Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Gugo

Priporočene objave

Jest mam pa tale problem...

Tista orodna vrstnica v programu preprosto - zmrzne oziroma se sploh ne prikaže. Reinstallirov, naložil novo verzijo...nič ne pomaga :blink:

post-6663-1208200663_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje:

inštaliram program (testni, za rezanje filmov), dodam še en program, reboot... in začne procesor delati stalno na 100%, programi za filme (BS player, Divx) ne delajo oz. takoj zmrznejo, antivirusni program je povožen... skratka, očitno sem fasal neki virus. Ok, se zgodi... Odinštaliram, pregledam registry... nič od teh programov...

Poženem z neta Bitdefender, pregleda vse, traja enih 15 ur, ampak zadeva je še vedno na istem s*anju...

Ima mogoče kdo kakšno idejo, kako bi se nesnage znebil? Seveda pred že ustaljenim in ne prvič narejenim Format c:\.... :)

Konf: Win XP, SP2.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje:

inštaliram program (testni, za rezanje filmov), dodam še en program, reboot... in začne procesor delati stalno na 100%, programi za filme (BS player, Divx) ne delajo oz. takoj zmrznejo, antivirusni program je povožen... skratka, očitno sem fasal neki virus. Ok, se zgodi... Odinštaliram, pregledam registry... nič od teh programov...

Poženem z neta Bitdefender, pregleda vse, traja enih 15 ur, ampak zadeva je še vedno na istem s*anju...

Ima mogoče kdo kakšno idejo, kako bi se nesnage znebil? Seveda pred že ustaljenim in ne prvič narejenim Format c:\.... :)

Konf: Win XP, SP2.

A še vedno imaš zabit procesor na 100%? Poglej kateri proces kuri toliko in poglej na google kaj pravijo. Prav tako pogooglaj za tem programom, če je še kdo drug fasal isto stvar. Prav tako lahko pogledas ce je kak cuden no service (administrative tools - services) in če je v startup-u (msconfig) kaj sumljivega.

Lahko pa sporočiš podatke o programu pa lahko kaj več rečemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Progrma, ki zaseda 99% praktično stalno, je Taskmanager, kar je izredno čudno, ker drugače ta program zaseda 2-3%.

Pregledal sem Administrative services - nič čudnega (vsaj opazno čudnega ne).

Pogledam še Msconfig...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče ima program v programski kodi napako...

ker si vrjetno???program potegnil iz neta pa je možno da ima viros ali pa je prišlo do napake pri prenosu(se mi je že zgodlo to) :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj system restore narest na zgodnejši čas.

Bilo narejen... sem pozabil omenit... sploh ne pusti dati na katerikoli datum za nazaj oz. pusti, ampak ko se hoče naložiti, pove, da ne gre.

Mah, zgleda, da me čaka eno novo nalaganje celotnega sistema... ne bo prvič... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam problem, ki mi ni čisto jasno, kako se je to lahko zgodilo :hmm: .

Imam prenosni H. disc, kjer imam, kar veliko število info. v obliki word, pdf, excel, pa tudi nekaj slik načrtovi itd.

To sem imel shranjeno posebaj v ta namen odprti mapi, kjer so bile tudi pod mape.

Zdaj pa tako, prenosni HD se ni nikoli priklopil na comp, ko je bil prižgan internet pa tudi brisanja v njem še ni bilo,

ko sem ga pa pred parimi dnevi priklopil na comp se je zgodilo to, da so vse mape in pod mape prazne, v bistvu slike in načrti

so ostali notri, ampak word, pdf in excel dokumentov ni nikjer :kva1: :kva1: :kva1: . . . . :cry: .

Vprašanje:

1. Se je to že komu zgodilo?

2. Ali je to možno sploh dobiti nazaj, ker gre pač za prenosni disc ???

3. A obstajajo kkšni programi, ki bi mi pomagali pri tem (sistem restore ali found undelite files) ali karkoli ????

Gre za prenosni H. disc in ne za direktni hard disc na compu.

Help, help WANTED :cry: .

