (kot c za winxp), poleg tega pa mi je v seznamu particij pokazalo še ostale tri particije.

če lahko s CDRa berem datoteke, katere sem gor zapekel v win, zakaj nebi bilo enako možno tudi za datoteke na HDju? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej pravim -  C sem našel, lahko pogledam vse ProgramFiles in Windows ipd mape in v njih datoteke, ostalih particij pa ni. čeprav sem ob inštalacijij linuxa določil posebno particijo za linux (kot c za winxp), poleg tega pa mi je v seznamu particij pokazalo še ostale tri particije.

če lahko s CDRa berem datoteke, katere sem gor zapekel v win, zakaj nebi bilo enako možno tudi za datoteke na HDju? :hmm:

verjetno jih moraš na roko zmontirat... poglej si "HELP" za ukaz mount

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cd ko zapečeš je itak ISO standard načeloma iso-9660 in je vseeno kje ga pečeš, torej je tudi vseno kje ga bereš.

Diski imajo svoje FS lahko je fat12, fat16, fat32, ntfs itd.... malo moje napiši v konzoli man mount pa pokaže vse ki jih mandrake "linux" podpira.

Najbolje da preveriš kakšna je particija winsov. Fat32 linux v osnovi podpira R/W in jo pri inštalaciji mounta (mislim da mandrake pri inštalaciji celo ponudi da izbiraš katere particije hočeš da se automunt-ajo).

Kot root lahko pogledaš v /etc/fstab in vidiš kaj in kako se mount-a

Načeloma je zapis za disk nekaj takega

/dev/hda1...../mnt/windows_c.....ntfs....auto,users,ro 0 0

Če veš katere so ostale particije samo skopiraš vrstico in popraviš pot (ne pozabi narediti direktorija v /mnt/ xxx)

/dev/hda2......./mnt/xxx......ntfs.....auto,users,ro 0 0

/dev/hda5...../mnt/xxx1.....ntfs......auto,users,ro 0 0

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pogruntu vzrok nevidnosti particij. c particija je v NFTS sistemu in jo linux prebere, ostale imam v FAT32.

formatiranje... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kakim mesecem sem kolegici instaliral XP, SP2, Norton..... in stvar je delala ok. 2 dni nazaj pa se je gepl ponoči sam od sebe vklopil :eek: . Od takrat dalje se baje pogosto sam vžiga in ga ne more ugasnit po normalnem postopku, kakor tudi ne z 10 sec držanjem gumba za ugasnit. Pomaga samo fizičen izklop štroma.

Vse to mi je povedala preko telefona. Kakšen nasvet preden grem pogledat zadevo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jest mam xp, sp2 in nortona oz. pa sem imel problem. naložil xp,kodeke par aplikacij in AV program ob naslednjem zagonu sploh ni do XP prišel in se vsakič ponovno zagnal. probal ene 3x na novo od formatiranja cja do inštalacij in vedno se na neki točki to zgodi.

popizdu, naložu mandrakelinux in zdaj imam "učne mesece" za linux :D

drgač pa tud mene zanima zakaj bi se tole kar naenkrat začel dogajat. ne norton ne kaspersky nič ne najdeta/nista našla :hmm:

izterjevalec duhov praviš.... bom odpru kišto, mrbit je pa kak škratek not in se grozno zabava ko mi 10xzapovrstjo reštarta računalnik preden pride v winxp :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jest mam xp, sp2 in nortona oz. pa sem imel problem. naložil xp,kodeke par aplikacij in AV program ob naslednjem zagonu sploh ni do XP prišel in se vsakič ponovno zagnal. probal ene 3x na novo od formatiranja cja do inštalacij in vedno se na neki točki to zgodi.

popizdu, naložu mandrakelinux in zdaj imam "učne mesece" za linux :D

drgač pa tud mene zanima zakaj bi se tole kar naenkrat začel dogajat. ne norton ne kaspersky nič ne najdeta/nista našla  :hmm:

izterjevalec duhov praviš.... bom odpru kišto, mrbit je pa kak škratek not in se grozno zabava ko mi 10xzapovrstjo reštarta računalnik preden pride v winxp :kva2:

zihr ma norton kje v urnikih zapisano, da ob določenih urah prenaša UPDATE ali porihta disk, mašino... Skratka - treba je schedulerje izključit po mojem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej pol ko se mi je parkrat ta problem pojavu sem si kasperskega naložu in se mi je po enem dnevu zgodilo enako. za disk čekirat sem mel pri obeh naštiman 1xtedensko, za update pa norton dnevno (se mi zdi), kasperskega pa na 1uro.

