Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

računalnik čist kot solza, en antivirusni program, požarni zid in adware......

ne preostane mi drugega kot da kišto odprem pa pogledam v jetra :rolleyes: (to bom jutri ko pridem iz službe)

naredila obnovitev sistema, pregledala disk, defragmirala....

al pa bom še enkrat windowse čez vrgla pa bo mir

dr.looney :alien1:

Pred drastičnimi ukrepi lahko poskusiš še tole:

To enable boot logging using the Recovery Console, perform the following steps:Configure the BIOS so that the system will boot from the CD drive as the first boot device.Insert the RM Windows XP Recovery CD into the CD drive and Restart the computer.Press any key when prompted so that the system boots from the Recovery CD.At the Welcome to Setup screen, press the <R> key to start the Recovery Console and select the number of the operating system that you want to log.If there is a password set for the Administrator account, type the password when prompted or press <Enter> if none is set.At the command prompt type bootcfg /add, and press the <Enter> key.Wait while the system looks for Windows installations.Select the number of the Windows installation again.You are then prompted to enter a Load Identifier.Type BOOTLOG CONFIG and then press the <Enter> key.The system prompts you to select an OS Load Option.Type /bootlog /sos and then press the <Enter> key.At the command prompt type EXIT.Allow the system to reboot from the hard disk (do not press any keys).When the boot menu appears, select BOOTLOG CONFIG and then press the <Enter> key.The system will now boot from the BOOTLOG CONFIG OS menu selection list by default and will list the drivers that Windows will attempt to load as it boots.If the system hangs then the last file in the list is the one that may be corrupt or an incorrect version.

If the drivers all load successfully but the system hangs before the Windows Desktop is reached, you can examine the C:\WINDOWS\NTBTLOG.TXT log file.

In order to examine the NTBTLOG.TXT file and copy files to or from an unbootable system, use the Windows XP RM Recovery CD to boot the computer and run the Recovery Console as outlined above.

Note: You can change the default boot menu by using Control Panel (switch to Classic view) - System - Advanced Tab - Startup and Recovery section / Settings - System Startup section and change the Default operating system: entry to the desired menu entry. To prevent the BOOTLOG CONFIG entry from being listed altogether, click on the Edit button and then delete the line that has the BOOTLOG CONFIG entry and save the file.

Popravljeno . Popravil rude
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povejte mi kera grafična je bolša, sapphire ati radeon 9600 pro ali gigabyte nvidia geforce 6600Le

Za radeona je opist spodaj

ATi Radeon 9600 PRO

Jedro: ATi RV350

Hitrost GPU: 400 MHz

Hitrost pomnilnika: 300 MHz DDR

Širina pom. vodila: 128-bitna

Prepustnost pomnilnika: 9.6 GB/s

Št. renderirnih cevovodov: 4

Št. teksurnih enot na cevovod: 1

Prepustnost pomnilnika: 9.6 GB/s

Arhitektura: DX 9

RAMDAC: 2x 400 MHz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LE je ponavadi oznaka za 64 bitno pomnilniško vodilo, kar v praksi pomeni da je neuporabna za igrice. V tem primeru bi bil radeon s 128 bitnim ramom dosti hitrejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko užgem računalnik se mi ne odprejo windowsi in mi napiše da ena datoteka manka oz. je poškodovana (windows\system32\config\system) in da je treba CD od windowsov in zbrat repair ®.

To sm tud naredu in windowsi so delali enih 14 dni normalno, zdej pa spet ista napaka. Kaj bi blo lahko krivo za to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LE je ponavadi oznaka za 64 bitno pomnilniško vodilo, kar v praksi pomeni da je neuporabna za igrice. V tem primeru bi bil radeon s 128 bitnim ramom dosti hitrejši.

Ampak 9600pro je že stara grafična tko, da novejše igrce tud nebi ravno najbolš delale...Že moj 9800pro včasih kej težko prebavlja :)

tko, da cheff, če mislš novejše igrce igrat razmisl, če se ne splača še mal doplačat za kšno novejšo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko užgem računalnik se mi ne odprejo windowsi in mi napiše da ena datoteka manka oz. je poškodovana (windows\system32\config\system) in da je treba CD od windowsov in zbrat repair ®.