Thx že v naprej :yes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje:

1. Se je to že komu zgodilo?

2. Ali je to možno sploh dobiti nazaj, ker gre pač za prenosni disc ???

3. A obstajajo kkšni programi, ki bi mi pomagali pri tem (sistem restore ali found undelite files) ali karkoli ????

Gre za prenosni H. disc in ne za direktni hard disc na compu.

kot prvo: ne piši in ne briši nič s diska...

1. JA

2. JA

3. ponavadi se dogaja če narobe disk izklopiš med delavanjem PC-ja, ker si zbrkla index datotek, najpej obvezno poizkusi če pomaga CHKDSK (CheckDisk) komanda na winsih http://support.microsoft.com/kb/315265 , lahko pa ga zaženeš tudi iz properties v explorerju

če zgoraj napisano ne deluje oz. ne znaš, nesi disk enemu, ki to obvlada, preden si kaj zaserješ

če CHKDSK ne pomaga lahko delno ali v celoti obnoviš podatke s UNDELETE funkcijami pri raznih programih (TuneUP 2008,... napiši v google file recovery)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam en pc ki ga uporablam samo za downlovdanje in gledanje hd filmov ampak zadeva pri predvajanju hd vsebim rahlo šteka sumim grafično pc je athlon 3200 z 1,5 rama grafa pa je ati 9600 pro.zadeva je priklopjena na tv z dvi-hdmi kablom .

sedaj pa bi zamenjal grafično torej katero naj vzamem mora biti agp vodilo in mora imeti hdmi izhod .

hvala za pametne predloge

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam en pc ki ga uporablam samo za downlovdanje in gledanje hd filmov ampak zadeva pri predvajanju hd vsebim rahlo šteka sumim grafično pc je athlon 3200 z 1,5 rama grafa pa je ati 9600 pro.zadeva je priklopjena na tv z dvi-hdmi kablom .

sedaj pa bi zamenjal grafično torej katero naj vzamem mora biti agp vodilo in mora imeti hdmi izhod .

hvala za pametne predloge

Vzameš radeona hd 2400 ali 2600, super grafa za hd video. Recimo tole.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni PC, je pa podobn.

zanima me, kakšna je lahko dolžina tega UTP kabla za net, k gre iz routerja do kompa, da se še ne pozna na hitrosti prenosa?

Bi 20m šlo? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzameš radeona hd 2400 ali 2600, super grafa za hd video. Recimo tole.

a je na agp vodilu .

@fingi jaz imam več kot 20 metrov kabla pa se na hitrosti nič kaj ne pozna .tako da ni panike

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni PC, je pa podobn.

zanima me, kakšna je lahko dolžina tega UTP kabla za net, k gre iz routerja do kompa, da se še ne pozna na hitrosti prenosa?

Bi 20m šlo? :unsure:

Cat 5e je definirana s 100 metri.....tako da lahko uporabiš 100 metrski kabel....bolj je problematično, kako je položen (radiji ovinkov, s kakšno silo je bil vlečen kabel pri polaganju,itd...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam PC star cca. 5let. Npr. ko zaženem google earth mi vse blokira in zamrzne??? Enako se zgodi z igrami...pridem v main menu potem pa konec! Kaj lahko naredim?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam PC star cca. 5let. Npr. ko zaženem google earth mi vse blokira in zamrzne??? Enako se zgodi z igrami...pridem v main menu potem pa konec! Kaj lahko naredim?

hvala

Glede na to, da nisi podal kaj več o PCju lahko samo ugibamo. Poglej v taskmanager (CTRL + ALT + Esc) in boš videl kako je s procesorjem, spominom in diskom takrat ko pozenes google earth.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni PC, je pa podobn.

zanima me, kakšna je lahko dolžina tega UTP kabla za net, k gre iz routerja do kompa, da se še ne pozna na hitrosti prenosa?

Bi 20m šlo? :unsure:

jest ga mam 300m, pa ni razlike. Samo pazt morš da ga ne prepogibaš al pa pohodš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!