sej ne vem več... mrbit bi blo treba kako novo verzijo xpjev kje dobit... :whistle:

... al pa doktorirat na temle linuxu... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

urejam arhive slik in seveda so vse genialno poimenovane P04847934879 in P02984500 itd.

s katerim programom bi označil te slike jim dal ime npr. morje in bi on vse preimenoval v morje01, morje02,......?

ker par tisoč slik na roko preimenovat je za :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

urejam arhive slik in seveda so vse genialno poimenovane P04847934879 in P02984500 itd.

s katerim programom bi označil te slike jim dal ime npr. morje in bi on vse preimenoval v morje01, morje02,......?

ker par tisoč slik na roko preimenovat je za  :SS

ACDSee - Batch rename

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

urejam arhive slik............

z windows xp.

Odpri mapo, označi (lahko vse) slike in jih poimenuj po želji. Pa ne pozabi dodat končnice, če nimaš v nastavitvah pogleda kljukice na " hide extensions for known file types"

živ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko smo že pr tem.. ve kdo če se to da, pa če je ki komanda v Winsih.. primer: če mam jaz neko isto ime datoteke, pa v isto mapo skopiram, pa me zdaj vedno praša, če hočem zamenjat.. ipd... se bi dalo ki tak narejit da avtomacko naredi recimo iz SILKA.jpg --> SLIKA(1).jpg ??

LP

-matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo problem:

skušam naložiti dos 6.22 na disk. ob checku mi vsakič pove, da se je pojavila napaka pri branju ali pisanju na disk. why?

poskusil sem tudi različne variante, med drugim tudi, da sem dal disk iz enega (originalnega) PCja v svojega, namesto masterja, poleg masterja kot slave disk ipdipd , pa vseeno ne morem nanj inštalirati ne dosa ne win95

ma kdo kako idejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok... razen da zafukam celo kišto za psom... pozabu povedat, da je stvar stara in se jo bo uporabljalo le še namesto tipkalnega stroja. če bi ga prodajal ga tud s sendvičem zraven noben ne vzame, stran ga pa tud neb zafuku..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo problem:

skušam naložiti dos 6.22 na disk. .........ma kdo kako idejo?

ne vem če bo pomagal....mel sem enkrat davno podoben problem...v BIOS-u je blo nastavljeno :hmm: kako že...nekaj kot :

VIRUS WARNING-----Enabled

When this feature is ENABLED,if there is any attempt from a software or an application to access the boot sector or the partition table,the BIOS will warn you that a boot virus ia attempting to access to the hard disk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

formatiral sem ga v svojem PCju v winxp na FAT sistem. cel disk je predpotopen (425Mb) :kva2: , bios(oz komplet PC) je pa iz 1994 , tko da niti ni možnosti nastavitve CD-rom-a, ki je bil vgrajen naknadno. prvotna postavitev je bil ta disk in velika disketa, naknadno pa 1.44 disketa in CDrom. boot seq.sem naštimal na 1.44-->HDD, ...

vedno napiše "an error has occured while accessing or writing to hard disk...blabla... "

res bom vseskp :headbang:

tisto z virus protection enabled se spomnim, v tej situaciji sam nisem pomislil na to :slap: , sem pa pogledal v BIOS in te opcije ni. edina neka Protection : system/šeneki opcija je bila najbližja tej "virus protection", izbira pa med system in nekidruzga in ne enabled/disabled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ugibam sicer, sam a ne formatirajo XP-ji na FAT32, ki je po moje mal drugačen, kot FAT.

Predlagam, da si narediš sam instalacijsko disketo na katermu je tudi Fdisk, ki paše zraven Dosa 6.22, vem, da se to dobi nekje na netu, sam mi je nslov iz glave šel (stran, kjer so gir vsi možni in nemožni instalacijski CD-ji/diskete).

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem formatiral sem izbiral izmed možnosti FAT32, NFTS in FAT. in izbral FAT. misliš da je isto kot FAT32?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!