Skoči na vsebino

Motoristi in dolge luči


Cegi

Priporočene objave

Justin ima čisto prav, da na to opozarja. Ne samo, da so na forumu brihtneži, ki propagirajo vožnjo z dolgo lučjo kot nekaj pametnega ampak to očitno počnejo tudi tisti, ki so profesionalno motoristi (če možakar ni imel dolge luči nevede, iz kakršnegakoli razloga že).

Ker pa sam vem, kaj me moti, ko se vozim z motorjem ali z avtomobilom, to dobijo servirano drugi, ko me na cesti nadlegujejo. Tako avtomobilist, ki vozi prilepljen na moj zadek in motorist, ki vozi za mano z dolgo lučjo, dobita izdatno količino tekočine za pranje stekel (tisto kar prši od avta pri normalnem brizganju vode na vetrobransko steklo in žaromete, nimam nič predelano). Komur to paše lahko uživa v tem, iz prakse pa vem, da večina dojame sporočilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje meglenke nimaš?

Za razliko od pranja stekel je po ZVCP-ju prepovedano voziti z meglenkami, če vidljivost ni zelo zmanjšana. Nenazadnje pa meglenke niso tako učinkovite kot mešanica čistila in umazanije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej fak off, ker te ni nihče nič vprašal.

PS: če me da moderator na hladno, prosim, da počaka par minut, da še namontiram video posnetek tega dogodka.

Hmm...običajno je vsaj 8 od 10 tvojih postov v istem stilu, kot je DR napisal tebi. Lepo kajne? Ti si njega nekam poslal, drugi pa bolj strpno tebe prenašamo. winkiss.gif

Dolga luč motorista reševalca me pa prav nič ne moti, ker opravlja spoštovanja vredno delo. Vedoč, da mi bo lahko nekoč prav on rešil življenje, mu tole z lahkoto toleriram. (obstaja pa tudi moznost, da mu je pregorela žarnica zasenčene luči in je zato uporabil dolgo luč na poti do servisne delavnice)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolga luč motorista reševalca me pa prav nič ne moti, ker opravlja spoštovanja vredno delo. ...

Pa motorista policista tudi ne. Pa gasilci bodo menda tudi upeljali motoriste, pa me tudi ne bo motila. In ko bo kdo od nas imel nekam nujno in hitro za letet, me tudi ne bo motila. In ker se nam vsem mudi, me tudi od nas vseh ne bo motila.

No, konec koncev me res najbolj moti, da je kar dosti dolgolučkarjev očitnih egocentričnih fuknencev!

Vozila na nujni poti po službeni dolžnosti imajo predpisane svetlobne in zvočne znake. To zadošča in je treba upoštevati, vse ostalo je nabijanje in flancanje buč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem no, a ma večina vas tako občutljive očke al kaj? trance_25_naughty.gif

Do sedaj, pa verjemite, da sem veliko km prevozil v zelo različnih vozilih, pa me še nikoli (podnevi) ni oslepela dolga luč motorista. Mogoče pa imam samo srečo. Pa nisem zagovornik dolgih luči pri motoristih, ker smatram, da me enako dobro vidijo (ali ne vidijo) z eno al drugo lučjo. Po mojem, bi me izsilili tudi če bi imel modro rotacijsko na čeladi in še kako sireno zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sploh ne vidim fore, da se eni non stop bunite pa piz... tle na forumu, kok so eni čudni, ker sredi belega dneva uporabljajo dolgo luč... a ni mal brezveze? Kir jo ma namen jo bo itak uporabljal kir pa ne, pa pač ne! S tem, ko tle glumite pa ne bote nič spremenil! Tudi mene še ni nikoli sredi belega dneva oslepila dolga luč motorista, niti ne avtomobila!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa motorista policista tudi ne. Pa gasilci bodo menda tudi upeljali motoriste, pa me tudi ne bo motila. In ko bo kdo od nas imel nekam nujno in hitro za letet, me tudi ne bo motila. In ker se nam vsem mudi, me tudi od nas vseh ne bo motila.

No, konec koncev me res najbolj moti, da je kar dosti dolgolučkarjev očitnih egocentričnih fuknencev!

