Skoči na vsebino

Motoristi in dolge luči


Cegi

Priporočene objave

Ni mu dovoljeno, vendar roko na srce, a se nobenem ne zalušta kdaj, da bi mal bolj zavrtel ročico? Zdej me pa napadite, da za take stvari so dirkališča itd... To je vse res, vendar nekateri res samo moralazirate in nabijate, sami pa ste mogoče isti, ali pa še hujši... Vsi smo krvavi pod kožo!

Valda smo. Ampak to ne more in ne sme biti edini argument v takih debatah oziroma celo univerzalno opravičilo za početje takih in drugačnih neumnosti.

Vsi imamo v glavi tudi eno gobo, ki ni tam zgolj zato, da nam preveč ne odmeva vpitje tiste osamljene možganske celice, ki skrbi za signal lačen/sit ... pač pa, da z njeno pomočjo dojemamo, se učimo itd. Ali da razpravljamo o tem in onem. Ali se dolgoročno kaj izboljša zaradi tega? Kdo bi vedel. Menim, da se. Tu in tam kdo spremeni mnenje, se umiri ... in pridejo za njim koj že nove generacije agresivcev, ki drugače kot s privijanjem ročice za gas (kar zna baje tudi opica) ne znajo realizirati svojega zadovoljstva v življenju.

In motorja si verjetno nismo umislili zato, da se bomo vozili 50 km/h... Ali pač?

Verjetno pa tudi ne zato, da fentaš sebe ali po možnosti še koga, ali celo povzročiš dolgotrajno invalidnost ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja itak ja.

Mogoče, mogoče... A ti sploh bereš kar napišeš? Mogoče pa si samo ti en butl!

Med 200 in 50 je pa nekaj razlike, se ti ne zdi?!

Mislim, pa kdo si ti, da boš tle ljudi na forumu žalu? A sem mogoče jaz tebe žalil? Nisem, te bom pa zdaj!

Butl si samo ti, pa noben drug! In prosim, da se vzdržiš takšnih komentarjev in če si bogi, to ni moj, naš problem ok?

Sorry za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valda smo. Ampak to ne more in ne sme biti edini argument v takih debatah oziroma celo univerzalno opravičilo za početje takih in drugačnih neumnosti.

Vsi imamo v glavi tudi eno gobo, ki ni tam zgolj zato, da nam preveč ne odmeva vpitje tiste osamljene možganske celice, ki skrbi za signal lačen/sit ... pač pa, da z njeno pomočjo dojemamo, se učimo itd. Ali da razpravljamo o tem in onem. Ali se dolgoročno kaj izboljša zaradi tega? Kdo bi vedel. Menim, da se. Tu in tam kdo spremeni mnenje, se umiri ... in pridejo za njim koj že nove generacije agresivcev, ki drugače kot s privijanjem ročice za gas (kar zna baje tudi opica) ne znajo realizirati svojega zadovoljstva v življenju.

Verjetno pa tudi ne zato, da fentaš sebe ali po možnosti še koga, ali celo povzročiš dolgotrajno invalidnost ...

Res je. Se strinjam s tabo, da nismo kupili motorja zato, da se ubijemo, trajno poškodujemo itd... vendar je škoda govorit, da se vsi vozimo, vozijo po omejitvah in nikoli ampak RES nikoli ne prekšimo zakona. Takšne stvari je škoda trdit, ker mislim, da ni junaka, ki lahko reče, da pa res nikoli ni prehiteval čez polno črto ali prekoračil omejitve.

Res je, da to, da smo vsi krvavi pod kožo ne more in ne sme bit opravičilo. Tudi možgane imamo za to, da z njimi razmišljamo in se učimo novih stvari. Upam, da jih imamo vsi za te stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dolge luči?

avtocest se sicer izogibam, ampak ko se znajdem na njej in me slučajno prime za 200+ pol so dolge luči obvezne.

200+ mimo drugih vozil je nespametno... Dolga luč ti pri tem nič ne pomaga, saj preveč voznikov vzvratnih ogledal ne uporablja...