To sm tud naredu in windowsi so delali enih 14 dni normalno, zdej pa spet ista napaka. Kaj bi blo lahko krivo za to?

Če ti ni škoda podatkov na disku, probej formatirat pa druge Windowse naložit (iz druzga CDja)...če si na partisu registriran oz. blinku priporočam Windows XP SP3 (neka domača predelava xpjov z nekaj dodatnimi programi,ampak računalnik opazno hitrej deluje :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko užgem računalnik se mi ne odprejo windowsi in mi napiše da ena datoteka manka oz. je poškodovana (windows\system32\config\system) in da je treba CD od windowsov in zbrat repair ®.

To sm tud naredu in windowsi so delali enih 14 dni normalno, zdej pa spet ista napaka. Kaj bi blo lahko krivo za to?

Meni tako napako javi, če imam ram preveč navit. Mogoče je tam tvoj problem?

Ampak 9600pro je že stara grafična tko, da novejše igrce tud nebi ravno najbolš delale...Že moj 9800pro včasih kej težko prebavlja :)

tko, da cheff, če mislš novejše igrce igrat razmisl, če se ne splača še mal doplačat za kšno novejšo?

Ja, itak nima kaj praskat pri novejših špilih. Če pa kupiš hitrejšo pa sistem prepočasen rata in še vedno šteka. Pol je bolje da špilaš starejše špile, ki so takrat ven prišli kot kartica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti ni škoda podatkov na disku, probej formatirat pa druge Windowse naložit (iz druzga CDja)...če si na partisu registriran oz. blinku priporočam Windows XP SP3 (neka domača predelava xpjov z nekaj dodatnimi programi,ampak računalnik opazno hitrej deluje :) )

jest takih domacih predelav ne bi gfor dajav...

sploh zato ker SP3 uradno niti se ni zunej, pa nekak se mi dozdeva da so na telih homemade winsih ksni odprti backdoori

just my thought

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest takih domacih predelav ne bi gfor dajav...

sploh zato ker SP3 uradno niti se ni zunej, pa nekak se mi dozdeva da so na telih homemade winsih ksni odprti backdoori

just my thought

SP3 ga je poimenovov ta k ga je naredu, ni pa to uradn izdelk od M$.Je pa folk tud preveru za backdoori in ni nobenih sledi,tko, da jest mu kr zaupam...so fajni, če jih hočš sprobat ti jih lahko dam :)

Popravljeno . Popravil Roky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm dal downloadat te SP3je.

Še neki mi povejte: Jst sm mel do zdej sam en trdi disk zdej bi rad pa še enga zravn prklopu sam ne vem na kir kabl morm prklopit pa v kakšni poziciji morjo bit uni mostički na disku. Probu sm prklopit na isti kabel oba diska, mostičke sm mel na device1 (slave) in mi tud winsow ni zagnalo, tko da sm mogu "tanov" disk odklopit da kej dela.

Kje sm ga pihnu oz. kako naj kej priklopim da bo špilalo?

Popravljeno . Popravil mitiž46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni treba roky, poznam

drgac pa tisti disk ki ga mas zdejle gor more bi MASTER, drugi disk pa SLAVE, lahko das tut oba na CSEL ali CABLE SELECT, sam more bit master na prvi poziciji slave pa na drugi poziciji na kablu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kdo obvlada mu bom zelo hvaležen, moja kišta se večkrat na dan sama od sebe resetira, če pa imam odprto katerokoli internetno stran (iskalnik ne velja) pa ne. :stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kdo obvlada mu bom zelo hvaležen, moja kišta se večkrat na dan sama od sebe resetira, če pa imam odprto katerokoli internetno stran (iskalnik ne velja) pa ne. :stupid:

Močoge maš napajalnik prešvoh.

Montiru sm disk kot slave, starga sm dau kot master. Zadeva laufa tko k prej, tanovga k da ga ni. Ni ga zaznalo, pod upravitelj naprav ali pa upravljanje diskov je samo stari in pa CD pogoni. A sm kej narobe naredu al je disk zanič, ker to k ga zdej gor devam je en stari 20GB.

