Skoči na vsebino

Motoristi in dolge luči


Cegi

Priporočene objave

Ne razumem kako lahko voziš v sonce, pa nimaš nobenih problemov s svojimi občutljivimi senzibilnimi očmi, zdaj se pa kurčiš, ker si kdo prižge dolge ob močnem soncu, da je prej viden zarad varnosti.

In potem je seveda bolje, da te zaslepita dva vira svetlobe? :worship:

Če maš tako velike probleme, obstajajo rešitve, npr. sončna očala ...

Lahko npr. tudi zamižimo in si mislimo BMK za druge, saj imam velik tovornjak...

Sploh pa se nimaš ti kaj oglašat s svojima konjičkoma, ki ju maš v profilu, ker do zdaj nisem še srečal nobenga motorista, ki ne bi v svojem stažu prekoračil omjitev hitrosti na vsaki vožnji, pa ni važno kje in kako. Si ti zmeraj vozil 50, 60, 70, 90km/h.

Si ga kdaj gonil čez 130km/h ?!?

Seveda - na Grobniku, Pannonia Ringu, celo na N. Marofu.

A ne veš, daje to po ZVCP prepovedano.

ZVCP na dirkališčih ne velja. :P

Ali zmeraj voziš 1m od desnega roba cestišča.

Zakaj pa bi?

25. člen ZVCP, 3. odstavek:

(3) Na smernem vozišču brez označenih prometnih pasov, morajo voziti vozniki po desni strani smernega vozišča na takšni oddaljenosti od njegovega roba, da poteka promet varno in neovirano.

26. člen ZVCP, 1. odstavek:

(1) Na smernem vozišču z dvema ali več označenimi prometnimi pasovi mora voznik voziti po sredini prometnega pasu.

Prehitevaš traktor čez polno?

Nikoli.

Zanimivo - čeprav ne uporabljam dolgih luči podnevi, mi drugi vozniki ne jemljejo prednosti, izsiljujejo ali kaj drugega. Očitno to ni zasluga dolgih luči... :hmm:

Mene je zmotilo to, da se nekateri sklicujejo na ZVCP, potem pa v profilu vidiš take konjičke, ko je vsakomur jasno, da gre velikokrat čez tistih skromnih 90km/h, kolikor je postavljena omejitev. Skromnih za takšen tip motorja seveda ...

Sicer je res, da ta FJR gre velikokrat čez 90km/h - v Avstriji je namreč dovoljeno 100 km/h. :slap: Ampak je tvoje sklepanje vseeno rahlo izkrivljeno...

Zagovarjam pa to, da ob določenih situacijah, je koristno prižgat luč, ne glede na ZVCP, predvsem mislim tu v primeru močnega sonca v hrbet. Nikakor pa ne zagovarjam, da je pravilno, da se vedno vozi z dolgimi. To je druga skrajnost in še en debilizem. Še enkrat, odvisno od okoliščin pač.

V primeru močnega sonca v hrbet je nasproti vozeči že tako zaslepljen in se poskuša koncentrirati na temne silhuete, ki prihajajo naproti. Najbolje je prižgati dolgo luč in se tako 'zliti' z ozadjem. :slap:

Jst to pravim iz svojih izkušenj, da me podnevi ne moti dolga luč motorista. Kdor pa ima zaradi tega resne težave in komaj obdrži motor na cesti, da ne konča v jarku, pa bolje da razmisli o svojih sposobnostih, ker na cesti je veliko motečih faktorjev, ne le dolge luči. In če se nisi sposoben prilagajat na dražljaje, boljš da se sam odstraniš iz prometa ...

Res je na cesti zelo veliko motečih faktorjev, zato ni nobene potrebe, da bi bile še dolge luči.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mashina... od kdaj pa toliko dosledno spoštuješ ZVCP?

Ne gre za ZVCP, gre za zdravo pamet in to, da ne motiš drugih med vožnjo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sploh nimam skrbi..itak mam kratko skor tko močno k dolgo :whistle:

ponoč mi doskrat blendajo "da naj dam kratke"....pol k jim pa še dolgo pržgem pa kar nehajo blendat :D

Pol pa nimaš tolk močno pač pa tolk narobe nastavljeno višino snopa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma enako si v prekršku,če ne voziš 1meter od roba.Z komisijo sem se na izpitu zaradi tega skregal!Ker sem mu rekel naj se on tako vozi jz mam pa svoj vozni pas,da ga uporabljam in da me bankina ne bo ubila!

