Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Gugo

Priporočene objave

Mam en problem... spet :lol:

Kako oz. kje se na windowsih 98 naredi povezava za ADSL ali pa T2 (broadband povezava)?

Če grem na omrežje na klic, in dam nova pozvezava... začne iskati modem, katerega pa ni v compu, ker je mrežna kartica. A se komu kej sanja?

Če imaš v router priklopljen, samo zaženeš IE pa dela. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš v router priklopljen, samo zaženeš IE pa dela. :P

Če to sprašuje, najbrž nima router-ja , je pa itak že rešil :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Madona si zamerljiv :alien1:

Prosim, ni zakaj, pa ne se dret prosim :krneki:

nism čist nč zamerljiv :) mislu sem, da še noben ni odgovoru, pa v tistem ko sm prtisnu dodaj odgovor, si že ti prilepiu svoj post. Hvala useen, k si hotu pomagat, rešu sm pa s tem, da sm nekje staknu disk, k je meu gor že XP-je :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, zadeva je takale. rad bi meu WLAN po bajti, s tem da mam server v spodnem nadstropju, moje kompe bi pa rad meu v zgornjem..kabla se mi ne splaca vlect, ker bi me prislo kar precej dnarja...tko da WLAN ostane edina moznost. zdj me pa zanima kok so mocni oddajniki in dodatne antene?

bi to slo po celi hisi? ker server jena drugi strani hise kot moja soba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima če lahko daš pci-e grafično kartico na psi vodilo al more bit nujno pci kartica. Na kakšni zgubi si če nimaš pci-e

vodila? Vem da je manjši pretok podatkov ampak kolk se to pozna recimo pri 256mb kartici če je na pci namest na pci-e vodilu? Zanima me če gre za majne razlike v npr. igranju igrc al je razlika velika zarad tega vodila in manjšega prenosa podatkov(seveda če sploh paše kartica)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PCI, pa PCIE nimata kej dosti skupnega, razen imena, tko da ne pašejo različne kartice.

Edina kartica, ki potrebuje veliko prepustnost je grafična, s tem da majo že lep čas plošče za to namenjeno vodilo AGP(najvišja reža, ponavadi rjave barve), razlika v hitrosti je med agp 8x in pcie16x v praksi precej majhna, tko da lahko mirne duše kupiš AGP model grafične če nimaš PCIE reže, ker zarati tega ne bo nič počasnejš. Edino kar so AGP kartice malenkost dražje.

Če bi mel pa res grafično na PCI vodilu, pol pa bi vplivalo na hitrost, sam mislem da že lep čas ni mogoče dobit grafične na tem vodilu, zadnje so bile nekje geforce 2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PCI, pa PCIE nimata kej dosti skupnega, razen imena, tko da ne pašejo različne kartice.

Edina kartica, ki potrebuje veliko prepustnost je grafična, s tem da majo že lep čas plošče za to namenjeno vodilo AGP(najvišja reža, ponavadi rjave barve), razlika v hitrosti je med agp 8x in pcie16x v praksi precej majhna, tko da lahko mirne duše kupiš AGP model grafične če nimaš PCIE reže, ker zarati tega ne bo nič počasnejš. Edino kar so AGP kartice malenkost dražje.

Če bi mel pa res grafično na PCI vodilu, pol pa bi vplivalo na hitrost, sam mislem da že lep čas ni mogoče dobit grafične na tem vodilu, zadnje so bile nekje geforce 2.

Zdej mam grafično geforce2 MX 400 (64mb, ne se smejat) in sm skor ziher da je na PCI vodilu. Zdej bi pa rad zadevo mal upgradou(čeprou poceni). Zdej pa ne vem kaj se mi najbolj splača nardit. Se praw da mam jst na na plošči zdej tud AGP? K pol ni problema. Bom pogledou. Sam kaj pa če mam sam PCI? Pol sem najbrž v riti in bi mogu zamenjat matično če hočem kej... Drgač pa moj PC je letnik enih 2001 pomoje, takrat je biu zelo dober, zdej pa res upam da ma AGP vodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upov bi si trdit da maš agp, mele so ga že plate za celerona 300 :), nimajo ga ponavadi samo starejše plate k majo grafično že integrirano, drugače pa stranico dol pa poglej :)

agp.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, že par dni ful veselica inštalirat hP DV9500 pavilion ... z windows xp... cel pain in the ass tole downgradanje, HP-jeva podpora pa fenomenalno neadekvatna.

