Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Gugo

Priporočene objave

Mene nekaj zanima: Mam eno novo tablco rama DDR2 1GB 667(al tam nekje nekaj čez 600)Mhz. Od prej mam isto samo 800Mhz. In jst dam tadrugo tablco zraven, računalnik se sploh ne zažene, tud zapiska ne na začetku. Računalnik s samo starim ramom dela normalno, samo z novim pa isto ne zalaufa (sej je vseeno če maš ram sam u 2. slotu namest sam u 1.?) Je nov ram zanič al je kriva frekvenca al kaj podobnega? V biosu mam cpu frequency 200MHz, memory speed pa auto, če dam manual se da premkat med 200, 400 pa 667MHz se mi zdi. Ram je sumljivo pakiran (v eni vrečki od nekega trdega diska) tako da je možno da je zanič. Račun mam tak da če mislite da je zanič ga bom nazaj odneso...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede tezave z routerjem...nisem sicer bral vsega, ampak replika na tezave, da se ne dela 0.....

Neglede na to, kaj kvackas z routerjem.... ce ga zresetiras na tovarniske nastavitve, se VEDNO postavi zadeva, ker nalozi tovarniski software....

Moras pa nekaj pazit.... ce si imel ti nastavljen drug subnet kot je po defaultu, potem je logicno da routerja na vidis in da se ne mores konektat na njega...

Predlagam ti, da vzames navodila in lepo pocasi prebers kaj in kako....

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Učeri kupu Usb ključ tegale,pa mi ga računalnik nikakor noče prepoznat. :glare:

Ko ga priklopim na kateri koli izhod za usb mi javi USB Device not Recognized

Menda v BIOS-u vse štima(baje),ključ ne rabi gonilnika,u glavnem sanja se mi ne več :angry:

Kaka ideja ali vržem vse skupi čez balkon.....

(rabim čim prej) :blush:

Hvala

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar koli priklopim na USB mi laufa BP.Miška,tipkovnica,prenosni trdi disk,fotoaparat,telefon,web kamera,...

Samo ključa mi noče prepoznat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Učeri kupu Usb ključ tegale,pa mi ga računalnik nikakor noče prepoznat. :glare:

Ko ga priklopim na kateri koli izhod za usb mi javi USB Device not Recognized

Menda v BIOS-u vse štima(baje),ključ ne rabi gonilnika,u glavnem sanja se mi ne več :angry:

Kaka ideja ali vržem vse skupi čez balkon.....

(rabim čim prej) :blush:

Hvala

Kateri OS imaš? Če je Win XP SP2, so driverji tukaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri OS imaš? Če je Win XP SP2, so driverji tukaj

Ja mam SP-2...vse lepo in prav,pobral dol program,šel po navodilih ,ki jih dobiš zraven,vendar mi čarovnik za dodajanje strojne opreme javi "Te strojne opreme ni mogoče namestiti".

Pa nimam pojma zakaj... :closedeyes:

@ aljazz26 -ključek dela.

sicer pa mi Device manager zazna novo priključeno opremo in mi jo označi kot neznano.

Popravljeno . Popravil Miha Z.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene nekaj zanima: Mam eno novo tablco rama DDR2 1GB 667(al tam nekje nekaj čez 600)Mhz. Od prej mam isto samo 800Mhz. In jst dam tadrugo tablco zraven, računalnik se sploh ne zažene, tud zapiska ne na začetku. Računalnik s samo starim ramom dela normalno, samo z novim pa isto ne zalaufa (sej je vseeno če maš ram sam u 2. slotu namest sam u 1.?) Je nov ram zanič al je kriva frekvenca al kaj podobnega? V biosu mam cpu frequency 200MHz, memory speed pa auto, če dam manual se da premkat med 200, 400 pa 667MHz se mi zdi. Ram je sumljivo pakiran (v eni vrečki od nekega trdega diska) tako da je možno da je zanič. Račun mam tak da če mislite da je zanič ga bom nazaj odneso...

Najprej daj optimal defaults ali fail safe a nekaj podobnega, se pravi vse nastavitve resetiraj. Če ne dela ali pa dela, pa daj frekvenco na 667, latence pa 5 5 5 15.

Probaj ram tudi posamezno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveri, kako imaš nastavljeno za podpisane gonilnike:

'Moj računalnik (desni klik) - lastonsti - strojna oprema - podpisovanje gonilnikov'.

Preveri na nimaš izbrano 'Blokiraj', vse ostalo je vredu (Glej priponko.)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveri, kako imaš nastavljeno za podpisane gonilnike...

to sem že tud preveru,vendar še vedno isti klinc...

vseeno hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej daj optimal defaults ali fail safe a nekaj podobnega, se pravi vse nastavitve resetiraj. Če ne dela ali pa dela, pa daj frekvenco na 667, latence pa 5 5 5 15.

Probaj ram tudi posamezno.