Nič se mi ne zdi narobe, če to narediš na praznem odseku AC - v tem primeru pa dolga luč spet ni 'potrebna'.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič se mi ne zdi narobe, če to narediš na praznem odseku AC - v tem primeru pa dolga luč spet ni 'potrebna'.

Je, saj vsi dobro poznamo pregovor "gas pa duge luči!" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je. Se strinjam s tabo, da nismo kupili motorja zato, da se ubijemo, trajno poškodujemo itd... vendar je škoda govorit, da se vsi vozimo, vozijo po omejitvah in nikoli ampak RES nikoli ne prekšimo zakona. Takšne stvari je škoda trdit, ker mislim, da ni junaka, ki lahko reče, da pa res nikoli ni prehiteval čez polno črto ali prekoračil omejitve.

In zato, ker ga ni takega junaka, se tebi zdi OK, če vozniki divjajo, vozijo z dolgimi lučmi, prehitevajo čez polno črto itd itd itd?

No, odgovoriti mi verjetno niti ne rabiš, saj mi je jasno, da bo tvoj odgovor v smislu "včasih že ..."

Jaz bi dejal, da raje manjkrat, kakor večkrat, če se le da.

Je pa jasno, da gre tu za psihologijo in razne evolucijsko pridobljene pojave človeške nravi.

V bitki z dolgimi lučmi na cesti lahko itak zmaga samo tisti, ki ima namontirane štiri pare meglenk na svojem terencu in jih ima bodisi vedno vklopljene, da je "bolje viden", ali pa vsaj vsake tolk koga prijazno "opozori", da so njegove dolge luči moteče. Grem gledat, če imam kje tega terenca ...

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi, da če maš dolgo prižgano ti je dovoljeno 200+ , pa si vse rešu.... :nono:

če ti to tak razumeš, tudi prav. slap.gif

dobiš čebelico v zvezek ker si tak priden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zato, ker ga ni takega junaka, se tebi zdi OK, če vozniki divjajo, vozijo z dolgimi lučmi, prehitevajo čez polno črto itd itd itd?

No, odgovoriti mi verjetno niti ne rabiš, saj mi je jasno, da bo tvoj odgovor v smislu "včasih že ..."

Ne, ne zdi se mi OK če vozniki divjajo po cesti, tega nisem nikoli rekel! Niti za takšno vožnjo ni opravičila! Tudi dolgih luči ne podpiram čez dan, vendar je moje mnenje itak nepomembno, ker se pač vsak sam odloča, kako se bo vozil, z dolgimi lučmi ali brez, hitro ali počasi... Vsak za sebe najbolj ve, kako vozi, drugih pa niti ne mislim obsojat, še manj pa jih žalit, kot to počenjo nekateri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko ti bo kdo zapeljal pred moped, ko bo prehiteval pred seboj vozeče vozilo bo vse drugo prej kot človek, kajne?!

oh joj... še en bol papeški od papeža. tega je zadnje čase na tem forumu toliko, da mi je že rahlo na SS.gif.

kaj glumiš nekaj v tri krasne?

daj se v sobo zaperi in ostani not če si tak prestrašen.

prosim, če me še 1x citiraš, ter z rdečo barvo in povdarjeno pisavo označiš tisto, kjer sem namigoval na to kar trdiš!

mislim... pa ko da je 200 neka taka hitrost za avtocesto. malo obrnem gas in sem takoj čez to vrednost. ni mi treba 6 kilometrov zaleta jemat.

če je kje kak posamezen avto ali dva se ne obremenjujem kaj dosti, če jih je več pa valda da zmanjšam hitrost in sem previdnejši.

kaj je to kaka jaka znanost slučajno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole krasno mi je danes motorist-reševalec v Ljubljani na relaciji kak kilometer svetil z dolgo direkt v možgane ... na nujni vožnji ni bil, saj temu namenjena rotacijska in sirena nista bili vključeni ... prav na jetra mi je šel ... verjetno se mu je strašno fajn zdelo, da tako skrbi za svojo opaznost (poleg tistih kričečih barv, ki so temu zares namenjene in celo učinkovite) ...