da ne govorim o tem, kako žalostno je, ker je sound driver najbolj problematična stvar v celi zgodbi. bljak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm pogledou pa ma ja!!! A procesor pa ram bom lahko sam zamenjal al je potrebna kakšna večja znanost?

Ti samo poglej, če ti bios od plate dovoljuje izbrani procesor, če ne po internetu preveri, ali obstaja za bios kak popravek, da bo ta procesor lahko delal. V bistvu če se vsaj malo spoznaš, raje kar takoj zadnji bios dej gor, najbrž da imaš plato ki ti tako nadgradnjo podpira, če ne smola.

Glede rama pa, ni kake velike znanosti, notri dej tisto kar naj bi po specifikacijah pasalo in to čim več :whistle: .

Pa še to, čarobna beseda je ozemljitev al kakorkoli bi že štromarji temu rekli, preden karkoli delaš se prej dotakni nečesa kar je ozemljeno (radiator...), saj drugače brez problema (preizkušeno na 200 EUR procesorju osebno :headbang: ) lahko skuriš pocesor kot bi rekel keks.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.mimovrste.com/artikel/238002401...90m2ma-rs2h-am2

Zanima me kakšna je kej ta integrirana grafična. Ker nikjer nč ne piše o kakšnih tehničnih specifikacijah. A je bolš če dam notr 128 al pa 256 mb na PCI-E vodilo al je ta boljša k je že notr?

Je zadost 350w napajalnik za tako matično, pa rečmo 65w enojedrni procesor(okol 2,0ghz), pa grafično 256mb, 1gb rama, 160GB trdega diska..?

A če zamenjaš use komplet pa prklopiš tastar trdi disk bojo podatki pa windowsi delali, al je treba kej formatirat al pa windowse še enkrat gor dat?

PS: Če maš sam en trdi disk razdeljen na C pa D disk se da spreminjat razmerje kapacitete men njima?

Pa se opravičujem če mam butasta uprašanja, sam sm pač amater pa rabim odgovore...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ploščo vzemi z nvidia chipsetom, integrirana grafa je dobra za word pa 5 let stare špile.

Procesor vzameš najcenejši X2, disk bo verjetno treba na novo formatirat.

Pol enkrat kasneje pa kupiš kakšno novo ali rabljeno 7900gs, nova je okol 120€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Particiji C in D se da nastavljat v fdisku, sam je potreben format, al pa uporabiš programčič Partition magic, pa lahko razdeliš prostor brez, da bi podatke zgubil ali rabu formatirat.

Ploščo za amd z nividio tko k je simonsi napisu, procesor se splača pa x2 3600+ (65w verzija), pa pol mal nahiterco naviješ pa šopa :) (cca 60eu)

Lahko pa tud intla, ki je trenutno malo hitrejši, mislim da je model E2140, se da pa še bolj navit in tud če se ne je mal hitrej, stane pa nekje isto. Pa še dobiš lahko plato, ki je poceni in ima en kup stvari (ddr1 in ddr2, agp in pcie), kar poenostavi nadgradnjo da ne rabiš vse naenkrat. Edino kar ni za navijat, sam neki osnovnega se pa da narest :)

Če disk preneseš ti podatki ostanejo, sam je zelo mala vrjetnost, da se ti bodo windowsi pognal (se pa zgodi :D) brez ponovnega nalaganja.

Napajalnik bi znal bit prešvoh, sej se dobi nezga poceni LC kao 550w za 25eu.