Vozila na nujni poti po službeni dolžnosti imajo predpisane svetlobne in zvočne znake. To zadošča in je treba upoštevati, vse ostalo je nabijanje in flancanje buč!

No no, zakaj pa takoj tak napad? Pa ni potrebno zdej naenkrat posploševat. Govora je o enem motoristu reševalcu, ki je takrat imel prizgano dolgo luc. Jst sam nikoli ne uporabljam dolge luči podnevi. Če boš prebral temo za nazaj boš opazil, da ne zagovarjam uporabe dolge luči podnevi. Bom pa z lahkoto toleriral tole "nepravilnost" motorista reševalca.

Kaj pa razni SUV-i, pa kamijoni in starejsi avti, ki po defaultu svetijo višje? Mene podnevi to pač ne moti. Mogoče sodim tudi jst med manj občutljive, ali se pa preporsto pač ne zapičim v to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj kuter in tudi motor imata oba gumb "PASS", kjer se poleg kratke luči prižge še dolga. A je res tako težko stisnit tist gumbek za 5 sekund?

Popravljeno . Popravil Hornet
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo da bote meli malo minuse za stiskat :wacko: ( to mi je itak najbolj glupa fora in je še nisem rečal nikjer na tujem forumu!): Pizdite se eni za toto dolgo luč, ki jo zelo redko srečam pri motorjih (podnevi) na cesti, pa delam preko 100 jurjev letno, a ostale stvari kot je izsiljevanje, prevelika hitrost, alkohol, neobvladanje osnovnih veščin vožnje avta ali motorja pa se vam ne zdijo pomembne. Ne vem zakaj, ampak imam občutek, da takšni , ki dlakocepite z to dolgo lučjo ste eni bolj arogantnih in agresivnih voznikov na Slo cestah - ne vem zakaj bi potem nekoga to tak motlo. Jaz, če strečam koga z dolgo si mislim - butl - in peljem dalje, če pa srečam pijanega, divjaka ali agresivneža pa mi ni ravno vseeno, ker se po istih cestah vozi moja družina.

Bojše da ma dolgo, kot pa da je brez, pa ga spregledam! ( pa ne mi rečt da je koga to podnevi tak slepilo da ni nič videl, majkemi ste eni.....

Popravljeno . Popravil orcus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej, pešci i nkolesarji so zelo počasni in me ne morejo "presenetiti" tako, kot kak hiter avto ali motor.

Priznam, šele sedaj sem šel temo brat nazaj

in našel to kar si napisal

glej, besserwisser bober, ko pa tako napišeš je pa vse jasno! Zdaj pa tudi meni ni več za debatirat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če pa srečam pijanega, divjaka ali agresivneža pa mi ni ravno vseeno, ker se po istih cestah vozi moja družina.

Bojše da ma dolgo, kot pa da je brez, pa ga spregledam! ( pa ne mi rečt da je koga to podnevi tak slepilo da ni nič videl, majkemi ste eni.....

Pijane, agresivneže ipd. kratkomalo prijavim policiji, kar se mi zdi edino pravilno.

Dolge luči so lahko moteče tudi podnevi, še posebej pri kakšnih fajn razštelanih home-made xenonih ali pri motorju, katerega luč se že tako premika z vozilom in zgleda, kot da bi blendal. Sicer pa tudi veliko agresivnežev opozarja nase bodisi s prižgano dolgo ali z blendanjem.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva dni nazaj peljem od PO do LJ (avtocesta) 140km/h, bil sem na prehitevalnem in v ogledalu opazil nekaj svetlečega (dolge luči) v istem trenutku, ko sem šel na vozni pas sta dva cestaka iz PO priletela mimo prek 200km/h :whistle: . Taki naj le imajo prižgane dolge :worship: . Strinjam se z nekaterimi, da v določenih situacijah moraš druge voznike opozoriti, da si tudi ti tam in naj te ne spregledajo, pa ne preveč vsiljivo in če za nekom voziš dlje čas, izklopi dolge! :surrender: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred letom sem vprašal starejšega motorista Policaja, kaj meni o prižganih dolgih lučeh na motorju? odgovoril mi je "a tebe motijo" nakar sem mu odgovoril pritrdilno "ja" odgovoril mi je - potem vozi z kratkimi !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred letom sem vprašal starejšega motorista Policaja, kaj meni o prižganih dolgih lučeh na motorju? odgovoril mi je "a tebe motijo" nakar sem mu odgovoril pritrdilno "ja" odgovoril mi je - potem vozi z kratkimi !!!