Me prav zanima, ali je hotel povzročiti kako nesrečo, ker mu je dela manjkalo ...

Lahko bi vsaj v času, ko ni na nujni vožnji, spoštoval predpise.

post-19673-0-41811500-1306180095_thumb.jpg

Še en bedak z fotičem in kamero v roki in slika svojo pamet pa jo na forume in razne youtube pošlija. BEBOOOOOOO očitno vsa zeža pri tebi gre v rit pa sprednji del zato pa je pomankanje vsebine v višjih legah... Take prehitim in ko slikajo nenadoma zabremzam pa je pol celi halooooo ko se raztrešči v zadnji del kamiona (valjda da niste pomislili da ustavljam z motorjem) :) Upam da se srečava kadaj .

A še pozabi kdaj pa ti spoštuješ predpise???

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni, saj pravijo, da zna gas ožemati vsaka opica ...

Razen tebe sam pa je važno da je multis... doma opss multikultivator doma.Očitno ne spadaš med opice imajo namreč več vsebine v višijh legah pa manj v nižjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en bedak z fotičem in kamero v roki in slika svojo pamet pa jo na forume in razne youtube pošlija. BEBOOOOOOO očitno vsa zeža pri tebi gre v rit pa sprednji del zato pa je pomankanje vsebine v višjih legah... Take prehitim in ko slikajo nenadoma zabremzam pa je pol celi halooooo ko se raztrešči v zadnji del kamiona (valjda da niste pomislili da ustavljam z motorjem) :) Upam da se srečava kadaj .

A še pozabi kdaj pa ti spoštuješ predpise???

Ej, model, umiri hormone, tip je stal na semaforju, ker je gorela rdeča luč. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, model, umiri hormone, tip je stal na semaforju, ker je gorela rdeča luč. :closedeyes:

Kaj si bila z njim ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa ko da je 200 neka taka hitrost za avtocesto. malo obrnem gas in sem takoj čez to vrednost. ni mi treba 6 kilometrov zaleta jemat.

Res je. Pospešiti do 200 je danes šala mala. Zna pa priti do zagatnih situacij, ko je treba zabremzati. Na srečo je znanstveno dokazano, da imajo vozniki s prižganimi dolgimi lučmi bistveno krajše reakcijske čase in boljše vozniške sposobnosti od obične raje B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lansko sezono sem cca 80% časa vozil z dolgo lučjo. iz zelo praktičnega razloga. Stikalo se je zataknilo in je nisem mogel sklopit. tudi letos sem vozil z dolgo. V tem času sem prestopil slovensko-hrvaško mejo vsaj dvajsetkrat, se kar nekajkrat peljal mimo policije in mislim da celo enkrat kazal dokumente. No, nihče mi ni poblendal nazaj, nihče me ni zarad tega ustavil niti ogovoril. tako de se mi zdi, da to ni velik prekršek, da to ni silna nevarnost in predvsem, da večini dol visi s kakšnimi lučmi vozimo. Da je to narobe ni nobenga dvoma in je debata brezpredmetna. prav tako ni nobenga dvoma da je večina Justin Bieberjevi provokaciji nasedla kot pionirčki. Kako primerno današnjemu dnevu :)

Aja, Stikalo sem včeraj pred tehničnim pregledom popravil in zdaj ne vozim več z dolgimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, pa kdo si ti, da boš tle ljudi na forumu žalu? A sem mogoče jaz tebe žalil? Nisem, te bom pa zdaj!

Butl si samo ti, pa noben drug! In prosim, da se vzdržiš takšnih komentarjev in če si bogi, to ni moj, naš problem ok?

Sorry za :topic:

No vidiš, pa so res butl, pa še kreten povrhu.

Nazorno ti je bilo napisano, da bi spoznal kako je brez veze operirati z "mogoče". Nazorno zato, da bi razumel in ne ugibal kar nekaj brez osnove, ker na nekih ugibanjih se ne da resne debate voditi.