PS: Ne me spraševat kaj bom z 20GB pa zakaj ne kupim novga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jaz sem odpravila težavo. kriv pa je bil en star cd, ki sem ga imela v cd romu. samo to sem ugotovila potem, ko sem spustila še enkrat windowse čez. :slap: :slap: :slap: :lol1:

in ker cd ni mogel prebrat je pač zmrznil za nekaj minut :slap: :slap:

no za drugič vem :slap:

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jaz sem odpravila težavo. kriv pa je bil en star cd, ki sem ga imela v cd romu. samo to sem ugotovila potem, ko sem spustila še enkrat windowse čez. :slap: :slap: :slap: :lol1:

in ker cd ni mogel prebrat je pač zmrznil za nekaj minut :slap: :slap:

no za drugič vem :slap:

dr.looney :alien1:

Jaz sem pa mislil, da je macola pela... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..ne macola, je premajhna...puher.... :naughty:

dr.looney :alien1:

Ne boš smela več na one strani.... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje bi mel, če ve kdo od rečunalniških mojstrov kaj bi lahko blo.

Situacija je pa takale:

Računalnik se mi je skoz ugašal, potem sem pa odpru ohišje, pa je blo uredu, za kkšne pol leta. Par dni nazaj je pa računalnik po 5ih minutah delovanja začel zmrzovati. Ni važno, a je bil obremenjen al ne. Če sem imel zraven ta velik ventilator za hlajenje, je nekak delalo vse skupej. No, sedaj se pa še prižgati noče.

K prižgem, piskne, nato pa zmrzne vse skupaj.

Vem da je težko reči kaj bi lahko blo, amapk, če ma kdo kkšno idejo, bi bil res hvaležn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje bi mel, če ve kdo od rečunalniških mojstrov kaj bi lahko blo.

Situacija je pa takale:

Računalnik se mi je skoz ugašal, potem sem pa odpru ohišje, pa je blo uredu, za kkšne pol leta. Par dni nazaj je pa računalnik po 5ih minutah delovanja začel zmrzovati. Ni važno, a je bil obremenjen al ne. Če sem imel zraven ta velik ventilator za hlajenje, je nekak delalo vse skupej. No, sedaj se pa še prižgati noče.

K prižgem, piskne, nato pa zmrzne vse skupaj.

Vem da je težko reči kaj bi lahko blo, amapk, če ma kdo kkšno idejo, bi bil res hvaležn.

Jst sm mel danes podoben problem, ker sem imel 2 trda diska čisto zraven šraufana in se mi je grelo. Potem sem enga odšraufal stran da je malo več zraka in je OK. Se mi je pa zmeri bolj pogosto resetiralo, nazadnje še windowsow ni zagnalo. Ne vem če je kej u zvezi s tem pri tebi, ker nisem nek majster, sam tolk o moji izkušnji :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje bi mel, če ve kdo od rečunalniških mojstrov kaj bi lahko blo.

Situacija je pa takale:

Računalnik se mi je skoz ugašal, potem sem pa odpru ohišje, pa je blo uredu, za kkšne pol leta. Par dni nazaj je pa računalnik po 5ih minutah delovanja začel zmrzovati. Ni važno, a je bil obremenjen al ne. Če sem imel zraven ta velik ventilator za hlajenje, je nekak delalo vse skupej. No, sedaj se pa še prižgati noče.

K prižgem, piskne, nato pa zmrzne vse skupaj.

Vem da je težko reči kaj bi lahko blo, amapk, če ma kdo kkšno idejo, bi bil res hvaležn.

Ugašal se je verjetno zaradi previsoke temperature, kar tudi potrdi delovanje pri odprti škatli. Poskušaj posesati prah iz hladilnih reber procesorja. Drugače sem pa nekoč imel isti problem, vendar so bili krivi neki kontakti na matični plošči in je bilo potrebno kupiti novo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo ve kaj je ETA KOEFICIENT?

pa ce ma kdo kj o tem napisano ?

Popravljeno . Popravil mitofreak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!