Skoči na vsebino

Motoristi in dolge luči


Cegi

Priporočene objave

Meni komplicirajo na meji že ko imam kratke, ko so tolko močne. Ko mu dopovem, da so kratke je že čisto slep od gledanje v prednjo luč :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi somotoristi/tke, tale odgovor MNZ-ja je t.i. PR stunt! V praksi "in the real world" boš pa spet odvisen od razpolozenja in razgledanostjo (ali neraz...) šerifa in "njegovega" tolmačenja zakona! Mogoče bi bilo najboljše, da si sprintaš tale odgovor G. Anite Leskovec Sedmak, in ob priliki začneš prometniku to mahat pod nos - pa da vidiš komedijo/dramo! Vsekakor pa občudujem, da jim je master007 spisal in poslal to dilemo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa so malo spregledali :blink:

Normalno, dolge luči razsvetlijo tud še tko dolge lajtnge :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne dave,odgovor je bil razumen,iz prakse povzet in logicen.problem je,da dokler se po cesti sprehaja _gospoda_,ki se imajo za vaske serife in ne za javne "sluge" reda in miru,bo image policije taksen kot je.

In dokler bomo mi na vsako tretjo stvar odgovorili z on je itak kreten, sam posral se mu je mal in po p*cki ga je treba dvakrat pa bo vidu kaj se prav z nami bost bo tudi nas image tak kot je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi somotoristi/tke, tale odgovor MNZ-ja je t.i. PR stunt! V praksi "in the real world" boš pa spet odvisen od razpolozenja in razgledanostjo (ali neraz...) šerifa in "njegovega" tolmačenja zakona! Mogoče bi bilo najboljše, da si sprintaš tale odgovor G. Anite Leskovec Sedmak, in ob priliki začneš prometniku to mahat pod nos - pa da vidiš komedijo/dramo! Vsekakor pa občudujem, da jim je master007 spisal in poslal to dilemo!

dave,tak je potek situacije v realnem svetu (beri J-evo izjavo). <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za pohvale. :o

Na MNZ sem jim pisal zato, ker se ponavadi na forumih malce zafilozofiramo in pol se na koncu ne ve kaj in kako. Drugače pa: "O cevljih sodi naj kopitar!" ;)

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Master 007, hvala!  B)  B) To je bila pa dobra akcija. Sedaj smo si vsaj na jasnem. Brez zadržkov dolge luči ob sončnih dneh.

LP HHV

HHV, mogoče bi malce preoblikovano obliko teksta lahko objavili na spletni strani MAKSI, da si bodo res VSI na jasnem! Just an idea! :unsure: B)

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

master 007 koncno en k ne govori neki u 3 pizd*, pa nič ne nardi,............POHVALJEN

PS ce ti moje mnenje kaj pomeni, pa nevem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...

Kaj je to zdej neka moda, da mate vsi dolge luči po dnevi na cesti?

"Hej, baš me briga, če te zaslepim, važno da me boste vsi opazili!"

Uporaba dolgih luči čez dan je prepovedana. In pika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je to zdej neka moda, da mate vsi dolge luči po dnevi na cesti?

"Hej, baš me briga, če te zaslepim, važno da me boste vsi opazili!"

Uporaba dolgih luči čez dan je prepovedana. In pika.

ZASLEPITEV PODNEVI??????

Nevem no ...

Mam pa vprašanje : a si se kdaj pelu podnev z dolgo lučjo ?

Lp Čeladko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz se sicer ne vozim z dolgo lučjo, ampak me pa uporaba le te podnevi pri drugih popolnoma nič ne moti niti nič ne zaslepi :) Bolj je moteče, če se sonce od šipe odbije pri prihajajočem vozilu, kot če ima dolge luči :) No vsaj zame..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZASLEPITEV PODNEVI??????

Nevem no ...

Lp Čeladko

o ja.

pustimo to, da si z njo mogoče res bolj opazen, a zato drugi udeleženci težje ocenijo razdaljo.

ampak koga v bistvu briga, če motimo ostale v prometu..samo da smo bolj vidni in se lahko bolj piči čez križišče. S plačilom cestnine smo itak zakupil cesto.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je to zdej neka moda, da mate vsi dolge luči po dnevi na cesti?

"Hej, baš me briga, če te zaslepim, važno da me boste vsi opazili!"

Uporaba dolgih luči čez dan je prepovedana. In pika.

ja res je da sem bolj viden :naughty: hvala bogu DA

Zaslepitev ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolgo ponavadi vklopim če vidim da se kdo spravlja prehitevat oz se vključuje na cesto po kateri se vozim, včasih tudi če mi sveti sonce v hrbet ampak to bolj redko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Knjiga "Magisterij vožnje motocikla" govori tudi o uporabi dolge luči podnevi.

Če je avtorju za verjet, in če je komu knjiga koristila, potem bo zaradi svoje varnosti upošteval tudi ta nasvet z dolgo lučjo.

O čem točno pa je v knjigi govora, si pa preberite sami.

To ni reklama, če bi mi pa kdo hotel kaj nakazat pa naj mi pise na ZS :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolge luči, podnevi samo na AC.

Raje imam, da si ti in podobni razf*, kot pa, da me nekdo spregleda.. jebiga :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolgo ponavadi vklopim če vidim da se kdo spravlja prehitevat oz se vključuje na cesto po kateri se vozim, včasih tudi če mi sveti sonce v hrbet ampak to bolj redko.

ENAKO! :yes:

Ali, če prehitevam počasno kolono vozil, (po enega in enega) da te tisti, na nasprotni strani ne spregledajo. A z veliko mero pazljivosti!!! Ker; (Avtomobilisti obračajo čez polno črto, odpirajo vrata, spregledajo, ne precenijo hitrosti itd...)

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolge luči, podnevi samo na AC.

Raje imam, da si ti in podobni razf*, kot pa, da me nekdo spregleda.. jebiga :)

Bučmane s stalno prižgano dolgo lučjo se še najlažje spregleda in napačno oceni razdaljo do njih.

Zato kar še naprej tako.

Modri motoristi prisegajo na spremembo, torej vkljaplajo dolgo luč le po potrebi, ko predvidevajo "čudne" poteze ostalih udeležencev, pa najsi bo še stokrat o dolgih lučeh napisano v nekakšnih samozvanih "magisterijih".

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene osebno dolge luči tako nasproti vozečih, kot tistih, ki se mi vozijo odzadaj zeloooo motijo in slepijo tudi podnevi.

Pa ne verjamem, daj jih kaj prej opazim, ker imajo dolge luči.

Za tiste, ki še niste ugotovili, imate na levih stikalih gumbek PASS, ki služi blendanju.

Če želite opozoriti na sebe, potem uporabljajte ta gumbek, ne pa imeti skozi prižganih dolgih luči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Knjiga "Magisterij vožnje motocikla" govori tudi o uporabi dolge luči podnevi.

Če je avtorju za verjet, in če je komu knjiga koristila, potem bo zaradi svoje varnosti upošteval tudi ta nasvet z dolgo lučjo.

O čem točno pa je v knjigi govora, si pa preberite sami.

Avtor je iz enih drugih cajtov ... mal je pozabu sledit trendom ...

ZASLEPITEV PODNEVI??????

Nevem no ...

Ja, očitno res ne veš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!