Skoči na vsebino

Motoristi in dolge luči


Cegi

Priporočene objave

Opazil sem, da kar nekaj motoristov tudi podnevi vozi z dolgimi lučmi (jasno zaradi varnosti). Je že kdo zaradi tega imel probleme z možmi postave oz. ali te zaradi tega lahko kaznujejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je enkrat polcaj povedu kolk to košta, ker sem vozila z dolgimi lučmi. Sam se je pol izteklo brez kazni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaenkrat še ne (tok, tok, tok)

mi je že enkrat en šofer tovornjaka mahal pa blendal, da mam kao dolge luči - jest sem mu pa s preprosto kretnjo z roko :fist: pokazal, da vem, da mam dolge in da naj ga nič ne skrbi... :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Africa ima tako dobre luči, da že kratke svetijo skoraj kot dolge. Še posebej pa, če imaš zadaj sopotnico in se zadnji del motorja še bolj posede, luči pa svetijo višje. Tudi meni je včasih kdo poblendal, pa sem mu samo poblendal nazaj - in s tem pokazal prave dolge luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam na meji parkrat, pa sem rekla, da je to zaradi varnosti in so rekli, da je OK ampak, ko sem pripeljem na mejo naj dam raje kratke, če bo kakšen tečen policaj :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vedno dolge, razen ko vozim v koloni avtomobilov ali motorjev že nekaj časa, da jih ne slepim in ko pričakujem ali vidim plavčke. Pa jasno na meji. Ko pa peljem čez križišče in bi mi lahko kdo presekal pot in pri prehitevanjih pa itak obvezno dolge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so lansko leto zaradi dolgih luči ustavili v Pivki :evil: ... po malo daljšem pregovarjanju in razsvetljevanju so me milostno spustili brez kazni :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene so lansko leto zaradi dolgih luči ustavili v Pivki :evil: ... po malo daljšem pregovarjanju in razsvetljevanju so me milostno spustili brez kazni :wink:

imamo pa itak dvakrat možnost bit opozorjeni :!: za take manjše prekrške -opozorilo brez kazni :wink: sam je treba zgovarjat, da mož postave ne pozabi :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Je že kdo zaradi tega imel probleme z možmi postave oz. ali te zaradi tega lahko kaznujejo?

Ne, se :roll: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest tudi vedno z dolgimi. Zaenkrat brez težav. Upam, da bo tako še dolgo :roll: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz raje vozim z nav. zasenčenmi lučmi ,ker smatram da sem dovolj opazen :!: mislim, da lahko v določeni situaciji oslepiš nasproti vozeče vozilo, ter tako ogroziš druge udeležence v prometu :idea: kolesarji :!:

:twisted: moreče se mi zdi pa to, da fantje kateri so lastniki predelanih motociklov , ter imajo na zadnjem delu nameščene komaj opazne brlivke -frajerji, pa vozijo z dolgimi lučmi. :evil: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podnevi vedno dolge brez težav ... ponoči dolge in kratke ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz se vedno vozm z zasenčenimi ,ker se bojim ,da bi koga zaslepil :?

podnevi zelo težko !!! ... boš pa bistveno prej opažen ... priporočam dolge luči podnevi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz se vedno vozm z zasenčenimi ,ker se bojim ,da bi koga zaslepil :?

podnevi zelo težko !!! ... boš pa bistveno prej opažen ... priporočam dolge luči podnevi ...

Enduras, odkar morajo vsi avtomobili vozit z prizganimi lucmi lahko izstopas z svojo eno lucjo le tako, da da ta vse od sebe... Izkusnje pa te pripeljejo do te ugotovitve :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, če demokratično pogledam večino poj velja DOLGE LUČI TUDI PODNEVI. :shocked!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, če demokratično pogledam večino poj velja DOLGE LUČI TUDI PODNEVI. :shocked!:

nič ne bodi začuden ... jaz imam dolge luči od takrat, ko sem bil spregledan na 5 metrov ... potem pa BUM ...

... pojdi se peljat v istem dnevu 100km s kratkimi in 100km z dolgimi ... boš opazil razliko ... obljubim 8) :wink: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej jest zadevo drugače čist odobravam, res pa je da to dosedaj v praksi nisem poskusil, bom pa v bodoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom dal še jst eno idejo. ;)

Še lepše pa se mi zdi, da namesto dolgih nastaviš višino luči tako, da nasprotno vozečemu vozniku zasenčene luči svetijo nekam v okolico brade. Zakaj?

Prvič zato, da lahko tudi ponoči, bolje vidiš, z zasenčenimi recimo v primeru, da se srečuješ z avtomobilom.

Drugič, ker imam prijatelja, ki ima nastavljene tako luči na GSXR750 in ko vozi za mano, zgleda kot da mi non stop blenda ker recimo prevozi luknje in snop skače in posledično temu jst non stop gledam v ogledalca kaj hoče met! :evil: :evil: :evil: :wink:

Mislim, da je dost boljša ta varjanta, ker vseeno podnevi prej opaziš če ti neki blinka kot pa da "samo" močno sveti.

My opinion. :oops:

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom dal še jst eno idejo. ;)

Še lepše pa se mi zdi, da namesto dolgih nastaviš višino luči tako, da nasprotno vozečemu vozniku zasenčene luči svetijo nekam v okolico brade. Zakaj?

Zakaj? :arrow: Kako?

Kako pa to nastelas?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom dal še jst eno idejo. ;)

Še lepše pa se mi zdi, da namesto dolgih nastaviš višino luči tako, da nasprotno vozečemu vozniku zasenčene luči svetijo nekam v okolico brade. Zakaj?

Zakaj? :arrow: Kako?

Kako pa to nastelas?

kladivo in po luci vsekas! .........kako to nastelas...... dej max,zdaj pa res ze zajebavas.kako pa pri avtomobilu to nastelas?! ......s hiltijem?! :? :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kladivo in po luci vsekas! .........kako to nastelas...... dej max,zdaj pa res ze zajebavas.kako pa pri avtomobilu to nastelas?! ......s hiltijem?! :? :roll:

Ajs ti pa resno mimo sekas... povdaril sem kako naststelas v predel brade!? a je to tko tezko prebrat?

Sicer pa si ti itak pametnejsi in neodoljiv, tko da drugi same neumne pa neumesne sprasujemo :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo samo topic zamenjam pa ze odgovor dobim:

v enem dnevu?

ledeni...ocala nabavt....al pa lece zamenat :twisted: :twisted: :twisted:

Lp

Gugo 8)

Sicer je to iz druzga topica :wink: (KRK - PULA 1. Maj)

Ocitno se tudi najboljsim zalomi :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!