Glede grafe, spet to k je simonsi napisal, s tem da se moč grafičnih že lep čas ne meri z količino rama :), približno kolk zmogliva je grafa lahko vidiš tukaj, za procesorje pa tu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj jst pol dejansko zgubim če windowse še enkrat inštaliram? A je pol skor isto k če bi formatiru al dela use normalno kar je blo prej gor(programi)? A je windowse inštalirat kej kunštnega al je podobno k pr igrcah pa programih(kar dvomim)?

Kako se navije procesor?

Zakaj mora met plošča nvidia čipovje. A ni useglih če itak daš drugo grafično na drugo vodilo? Al je pol tud integrirana dost dobra?

Zdi se mi pa bolš da upgradam računalnik, pa tud če je 80% kosov za zamenjat k da kupm novga sestavlenga, ker se mi zdi da če kupm po kosih useglih pridem cenejš skoz in boljši računalnik bom mel(usaj po mojem izračunu). Je pa zame nesprejemljivo da bi mogu use še enkrat gor devat, mam pa rajš ta jajca še naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če windowse še enkrat posnameš brez, da bi formatiru, ti ostane par datotek prejšnega windowsa, ki jih moreš ročno zbrisat, kako siguren pustiš kje :). Podatki ti seveda vsi ostanejo, programi ponavadi vsi delajo, samo kaki ne k potrebujejo prav register, recimo MS ofice ne bo delu dok ga še enrkat ne posnameš.

Drugače si pa naredi dve particiji, na eni imej samo winse na drugi pa vse podatke in lahko pol tisto z windowsi mile volje formatiraš.

Integrirana grafična komej word poganja, drugače je pa drnč. Nvidiin čhipset pomeni čipovje na plati, ne pa proizvajalca grafične, to vzemi katerokol češ.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače si pa naredi dve particiji, na eni imej samo winse na drugi pa vse podatke in lahko pol tisto z windowsi mile volje formatiraš.

Sam kako čm jst zdej osamit windows mapo na particiji? Trenutno mam na tej particiji še vse programe. S programom ki je za te particije upravlat lahko pa sam velikost posamezne particije oz. število particij štimam, nemorem pa že obstoječe particije polne podatkov razdelit, lahko upravljam sam s tistimi deli kar je praznega, al pa lahko celo particijo na drugo particijo al pa drug disk kopiram, sam s tem ne dobim nč. Pol mi ubistvu preostane sam še da nardim eno tretjo prazno particijo pa mapo windows tja premaknem, sam to pa mislm da nebi špilalo, al pa če premaknem mapo program files pomoje tud ne...Drgač pa windowse se v dosu namešča pol k maš že sformatirano al kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Windows mape in tud drugače vseh vsebin operacijskega ne moreš nč premikat :). Lahko premakneš vse svoje programe, če se že želiš matrat, to o 2h particijah pa sem bol mislil če boš vse skupej sformatiru, pa si potem narediš na novo tak lep sistem :).

Za inštalirat daš sam cd notri, ne rab bit v dosu in ne rab bit formatiran, pa inštalirej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kako idejo zakaj mi NOKIA pc -site program za povezvo z gsmom in prenosnikom noče povezat preko bluetootha ,drugače pa se da prenašat normalno, samo slike.

še to mi je že delalo pa sem želel samo nadgradit pc site potem pa tema :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi čist jasen tole :)

Bi rad, da router ne spusti igro skozi, tako da je noben ne more igrat preko neta al pa v omrežju? Al da se kdorkoli iz drugje ne more dokopat do warcrafta? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi čist jasen tole :)

Bi rad, da router ne spusti igro skozi, tako da je noben ne more igrat preko neta al pa v omrežju? Al da se kdorkoli iz drugje ne more dokopat do warcrafta? :)

To taprvo ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko narediš tako, da zapreš tiste porte kater uporablja igra. Zdej kako bi na routerju to naredu ne vem, bom jutri pogledu.

Lahko pa seveda programsko narediš, v firewallu enostavno ne dovoliš tisti aplikaciji :), lahko že s tem firewallom k je v winXP, pod "Exception" najdeš warcraft, pa tam pod lastnosti al kaj so, dovoliš da lahko zaganja samo en IP, recimo tak, ki sploh ne obstaja, pa ne bo delalo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!