A si odreagiral točno tako kot sem na osnovi tvojih prejšnjih nakladanj sklepal. Zelo predvidljivo in brezupno. Ali samo zate ali vas, ko se že postavljaš za hrbet ostalih pa se odloči sam.

Čao, čao lubek :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še en bedak z fotičem in kamero v roki in slika svojo pamet pa jo na forume in razne youtube pošlija. BEBOOOOOOO očitno vsa zeža pri tebi gre v rit pa sprednji del zato pa je pomankanje vsebine v višjih legah... Take prehitim in ko slikajo nenadoma zabremzam pa je pol celi halooooo ko se raztrešči v zadnji del kamiona (valjda da niste pomislili da ustavljam z motorjem) :) Upam da se srečava kadaj .

A še pozabi kdaj pa ti spoštuješ predpise???

IQ maš pa še kar na sobni temperaturi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razen tebe sam pa je važno da je multis... doma opss multikultivator doma.Očitno ne spadaš med opice imajo namreč več vsebine v višijh legah pa manj v nižjih.

Pazi, Dian Fossey te gleda ...

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Take prehitim in ko slikajo nenadoma zabremzam pa je pol celi halooooo ko se raztrešči v zadnji del kamiona (valjda da niste pomislili da ustavljam z motorjem) :) Upam da se srečava kadaj .

Exclan podobo na ogled postavi... svojo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lansko sezono sem cca 80% časa vozil z dolgo lučjo. iz zelo praktičnega razloga. Stikalo se je zataknilo in je nisem mogel sklopit. tudi letos sem vozil z dolgo. V tem času sem prestopil slovensko-hrvaško mejo vsaj dvajsetkrat, se kar nekajkrat peljal mimo policije in mislim da celo enkrat kazal dokumente. No, nihče mi ni poblendal nazaj, nihče me ni zarad tega ustavil niti ogovoril. tako de se mi zdi, da to ni velik prekršek, da to ni silna nevarnost in predvsem, da večini dol visi s kakšnimi lučmi vozimo. Da je to narobe ni nobenga dvoma in je debata brezpredmetna. prav tako ni nobenga dvoma da je večina Justin Bieberjevi provokaciji nasedla kot pionirčki. Kako primerno današnjemu dnevu :)

Aja, Stikalo sem včeraj pred tehničnim pregledom popravil in zdaj ne vozim več z dolgimi.

Mi pa res ni jasno kako da nikogar ni motila tvoja dolga luč....a nisi nič srečal Justina in X11? Oba imata tako občutljive očke kot koala in to podnevi. eek.gif No ja, še dobro, da jih nisi, drugače bi bila ta tema še daljša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidiš, pa so res butl, pa še kreten povrhu.

Nazorno ti je bilo napisano, da bi spoznal kako je brez veze operirati z "mogoče". Nazorno zato, da bi razumel in ne ugibal kar nekaj brez osnove, ker na nekih ugibanjih se ne da resne debate voditi.

A si odreagiral točno tako kot sem na osnovi tvojih prejšnjih nakladanj sklepal. Zelo predvidljivo in brezupno. Ali samo zate ali vas, ko se že postavljaš za hrbet ostalih pa se odloči sam.

Čao, čao lubek :yea1:

Sori za off topic, a si ti mogoče mlajši brat od Justina? trance_25_naughty.gif al sestra? Al si samo smrkec?trance_09_box.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi smo sestre, mototeam, vsi se razumemo in smo razumevajoči... :yea1:

:010

" sto ljudi, sto čudi

sto žena, dvesta sisa"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IQ maš pa še kar na sobni temperaturi ...

Na žalost verjetno da če bi ga imel kaj višjega sploh nebi odgovarjal na tvoje poste.

Sem pa silšal od drugih kateri te "poznajo" da si samo na forumu tako glasen drugače pa zelo tih v družbi no vsaj v družbi kater poznaš samo po nickih iz motosveta. A se nebi tudi tukaj povlekel malo nazaj pa bi bile teme verjezno bolj konstruktivne ker vsakič ko se ti vtakneš v debato se tema totalno poserje.

Exclan podobo na ogled postavi... svojo.

zakaj pa ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!