Kje pa piše, da bi naj vozil 1 meter od roba? V ZVCP tega nisem našel (je pa res, da nisem prebral vsega ampak sem uporabil iskalnik).

In kater motor razen drek pump z navešenimi lučmi ima tolk močno dolgo luč,da te zaslepi?

Vsak, ki nima česa pokvarjenega. Praktično vsi motorji imajo 55W dolgo luč in ker ni zasenčena, zaslepi.

Mene ni še nikoli!Le prej opazim,da se mi približuje mopi!Kar je kadar zavijaš s stranske poti na glavno ali kadar se spravljaš prehitevat zelo fino in koristno!Sem skupi postavil R1 in hyundai sonato 2,7 pa ima kratke močnejše kot jaz dolge!

Prav gotovo... Ali imaš R1 letnik 1972?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte si še lučke z novoletnih smrekic na vilce :glare: . Pa neonske pajace. Pa kar xenone. Blaga oblika, vseeno pa najedanje. Tako kot meglenke. Dajte raje voznikom čas, da vas opazijo.

Kakorkoli pogledaš je to neprimerna uporaba svetlobnih teles. In ker noben ne nadzoruje... motoristi z 'dolgimi' najedate narodu.

... pa kresničke, pa plave ledice v škornje, pa ladijsko sireno...

:lol: Eden boljših postov leta 2009 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz pa vozm z dolgimi lučmi in me živ boh ne prepriča v nasprotno. miljardo vozil sem srečala z dolgimi lučmi pa me nikol niso motil, ne pri avtu in sploh pa pri motorju ne.

Kako pa veš, da so vozili z dolgimi lučmi? :hmm: Morda pa imajo le slabo nastavljene (kratke) ali pa je bil avto zadaj bolj naložen - sveti pa s kratkimi, ki kljub temu ne slepijo tako kot dolge...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SE bojim,da se bo res začel (k si se ti pojavla).

sj zato sm se, ker po drugih forumih se to ne da, kle se pa da in sm pršla mau posvinjat :evilgrin:

kar je še ostal in morm rečt, da bol mau :D

Popravljeno . Popravil Tanjuška
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SE bojim,da se bo res začel (k si se ti pojavla).

He, he, he....sam še vajvarce :headbang: z dolgimi lučmi manjkajo, pol pa smo kompletni... :naughty: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He, he, he....sam še vajvarce :headbang: z dolgimi lučmi manjkajo, pol pa smo kompletni... :naughty: :rolleyes:

pa "puške" z dolgimi joški :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa nimaš tolk močno pač pa tolk narobe nastavljeno višino snopa ...

Snop je že prav nastavljen..če ne verjameš..se pa prepričej :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Snop je že prav nastavljen..če ne verjameš..se pa prepričej :)

Če zasenčena luč zaslepljuje nasproti vozeče tako, da te morajo opozarjati, potem je nekaj z nastavitvijo narobe.

Ali snop svetlobe ali fokus (recimo, če imaš xenon kit namesto žarnice).

V vsakem primeru je to boljše poštimat, če se zgodi zarad itega nesreča boš verjetno ti na motorju kratko odnesel ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če zasenčena luč zaslepljuje nasproti vozeče tako, da te morajo opozarjati, potem je nekaj z nastavitvijo narobe.

Ali snop svetlobe ali fokus (recimo, če imaš xenon kit namesto žarnice).

V vsakem primeru je to boljše poštimat, če se zgodi zarad itega nesreča boš verjetno ti na motorju kratko odnesel ...

Sej nočne vožnje se izogibam....če se bo dalo bom še mal spustu..ker sm že neki popravlov pa zgleda da je še previsoko :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... vsi vozniki novih Audijev dijodne parkirna....

to niso parkirne luci temvec luci za voznjo po dnevi - i.e. tagfahrlicht (sic).