Sem nastavil tako, vbistvu sem imel že prej deafult, samo ram sem dal namest auto speed na 667, latence so ble že prej tak. Sem kurblal samo s tanovim ramom, namesto kratkega piska ob zagonu se mi pojavi zelo dolg pisk nekaj sekund, nato se računalnik sam resetira in spet dolg pisk in spet reset in tako se ponavlja dokler nisem pač ugasnil stikalo na napajalniku.

Najbrž je ram zanič?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mam SP-2...vse lepo in prav,pobral dol program,šel po navodilih ,ki jih dobiš zraven,vendar mi čarovnik za dodajanje strojne opreme javi "Te strojne opreme ni mogoče namestiti".

Pa nimam pojma zakaj... :closedeyes:

@ aljazz26 -ključek dela.

sicer pa mi Device manager zazna novo priključeno opremo in mi jo označi kot neznano.

1. Poskusi ključek na drugem računalniku...

2. Ponovno installiraj kompletne gonilnike za matično ploščo (seveda najnovejše z uradne www.strani)

3. Ponovno installiraj najnovejše gonilnike za ključek...

4. Poskusi drug USB vhod (preklopi v npr. tistega kjer imaš trenutno miško)

5. Malo še pošnofaj po Microsoft Support, včasih tam dobim veliko dobrih idej...

Stvar je lahko tudi v kakšnem pokvarjenem registru, zato bi ti morda priporočal tudi kak RegCleaner (naj se sliši še tako brezveze, vendar se mi je tudi to že dogajalo)

V najslabšem primeru pač zamenjaj ključek za ključek druge firme...

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si ga tiščal v sprednjo usb štekdozo, ga raje vtakni v zadnjo, tista ki je na matično zalotana..

Ne moreš verjet kaj se včasih dogaja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nov ram sam ne dela kljub različnim nastavitvan, pol je verjetno defekten, ali pa se ne zastopi s plato.

glede frekvence ni fore, lahko sta različni frekvenci, vendar bosta potem oba delala na tisti frekvenci kot jo ima počasnejši

verjetno je ram zanič, pojdi ga zamenat, sj te nč ne košta :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si ga tiščal v sprednjo usb štekdozo, ga raje vtakni v zadnjo, tista ki je na matično zalotana..

Ne moreš verjet kaj se včasih dogaja....

jap, meni na prenosniku recimo digitalec dela na 3-stranskih usb vhodih, na 2-ma ki sta pa na zadnji strani pa ne dela :unsure:

tak da zdaj tja priklaplam miško... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tudi meni ga doma ni prepoznal ...

... na vseh drugih PC-jih je delal ...

... tudi poznavalci niso mogli odkriti kaj mu je ...

... kdo bi vedel, kupil drugega, ki dela ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se bom še malo pomatral....mogoče je razlog to ,ker je računalnik že lep cajt potreben formatiranja. :unsure:

kdo ve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo mogoce ve za kaksen ARM emulator za winse?

na feri prodajajo take lepe Š-ARMe, pa tok pocen....ampak so samo za feri študente.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo mogoce ve za kaksen ARM emulator za winse?

na feri prodajajo take lepe Š-ARMe, pa tok pocen....ampak so samo za feri študente.....

Mogoče to?

Jaz sem feri študent, če ti to kaj nuca ;)

Popravljeno . Popravil MowzancR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mam SP-2...vse lepo in prav,pobral dol program,šel po navodilih ,ki jih dobiš zraven,vendar mi čarovnik za dodajanje strojne opreme javi "Te strojne opreme ni mogoče namestiti".

Pa nimam pojma zakaj... :closedeyes:

@ aljazz26 -ključek dela.

sicer pa mi Device manager zazna novo priključeno opremo in mi jo označi kot neznano.

Hej, ne boš verjel, danes sem imel isti problem na šihtu...probal vse, od posodabljanja driverjov za plato, do uvažanja .inf datotek, posamezna inštalacija vsakega USB Hub-a posebej, do hardwerskega preklaplanja in šarjenja po motherboardu...

Na koncu iztaknem kabel za printer (ki je bil nov, kot tudi printer HP Laserjet 1010-ta je deloval brez problema), ponovno zaženem mašino, in ključ deluje...no, kabel sem seveda takoj likvidiral in zamenjal z novim. Stvar deluje brezhibno.

Mi ni bilo jasno, kako za boga je to možno in kako lahko qlinčev kabel povzroči tak problem, sploh glede na to, da je printer delal in mi še sedaj ni. Sem se pa pogovarjal s sodelavcem, ki mi seveda po mojem večurnem zajebavanju s tem pove, da so zaradi teh qlinčevih kablov, ki so zraven HP1010 skoraj zavrnili 50 že nabavljenih tiskalnikov...Od takrat naprej, gre že vsak kabel, ki je priložen temu tiskalniku direktno v kanto (ne vem, kako to, da jih lahko in da jih še prodajajo... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer printarja nimam priklopljenga,mam pa en kup drugih svari.Bom vse ven potrgal in probal zagnat ta jajca!

kdo ve...mogoče pa :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!