Jaz sem nad slovensko policijo (razen nekaterimi izjemami, ki jih osebno poznam) že malo obupal. Ko berem, kake neumnosti izjavljajo itd ... sori, sistem očitno zaposljuje ljudi, ki tega dela ne bi smeli opravljati.

Policist mora poznati predpise, imeti visoko osebno integriteto, komunikacijske in psihološke veščine, pa tudi borilne, in avtoriteto. In ja - za to bi moral biti tudi zelo dobro plačan.

Pri nas pa je vse prevečkrat očitno kontra.

Jaz policistov ne bi nič spraševal, kaj menijo - lahko jim le razložim, kaj piše v zakonu, ki se ga morajo tudi oni držati. Če želijo drugačna pravila, naj pa predlagajo spremembo in to tudi utemeljijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred letom sem vprašal starejšega motorista Policaja, kaj meni o prižganih dolgih lučeh na motorju? odgovoril mi je "a tebe motijo" nakar sem mu odgovoril pritrdilno "ja" odgovoril mi je - potem vozi z kratkimi !!!

eh ti naši policaji so kr neki ...saj ponavadi imajo prižgane luči..samo kaj ko jim ne delajo vse ... pa ravno njim ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem no, a ma večina vas tako občutljive očke al kaj? trance_25_naughty.gif

Ja, tudi taki so med nami. In zdravstveno prizadeti, starejši, mladi neizkušeni vozniki ipd.

Niso vsi mega sposobni kot nekaj cvetk tu gori in ni cesta namenjena samo njim supermanom in superwomancam, temveč nam vsem in temu se je treba prilagoditi.

V nasprotnem primeru je potrebno vsem nadpovprečnim (ker pač niso večina) prepovedati vožnjo na javnih cestah in naj se lajhajo po dirkališčih. Recomo kakšnega v Bocwani ali kje drugje tam doli bi bil pripravljen z 10€ sofinancirati pod pogojem, da se ideja uresniči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dolge luči?

avtocest se sicer izogibam, ampak ko se znajdem na njej in me slučajno prime za 200+ pol so dolge luči obvezne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dolge luči?

avtocest se sicer izogibam, ampak ko se znajdem na njej in me slučajno prime za 200+ pol so dolge luči obvezne.

se pravi, da če maš dolgo prižgano ti je dovoljeno 200+ , pa si vse rešu.... :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dolge luči?

avtocest se sicer izogibam, ampak ko se znajdem na njej in me slučajno prime za 200+ pol so dolge luči obvezne.

In ko ti bo kdo zapeljal pred moped, ko bo prehiteval pred seboj vozeče vozilo bo vse drugo prej kot človek, kajne?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mu dovoljeno, vendar roko na srce, a se nobenem ne zalušta kdaj, da bi mal bolj zavrtel ročico? Zdej me pa napadite, da za take stvari so dirkališča itd... To je vse res, vendar nekateri res samo moralazirate in nabijate, sami pa ste mogoče isti, ali pa še hujši... Vsi smo krvavi pod kožo! In motorja si verjetno nismo umislili zato, da se bomo vozili 50 km/h... Ali pač?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi, da če maš dolgo prižgano ti je dovoljeno 200+ , pa si vse rešu.... :nono:

Valda. Jaz to pokomentiram le še z: "Blagor ubogim na duhu ..."

In nomine Patris et fillii et Justinus Biberi.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., sami pa ste mogoče isti, ali pa še hujši...

Ja itak ja.

Mogoče, mogoče... A ti sploh bereš kar napišeš? Mogoče pa si samo ti en butl!

... In motorja si verjetno nismo umislili zato, da se bomo vozili 50 km/h... Ali pač?

Med 200 in 50 je pa nekaj razlike, se ti ne zdi?!

Popravljeno . Popravil X11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!