"baje" v EU obevzne od 2011/12 na vseh novih vozilih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa piše, da bi naj vozil 1 meter od roba? V ZVCP tega nisem našel (je pa res, da nisem prebral vsega ampak sem uporabil iskalnik).

Vsak, ki nima česa pokvarjenega. Praktično vsi motorji imajo 55W dolgo luč in ker ni zasenčena, zaslepi.

Prav gotovo... Ali imaš R1 letnik 1972?

D.

Komisija mi je zatežila na koncu izpitne vožnje!Je res,da je to že leta nazaj,sam nekak dvomim,da se je to spremenilo!

Mene ne zaslepijo!Ne vem pa za vas! :whistle:

R1 2004 pa sonata 2002mislim!Večina motorjev ima slabše luči kot avto!Sploh pa to ni glih vse,da imajo enake žarnice pač pa je veliko od fokusa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolje bo da si reflektorje namontirate na čelade takrat boste imeli celo pot osvetljeno plus opazili vas bojo na 100km ;)

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam tudi skozi dolge.

Jaz tudi samo NE vklopljeno, vozim z zasenčeno xenon, če pa dolgo prižgem ponoči me samo neka oražna pika ca 100m pred zasenčeno lučjo ZELO moti. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene osebno dolge luči tako nasproti vozečih, kot tistih, ki se mi vozijo odzadaj zeloooo motijo in slepijo tudi podnevi.

Pa ne verjamem, daj jih kaj prej opazim, ker imajo dolge luči.

Za tiste, ki še niste ugotovili, imate na levih stikalih gumbek PASS, ki služi blendanju.

Če želite opozoriti na sebe, potem uporabljajte ta gumbek, ne pa imeti skozi prižganih dolgih luči.

Sam pazi da te tale tvoj PASS ne pokoplje...ker bo mislu da mu daješ prednost, še posebaj, če ti prečka ! :whistle::whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene osebno dolge luči tako nasproti vozečih, kot tistih, ki se mi vozijo odzadaj zeloooo motijo in slepijo tudi podnevi.

Pa ne verjamem, daj jih kaj prej opazim, ker imajo dolge luči.

Za tiste, ki še niste ugotovili, imate na levih stikalih gumbek PASS, ki služi blendanju.

Če želite opozoriti na sebe, potem uporabljajte ta gumbek, ne pa imeti skozi prižganih dolgih luči.

Kako te lahko motijo če jih ne opaziš??????

Halooooooooo pa kaj ti potlej sploh opaziš ???!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtor je iz enih drugih cajtov ... mal je pozabu sledit trendom ...

Ja, očitno res ne veš.

Če te sredi poletja ZASLEPI dolga luč PODNEVI ali se potem takem voziš samo PONOČI ?! Mislim zaradi SONCA....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene osebno motijo dolge, če si dovolj pozoren so zasenčene dovolj, za vse slepce in cepce na cesti, pa rečte kar čte, razen če ste bili v otroštvu prikrajšani za marsikaj in zdaj potrebujete pozornost. Se pa najdejo kot po pravilu vedno izjeme, ki imajo vedno svoj prav in basta !! No in takole se moj frend vozi vedno z dolgimi, ga ne premakneš. Mesec in pol nazaj se voziva po Avstriji. Ustavijo naju zaradi njega policaji in naredijo skoraj popoln tehnični pregled, tudi meritev decibelov izpuha, pri meni ni bilo problema, pri frendu tudi ne - razen to, da bi moral plačat 50 eurotov za dolge luči, ha pa jih ni hotel in se je še petelinil, je mojster policaj samo dokumente vzel in začel snemat tablico dol in zraven povedal, da zdaj pa ni več 50 eur ampak 250 erotov!! :lol1::slap:

Jok in stok je bil mojega frenda, pa ni nič pomagalo, posodil sem mu za štraf in je besno plačal brez besed, ker je videl, da drugače ne gre !

In veste kako me je ta isti cepec presenetil ? Tako, da je na poti nazaj takoj čez mejo prižgal dolge !!

No in kaj naj zdaj ? Nič, pri meni doma je kot vedno dobrodošel, na furi z mano pa ne, ker sem mnenja, da dete na motor ne sodi in pika !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!