Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

OK, eno vprašanje....mamo 4 portni router in 5 kompov, se da povezat 3 direktno na router ostala dva pa prek "swiča" (swič na prazen port v routerju in na swič ostala dva kompa)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, eno vprašanje....mamo 4 portni router in 5 kompov, se da povezat 3 direktno na router ostala dva pa prek "swiča" (swič na prazen port v routerju in na swič ostala dva kompa)?

ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, eno vprašanje....mamo 4 portni router in 5 kompov, se da povezat 3 direktno na router ostala dva pa prek "swiča" (swič na prazen port v routerju in na swič ostala dva kompa)?

jap, mamo pr ns enako situacijo :)

tko da, se da :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ma kdo ksn tutorial za delphi2005...

bi s5 mal začel igrce delat :)

Tud jest bi rabu kej podobnga ja hehe :D

mitofreak v kermu pa ti delaš? Delphi7? Ker jest ga nikjer ne najdem :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

am ja borland delphi drgac...

se pa da fajn igrce narest z FirstPersonShooterCreator

ps.....ce se komu kupuje prenosnik al pa racunalnik...

http://www.so-doo.si/

Popravljeno . Popravil mitofreak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

am...a mi lahko kdo pomaga...

v delphiju mam narjen en speedbuton s slikco gor - glyph..zdj pa namest da bi ta knof prtiskov z misko, bi jest rad da se ga lahko klika z tipko za desno, levo, al pa konckoncou kerokoli tipko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zdajle sem pa jaz v težavah.

Sem si pred mesecem nabavil prenosnika s prednaloženo Visto :krneki: . In sem že po tednu uporabe bil razočaran. Ker imam občutek, da sem na svetu zato, da pedenam tole Visto :krneki: in ne zato, da uporabljam računalnik.

in tako sem te dni naredil Format c: in naložil XP. Tu se je pojavil prvi problem. Priloženi driverji so samo za Visto :krneki: . Za ostale verzije Winsov jih pa tudi uradni proizvajalec (fujitsu siemens) ne ponuja (ne sme ponujati). Po dveh dnevih iskanja driverjev po netu pa sem obupal in nazaj naložil jajca od Viste :krneki: . Bolje da nekaj dela, kot pa nič. In sedaj mi je ta pametna kišta nekaj naredila, pa še sam ne vem, kaj. Ali mi je prepovedala dostop do D particije s podatki (access denied), ali pa mi je C in D združila v eno ter pustila nekaj malega kot D particija, do česar pa vseeno nimam dostopa . V glavnem, do D diska nimam dostopa. Je pa tam vseeno nastalo nekaj pomembnih datotek, ki bi jih rad nekako dobil nazaj.

Sedaj pa vprašanje:

kako naj si nazaj vzpostavim dostop do D particije? Partition magic v Visti :krneki: ne dela.

Ali je kdo s podobnimi težavami že kje zasledil gonilnike za XP (fujitsu-siemens amilo PA1538)?

Ker če ne bom nekaj uredil, bom čisto dobro kišto z jajci od Viste :krneki: podaril smetarjem za dedka mraza

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj so navodila kako z vistinim softwareom pedenaš particije. Pa zdi se mi, da sem že delal particije na Visti s primernim programjem - Paragon Partition manager 8.5

Baje je presedlati iz Viste na XP-je na laptopu pravi pain in the ass. V tej temi si lahko prebereš nekaj več in dobiš kakšno informacijo. Sam sem tudi kupil laptop za doma in bil prav nesrečen z visto. Nad downgradnjo sem tudi obupal, ker je prekomplicirana in ni vseh gonilnikov za XP-je. Lady je pri normalni uporabi čisto zadovoljna, jaz se pa rajši držim svoje kište.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en problem:

-imel sem dva diska. Po rušitvi serverja (zaradi slabe antivirus zaščite - my bad) je prišlo do sledečega stanja: -ko disk vgradim v delujoč računalnik mi ga nikakor ne uspe odpret z npr. explorerjem, najdem pa ga v My comp. Zanimivo pa je, da ga lahko uporabljam s npr. Total comanderjem in dostopam do vsebine brez najmanjših težav. Zanimivo je tudi, da če na disk kliknem z D tipko miša mi namesto za "open" ponudi nekaj izpisano v neki čudni pisavi (recimo kot v pisankah). A se je že komu kaj takega zgodilo ?

Sektorji so vredu, boot tabela tudi, Disk doctor ne najde nič, partition magic isto. Defekt pa je, vsaj tako kaže, izvorno na disku.

Da še povem, zadevo sem odpravil na manjšem disku tako, da sem vse podatke skopiral na drug disk in "defektnega" formatiral. Zadeva se je obnesla. Problem je sedaj s tem, ker je drugi izmed kritičnih diskov velik 500G - kam naj jih skopiram za enak manever ?? :) Zato sprašujem, če bi kako popravil zadevo brez "nepotrebnega" kopiranja...

Prosim za ideje/orodja/... oz. kako identificirati mesto "okvare" na disku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Virus, mel isto na usb ključu. Disk lahko odpreš tako da namesto da dvakrat klikneš nanj, kar direktno tam zgorej kjer je naslov(adress, tam kjer ti zdej piše my computer) vpišeš črko pogona, recimo C: . Žal je tale virus preceeeejjjj trdovratna zadeva in se ga boš zelo teško znebil brez formatiranja. Lahko poskusiš tako, ko odpreš disk, sta tam dve skriti datoteki, mislim da autorun in pa explorer.exe, en explorer.exe se je pa še nasral nekje v windows mapi(sam tle raj ne briši če ne veš točno kateri je defekten da ne zbrišeš pravega :), te datoteke moreš večkrat zbrisat, najlažje bi pa bil format :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že doživu to kar praviš. A (žal) to ni to v tem primeru.

Disk pa naj bi bil "sterilen" (AVG, NOD, Adavare, Spy eraser,... vse negativno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No samo toliko.. kar uporabljaš Antivirusne, uporabljaj smao enega, ne vse skupej, recimo NOD, pa še AVG. pa še katerega zraven. Naj bi en drugega motili :whistle: Brez zajebancije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piksna, odličen skupek orodij za reševanje takšnih težav se imenuje Hiren's boot CD. Najdeš ga tudi v raznih kompilacijah kot je LastXP.

Možnost pa je tudi, da prekopiraš datoteke, ki jih potrebuješ na drugi disk in tisti disk lepo formatiraš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dolenc:

hvala lepa, smetarjem si odvzel lepo novoletno darilo. Sem dobil driverje in lepo vse porihtal.

Sem patukaj že brskal za driverji in stran ni delala. Tako da sem jih sedaj s kar nekaj truda (z delovanjem strani) snel dol.

Nazaj se je pojavila tudi D particija s podatki.

Še enkrat, :worship: Hvala lepa

@Fritz:

Tudi tebi hvala lepa za pomoč, ampak sem raje šel nazaj na XP in upam, da Viste ne bom videl nadaljnjih 99 let :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem koga, ki bi bil pripravljen menjat RAM. Mam 256MB DDR, rabim pa SDRAM ki je starejši, DDR mi namreč ne paše v eno 5 let staro mašino. Sem iz MB, vsaj 2x tedensko pa na relaciji MB - CE - Krško...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!